Čo si mám myslieť o správaní priateľa?

masakl
11. júl 2014

Citala som tu dnes uz podobnu diskusiu a tak som nabrala odvahu aj ja ze sa spytam..... Mam priatela sme spolu 6 rokov. Stale sa vsak hadame kvoli tomu ze on si vypisuje s kamoskami na fb stylom ahoj cica atd . to by nebol taky problem ale pise si s jednou babou. Ona je zo zapadu a my byvame na vychode. Ja ju poznam tiez minule leto totiz bola na navsteve u sestrnice tak sme sa zoznamili a vtedy zacali tie najvacsie hadky kvoli nej. Bol snou a jej sesternicou dohodnuty minule leto moj priatel ze idu vonku + ze berie on aj malu / nikdy ju vsak sam od seba vonku nebral/ ked som mu povedala ze ved idem stebou normalne nim trhlo a opovedal len ze naco ja tam pojdem ze mam zostat doma. No mne to nedalo sla som aj napriek tomu ze sa mu to velmi nepacilo. vonku to prebiehalo ok vecer sme dosli k nam vypili sme si vino . Ona odisla do vedlajsej izby so sestrenicou a ja som nahodou zapocula ked som sla cez chodbu ako jej rozprava ze skoda ze mojho chlapa nespoznala skor ze uz by snim davno bola ale ze teraz uz neurobi nic lebo on ma mna. Od vtedy zacali na fb spravy typu ahoj moja ako sa mi mas chybas mi ... aj ked nic spolu vtedy mat nemohli stale som bola snimi..... najhorsie vsak bolo ked priatel siel pracovat na zapad mal tam zakazku na 2 tyzdne . Ano priznam sa chodim mu citat spravy na fb pretoze uz raz ma podviedol / s jednou babou Ale odpustila som ju a vsak podozrenie je vzdy , uz mu neverim tak ako som mu verila preto si ho obcas preklepnem/. ked pracoval na zapade nikdy som sa mu nemohla dovlat stale s niekym volal /vraj s veducim/ nasla som potom spravy na fb on pisal jej. nech dojde za nim ze on jej autobus preplati. ked sa ona spytala ze kde by spala bez vahania odpovedal ved somnou ze ja sa to aj tak nikdy nedozviem. Neviem ci snim bola ci nie len viem ze napsal spravu ze urcite nepride tym konverzacia asi na 3 dni stichla. POtom dosiel domov ale stale si snou pise spravy typu chybas mi. alebo ona mu stale pise ze vidis keby sme sa spoznali skor mohlo by byt vsetko inac a on jej tiez napisal ze no skoda ze sme sa nestretli skor. Nahnevalo ma to pretoze podla mna zjavne k tej slecne nieco city ...obcas mam pocit ze je somnou len kvoli detom. ok vravi mi stale ze ma miluje atd ale potom nevidim dovod aby koketoval alebo si pisal take spravy plus posielal pusinky alebo pisal vyspinkaj sa mi do ruzova cica moja apod. Ked mu poviem ze co to ma znamenat ze on jej take pise chcem si snim veci vyjasnit tak sa len hadame a vzdy dostanem len odpoved " joj robis sceny akoby som ju mal po.ebat cez internet ze ona je na zapade a on tu a ze keby chcel tak ze by ma uz davno nechal...... a ze som prehnane ziarliva a namyslam si somariny.... Ja neviem naozaj co si mam mysliet ci to je preto ze uz mu nedoverujem v tejto veci potom co ma pred 4 rokmi podviedol ... nechcem sa zas sklamat... poradte co si myslite vy ...... prepacte ze som sa tak rozpisala ale uz fakt nevladzem... mam chut sa uz nato vykaslat....

cobhan
12. júl 2014

vykasli sa na neho...toto nie je flirt niekde na vecierku, ale normalny druhy vztah, ktory uz trva pekne dlho. Ked on nevie, kde je jeho miesto a ako sa ma chovat, tak ty mu to tazko vysvetlis.

piacere
12. júl 2014

No takto ti poviem.... že ak ťa teda miluje, ako ti tvrdí.... ja svojho manžela tiež milujem a žalúdok sa mi na tri strany pretáča, keď si predstavím, že by som mala nejakému cudziemu ozembuchovi vypisovať "vyspinkaj sa do ružova ciciak".... humus.... Takže? Nemiluje.... len mu vyhovuje servis. Pretože takto sa chlap, ktorý ľúbi nespráva.... už som niečo podobné písala aj v inej diskusii, ale napíšem to znovu, lebo to sedí jak prdel na šerbeľ... kretén, ktorý si zaslúži max. pľuvanec medzi oči. Zbaľ mu saky-paky, vyhoď pred dvere a vymeň zámok. Baví ťa takýto život? Pretože toto už iné nebude.... nestrácaj čas, je to tvoj život a život tvojho dieťaťa. Naozaj si ho takto predstavuješ?

babls5
12. júl 2014

@masakl tak net je tahak ale my mame doma internet na vyhladanie potrebnych informacii a objednavanie! A to že muž si vypisuje z nejakou je jeho chyba , kedže mu chyba ako pisal tak knej nieco citi tu už sa to neda do poriadku podviedol raz a teras chcel aby unho prespala ta dotyčna no ako by ta noc vyzerala pre boha! Povec mu to narovinu ako to citis! A pekna buducnost ta nečaka po jeho boku !

xevulax
12. júl 2014

To nie je len o tom ci s nou moze spat cez net uz ked k nej nieco citi, to je nevera tiez. Mozno este jorsia ako jednonocny ulet v stave opilosti. Ja by som ho nechala, chces takto prezit cely zivot? Treba mat svoju hrdost a jasne stanovit hranice. Dala by som mu mozno este posledne varovanie ak s tum neprestane koncis s nim. Aj ked osobne si myslim, ze aj tak bude s nou stale komunikovat. Ja by som to chlapovi netolerovala. Co si nejaka chudera? Nie, ttrba sa konecne postavit na vlastne nohy a najst odhodlanie kopnut jo do zadku. Nas sancu ze stretnes niekoho kto ta bide naozaj aj milovat nie to len hovorit do vetra

borkavan
12. júl 2014

@masakl a ešte niečo. Píšeš, že si nevieš predstaviť život bez neho, že možno zo zvyku. No ale bohužial, on si vie predstaviť život bez teba a to už aj s konkretnou osobou.
Važne nerob zo seba rohožku, lebo prídeš na to, aká si bola hlúpa a potom si budeš trieskať hlavu o múr.

ematko29
12. júl 2014

To je strašné čo sa ja na tom konovi nedozviem,každá druhá sa trápi tým akého má k..vníka doma.To je naozaj ten svet taký skazený?Je mi zle z toho.A velmi smutno.ja by som sa na takého chlapa vykašlala,aj ked viem ,že ťa to velmi bolí to nemá koniec ono to bude pokračovať stále,to by si chlap musel uvedomiť ,ale pochybujem ked mu nevadí,že sa trápiš tak ťa nemiluje :(

gabriela255
12. júl 2014

Kto raz zradil, márne sľubuje vernosť. - Moliére

maaaria3
12. júl 2014

@masakl No názor dať mu čas je síce sympatický a ľudský, teda však ubije totálne... ak už raz rozmýšľa v ilúzii nad jednou.... bude to hľadať po tejto v ďalšej... jednoducho to v živote potrebuje a ty to ničím neprekonáš... si prítomná a bežná, to je tvoja nevýhoda a je to celé nefér, ale nič s tým nespravíš... on bude takýto stále a myslím si, že taký vždy aj bol len teraz to máš celé pekne pred sebou naservírované vďaka facebooku... to že ťa už raz podviedol... tam bol tiež isto príbeh.... a po tomto bude ďalší s ďalšou... inak klobúk dole pred tou holkou, ktorá mu vlastne odoláva...

janinah
12. júl 2014

čím viac koňa čítam,tým som radšej,že mám chlapa akého mám 😉 ..a nestačím sa čudovať,kde na takých expertov poniektoré chodia 😒 a že chýba niečo ako ženská hrdosť a zdravý rozum....máš ešte jednu možnosť a to rozhovor-pokojne a priamo mu povedz,že ti jeho správanie vadí a nebudeš toto tolerovať,že mu neveríš a toto milujúci chlap jednoducho nerobí..ak sa jeho správanie nezmení,tak sa rozíď lebo takto s podozrením žiť do konca života asi nechceš...osobne si myslím,že sa nezmení a ty sa ešte veľa natrápiš a naplačeš,lebo nedokážeš buchnúť po stole a povedať DOSŤ /taký mám z teba pocit/

sue
12. júl 2014

@masakl vytlac si tuto diskusiu a daj mu ju precitat. Zaroven by som ho poziadala,aby do mesiaca rozhodol co dalej. Ak aa rozhodne pokracovat v doterajsej komunikacii so zenami,nech sa odstahuje. Ty poziadaj o vyzivne na seba a deti a daj navrh na upravu styku. Vsetko vazne,bez slz. Uvidis ako zareaguje. Ak sa rozhodne ostat,podmien to manzelskou piradnou,aj ked nie ste manzelia. Drzim palce. Chlap sa vie zmenit a kvoli detom stoji za to bojovat. Ty mas navrch pred tou babou. Si zrela zena,matka jeho deti.Mudra,starostliva,skusena,daj mu to pocitit. Teraz si nevazi,co ma doma... Donut ho,aby si to uvedomil a preto sa nesmies ponizovat. Nepros a nehysterci. Jasne mu ukaz ze to co robi je neakceptovatelne a najviac strati on,ak sa neuvedomi.

masakl
autor
12. júl 2014

dnes som snim mala vaznu rec cakala som vysvtelenie vzdy som vask len dostala odpoved ako vzdy + mi povedal ze joj ved to je len zo srandy to ma vytocilo este viac ved srandovat sa da ale nie toto sranda nieje povedala som mu ze ci si uvedomuje ako velmi mi ublizuje svojimi skutkami a on vzdy ze nerozumiem sradne ze ani ona ani on to neberu vazne vsetko je len v ramci srandy... teraz siel do prace pride az rano okolo 1. Tak som mu dala ultimatum do zajtra si ma vyjadnit v hlave co vlastne chce .... zajtra rano cakam odpoved bud je koniec a pojde papa kam len chce alebo zrusi snou vsetky kontakty fb , badoo, telefon pokec a neviem co este vsade..... jasne som mu povedala clovek ktory miluje toto nerobi tak sa nepsrava tak nech zomna nerobi kravu lebo ja nemam na cele napisane ze zeriem seno..... nato mi len povedal ze uz mam prestat vystrajat a hvoorit somariny ze on chce byt somnou a s detmi .... tak som naozaj zvadava ci zajtra dostanem odpoved ze snou rusi vsetky kontakty aj ked osobne ak by bol o vsetkom tak presvedceni ako to tvrdi tak by hned povedal ze sa snou viac kontaktovat nebude 😒

masakl
autor
12. júl 2014

@sue vidi tak to ma nenapadlo dam mu ju precitat zajtra urcite lebo on vzdy tvrdi ze to len ja som hysterka co za kazdou srandou vdiim hned to ze koketuje tak mu to dam pekne preciat aby vedel ze to nie ja som slahnuta na hlavu ze ziarlim ako on tvrdi pre nic ze nato nemam dovod ale ze ste tu vsetky take co si myslia presne to iste co ja ... pre neho ej totiz normalne ze takto komunikuje s dievcatami ......

ena1903
12. júl 2014

@matkamirko Ano, myslim si, ze soc. siete robia vela zla. Iste, keby chlap chcel podviest, podvedie aj bez soc. siete, ale ked sa len nudi a vymysla, tak soc. siet vela veci ulahcuje. A co zacne ako polonevinna virtualna zabavka, moze prerast do niecoho uz vobec nie nevinneho. Ja inac nechapem, preco by si mali v podstate cudzi ludia (najma opacneho pohlavia), ktori by si v realnom svete ledva pozdravili, vypisovat kadeco na nete-hoci aj nevinne. Mam pocit, ze realne vztahy a kamaratstva trpia takymito virtualnymi. A internet vela znesie-to, co by si clovek v realite nedovolil, si na nete dovoli a vobec to nerobi dobrotu. Prepac, v tomto som staromodna a nech si hovori kto chce co chce, moj nazor je takyto.
@mircalla

adri266
12. júl 2014

@masakl ak hovori, ze to mas robit aj Ty, a ze je to len zo srandy, vravi to preto, aby *zmensil* svoju vinu. Kazdy nevernik povie partnerke,z e sex s tou druhou nic neznamenal, ze ju nemiluje, ze nevie, preco to robil, ze to bolo len tak zo srandy, atd.
Taky isty pristup ma aj Tvoj partner. Ak by si to robila Ty prva a on nie, ver mi , ze jeho retorika by bola ina. A ako Ti tu pisu baby, keby ze ona bola povolnejsia, uz su davno spolu.
RAz Ta uz podviedol, sluboval dobrotu, a je to tu zas. Drzim Ti na zajtra prsty, skus si spravit zoznam otazok, co sa chces spytat, preber si v hlave vestky dohry, ktore mozu vzniknut a ako by si ich riesila. Teda rozchod, byvanie, majetky, odlucenie na nejaky cas, ste svoji? Alimenty, atd atd.

mamavera
12. júl 2014

@masakl ja by som s ním prehovorila len poslednú vetu - nie som taká chudera, ktorá by ti musela tolerovať to, že si ako primitív zvyšuješ ego vypisovaním so ženami, tak si vypisuj a dovidenia.

kikushka2386
12. júl 2014

@masakl som zvedava co ti na to povie.ze su tu same histerky ktore nepoznaju srandu?toto by som mojmu netolerovala.ak by nezrusil snou kontakt uz viem ktora by bola pre neho dolezitejsia

mircalla
12. júl 2014

@ena1903 suhlasim, co pises, ale nemyslim, ze za pokazeny vztah moze socialne siat....je skor unikom zo vztahu. je to o cloveku, vacsina zadanych ludi to skratka nerobi....

7zahrad
12. júl 2014

@masakl Pekne Ta manipuluje. Stavim sa, ze zajtra sa k tomu nevyjadri, lebo on nema k comu.. Vie, ze Ta zakazdym uchlacholi.

masakl
autor
12. júl 2014

@7zahrad ak sa nevyjadri ma smolu pojde papa ja uz snim diskutovat nebudem bude mat na vyber len ja alebo ona

bettynka222
12. júl 2014

@masakl ja by som ho na tvojom mieste nenutila mazať profily - vytvorí si nové a uz sa k ničomu nedopátras. Skúsila by som kontaktovať tu druhu. Mozno jej o tebe porozprával take veci, ze ho rovno vyhodis z domu.
A podla mna s tebou zostava len preto, ze nema kam ist ☹

adri266
12. júl 2014

@mircalla mas pravdu, je to ako o zbraniach. Nie zbrane mozu za vrazdenie ludi, ale samotni ludia. Tak je to aj s pokecom, FB ci SMSkami.
Ale na druhej strane, nesuhlasim s tym,z e kazda nevera je unik z blbeho vztahu. Ak by si sa teraz dozvedela, ze TA Tvoj partner podvadza, vinila by si samu seba? Vidis vo vasom vztahu nejake problemy?
Ja stale vravim, ze to je velka hlupost odvolavat sa na problemy vo vztahu. Lebo ak tam problemy su, tak ich treba riesit s partnerkou/manzelkou, a nie milenkami a slapkami.
Nevera je ulet, je to vzrusenie, je to tajomstvo nepoznaneho. Casto x chlap,ktory podvedie, svoju manzelku miluje, a nechce ju stratit. Ale toto si sam pred sebou obhajuje, ze aj ini to robia /jeho kolegovia/, ze to nic neznamena /ved to bole LEN sex, on miluje svoju zenu/ a ze co manzelka nevie, to jej neublizi.
Vsak len nech napisu tie zeny, ktore boli podvedene, ako si to same zasluzili. Ake problemy vo vztahu mali, a ci boli take harpie, ako ich vacsinou ti chlapi opisuju pred milenkami.

mircalla
12. júl 2014

@adri266 Niekto si proste nepomoze, a bude to robit bez ohladu na to, aky ma vztah....

maaaria3
12. júl 2014

Myslím, že nemá význam, aby s nou ukončil kontakt takto, že to má tebou nariadené... ja si myslím, že takýto kontakt vyhladá znova... baví ho to, je to pre neho vzruch, oživenie... je iné, keby v nej spoznal osudovú ženu, ktorú by mal nejak špeciálne v hlave... ale myslím si, že z jeho strany je to skor potreba užívať si isté kontakti nadštandartne a dokonca si myslím, že keby ju dostal do postele, statí už záujem a bude pozerať po inom skor či neskor... a dokonca si myslím, že tá baba to aj vie, ako to on k nej má - že to nie je nič vážne z jeho strany - len ju chce dostať...
Čo ti poradiť? myslím, že k tvojej spokojnosti v tomto vzťahu nepríde.... on nie je ten typ partnera... to tradične otrepané, že ak ta už raz podviedol.... nemám rada šablóny na život... ale ak ťa už raz podviedol - sama vidíš, že to nie je čisté s ním - vlastne ťa klame a ubližuje ďalej... to už s nou kludne može spat, cítila by si sa rovnako - ako žena pri nom úplne zle... berie ti hodnotu a ešte sa ti aj vysmieva... petože má akoby navrch tým správaním, ty si v nevýhode... dostan sa ku kormidlu vo vašom fungovaní, inak si nebueš vážiť zachvíľu ani sama seba... tak potom ako si ťa može vážiť on.... ukáž mu, že si po hlave nenecháš skákať, ty toto nepotrebuješ... ani vaše eti... mama má byť silná a nie chudera, čo ticho trpí

mamavera
12. júl 2014

@masakl si príliš veľkorysá, ja by som mu dala na výber - ona alebo ona. Alebo si myslíš, že taký muž sa zmení? No áno, bude to robiť tak, aby si o tom nevedela.

bibika55
12. júl 2014

@masakl Ste mladá-nájdite si iného priateľa,čo vás nebude takto ponižovať.

petuskaa1
12. júl 2014

@masakl

iba ti poradim jedno vytlac si spravy a ukaz svokrovcom a budes vidiet ako chlapec skrotne je to odskusane

llenkapettko
12. júl 2014

je to iba otázka času, kedy ťa podvedie. keby tá jeho "cica" prišla vtedy za ním, tak už by sa to dávno stalo. Je to obyčajný chmulo, ktorý si ťa vôbec ale vôbec neváži. ten nápad ako píše
@petuskaa1 sa mi veeľmi páči a neukázala by som ich iba svokrovcom.

flory
12. júl 2014

Neviem kam speje tento svet. Škoda, že musíme niektoré aj takýmto prejsť. Ja osobne by som to netolerovala a určite by som s ním nezostala kvôli deťom. Viem ľahko sa hovorí, ale ťažko sa koná, ale pozerala by som na to, že už by to bola/je druhá nevera.
Držím palce aby si sa správne rozhodla a bola znovu šťastná.

zvolsiinylogin
12. júl 2014

@masakl najdi si aj ty niekoho na pisanie a keby nieco odpoved mu tak ako on tebe...ak mu bude na vas zalezat uvedomi si co on robi tebe..inac uz neviem...uz ho asi nicim inym nepresvedcis aby si s nou prestal vypisovat..rob mu to co on tebe..aj ked sa to u vas dost vyhrani .uvidis. nech zacne on ziarlit..bojuj.drzim palce..

marionmarion
12. júl 2014

Je to idiot, mala by si mu zbalit kufre a poslat kade lahsie...ON TA NEMILUJE, on miluje jedine seba a vas si nezasluzi ani nahodou...este kludne mozes stretnut v zivote chlapa, ktory si bude vazit teba aj tvoje deti...
a ked si myslis, ze mne sa to lahko pise, tak ti prezradim, ze sama som zila s clovekom, ktory si ma nevazil a nemiloval a trvalo mi vyse 6 rokov, kym som sa definitvne rozhodla ho odstrihnut a prijat to tak, ako je...tiez mame spolu dieta...
Drzim palce a prajem vela sil!