Čo mám robiť? Muž hrá hazardné hry

juli268
12. jún 2018

Už neviem ako ďalej muž je závislý na hrách a prehráva celu výplatu sľubuje že už nepojde ale ako dostane peniaze tak je to zase rovnaké prehra vsetko

catherinah
12. jún 2018

@juli268 to veru nespravis nic. Nedonutis ho nijako. Je svojpravny, takze preco by mal (z objektivneho pohladu) len tak prepisat polovicu bytu na Teba. Jedine na deti by mozno suhlasil.

juli268
autor
12. jún 2018

Vlastník
@catherinah nemáme ale každý je vlastník polovice

vyhuelka
12. jún 2018

moj otec hral... prehral všetky peniaze aj šperky mamine...no des... treba ho donutiť isť na liečenie... praxovala som ako sestrička na psychiatrii a bolo tam takých veľa

eliska13
12. jún 2018

@juli268 poviem Ti príbeh z blízkeho okolia.Dopadne to veľmi zle, ak prehra všetko svoje bude si požičiavať, naklame všetkým aj nemožné, jedného dňa Ti dá TV do záložne.Je chorý a musí sa liečiť buď to pochopí, alebo nie.budete sa doma hádať agresivita stupne bude nervózny deprimovany.Bud s ním hodia reč, že je chorý a musí sa liečiť možno stačí zatiaľ ambulantné u psychiatra, alebo liečenie v Banskej Bystrici
Sám sa z toho nedostane.to, že hra pol roka nemusí byť pravda.Ak by mal 30 t eur prehra všetko do posledného eura je chorý nevie to ovládať
Pozor nech nesplácas zaňho dlhy z nebankovky a pod....
To, že deti, nebol taký, zlepší sa, že iného si nenájdeš to sú keci ....aj, keď by išiel na liečenie, celý život budeš žiť ako na dynamite, lebo jeden impulz a znova do toho spadne

martam11
12. jún 2018

Je potrebné, aby si si deti dala do výhradnej starostlivosti, žiadať výživné súdnou cestou. S takýmito problémami Ti poradia na úrade práce aj pomôžu spísať podanie na súd. Rozhodnutie súdu musí akceptovať aj zamestnávateľ a posielať Ti peniaze.

jumama
12. jún 2018

@juli268 Dam ti priklad z medii - Hana Gregorova a tej jej mlady partner. Bol zavisly na drogach a ona ho nechala padnut. Po lieceni, kd bol schopny si priznat svoju zavislost, tak mu dovolila vratit sa k nej. No vyzaduje nejake testy, ci je cisty. Tolko bulvar. Ale je to ukazkovy priklad, ako sa treba zachovat k zavislemu cloveku, ktoreho lubis - nechat ho padnut a uvedomit si svoju chybu. Pretoze nikdy inak nepristupi na liecenie zavislosti. Budu to len sluby a klamstva, ktore prerastu vase hlavy. Takze nech to znie akokolvek tazko a akokolvek kruto, je to naozaj ako baby vravia, ze jemu pomoze jedine - ak o teba a deti pride. Najdi si psychologicku pomoc pre seba, aby si to zvladla. Aby si bola pevna a silna. Vyber si svoj jed: Zit s gamblerom, alebo zachranit gamblera bolestivou cestou?

hettinka
12. jún 2018

@juli268 smer psychiatria alebo Rozvodový advokát.

jumama
12. jún 2018

A radim ti stranku spoluzavislost.sk - aby si vedela, ako spoluzitim so zavislym clovekom mozes aj ty ochoriet. Budes ho ospravedlnovat, budes ho tahat z kase, budes za vas bojovat a on bude klamat a bude po kolena vo svojej zavislosti, pretoze nebude vediet inak. A napokon ho za to budes nenavidiet, ako ti skazil zivot. To ze ho oddelenim sa od neho zachranis pochopis aj ty aj on az ovela neskor.

eliska13
12. jún 2018

@jumama niektoré ženy nevedia, že je to naozaj zle, že to nevie ovládať.Aj u nás si mysleli, že je to len zakopnutie prejde psychológom a bude to fajn.

mimidudik
12. jún 2018

Bohuzial nic ine ti neostava, len rozchod, on sa nezmeni, je to choroba, cim skor si to priznas, tym skor ti bude lepsie..zivot s takym clovekom nestoji za nic, ty mas pravo na dobry zivot, mas len jeden, nepokaz si ho. Pri nom mozes coskoro skoncit bez strechy nad hlavou aj s detmi. A sancu na noveho partnera stale mas v kazdom veku. Aj s detmi. Deti vyrastu a ty pojdes do prace, budes ich vediet zabezpecit aj sama lepsie nez s nim. Ver si. Je to na tebe, drzim palce.

dmband
12. jún 2018

@juli268 Niektoré odporúčania a vyjadrenia ostatných báb sa Ti možno zdajú kruté, ale na základe vlastnej skúsenosti Ti úprimne radím, povznes sa nad slovíčka, nechcené urážky atď. a vezmi si rady, čo Ti napísali ostatné dievčatá, k srdcu a vyskúšaj všetky, ktoré v Tvojom prípade prichádzajú do úvahy. Viem, prečo to píšem: mala som dlhoročného partnera, nie manžela podobne ako Ty, našťastie sme nemali deti. Nehnuteľnosť takisto v spoluvlastníctve 1 : 1. Približne 2 posledné roky predo mnou úspešne tajil gamblerstvo, k jednorazovej prehre sa mi priznal, len aby som dala svoje posledné peniaze na splatenie údajného dlhu. Keď mi začalo svitať, že nejde o jednorazovú záležitosť, a celkovo sa nevedel vymotať z toho začarovaného kruhu dlhu a klamstiev, siahol si na život... Až po jeho smrti som zistila, koľko toho prehral, a keďže jeho rodina sa vzdala dedičstva (založenej nehnuteľnosti + dlhov) v môj prospech, budem to splácať do konca života. Never tomu, že deťom bude lepšie s takýmto otcom. Otec môjho ex bol alkoholik, manželka od neho nechcela odísť kvôli spoločnému majetku (ktorý postupne takmer celý prepil) a kvôli deťom a takto to dopadlo. Tvojim deťom sa akurát vryje do podvedomia, že k závislosti sa človek nepriznáva, že nad ňou nedokáže vyhrať, ale keď nevie kam, utieka sa zase len k nej. Môj ex skrátka nemal otcovský vzor a v najdôležitejšej chvíli sa nedokázal zachovať ako chlap a postaviť sa problémom čelom ani požiadať blízkych o pomoc, lebo bol zvyknutý, že aj tak nijakú reálne nedostane. Ja som mala to šťastie v nešťastí, že mi dlhy úplne nezlomili krk a bola som ešte relatívne mladá na to, aby som si našla nového partnera a založila si s ním rodinu. Aj Ty urob všetko pre záchranu normálnej budúcnosti pre seba a svoje deti!

lacibo
12. jún 2018

@juli268 moja rada: čo najskôr si požiadaj o zrušenie BSM, aby Ti už nemohol ďalej vytvárať dlhy.. ak sa nechceš alebo nemôžeš dať rovno rozviesť..

lacibo
12. jún 2018

@lacibo až teraz som si všimla, že nie ste manželia, tak načo píšeš že "muž.." ? ale buď rada a osamostatni sa aj s deťmi..právne ako to je s delením majetku.. Ti musí pomôcť právnik..

anett63
12. jún 2018

@juli268 Keďže nie ste manželia,je to pre teba ľahšie. Máš dve možnosti,buď pôjde na liečenie,dáš mu druhu šancu a ak odmietne zober deti,predajte byt,peniaze rozdeľte na polovicu,kúp si garzonku a začni odznova.Vybav si výživné a ži svoj život,snáď nechceš dat takýto príklad svojim deťom. Chlap a otec dvoch detí sa má o ne starať i o teba, keďže poberas rodičovský príspevok. Život s takto chorým človekom nie je sranda...Mala by si čo najskôr začať konať, nedovol,aby ti zničil život a vašim deťom detstvo. A teraz sa nezaoberaj tým,či ťa niekto bude chcieť s dvoma deťmi alebo nie...To teraz nie je podstatné... Radšej by som žila sama ako s clovekom,ktorý si ma neváži,pregembluje všetky peniaze a čo bude s deťmi ho nezaujíma. To je chrapun a nie otec... Otvor oči a riešenia situáciu!!!na zázrak nečakaj.

alexandraalexandrova
12. jún 2018

@juli268 zajdi do pravnickej poradne, su aj zadarmo. Vysvetli im situaciu, pytaj si radu ako z toho von aby ste s detmi neostali bez penazi, aby sa vas netykali jeho dlhy. Myslim ze mozes poziadat o zverenie deti do tvojej starostlivosti a potom muz ti bude musiet na deti platit vyzivne, bude to urcene sudom, nebude mat na vyber. nebude moct sa ti vysmiat do tvare ze preco by ti mal davat peniaze. Ja uplne chapem, ake to musi byt tazke pre teba pripustit si ze sa to naozaj deje a ze to ozaj moze dospiet az do extremu. Chapem ze ho mas rada a nechces konflikt...ale myslim ze tu nie je ine riesenie. Zavisly clovek nedokaze svoju zavislost ovladnut, nedokaze s tym urobit nic, ani keby velmi chcel...jedine liecenie. A ludia co ziju so zavislym sa stanu spoluzavislymi, snazia sa ho ospravedlnovat, pomahat mu, obetuju tomu zivot...verim ze nechces tak dopadnut a vychovat v tomto vase deti. Ja som sice nic take ako ty nezazila, ale tiez som od muza odisla s malym dietatom. Bola to uplne ina situacia, ale zacat sme museli znova a lahke to nebolo. Nikdy to nie je lahke, ale da sa to. A ked sa po rokoch ohliadnes, budes na seba hrda ze si to dokazala. Drzim palce...

katy318
12. jún 2018

@juli268 kamaratkin vtedy manzel zadlzil celu rodinu. Zial polovicu dlhov musela splatit kamaratka. Ona sa rozviedla.
Su to len prazdne sluby, zavislost sa nezmeni. Dokonca aj u lieceneho je stale sanca ze sa k tomu vrati 😢
Mozno by pomohlo zrusit BSM - ale skusenosti s tym nemam. Vela stastia.

zuzmka
12. jún 2018

@juli268 ahoj, necitala som vsetko, ale obavat sa toho, ze ci ta niekto bude alebo nebude chciet len kvoli tomu ze mas dve deti.....ja som tiez odisla s dvomi detmi a ako sa povie, hned som sa minula, mam krasny vztah a cakame babatko.....ty sa minies este rychlejsie ako ja, ja som uz bola stara kofola a vidis... ;) ty si pekne, mlade dievcisko, takze hlavu hore 🙂 co sa otca tvojich deti tyka, bez za pravnikom alebo ako tu niekto spominal do centra pravnej pomoci alebo hoc aj na socialku, tam ti poradia, urcite to nenechavaj tak....mozno ma tvoj priatel momenalne "zatmenie" a hadam sa z toho zobudi, ale ty ries seba a deti.....taky muz ti je len na pritaz, ries to co najrychlejsie...drzim ti palce a ver, ze vsetko je riesitelne a vzdy! 🙂

moonlight1210
13. jún 2018

@juli268 Ten chlap nie je vazne chory, takze tu neplati poucka: nemysli hned na najhorsie.
On je zavisly a tu plati: predstav si ten najhorsi scenar.
A nasledne sa zariaduj tak, aby si bola pripravena, v pripade, ze nastane, mat unikovu cestu.

U zavisleho nesmies mat ruzove okuliare ako: ja ho lubim... nechcem brat detom otca... nebudem svina, aby som mu nedala sancu...

Tym mu nepomozes, iba mu dovolis, aby jeho zavislost dostala potrebny priestor na rozvoj a nakoniec vas vsetkych, aj s detmi, stiahla na dno.

lenka_21
13. jún 2018

@juli268 ak mu chces pomoct, trvaj na liecbe. Musi kvoli NEMU prvemu a potom Vam... 8 rokov nie je malo. Skus zapojit mienkotvornych ludi co Vam pomozu...

libawet
14. jún 2018

@juli268 Gamblerstvo je choroba, a tá sa musí liečiť. Samozrejme, že partner to neuznáva ( to je ako s alkoholikom ), navyše - nie ste manželia, takže ani nemôžeš disponovať s jeho mzdou alebo, že by chodila na tvoj účet. No, tu každá rada drahá. Neverím, že len tak zo dňa na deň podľahol hazardu, určite mal aj v minulosti k nemu sklony, no Ty si ich nevidela, možno nechcela vidieť...nuž, čo teraz, keď si si od takého nechala dve decká urobiť? Odísť od neho, kým je čas. Poradiť sa s právnikom, čo sa tu dá robiť s bytom, kt. máte na polovicu a nie ste manželia, koľko bude partner prispievať na deti....otázka je, či máš sama kam ísť? Poviem Ti, si v takých sr...ch, že až....

libawet
14. jún 2018

@katy318 nie sú manželia.

libawet
14. jún 2018

@anett63 ako sa otec tých detí bude o ne starať, keď má v hlave len automaty, kde všetko prehrá? On nechce nič riešiť, ani byt, ani deti, ani peniaze, ani seba. Je chorý! Navyše - je to len jej priateľ, nič. Toto je celé rovno na....odnesie si to všetko aj tak len ona a deti! Ja by som takéto zaslepené ženy, čo slepo ako také slepice narazia na takýchto gaunerov, s kt. plodia deti, najradšej prefackala, a to je slabé slovo. Toto by malo byť trestné.

sasa1310
14. jún 2018

@juli268 nerob nič, a za blízke obdobie sa môže stať, že váš byt pôjde do dražby. Keďže nie ste manželia, na hocijakú vyššiu pôžičky tým pádom nepotrebuje tvoj podpis. A potom len prídu problémy. Potom už čo bude lepšie pre tvoje deti, keď budú bývať pod mostom?

tatianaba
15. jún 2018

Vies,takyto clovek s tym neprestane,pretoze to uz neovlada. Jedine liecenie moze pomoct. A ja by som sa na tvojom mieste nebala exekutora alebo rozchodu,ale toho,ze si pozicia od niekoho,kto pride,zmlati teba na vystrahu alebo nieco podobne. Mas dve deti,davaj si pozor.

anett63
17. jún 2018

@libawet milá pani,ešte raz si prečítajte,čo som jej odpísala. Ja by som s takým človekom nežila!!!

mala_hobitka
24. jún 2018

Treba si uvedomit, ze ziaden zavisly clovek sa neprestal so svojou zavislostou lebo si uvedomil pochopenie a lasku svojej rodiny. To je iba zufala tuzba pribuznych takehoto cloveka a zial absolutne nerealna. Jedine co mozes urobit je ultimatum. Bud sa pojde liecit (nie buduci tyzden, nie na jesen, nie po vyplate ale hned) alebo koniec. Nemusis sa hnes stahovat ale prestanes byt jeho partnerkou po vsetkych strankach (od financii,cez spolocne jedlo a travenie casu az po pranie jeho spodkov). Alebo sa mozes rovno odstahovat. Bud sa uvedomi a zacne sa liecit alebo ta bude musiet vyplatit. A pozor ak pristupi na liecenie ale zase do toho spadne je to koniec. Sancu ma len jednu. Inak bude mat pocit ze ty len strasis, ked urobi ustupok hned ho vezmes spat....takto by do dvanastej sance mohol kludne prehrat svoju polovicu bytu.

adrika_77
24. jún 2018

@mala_hobitka presne tak, chcela som písať, ale všetko bolo povedané...

dilino
24. jún 2018

@beky1813 presne tak beky dobre si jej napisala úplne do bodky suhlasim s tebou chce odijsť pýta radu a ma argumenty prečo neodijsť nech jej narobi dlhy ktore jej necha celý život môj svokor urobil toto takmer prišli o strechu nad hlavou on je gemblerom 25 rokov keby že nie jeho mama priateľova sú na ulici dala mu zrušiť BSM a rozviedli ich samozrejme a teraz hraje dalej lenže už nič nema tak prehra celý starobny dôchodok rozviedli ich lenže pisateľka hľada dôvody prečo neisť preč tak neviem načo pýta radu povedala to jeho rodičom smiali sa s toho sice neviem čo je tu na smiech ale tiež nemajú asi všetkých pohromade prehra celý majetok ešte narobi dlžoby tak neviem či ked budu splacať sa tiež budu smiať ked gemblery narobia statisicove dlhy tu kde žijem v dedine sa muž gembler nezvladol situaciu hrať a splacať dlhy a obesil sa a jeho žene ostáli obrovske dlhy tak ak rozmyšľa tak že deti nebudu mať otca tak neviem teraz žije z rodičaku a úspor tie ale nebudu večne ale čo bude neskôr ked ten rodičak nedostáneš čo budete robiť vezmu jej deti či ako čo zarobi v robote ona priateľ jej vezme ked majú byt na hypoteku tak ked nebudu splacať banka si ho vezme neviem načo chce taka radu ked aj tak neodijde koľko rokov hraje hazardne hry a že sa polepši iste už len tomu naivne ver.

obsadenemeno
24. jún 2018

@juli268 no co mas robit.... no asi ho lubit dalej, no..... 😒

tu pomoze len razne konanie. Dat mu podmienku, ze polka penazi z vyplaty ide rovno tebe na ucet - pre deti a chod domacnosti. A on nech vyhlada odbornu pomoc. Inak ze je koniec - ale to musis mysliet vazne, nie ze ta zas ukeca, ze "prestane. Prestane, jasne ze ano. Do najblizsej vyplaty.

guliver19
24. jún 2018

@libawet len aby si raz nespadla do takych sraciek ze az aj ty!