Čo mám robiť?

manija
21. jún 2015

Ahojte dievcata, nikdy som si nemyslela,že budem pisat na MK, vždy som si Vás len citala........,ale teraz neviem ako dalej, neviem co je správne, pokusim sa vam to napisat co najkratsie.S mojim priatelom mame dcerku, z prveho manzelstva mam este jednu dcerku, su to nadherne dievcatka , ktore velmi milijem. Ked mala mensia 1 rok musela som ist do prace, kupili sme byt na hypo kedze priatelov prijem by nam nestacil, tak som sa vratila do prace v kt. som pracovala pred RD. Nebolo a ani nie je lahke mat 2 male deti a chodit do prace. Vstavam o 4:30 utekam do roboty, z prace pridem asi cca o 17:00, utekam do obchodu, potom pre malu, ideme dmov, este sa zastavime na ihrisku, domov pridem asi o 18:30 niekedy o 19:00. Samozrejme niekedy sa mi podari prist domov aj skor , obcas. V poslednom case cez tyzden nevarim, zo zaciatku som varila cca kazdy 2 den, ale bolo to strasne vela na mna, varit, upratovat, starat sa o deti, ulozit ich vecer spat. Do postele som sa dostala cca 11:00. Bola som totalne vycerpana. Asi aj z toho dovodu som sa dostala minuly rok v septembri do nemmocnice, bola som tam 2 tyzdne a doma na PN este dalsi mesiac. Moj prietel chodi domov z prace cca o 19:00 - 20:00, cize nejaka pomoc z jeho strany nehrozi. Aby som bola presna, rano chysta desiatu a vozi malu do skolky, obcas, NIE kazdy vikend,zoberie decka na vylet bud v sobotu, alebo v nedelu. Ja vtedy upratujem, periem, dohanam co cez tyzden nestihnem. Padam na papulu, unavena som jak pes. No a problem je v tom, ze od partnera nemam ziadnu, ale ziadnu podporu. Stale len pocuvam, ze som neschopna, ze sa neviem postarat o deti domacnost, ze som macocha, hyena a podobne pekne mile slova. Som totalne na dne citim sa ako nejaka rohožka. Chcem vediet co si myslite o mojom rozhodnuti. Dnes som mu povedala, že odchádzam so starsou dcérou prec. Mensia kedze je jeho dcera zostava s nim, ved ked som taka macocha tak by predsa nenechal nasu dceru so mnou. Povedala som, ze si ju budem bravat každy druhý víkend. Alimenty mu platit nebudem, budem splacat byt a platit sukr. skolku, myslime ze co sa financii tyka je to viac nez dost. Len teda neviem ako to vydrzim bez malej, ako to bude vnimat, ci jej neublizim. Ju nechcem trestat, len chcem aby si vyskusal ten kolotoc praca, domacnost starostlivost o dieta. Strasne mi ublizil, boli ma dusa, ani sa to neda opisat neda, mam pocit akko by mi zomrela polovica rodiny. Co mam robit? Vihodim ho a bude si v pohode zit, obcas uvidi malu ked sa mu bude chciet a ja aj tak budem najhorsia matka na svete. Co robi dobra matka? Ako to mate vy doma. Ved to by som musela byt robot a den by musel mat minimalne 40 hodin, aby som naplnila vsetky jeho predstavy o dobrej matke. Dakujem za to , ze ste si to precitali.

mircalla
21. jún 2015

@manija Spytaj sa sama seba - naco ti je vobec taky muz? nie ste ani zobrati...miesto toho nepriamo potrestas dieta. a velky pozor na to, ako som pisala - ak od malej odides, tak to moze pouzit na sude a sud ta nebude velmi zhovievavo posudzovat....okolnosti nie su podstatne, bol by to dobrovolny odchod od dietata

sante81
21. jún 2015

@manija kvôli žiadnemu chlapovi by som neopustila svoje dieťa, nikdy. Nič tym nedosiahneš, chlap aj tak nepochopi čo všetko dokaže žena stihnuť, urobit, venovat sa deťom, starat sa o celu domacnost a večer byt usmiata a hlavne nebyt unavená.

andrejka1974
21. jún 2015

@manija najdi si inu pracu, kde budes vsetko ostatne stihat, peniaze nie su vsetko a vzdat sa dietata len koli tomu ze nevladzes je dobra blbost a niekto vas musi zivit a s muzom spolu zarabate , tak mozes ozeliet svoju pracu

jadelka
21. jún 2015

podla mna to skusit na dva tri tyzdne mozes. A uvidis co z toho vyjde, je to velmi dobry sposob, ako mu otvorit oci. Keby si si vzala obe deti, zas by si len ty bola ta, co je v zufalej tazkej situacii. Dcerku predsa nechavas s jej vlastnym otcom. dieta potrebuje oboch rodicov, nie len matku. a mam mat vynervovanu matku, radsej nech ma kludneho otca 🙂 , ked si bola 2 tyzdne v nemocnici, tiez sa musel ktosi o deti starat. Takze mu to len zas ukazes, ake to bolo, ked zabudol. Preco je matka zla, ked odide, ved si dcerku budes bravat, keby si odisla s dvoma detmi a on ostal sam, to by mu bolo hej...podla mna uvazujes velmi dobre.

gabrielita1610
21. jún 2015

Žiadny muz nestoji za to ,aby si koli nemu opustila svoje dieta ,uz ked zobrala by som obe a bolo by mi uplne jedno co si mysli ,taky chlap nestoji za to aby si mu niecim otvarala oci ,

romanovic
21. jún 2015

@manija
a ked uz - preco chces opustit iba 1 dieta? Preco aj starsiu dceru nevratis biootcovi?

wanda123
21. jún 2015

Urcite by som.malu nenechala u.chlapa. velmi jej ublizis. A neskor - ked sa dostanete napr na sud, tak o nu mozes prist uplne

honeysugar
21. jún 2015

Velmi zle rozhodnutie.Prave mu len svojim rozhodnutim dokazes ze mal vlastne pravdu.A vobec naco ho chces trestat ? Vsak ho potresta zivot...ver mi ..ze na kazdeho pride v zivote.Vyhodila by som ho z bytu...a zvladla by som to s pomocou rodiny sama.Kazdy vikend by som mu dala malu od piatka do nedele ...to staci aby sa zapotil..a aby zistil ake je to obskakovat 2 dni deti.Nehovoriac o tom ze by som z neho vytrieskala pekne vyzivne.Debil by sa spamatal...ale uz by mi to bolo jedno.

alaguema
21. jún 2015

@manija zlé riešenie pre teba a ešte horšie pre dcérku. Predpokladám, že vzniklo pod náporom emócií. Skúste si s priateľom pohovoriť v kľude, možno je jeho problém s tebou niekde celkom inde, než v tom, čo ti vytkne otvorene. Pokiaľ skutočne nemôžte byť spolu, premysli si s chladnou hlavou, aké máš možnosti rozísť sa s ním tak, aby deti trpeli čo najmenej.

varticek
21. jún 2015

@manija ahoj, ja Ti nebudem písať, či je podľa mňa Tvoje rozhodnutie správne alebo nie. Vychádzam ale z toho, že Ty si si istá, že to nezvládne, domácnosť aj dcérku. Pomysli ale na to, čo ak to zvládne. Čo ak tak bude spokojný a dôjde k nejakým súdnym ťahaniciam. Potom by sa mohlo ľahko stať, že by dcérku prisúdili do opatery jemu, keďže si mu ju nechala a Ty by si ju vídala raz za dva týždne už stále ...

matricia
21. jún 2015

Mala si ho donútiť, nech si ešte niečo nájde, ja poznám rodiny s hypotekou, kde má muž prácu, aj brigádu. Čo keby sa aj on začal viac snažiť? Ak je ozaj taký neznesiteľný, tak ho niekam pošli, ale deti si nedaj. A on prečo nie je tiež s tebou v papieroch bytu a hypotéke? Myslel to s tebou vážne? Koľko ste spolu?

latvia
21. jún 2015

@manija ty si ochotna opustit mladsiu dceru kvoli tomu, aby si on uvedomil, ze uz nevladzes? 😕 kvoli tomu, aby si mu ukazala, ze sa myli a ze si dobra matka, mu nechas mladsie dieta?
prepac, ak ti to s chlapom neklape, tak ho netrestaj cez deti.TOTO dobra matka nerobi. ano, je otec, ale ty si matka, ako mozes nechat dieta stale otcovi a ty ju uvidis kazdy druhy vikend? rozbijes puto medzi nou a tebou a medzi nou a starsou sestrou.....ries si svoje veci s partnerom inac, nie cez deti

ruthike
21. jún 2015

Chapem, ze si zufala, ale ja osobne by som sa radsej rozviedla a trvala na vyzivnom, to by ti malo pomoct. A moze si ju brat kazdy vikennd on. Alebo kazdy druhy viken a dva dni v tyzdni. Ak sa da najdi si pracu, pri ktorej nemusis vstavat o 4.30. To je fakt zaber

Ak s nim dcerku nechas, urcite jej narozprava o tebe strasne veci, ved ak je teraz taky, tak urcite nezmeni tonna i tak male deti celmi zle znasaju, ked sa mama zrazu vypari - urcite by to vyrazne poznaci vas buduci vztah.
Navyse sud velmi pravdepodobne prideli PLNU STAROSTLIVOST tvojmu priatelovi, ak mu ju nechas, i na zaklade tvojho rozhodnutia. Si prioravena mat druhu dcerku navzdy len kazdy druhy vikend ( a to iste budes MUSIET na zaklade rozhodnutia sudu platit vyzivne). Ked dcerka vyrastie, urcite ti to bude vycitat a nebude chapat, preco si si nechala starsiu a ju si nechala otcovi

peneloppe
21. jún 2015

@manija

Prosim ta neopustaj svoje dieta. Verim ze ti to trha srdce, uz len myslienka na to a mas na to vazny dovod a mozno nevidis ine riesenie. Ale vzdy je ine riesenie.
V podstate suhlasim s ostatnym radami. Bud zniz pracovny uvazok, ked si to mozete dovolit. Alebo sa dohodnite na upratovacke ci opatrovatelke, nejakej pomoci v domacnosti. Alebo ked mate vysoku hypo a kvoli tomu si sla tak skoro do prace tak skuste prefinancovat splatky.
Hlavne je aby ste si veci s partnerom riadne vysvetlili, normalne si sadnite a preberte to. Ty predsa nie si robot a nemoze od teba cakat ze pracujes na plny uvazok, potom sa staras o deti, domacnost, vsetko je tip tip. To sa neda. Bud ti pomoze on alebo niekto iny, alebo musis niekde ubrat.
A ked to nechape tak mas len jednu moznost, odist od neho. Ale inak. S oboma dievcatami. Lebo jednak to ze si opustila dceru, moze pouzit voci tebe a jednak co ta mala. Ona si to predsa nezasluzi.

Drzim ti palce aby sa to vyriesilo. Inak viem ako citis, ja tiez padam na hubu velakrat ale mam skveleho manzela a ten pomaha ako vie. A to potrebujes aj ty.

ruthike
21. jún 2015

@ruthike @ manija prepac zabudla som ta tagnut v predchadzajucom prispevku

jeennyv
21. jún 2015

@manija necitala som celu diskusiu, ale toho co si napisala, mi tvoje riesenie pripada absolutne nelogicke, nedost ze mas nastrbeny vztah s manzelom, este aj takymto riesenim podla mna nastrbis svoj vztah s dalsou dcerkou...ako to asi bude vyzerat a postavi sa k tomu, ze mamicka zobrala segru a ju tam nechala...popracuj na vztahu s manzelom, ujasnite si to, co on vlastne ocakava, ked ty tahas celu domacnost a on vlastne nic....chapem, ze pracuje dlho, ale pracujete obaja cize si cinnosti treba podelit....ak nepomoze, tak zbytocne zit s muzom, ktoremu nic nebude dobre.....

katarinamarkova
21. jún 2015

@manija ci jej neublizis? to je vazna otazka?
matka odide od dietata....preco?....lebo sa v niecom nezhodla s partnerom.......to je dovod opustit svoje dieta??? vazne? hadam to je len chvilkove prepnutie a zajtra ta to rychlo prejde.
ano - ublizila by si tym malej strasne moc.
nezvladas to? poradim.....
- rob len tolko, kolko vladzes. ziadna robota nikdy nikomu neutiekla
- varit? kazdy druhy den? a na co prosim pekne ked sa vidite vsetci doma aj tak len vecer. pocas prac. tyzdna maju deti teple jedlo v skole, skolke, manzel v praci ty v praci.....na veceru - jogurt, chlieb s natierkou, maslom, sunka, zelenina, ovocie....co len chcete.....jednoducho hoc co co kto ulovi z chladnicky.
- upratovat? myslim ze toho az tak moc za tie dve tri hodky co ste vecer doma nestihnete rozhadzat.....
ale aj tak - zapoj kazdeho - manzel si upratuje svoje, deti si upratuju po sebe tiez, ty svoje
na okna alebo vacsie upratovanie si raz za cas niekoho zavolaj 10-20€ raz za dva tri mesiace vam snad tolko chybat nebude.....omnoho viac by ste stratili keby si znovu skolabovala, ze?
- nakupit? moze snad aj manzel rano....ci po ceste z prace
- vikendove vylety - snad nie su vysadou len manzela a deti? mali by byt spolocne!!! oddychnes si - psychicky urcite.
nie je na to cas? treba dohnat to co sa cez tyzden nestihalo? - v sobotu ti manzel pomoze dohnat co sa nestihlo a poobede, alebo kludne v nedelu cely den SPOLU vyletujte 🙂

ak sa ti od manzel nedostava mileho slova su dve moznosti:
- bud by si si pracu a domacnost mohla skutocne trosku lepsie zorganizovat - ono pri 2och detoch z kt. jedno chodi do skolky a druhe predpokladam velka skolacka - ked pre nu nikde neutekas 🙂 by to zas az taky problem vobec nemal byt zvladat 8h pracu plus domacnost.
- alebo je tvoj manzel total debil, co chce mat doma super mamku, super zarabajucu zenu, super upratovacku, super pracku, super kucharku, super milenku..................len tu pozor na to, aby to nevnimal tak, preto, ze prave ty sa akosi dobrovlne uz x rokov do tej pozicie stavias sama.

katarinamarkova
21. jún 2015

@oldman50plus ,,Ono tie reči veľmi často znamenajú že nestíhaš sex, to ti nepovie tak pindá na domácnosť.,,
🙂 tak toto som si doteraz len myslela, ze to vzdy tak je.....konecne mi to aj nejaky chlap potvrdil 🙂

miriam11
21. jún 2015

@manija necitala som ziadne komentare, ale chyba je, ze chces opustit dcerku. To by ta ani vo sne nemalo napadnut a nie to este realne vyskusat. On nebude potrestany, ale to male chuda. To myslis fakt vazne? Priatel ta uplne stve, vobec nechape aka je to starost okolo deti a este chodit do prace. Chapem ta, ale ten tvoj napad je úplná kravina. Prepac. On sa chova ako vol, ale treba sa dohodnúť, skúste uvolnit nejake peniaze na obcasne opatrenie deti. To je jasne, nemozes takto fungovat, ale opustit dcerku. Boze, len to nie, to by bola najvacsia chyba tvojho zivota.

evitka83
21. jún 2015

@manija na tento tvoj sposob protesti, ze mu nechas malu, by som si dala na tvojom mieste pozor, ak mu ju naozaj nechces nechat, aby neurobil to, ze poda ziadost o zverenie do osobnej starostlivosti s tym, ze si sa na malu vyflakla a len velmi tazko budes vysvetlovat sudu, ze si chcela vytrestat muza. Druha vec je, ze tym vytrestas hlavne dceru...dokazem pochopit, ze to moze byt na teba vela, ale hladala by som ine riesenie. Ked ti nepomaha a uraza ta, kopni ho do riti a poziadaj o vyzivne, daj do statnej skolky, na to mas prispevok od statu, alebo sa uskromni a zaplat si vypomoc, ale dieta davat prec...nehovoriac o tom, ze to nie je najlepsi priklad pre starsiu. Minimalne ju napadne, ze ked si odisla od mensej, asi by si bola schopna odist aj od druhej...

oldman50plus
21. jún 2015

@katarinamarkova Celkom úprimne, normálni chlapi (nie chronickí pedanti, manipulátori a hnidopichovia ktorým nič na svete nie je dobré) ktorí sú spokojní so sexom na domácnosť permanentne určite nepindajú (občasnú blbú poznámku vytresne každý), uvedomujú si že to nestojí za riziko že sa to pokazí. Či to povedia ovorenie závisí ako komunikujú, väčšina nie, pre chlapa je veľmi ťažké povedať hlavne žene s malými deťmi "teda so sexom nie som spokojný a podľa mňa to už trvá pridlho aj keď chápem máš toho veľa". Možno dnes u mladších to je už lepšie, otvorenosť v tejto oblasti sa veľmi zlepšila, ale v staršej generácii pindanie na blbosti bola nepísaná norma na vyjadrenie nespokojnosti so sexuálnym životom. Považovalo sa nanajvýš negentlemanské hovoriť o tom s manželkou priamo ale hlavne chlapi v sexe od žien očakávajú dobrovoľnosť takže ich nechcú nútiť, tým navždy zoberú možnosť že sa to napraví takže to už zostane pokazené naveky.

tinka323
22. jún 2015

@adri266 ja mam 3 deti,tiez chodim do prace, ale jeden krasny den som spisala vsetky domace prace, aj uspavanie, kupanie.predlozila som A4.prace som zhrnula obsiahlejsie do 8 bodov a spravodlivo sa rozdelilo.aj starsia 14 rocna prebrala.vynimkou u nas je,ked manzel pracuje vonku, vtedy my dve preberame jeho ulohy 🙂
A tiez som padala na hubu, ale namiesto toho aby som povedalpa co ma trapi, som bola nahnevana a im to nedoplo. Veselo si zili dalej.Jedine co si uvedomujem, ze moj manzel asi chapal,ze to mam tazke,nikdy nic nekomentoval. Skor ja som vycitala.takze vsetko sa da, ked sa o tom diskutuje,ale v klude.
Ja som polozila papier a nechala ich nech si vyberaju, mne bolo jedno co mi nechajy,kedze som robila vsetko 🙂

tinka323
22. jún 2015

@katarinamarkova velakrat sa to stava zenam, ktore nechcu stratit muza,ze vsetko preberaju milosrrdne a stavaju sa frustrovanymi manzelkami,matkami z unavy a chlap nakoniec aj tak zdvihne kotvy a odide!

tinka323
22. jún 2015

Hlavne si trrba uvedomit, ze dieta nie je prostriedok cez ktory si rodicia nieco idu dokazat.
Ja vnimam boj medzi manzelmi, jeden druhemu dokazat, co kto nezvladne-zvladne bez toho druheho.
Opak! Autorka tym nevyriesi problem, ked ss aj vrati poi 2 tyzdnoch ci to zvladne alebo nie, vsetko sa vrati do starych kolaji. Podla mna sa muz takisto vie postarat o deti.
Dokonca,moze dat detom viac.
Ja ked som bola vycerpana, hulakala som po detoch, odisla som na kavu a ked som sa vratila, moje deti vysmiate sa krasne hrali s muzom.
Bordel vsade, ale on sa sa im venoval na 100%.

tinka323
22. jún 2015

@mima4 asi im to nevychadza, aj ja pomaham financne kvoli hypo.

xevulax
22. jún 2015

Nikdy ale naozaj nikdy by som svoje dieta neopustila!
Ako sa asi to malicke dievcatko bude citit ked starsiu vezmes a ju nechas tam? Rozmyslas prosim ta?!!! Ty chces nieco svojmu partnerovi dokazat ale uvedom si ze dieta za to nemoze! Preco ma decko trpiet len koli tomu ze zy chces nieco svojmu partnerovi dokazat? Dorry ale keby si pri mne fam ti asi jednu facku, aby si sa prebrala. Taky nepochopi tvoj rezim ani led mu 10 deti nechas chlapi su uplne ini. Myslis ze by robil vsetko to a ako ty? Zabudaj! Ak chces odist zbal sa ale s oboma detmi! A urcite by som nesplacala hypo na byt ktory nie je moj!

regina22
22. jún 2015

a načo sú ti prachy? ja by som predala byt nasťahovala sa domenšieho, zostala s deckami doma. aký máš s nimi vzťah, ked si furt v robote? žiadny, chlapa sa zbav

mircalla
22. jún 2015

@regina22 byt s hypo tak lahko nepreda...ale faktom je, naco taky chlap...zrejme ho velmi miluje, ale opacne to pravdepodobne neplati...robit niekomu rohozku a este aby za to trpelo to dieta, len sby si uvedomil...figu si uvedomi...taky typ sa nezmeni....

natalym
22. jún 2015

Prečo si baby myslíte, že bude dieťa trpieť? A čo keď sa ocko spamätá a všetko bude ok?
Ja by som si hľadala inú robotu, ak je to možné, hoc aj za menej peňazí, skúsila by som sa s ním dohodnúť, ak sa dá, že niektoré práce musí robiť on.
Nepáči sa mi ako Ťa nazýva, to že Ti vyčíta, že niečo nie je urobené, to no dobre, ale takéto slová používať? Máš ho rada?
Inak Ty mu vlastne dobre urobíš, odídeš, byt mu zostane, splácať ho budeš, dieťa má, no ako dobre..... Ak Ťa zavolá nazad, ako budeš vedieť či Ťa zavolal či ťa má rád, alebo potrebuje vyprať gate?

bordor
22. jún 2015

@manija chceš potrestať jeho ale potrestáš najviac svoju dcérku!!!! ona to nepochopí, prečo si ju opustila a bude mať z toho traumu celý život, bude mať úzkosť a strach, že si ju zradila!tak to bude vnímať!a jeho každý bude ľutovať, že čo to za ženu, že ho nechala aj s deckom!preboha, to nerob!!!