Čo ma dnes zarmútilo

rapunzel101
25. mar 2014

Viem snáď to tu ani nepatrí, ale potrebujem to niekam napísať, vyrozprávať sa.Som na koníkovi už dlhšiu dobu, ale kvôli tejto téme som si založila nový nick.Jedná sa o jeden nemenovaný hypermarket, nachádza sa už snáď v každom okresnom meste. Ako všetci som tam chodievala nakupovať a "samozrejme " som sa rozčuľovala v rade, že ide len jedna pokladňa, pekne sme všetci šomrali, no stačilo sa tam zamestnať. Veľkú radosť z nájdenej práce vystriedal stres, z ktorého mám už vredy na žalúdku, ktoré si liečm. A dnes to bol tzv. TOP, hneď pri príchode do práce ma zjazdila šéfka za niečo čo by ma ani vo sne nenapadlo, nechcem to radšej ani konkretizovať. Ale to by som ešte prežila, na to sa mi pokazila kasa, O.K., deň blbec, ale keď sa dozviete, že máte splniť na kase nejaký výkon,, t.j., že je stanovená norma, koľko tovaru musíte odklikať za smenu, tak to je už fakt sila. Som ostala ako obarená, normálne vám to rátajú, a ak sa nesplní norma ☹ A to nehovím o tom, že je kopec tovaru, ktorý musíte hľadať, ťukať ručne, neberie scener atď. A medzi tým na Vás šomrú ľudia, ktorí v tom rade stoja, prípadne Vám vynadajú, rýchlosťou blesku musíte vziať peniaze a vrátiť výdavok, a hlavne dávať pozor, aby Vám kasa na konci sedela. Všetko sa sleduje, aj keď robíte poctivo mne to príde, akoby hľadali len chyby. Neviem chceli sme sa mať lepšie, ale chceli sme aj aby sa takto jednalo v práci s ľuďmi? Niekto si povie, na čo tam chodí, ale keď mám doma dve deti a široko ďaleko žiadna práca, tak beriem čo príde, ale hľadám ďalej, pretože toto treba zažiť a vidieť.

kiki68
26. mar 2014

@yanni vsak ta teta pedavacka bola chuda zo mna mimo... 😀 ze som taka slusna, uz to am po tych rokoch v sebe, ved nechcem jej sposobit stres, ma ho beztak dost...ja furt hovorim nam tu v AT a DE musia davat to valium do vody 😀

yanni
26. mar 2014

@kiki68 nooooo tak to valium je asi hlavne v case toho nakupu. Inak ja mam vrtulu v zadku ;-DDDD

yanni
26. mar 2014

@rapunzel101 tak ma napadlo, vies kolko tych klikov mas urobit? A vidis niekde pocet, kolko si urobila?

stefka33
26. mar 2014

Chuďatko moje. Ja by som to nevydržala, hlavne zvyšovanie hlasu nadriadených. Okamžite by som sa ohradila, že to nebudem tolerovať. Ak by sa mi vyhrážala výpoveďou, tak ja by som sa vyhrážala inšpektorátom práce. Síce viem z vlastnej skúsenosti, že inšpektorát nepomôže nijako, ale aspoň niečo. Takto si uženieš nejakú chorobu zo stresu.

ivett1
26. mar 2014

hm, tak pekne... 😖 toto by mi ani vo sne nenapadlo, že "limit klikov?..v pokladni"... minule som takým zvýšeným hlasom v tescu tt povedala pokladníčke, že nech chvíľu počká, lebo nechcem platiť aj za tovar tej zákazníčky za mnou... a ona za to v podstate ani nemôže...

rapunzel101
autor
26. mar 2014

@yanni bolo mi povedané, že vraj 100 za hodinu a nestihla som si všimnúť, žeby mi to dakde na kase ukazovalo spolu. ukazuje to za nákup, ako koľko položiek som nascenovala, takže rátať jedine v duchu. a hlavne ak nie je ľudí, tak sa musím odhlásiť z kasy a ísť na pľac a samozrejme vtedy žiadne položky nescenujem.

zlte_kuriatko
26. mar 2014

súcitím s tebou... ja som tiež robila v hypermarkete za kasou viem aké to je 😒 nehovoriac, že po osmych hodinách som chodila domov ako zbitý pes. neviem si predstaviť, žeby som tam robila teraz ked mam dieťa.

maniremi4
26. mar 2014

@rapunzel101 viem,o com hovoris🙂 aj ja som pred materskou v takom obchode robila a nezavidim,ani jednej predavacke....k tomu skenovaniu,tebe sa to nikde neukazuje,ze kolko si odklikla,ale kazdy mesiac "vysledky" svietia na nastenke-aspon u nas v robote to tak bolo🙂 ak si dobre pamatam,tak kazde meno malo inu farbu(cervena-zle,zelena-vyborne a modra-standart)😀

lucinkaboz
26. mar 2014

toto sme im dovoli my,bohužial v kauflande v pasáži napriklad-tie obchodiky nesmu zavret a ist na wc tie predavačky,pretože kaufland ma taku zmluvu,kaufland v prvom rade nerešpektuje zakonik práce a nikto s tym nič nerobí,pretože platia velke dane statu.....či je to kauflan,d ci tesco je to jedno,su to bezcharakterní haj..lici

lucinkaboz
26. mar 2014

@stefka33 presne tak,zvysovanie hlasu? a kde sme? toto si treba hned vydiskutovat,nie sme už zver!

barborkark
26. mar 2014

Je mi zle z toho co sa to tu na SK deje co sa tyka pristupu k zamestnancom, ked sa nad tym pozastavim a zamyslim tak mi je az doplacu, ze to tu je u nas takto, ved co sme my horší, hlúpejší než vedla v AT alebo DE alebo inde?? Ja som uz vystriedala pár robôt, aj v obchodoch za kasou, aj v hypermarketoch a je to naozaj niekedy des.. Nielen ze su tlaky zo strany zamestnávatela ale este aj zamestnanci si robia napriek medzi sebou.. Ja sa nikdy pri pokladni nerozculujem ak pokladnicke nieco dlho trva alebo podobne, viem aka je to praca a preto vzdy trpezlivo stojim a cakam.. Viac mi vadí ked to rychlo rychlo skenuju ze nestiham ani ukadat do kosika a to nemyslim ukladat akoze pekne jedno vedla druheho ale doslova niekedy jedno cez druhe aby som rychlo stihla vytiahnut penazenku zaplatit a rychlo sa pratať..
Hrúza. Držím ti palce aby si to zvladala bez ujmy na zdraví @rapuntzel a nech si najdes inu pracu

kalea
26. mar 2014

Je mi z toho smutno, že vy za pokladňou musíte rýchlo - rýchlo klikať a my ako zákazníci si potom nestíhame tovar do tašiek, často ani do vozíka ukladať. Nevyhovuje to ani jednej, ani druhej strane. Tak o čo vlastne tým zamestnávateľom ide? Len ľudí stresovať?

anatalia77
26. mar 2014

Tak teraz viem,preco mi to ta pokladnicka hadze rychlostou svetla.
A ja som jej minule povedala:vy ste dcera Fibingerovej?,no ze by ste mi to rovno pred vchod hadzala.
A teraz ako prerobili kaufland anie je tam ta zachytna plocha,tak mam az nervozu,co sa bude diat pri vacsom nakupe.

cent
26. mar 2014

@lyzzy až taká zdravá nie je, keď píše že má vredy na žalúdku 🙂 🙂 🙂

pea87
26. mar 2014

ja cumim... neviem v akom retazci robis, ale ja som tiez kedysi robila pokladnicku a doteraz na to velmi rada spominam. nadriadeni boli super vsetci sme tahali za jeden povraz pamatam si casy ked bolo vela roboty a veduca bola v pokladni a inspektor vykladal tovar pretoze to proste inak neslo 🙂, zakaznici boli vselijaki ale vacsinou v pohodicke - najlepsi boli dedkovia ktori si ani tak neprisli nakupit ako pokecat 🙂 ziadne taketo povinne kliky za hodinu sme nemali a pripada mi to ako cisty nonsens - ved byvaju predsa silne a slabe dni, pamatam si take ze napr pondelky alebo nedele poobede byvalo malicko ludi a potom tiez sme mali kolegyne ktore boli jak spomalene filmy a zakaznici co chodili pravidelne sa ich pokladniam vyhybali 😀 moja rada je - ak je tam takyto pristup hladaj si pre istotu inu robotu-poznam par ludi ktori uz maju z prace take stresy az im to sposobuje zdravotne problemy. drzim palce 😉

anatalia77
26. mar 2014

@kalea neviem o co im ide,vsak pokladnicka defacto nema ako ovplyvnit kupyschopnost obyvatelstva.
Takze ak je menej zakaznikov,tak nema kliky,a este je aj sankciovana.
Na druhej strane ak je vela nakupov,tak by to mali kompenzovat,ale o tom pochybujem.

jankastubka
26. mar 2014

Je to hrozne, ale ja mam obavu ze pomaly v kazdej jednej praci su ludia takto kontrolovani a tlaceni do efektivnejsich vysledkov. A cele to sposobuje to, ze miesto toho aby 10 ludia v pohodicke zvladli pracu, tak ju robia v strese od nevidim do nevidim 5ti. 5ti su nezamestatni a majitel sa aspon viacej nabali.
To su super vyhody nasej revolucie.

rapunzel101
autor
26. mar 2014

@rapunzel101........ díky za všetky povzbudivé slová, aspoň sa mi to v tej hlave trocha urovnalo, niektoré príspevky ma fakt pobavili ..... 😀 ....... chcela som sa týmto nielen vyžalovať ako sa hovorí, ale hlavne poukázať na to ako to tu chodí, pretože fakt nájsť si prácu je jedna vec, ale tešiť sa do nej je vec druhá a snáď sa treba radšej vyhnúť takýmto ponukám ak už o nich vieme