Čierna ovca kvôli očkovaniu

9. dec 2021

Ahojte ženy dala som sa očkovať keďže mi nedávno kamarát 34 r umrel na covid už mám dve dávky len odkedy sa z mužovej strany dozvedeli že som očkovana tak som s a jeho rodine stala čiernou ovcou keďže hlavne obe sestry môjho muža a ich manželia sú prostí očkovaniu normálne sa somnou aj prestali baviť..akoby som niekoho zabila .a tým že ja môj muž zvažuje očkovanie keďže vidí že nemám z toho žiadne následky už na mňa kydaju že aj jeho som donútila aby išiel .a že keď nám z toho dačo bude nemáme ísť plakať ..ako nechápem

zdenusa4
9. dec 2021

@martinka13 asi tak nejak. Moje slová

basska_b
9. dec 2021

Bohužiaľ, tak je to dnes v mnohých rodinách, či už očkovaní proti neočkovanemu alebo naopak. U muža tiež sa hádajú kvôli tomu aj celý večer. Pre mňa bolo úplne príjemné, keď sme v lete došli k príbuzným a každý len skonštatoval "no, ja som sa dal... ja som sa nedal" - a tam to končilo. Medzi rozumnými ľuďmi to ma tak byť. Ja napríklad do toho ľuďom nehovorím, ale keď mna začne niekto presviedčať a nútiť alebo odsudzovať, tak sa musím brániť.

tt247
9. dec 2021

Jediné, naozaj jediné pozitívum tejto doby je to, že som sa úplne odstrihla od toxických ľudí. Boli to ľudia, s ktorými som sa názorovo vo všetkom rozchádzala, no napríklad na vianočných návštevách som bola radšej ticho, lebo mne sa hádať nechce a už vôbec nie o hlúpostiach. A teraz mám pokoj. Všetci moji mne najbližší sú očkovaní a zvyšok ma nezaujíma a som aj rada, že sa už nemusím v rámci zachovania pokoja pretvarovať a trpieť ich reči. Ja to teda nevnímam ako problém, ale ako plus.

uskrnica
9. dec 2021

Aj by sa ozaj nechcel dat ockovat, tak by si ho jednoducho k tomu neprinutila a ich je do toho, kto sa ako zariadi proste nic. Teraz je fakt taka cudna doba, kedy sa ludia rozdeluju a az sa nenavidia, kvoli nie ze hlupostiam, no je to podla mna kazdeho osobna vec, za ktoru by sa teda nemal nejak nenavidiet

loginexistuje
9. dec 2021

vobec si ich nepripustaj muza vyslinsa dat cim skor zaockovat ved to je akt jeho zodpovednosti voci rodine kolko muzov otcov rodin uz na to zomrelo a vo veku 40-50 rokov akurat mal pohreb nas rodinny znamy min tyzden
a tuto temu s jeho rodinou neries ak zacnu o tom hovorit stopni ich.

dominushka23
9. dec 2021

Presne koli ockovaniu nas vztah so svokrovcami je na bode mrazu....svokor je proti vsetkemu...my s muzom sme sa dali zaockovat este pred letom a odvtedy sa so svokrovcami nestretavame lebo sme sa ako dospely,svojpravny ludia opovazili spravit nieco proti comu je on (a svokra len sucha nohami ako svokor povie)

dominushka23
9. dec 2021

este dodam prave sme doma s coronou ☹ dakujem Bohu ze som sa dala zaockovat a mame v pohode priebeh (klop,klop)

anonym0001
9. dec 2021

Neries. Sprostost nema nic spolocne s ockovanim-neockovanim. Blbci su vsade. Nauc sa s nimi zit, lebo v tomto svete sa im nevyhnes.
Jednym uchom dnu, druhym von...

Ja mam v rodine, medzi kamaratmi aj kolegami ockovanych aj neockovanych a vobec nikto nikoho neriesi. Ani raz sa mi nestalo, ze by ma niekto riesil. Kazdy vie kto je a kto nie a vobec to neriesime. Kazdy je slobodny dospely clovek a ma na svoje rozhodnutie dovody. Poznam aj partnerov, z ktorych jeden je a druhy nie je ockovany a uplne bez problemov. Inteligentni ludia nemaju potrebu vyvolavat konflikty. Nase vztahy su pre nas ovela dolezitejsie. A nenechame si ich NICIM pokazit. 💜

elizabet173
9. dec 2021

@rora toto je zaujímavý názor, že len mali zámienku na ukázanie svojej zloby, ale má niečo do seba. Tiež máme známu, poznáme sa roky, vždy som ju považovala za rozhľadenú, inteligentnú ženu, ktorá svojou usilovnosťou dosiahla veľmi veľa a v tejto dobe sa nestačím čudovať, čo je schopná tlačiť každému či chce, alebo nechce do hlavy. Nevadilo by mi, že má iný názor, má naň nárok (aj keď zrejme prezentuje názor svojho partnera), ale bola by som jej nesmierne vďačná, keby si ho nechala pre seba a neobťažovala s tým v kuse okolie. Videli sme sa naposledy v lete, na facebooku som ju musela bloknúť, je to hrozné, ale teraz som si uvedomila, keď som čítala tvoj príspevok, že toľko zloby, koľko z nej srší, som nikdy u nej nezažila.

krisbar
9. dec 2021

ja by som im povedala, ze nech neplacu ked sa im nieco stane, lebo jedine co neosalis je statistika a zatial zomrelo viac ludi na covid ako na ockovanie.
ale asi by som to vobec s nimi nerozoberala, proste by som povedala "ja som sa rozhodla zaockovat a to ze vy zaockovani nie ste respektujem, tak respektujte aj vy mna" a akekolvek debaty by som usekla v zarodku.

fleur1111
9. dec 2021

@janulka182 stále to vidím na FB a mám sto chuti si ho už zrušiť. Každý deň sa pozerať na to ako pribudne veľké množstvo pozitívnych prípadov nákazy alebo mŕtvi po covide a pod článkom vyrehotaní smajlici. To už podľa mna nie je normálne. Každý ma právo na svoj názor a na jeho vyjadrenie, ale smiať sa na tom, že koľko ľudí je mŕtvych a média určite len preháňajú? 🤦🏽‍♀️ Keď takým článkom neverím, scrollujem ďalej a nevyjadrím sa - či pre nich je to tak strašne ťažké, že predsa len musia vyjadrit svoj názor smiechom a nadávkami v komentároch? Choré.

marseillefan
9. dec 2021

Moja rodina chvalabohu nie je retardovaná... u nás to bolo skôr naopak. Svokor a švagrina váhali, ale sme ich presvedčili. Ale mám takých kamarátov, čo sú zásadne proti... jeden je už bohužiaľ v nemocnici. Včera ho pripájali na kyslík, ak sa to nezlepší pôjde na ventiláciu :(

eva_eva
9. dec 2021

My sme doma zaočkovaní, no ako nemám v sebe žiadnu potrebu niekoho na to prehovárať a vnucovať mu nejaký môj názor. človek má svoju hlavu, svoj rozum, mal by vedieť, čo je v rámci ochrany jeho zdravia pre neho to najlepšie

tomikejt
9. dec 2021

Je to nepríjemné, ja keď som sa ešte v lete dala zaočkovať, moja kamoška skoro zo stoličky padla, že preboha a to prečo? No len tak 🤦‍♀️ doteraz si zo mňa robí srandu, že ja a môj muž sme super ľudia lebo sme očkovaní a ona sa musí testovať. Ze ona si to svinstvo pichnúť nedá. Pritom každý deň alkohol, cigy, to je ok asi 🤷‍♀️

mironka
9. dec 2021

@dazdovka ja som z celej sirsej rodiny jedina neockovana...mam na to dovod...mam panicky strach z ihly..konkretne z tej,co tak vtrepnu to ruky..jednoducho to o sebe viem...len to nik nechape...ze si srandy robim...normalne ked som a tym konfrontovana..zvysi sa mi tep...paralyzuje ma to...som v raznom odpore...akoze na srandicky reagujem hnevom...lebo nik ma nechape...ze mam tolko deti a kvoli nim by som mala...hej...aby som... neumrela...akoze chcela som sa premoct..znama 33rocna umrela pred 2 tyzdnami...tak ma muz zaregistroval..v ich robote ockovali aj rodinnych prislusnikov...tak ze pojdem...co sa stalo? hodinu pred odchodom som sa zrevala tak,ze mi volala muzova riaditelka kde som...odmietla som zrevana...nesla som...jedina moja priatelka,ktora je detska psychiatricka 😏,povedala,ze ak dospela zena toto robi...co su obranne mechanizmy..tak to je fakt fobia...a pochopila,ze nesrandujem..paradozne a infuziami nemam problem...tie bodave injekcie razne odmietam...mam blok...aj ked rozum mi vravi ine...ze je to potrebne...tak moja rodina uz tuto temu neotvara...nedokazu to pochopit...

janulka182
9. dec 2021

@fleur1111 presne tak. tiez to tak citim, ze to dusno robia prave neockovani. ale staaaaale rozpravaju ako sme ovce a oni su chudaci, co nic nemozu.

janulka182
9. dec 2021

@elizabet173 tak tak. tiez som si uz par ludi musela bloknut, lebo tieto sracky sa uz nedali citat, ani pozerat. a pritom si ti ludia nedaju ani tu najmensiu namahu, aby si pozreli zdroj tych debilin, co dalej siria.

jaroe
9. dec 2021

@marseillefan moja rodina je teda retardovaná? Ty inteligent😁 Si jasný príklad tolerancie, dúfam, že si tvoj príspevok všimnú aj tie, čo sa vraj stretávajú s nenávisťou a agresivitou zásadne len u nezaočkovanych.

jaroe
9. dec 2021

Myslím, že tvoje očkovanie bolo len nejakou poslednou zápalkou vo vzťahu s manželovou rodinou.

jaroe
9. dec 2021

@mironka to sa vážne dá, mať takýto strach z ihly🙂?

mironka
9. dec 2021

@jaroe bohuzial...so vzatim krvi..infuzkou...do zily nemam problem...porodila som 4 deti bez epi...a toto je des...v porodnici mi sestricka prisla pichnut injekciu proti bolesti...odmietla som..chudinka sa otocila aj s nachystanou striekackou a odisla....a ked uz doma nepochopili,jednoducho som im povedala,ze este aj tie zabery v telke s obnazenymi ramenami sa mi hnusia...doslova....a doma sa ma pytaju,preco som o tom nehovorila...no lebo som nebola konfrontovana s takou situaciou

mondolina
9. dec 2021

@mironka
nech ti pichnú kým spíš 🙃

mironka
9. dec 2021

@mondolina bojim sa svojej obrannej reakcie...😏

mondolina
9. dec 2021

@mironka
už po pichnutí? to sa dá aj cez pyžamo 🤣

marseillefan
9. dec 2021

@jaroe ja tvoju rodinu nepoznám... to si si odvodila sama... a o akej tolerancii hovoríš, keď očkovaní zapĺňajú nemocnice? Ak si dobrovoľne nezaočkovaná, mala by si sa hanbiť a aj celá tvoja rodina. Kvôli ľuďom ako si ty, kolabuje teraz zdravotníctvo a umierajú aj nevinní ľudia, ktorí kvôli nezodpovedným teraz nemôžu dostať zdravotnú starostlivosť, ktorú potrebujú. Nie, toto sa nedá tolerovať.

tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marseillefan
9. dec 2021

@mironka videl som také video, kde dávali vakcínu chlapíkovi, čo mal tiež panický strach z ihiel... kričal ako keby ho rezali, ale zvládol to a ruku podržal :D Potom mu celá hala tlieskala 🙂 Ale chápem, že to musí byť ťažké pre teba. Ja som napríklad pri prvej dávke ani neveril, že ma pichli, vôbec nič som necítil. Tie súčasné ihly sú super. Oveľa horšie sú infúzky a ťahanie krvi zo žily. To mi je vyslovene nepríjemné...

marseillefan
9. dec 2021

@tayla áno, určite som idiot, že som sa zaočkoval a vyhol sa tak hospitalizácii.. a môj kamarát so svojou matkou, čo sa neočkovali a teraz sú obidvaja v nemocnici, sú géniovia... páni, hneď by som sa s ním vymenil.

simca06022011
9. dec 2021

@marseillefan nie kvoli nej, ani kvoli neockovanym, ani kvoli takým ako ona. Ale kvoli tym ktori tam práve su. To ze vacsinou su to naozaj stari ludia, ktori sa ockvoat nedali je fakt. V CR mali zoznamy aj s vekom, som postrehla niekde, a vsetko to boli ludia nad 55r, vacsina nad 65r... Je smiesne tu kydat na hlavu mladym, ze sa nechcu ockovat, su nezospovedni... Pekne nech si svojich pacientov zavolá prakticky lekar, podla veku, zdravotného stavu a zaockuje ich. Nie cakat ze sa stari ludia objednaju sami, detmi ovplyvnení casto, mediami masírovani... Lekarovi by neoponovali.
A bolo by vybavene. Ale nie to treba robit inak 😂 robit rozbroje medzi ľuďmi.

tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz