Čo s kamarátstvom medzi ženatým mužom a slobodnou matkou?

neffi
4. dec 2013

Môj muž si už 8 mesiacov píše s bývalou spolužiačkou zo ZŠ, ktorá žije so svojím partnerom, s ktorým má dieťa. Písanie tajil, nemá ju ani medzi priateľmi na facebooku, písali si cez mobil. Doma s nami bol nervózny, vždy mi tvrdil, že kvôli práci. Narodilo sa nám bábätko, má 19 dní. Keď si písal niečo na telefóne (sms-ky), tak ten mobil otočil, schoval, aby som nevidela, že si píše. Tak som vyzvedala, až nakoniec povedal, že si píše, ale že je to len písanie, len kamarátstvo. Že to nie je nič viac, ani sa nikdy nestretli. Neskutočne ma to trápi, veľmi mi to ublížilo. Potom mi vykričal, že ona ho vypočuje, porozprávajú sa, že sa ho pýta, ako sa cíti a tak....Ja som neveriacky naňho pozerala, lebo sme spolu už 12 rokov, z toho 7 rokov manželia, vždy sme sa rozprávali, riešili veci, nesedeli sme vedľa seba celé mesiace ticho... Je pravda, že je veľmi atraktívna, blondína 🙂 Ja som na materskej už 4 rok, takže si pripadám ako sivá myš... :(( Je to moja chyba, že som to nechala takto ďaleko zájsť... Ja osobne si myslím, že to len písanie nebude, že musia niečo k sebe cítiť, keď to trvá tak dlho a nevedel s tým prestať, ani keď som bola tehotná a pýtala sa ho na to. Všetku konverzáciu samozrejme vymazal, lebo si podľa neho písali o bežných veciach. Ale 8 mesiacov, každý deň??? Aký máte názor na to vy? Kamarátstvo alebo láska?

haslerka27
4. dec 2013

bol to unik...chcel si nieco dokazat,zabit stereotyp, ktory sa k vam mozno nevedomky vkradol.upol sa na to pisanie s nou,mal pocit,ze je pre niekoho napomocny,ze je pre niekoho "idol"...laska to nebude podla mna ale 8 mesiacov je dost casu na to aby si na to zvykol a pohltilo ho to

libka1
4. dec 2013

ked je to taku dlhu dobu a kazdy den tak to bude viac ako kamaratstvo ☹ hlavne ked sa s tym aj skryval... realne ta podviest nemusel, ale asi k sebe budu mat blizko a pritahuju sa 😒

jaja28
4. dec 2013

Kazdopadne by som to stopla, skor nez to zajde dalej, taketo pripady pisania si, nezvyknu dopadnut dobre, hlavne ked muz nieco taji.........uz teraz to podla mna vyzera podozrivo........takze môj nazor nieco tam prebehlo, ale ako pisem, je to len môj osobny nazor - pravda to byt nemusi.....

katkasofi
4. dec 2013

No mozno nieco viac... skoda ze si to nedala ako diskusiu...chodieva von? mozno sa s nou aj stretava...to by si vycitila...ochladol voci tebe?

chokma
4. dec 2013

Ja by som zahajila protiutok, tj. daj sa do pucu, skoc ku kadernicke, kup si nieco pekne na seba, proste sa nahod a uvidis reakciu. Verim, ze bude pozitivna. A tamtej chapavej blond sklapnu sanky. 😉

Lebo vyhrazkami a pod. nic nedocielis a ked sa v tom len budes myslienkovo rypat, tak zas len sebe ublizis.

mia885
4. dec 2013

No to je tazko povedat, ale ked ich konverzaciu zmazal tak neviem neviem, podla mna v partnerstve co je skryvane, to nemoze byt videne tym druhym, a teda tam asi bude nieco o com nevies a on ti nechce povedat. Ale je to tazko ked on sa nema chut o tom bavit, je to velmi tazke, to chapem, mate babatko, ale jedine co mozes spravit je porozpravat sa s nim, vysvetli mu svoje pocity a obavy, avsak ak pri debate na tuto temu je nervozny a podrazdeny , nieco na tom bude. Drzkaj sa a prajem ti nech to neni nic zavazne a nech sa tvoje trosku obavy nepotvrdia. A inac vo vasom manzelstve je vsetko v poriadku? Intim zivot a tak?

hradnapani
4. dec 2013

ani kamaratstvo, ani laska. Ciste osprostenie a strata svedomia.
City v tom podla mna nie su, len nejaka tuzba po vasni a "exotike".

kiki68
4. dec 2013

asi to bolo nieco medzitym,asi to aj skoncilo,ale radsej by som si to trosku ustriehla,ale len v ramci takeho doveruj,ale sem tam preveruj. Ono 12 rokov je dlha doba,tak sa clovek moze trosku zamotat, asi sa to stalo aj jemu,mozno bola nejaka ocarujuca, jemu sa zatocila hlava a navyse ho vypocula ako kamaratka,tak jemu stuplo hned ego a nakoniec sa jeden aj druhy uvedomili a ostalo len pri kamaratstve. A jej partner o tom vie? ked s nim ona zije? ze ako si pise s niekym?lebo chlapi z toho robia este vacsie rodeo,ked si zena vypisuje s chlapom, vydata nevydata,akonahle s nim ma decko,tak je to jeho samica.

adri266
4. dec 2013

no super, dalsi somar si nasiel svoju butlavu vrbu 😠 😠 😠 Ano, ona ho chape, a Ty, ktora si mu vynosila a porodila dieta, asi nie. Samozrejme, bol doma nervozny, kedze ho tazilo svedomie...Skus si tu dat do vyhladania butlava vrba...nie si sama, ktorej sa to stalo, a velmi zavisi od vas dvoch, ako sa to skonci.
Nuz, neverim, ze to bolo iba pisanie. Ak chlapi nieco take hovoria, vzdy je za tym nieco viac.
Takze milemu manzelovi treba davat babo, nech sa o neho stara co najviac, aby si mala cas na seba. A jednak, aby si s nim vytvoril puto a poriadne si premyslel, co bude teraz robit.
Suhlasim, ze by si ho mala teraz kontrolovat, chlapi sa veeeeeeeeeelmi tazko vzdavaju takej exotiky. Suhlasim s hradnoupani, velmi dobre to zhodnotila. To /zatial/ nie je laska, ale ciste osprostenie. Ale, ak si on neda pozor, moze to prerast do niecoho ineho.
A este by som si s nim poriadne porozpravala, pekne z oci do oci, preco Ta to trapi, ci si bol on vedomy toho, ze ako Ti to ublizilo a ze ohrozil vas spolocny vztah.
Ak nepomoze rozhovori, pekne krasne sa objednajte na manzelsku terapiu, aj ked bude tvrdit, ze nemate problem. Mate a velky. Pisat si na tajnaka s niekym 8 mesiacov, a teraz vsetko vymazat, znamena, ze tam boli veci, ktore chcel pred Tebou utajit.

Drzim Ti velmi prsty, bud silna a velmi Ti prajem, aby dostal rozum.

mimka11111
4. dec 2013

áno,existuje kamarátstvo medzi mužom a ženou,ale v prípade zadaných partnerov by to kamarátstvo nemalo prekročiť určité hranice...pre mňa sú tie hranice prekročené vo chvíli, kedy má byť to "kamarátstvo" pred partnerom utajené....a nie, nie je normálne, že si takto vypisujú každý deň......na tvojom mieste by som vážne hodila reč s manželom

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aneri66
4. dec 2013

ja nie som toho názoru, že musí z toho niečo viac vzniknuť...podľa vlastnej skúsenosti verím na kamarátstvo...a je pravda, že o všetkom sa s partnerom nedá rozprávať...

jahodka8
4. dec 2013

Človek potrebuje vedieť aj názory druhých, nielen partnera a možno sa si s ňou písal aj o tebe a o jej partnerovi. My ženy sme po pôrode extrémne precitlivené na správanie partnera. Keď si písali, tak asi sa nestretávali osobne, to by si asi povedali a nepísali si. Nežijete ako pár vo vzduchoprázdne, niektorí muži sa o všetkom rozprávajú so svojou mamou, niektorí s kamarátmi a niekto si píše s kamarátkou. Teraz si asi aj tak upnutá na bábätko, možno si ani nemala čas na partnera. Ty asi tiež nerozprávaš všetko partnerovi o čom si sa bavila s kamarátkou alebo kamarátom. Skús sa partnerovi viac venovať, zapájaj do starostlivosti o deti a podobne.

lucia20
4. dec 2013

ja som mala super kamarata.... pisali sme si.... teraz je to moj partner, moj manzel je uz exmanzel.... asi tolko ku kamaratstvu. 😀

jabadaba
4. dec 2013

ak nepachaju nic nekale poza tvoj chrbat, tak niet jedineho dovodu na taketo schovavacky. Spravaju sa minimalne ako blbecci na ZS. Takze ona ho vypocuje...svata zena. 😀

babatenko
4. dec 2013

jahodka8 nesuhlasím s tebou... keby to bolo tak čisté to písanie si s kamarátkou, tak by to nevymazal všetko, skôr by sa jej snažil vysvetliť, aj ukázať napríklad na sms, že v nich nič nie je... je pravda, že človek si ani s najlepšími priateľmi nestíha vypisovať denne. čiže súhlasím s dievčatami, že stratil halvu a aj svedomie, je mi to úprimne ľúto, ale snáď sa nestalo nič viac, bolí to, ja viem, sklamal ťa a cítiš sa podvedená a myslím, že úplne oprávnene. Povedz mu úprimne, čo si o tom myslíš a zvyšok môžeš nechať len na ňom, ako s tým naloží, či to stopne alebo nie... každopádne by som sa snažila, aby čo najviac času trávil s najmenším členom rodiny, kvôli putu a i pre to, aby si si našla čas pre seba... a kvitujem starostlivosť o seba, nový účes a podobne... som si milionovo istá, že pokiaľ sa mužovi jeho žena páči, nenechá ju inému 🙂 mojko, držím najmä palčeky, aby ste mali s drobčekom doma pohodu 🙂

matik1
4. dec 2013

toto určite nie je len o kamarátstve. Ja si ani s mojou mamkou nepíšem, príp. nevolám každý deň. A to je človek, na ktorého najviac míňam kredit. Jednoducho je trošku pobláznený, možno sa vynorili staré spomienky. Ktovie. Nič však nie je stratené...Jednoznačne ho zamestnaj, domáce práce, dieťa...A ty šup ku kaderníčke, kozmetičke a skús obnoviť šatník, nech je sexi. Nemusíš nové veci, dajú sa dobré a lacné kúsky zohnať aj tu...Aby si zasa kvôli nemu neprerobila...Zdvihneš si sebavedomie. A ešte jedna šikovná rada, ktorá zaberie. Tvár sa, že aj ty si si našla dobrého kamoša...nech Ti zavolá práve vtedy, keď je doma manžel. A nech pípajú správy....aj keby si sa mala dohodnúť s najlepšou kamoškou, ktorá Ti bude písať z neznámeho čísla, ktoré nebudeš mať uložené v telefóne. Ak Ťa má ešte rád, bude žiarliť. Žiadnemu kohútovi sa nepáči, keď sa na jeho dvore obšmieta druhý. Držím palec 😉 😉 😉

bambibam
4. dec 2013

po 8 mesiacoch by som mala poriadne nervy, a začala by som tasiť všetky ženské zbrane....obliecť,namalovať podať dieťa do ruky s úsmevom ,pokiaľ budeš telefonovať a písať ,postráž drobca ja si zbehnem na kávu so spolužiakom zo základky....a verím tomu ,že pesnička začne hrať úplne nová iná.....

tilda
4. dec 2013

uff... sila... je trestne takto trapit sestonedielku!!!

nicky182
4. dec 2013

podla mna si tvoj muz len nieco "dokazuje" ...nemyslim si, ze to byude nieco vazne ...no doveruj, ale preveruj 😀 ako ti tu pisala jedna baba, zacni sa o seba starat, nie hned naraz, samoska, nech to nie je podozrive, bud sebavedomejsia, neries s nim nic, casom ho to mozno prejde ....drzim palce 🙂

davidka27
4. dec 2013

kamarát taky rád....

marca1331
5. dec 2013

preco by to mala byt tvoja chyba, to je len a len jeho zlyhanie a nie tvoje , staras sa o domacnost o deti , to on zasiel na iny chodnicek..a este on ta vzdy vypocuje a spyta ako sa mas? Takze by si si mala najst tiez dobreho kamosa... Ja by som mu pekne vsetko vyjasnila ze ma poslednu sancu dat do kopy manzelstvo ze ma deti...a urobila by som pekny vecer ale uz tak skoro neverila .. Ak by nepomohlo tak by som ho pobalila nech ide za blondinou...

mamavera
5. dec 2013

treba trošku zmeniť chod vo vašej domácnosti - mladý pán príde z práce, vyfasuje deti - prechádzka, hranie, potom ich okúpe, uloží a ty medzitým oddýchnutá po návšteve kaderníčky, kozmetičky, po kávičke s kamoškou (dá sa, aj keď kojíš) na neho skočíš a pochybujem, že bude mať ešte potom čas a chuť si s niekým písať ako pubertiak. V každom prípade by som to stopla, takéto niečo medzi partnerov nepatrí, pri dvoch maličkých deťoch nie je až tak priestoru na to, aby si sa pána tvorstva pýtala, ako sa cíti, ako sa má...mimochodom, kedy sa to spýtal on teba? A pri novorodencovi som bola rada, že som už o desiatej nebola v pyžame a nie aby som vyzerala, ako modelka....presuň na neho časť (veľkúúú) svojich domácich prác, aby nemal problém, čo s časom...

yidaky
5. dec 2013

Skus poprosit adminov, ci sa to neda prehodit na diskusiu...teda, ak mas zaujem 😉. Inak podla mna to nie je tak o kamaratstve, ako o platonickej laske. Pretoze ked si s niekym vypisuje dennodenne a na "tajnasa", tak to nie je len uz o kamaratstve 😒.

81beruska81
5. dec 2013

Ach jaj...ak si chlap udrziava akykolvek kontakt s inou zenou a este sa ospravedlni tym, ze ona je chapava...atd...znamena, ze v nej hlada utocisko, butlavu vrbu, pochopenie, citi sa v komunikacii s nou velmi dobre...doma je nervozny...nechcem strasit, ale vyzera to skor na zaciatok vztahu...velmi porozmyslaj ako na manzela...vycitky a vyhrazky mu viac pomozu odist za nou...skus to skor opacne, nech sa citi kazdym dnom horsie, co sa tyka svedomia...musi sam najst presvedcenie, ze jeho miesto je pri vas a ze "blondidobrozdruzstvo" mu nestoji za to...ale opakujem, musi sam najst presvedcenie, prikazom a zakazom ho neprinutis...drzim palce. (parchanti...sorry za vyraz)

kykka
5. dec 2013

Tvoj muz sa asi vo vasom manzelstve nudi, co samozrejme nieje tvoja chyba a tak vyhladava "adrenalinove" zazitky. Ak mu teda prekaza ten vzacny rodinny stereotyp a istota, po ktorej tuzia miliony ludi; noze mu spestri zivot. Ked ho uvidis sediet nervozneho na gauci ako po tebe steka, sama mu prines telefon a s vludnym hlasom mu povedz, nech si teda napise svojej polovicke, kvoli kludu v rodine, lebo uz aj teba zacinaju otravovat jeho trapne pubertacke zmeny nalad. A ked vypisovanie si s nejakou "damou na urovni" je to jedine, co mu dovoluje jeho intelekt pochopit ako sposob ukludnenia, tak nech sa paci ... Ironizuj ho, taky hajzel si nic ine nezasluzi. Toto je chlap? Len cakal, kedy zena otehotnie a porodi, aby sa citil poisteny v jednom vztahu a hor sa do dalsieho nezavazneho vztahu plneho sexu a bezstarostnosti. Vypocitavy cynik. A city zeny, ktora pri nom stoji po boku 12 rokov su kde?! Kazdy chlap, ktory ukryva nejake dialogy a sms od inej zeny, nema ciste svedomie. Ktovie, co v tych sms bolo... - aku polohu si dame dnes...? Alebo kedy teda skusime ten anal, kedze minule sme nestihli?... Ak by sa skutocne bavil o beznych veciach, tak sms by nemazal a nepisal by si snou kazdy den. Maju spolu vztah a ktovie, ci ona naozaj zije so svojim priatelom. Mozno, ze v skutocnosti zije sama, ktovie ako to s nou v skutocnosti je. Na tvojom mieste by som nenapadne a prefikane patrala po pravde - co spolu maju, ako ona zije, kedy sa stretavaju a ak by som teda zistila o co tam v skutocnosti ide, tak by som to tvrdo zacala riesit. Bud rozvod, alebo si prestane zo mna robit debila. Tie primitivne obvinujuce vyhovorky na zakrytie jeho viny, ze s nou sa moze porozpravat a s tebou nie, nech si laskavo strci do riti, ty nie si dospievajuca pubertiacka a nech sa ti postavi zoci voci ako dospely chlap a nie ako zbabelec, ktory obvinuje matku svojich deti za to, ze sa mu stavia pri pohlade na spoluziacku zo ZS. Zodpovednost a charakter robi skutocneho chlapa. On je teda iba ubohy zbabelec.

p.j.jacky
5. dec 2013

Moja zivotna skusenost: Ex mal butlavu vrbu,s ktorou si len pisal,nic viac.Nakoniec som zistila ze snou spi,hraje na dve strany.A nakoniec to neskoncilo len s jednou neverou.
Obavam sa ze tvoj manzel ta podvadza... ☹
Daval si bacha na telefon.Netulal sa ,ale bral si volno z prace a mne tvrdil ze je v praci,aby som na nic neprisla.Nakoniec podla vypisu hovorov a anonimu co som dostala,,vysla pravda najavo.Tvoj mm sa chova ze ti naozaj neverny je.Tebe dava za vinu,on je "chudak".Neberie vobec ohlad ze si bola tehotna a ze teraz mate doma mimco.Zapodieva sa len sam sebou,sobec!
8mesiacov je naozaj dlha doba...drz sa!

denkaajejdeti
5. dec 2013

Daj na svoju ženskú intuíciu....mňa zatiaľ tá moja nikdy nesklamala 😉 .
Ďalej je to už iba o hľadaní dôkazov, na ktoré teraz, keď máš doma bábatenko asi nemáš ani silu a ani čas.
Akokoľvek to dopadne, držím ti palce - toto je totižto typ chlapa iba do koča, nie do voza.
Čím skôr sa postavíš na vlastné nohy, tým lepšie pre teba aj tvoje deti (či už s ním alebo bez neho).
Denisa