Dáva vám manžel peniaze?

ania4
23. aug 2012

Ahojte.Mam 28 som vydata dva roky. koli manzelovi a koli tomu ze sme chceli babo som prisla na vychod a teraz som samozrejme nezamestnana. minuly rok som dva krat potratila takze babo nemame.problem je ale v tom ze som si myslela ze ked sa vezmeme vsetko sa zmeni hlavne po financnej stranke.myslela som ze uz nebude moje a tvoje.... no dva roky po svadbe a moj manzel stale zije ako slobodny. zarobene peniaze su jeho a do toho sa nemam starat. vsade ma vychvaluje aka som super manzelka, kucharka no nezaujima sa ci nieco nepotrebujem.ja vlastne zijem z uspor za slobodna ked som este pracovala.kedze som mala problemy s tehotenstvami bola som dost aj na PN a tiez bola jedne brigada asi na pol roka...platila som si pripoistenie takze bez penazi som nebola.ale ako moze muz ktori tvrdi ze ma miluje minut na stavkovani v nike viac ako na mna a este mi aj povie ze som si mala najst pracu, ze preco by mi mal davat peniaze. ja periem varim staram sa o domacnost len aby bol spokojny....je mi do placu. inak vsetko super klape som s nim stastna, vie ako na mna je mily a tak no ako nahle pride rec na peniaze ci nechce na tom nieco zmenit je to problem.tolko krat sme sa uz na tom pohadali a nic...neviem ako inak sa s nim mam este porozpravat...hladam si pracu a este stale pracujeme na babu no uz zacinam mavat myslenky ci to nie je nejak urcene z hora ze nemame babo aj koli tomu ako by sme ho vychovavali...to by som akoze dala muza na sud aby platil vyzivne?staral by sa o neho ked sa nestara o mna?on tvrdi ze jasne ze by sa o neho postaral ved by bolo jeho...mna ako najblizsiu osobu asi nepoklada. keby bolo okrem tohto aj nieco ine co mi vo vztahu prekaza nechala by som ho asi,no fakt ho milujem a on tak krasne hovori o tom ako on miluje mna a ako velmi mu na mne zalezi,ze keby ma nemal nevi co by robil....no co sa tyka financii skutek utek.skuste mi nieco poradit.dakujem

kveta
12. okt 2012

Posudzuj ludi podla cinov.. nie podla reci.. Na Tvojom mieste by som babo mala az po doriešeni tohoto fin problemu..

slimstar
12. okt 2012

velka chyba, ak ta miluje tak je vsetko spolocne !! nevydeluje sa! 😖

u nas spolocne zarobime, spolocne poplatime a spolocne odlozime, nie je moje a tvoje je nase!

to plati so vsetkym. divim sa niektorym zienkam ze davaju peniaze na take zbytocnosti ako je kavicka a benzin, ved to je uplne zbytocne! dnes je tazka doba a vsetky peniazky treba odlozit na horsie casy, ale pozor nie do banky. pretoze exekutor stiahne ucty ako prve, to si treba uvedomit! potom neostane ani na chleba!

salma22
12. okt 2012

moja odpoved na tvoju uvodnu otazku je ano.. dava mi peniaze ked na nieco potrebujem ale opyta sa aj naco ....a moj dojem a nazor :neviem ci je to dobre aby si s nim dalej ostavala ...dva krat ste o babatko prisli mam dojem ze to tak ma byt a nieste si sudeny ...mala som ex priatela ktory mi nedaval ani cent vsetko som kupovala zo svojich a cakali sme spolu babatko a prisli sme on v 5mesiaci tehu rozhodla som sa od neho odist a som stastna nemyslim ze to bol chlap pre mna ...a ak sa s tebou hada len koli peniazom tak este nie je pripraveny sa o niekoho starat ked este je to JEHO a nie VASE ...a priniest do vaseho vztahu babatko o ktore by si sa mala starat len ty ...no neviem skus si rozmysliet co je pre teba to prave orechove

anickad77
12. okt 2012

Fúha, ťažká téma.
Vždy, dvaja ľudia, ktorí chcú spolu žiť, musia sa dohodnúť na všetkom, i čo sa týka spoločných financií. Všetko, čo píšeš, že ho aj napriek tomu miluješ, hm, neviem, či je to to správne slovo, skôr si myslím, že je to zvyk, iste tam nejaká láska ešte je, ale nemôže byť jej tam toľko, keď tvoj manžel sa bráni mať spoločné peniaze. Nechcem si predstaviť, ani ti to neprajem, ak by sa ti niečo stalo (ja neviem, spadneš, zlomíš si ruku) a potrebovala by si pomoc, nielen finančnú, si si istá, že by sa postaral o to všetko, čo robíš ty v domácnosti? Nákupy, upratovanie, varenie, žehlenie...ja neviem čo všetko, iste robíš všetko, ako ktorákoľvek tu z nás. Je to smutné, že sa takto správa, no iste má na to nejaký dôvod (svoj dôvod).
Moja rada znie:
Určite sa na tú tému musíte porozprávať, bez hádania sa, v kľude (samozrejme, ak sa to dá), nech ti povie, keď ťa tak veľmi ľúbi a nevie si život predstaviť bez teba, prečo nie ste jedno telo, jedna duša....pretože ak ti nedokáže zmyselne odpovedať a odbije ťa tým, že si máš nájsť prácu, to potom mi z toho vychádza iba jedno, že mu robíš slúžku, ešte k tomu zadarmo, sem tam ťa možno aj pohladí, poláska, ale predpokladám, že len vtedy, keď chce sexovať. Ak ťa ozaj odbije takto, potom sa musíš sama zamyslieť nad sebou, či má zmysel žiť s takýmto človekom (nenazvem ho manžel, lebo si to nezaslúži), či ti nebude lepšie bez neho, lebo takto z toho nemáš nič (to je môj názor), len sa vkuse krútiš doma, len aby všetko bolo tip-top.
Veľmi dobre to poznám, sama mám tri deti, no mám skvelého manžela, s ktorým máme spoločné všetko, aj vzduch, ktorý dýchame 🙂 samozrejme aj spoločné peniaze na spoločnom účte, tam sa nedelíme, kto koľko dá (samozrejme, som teraz na materskej, takže tu nie je veľmi o čom diskutovať, kto dá viacej na účet 🙂 ), u nás je to tak rozdelené, manžel zarába, ja sa starám o celučičkú domácnosť, keď príde domov ani nechcem aby čokoľvek robil navyše (jedine, čo ja nedokážem spraviť), pretože keď príde ustatý z práce, viem, že to robí pre nás, aby sme sa mali dobre, takže sa snažím pripraviť čo najpríjemnejší a najútulnejší domov, aby sa rád vracal ku nám domov.
Viem, že urobiť vážne rozhodnutia je veľmi ťažké, držím ti palce, aby sa ti to podarilo, prajem ti veľa šťastia, iste aj ostatné mamičky, snaž sa všetko si premyslieť do najmenšieho detailu, trebárs si napíš pre a proti, čo sa ti páči, čo nie - a potom konaj. Neži takto. Iba sa trápiš a ak v tomto zotrváš a nezmení sa to, budeš sa trápiť....do kedy????

erique12
12. okt 2012

pri tejto teme sa mi vynara jedna najbolestivejsia tema v zivote, moji rodicia... ten isty problem, peniaze, mama doma cely zivot, peniaze sme od otca museli na kolenach prosit, aby sme si mohli kupit cizmy na zimu a nezamrzli nam nohy.... preco by sa mal zmenit, ked sa narodi dieta? on uz raz taky je, spamatajte sa, muzi sa nikdy nezmenia... bude to tvoje dieta, ved on ako ty sama pises, sa nezaujima, ci ty nieco potrebujes. preco by sa zaujimal o dieta? 😖
viem, nie su to povzbudive slova, ale radsej napisem toto, lebo mam taku skusenost a ako ako dieta som si dobre vytrpela... ale nebolo to len o peniazoch....
takze dievca, zobud sa, naozaj su aj ini muzi na svete, si mlada, nepotrebujes takeho....
zo slov sa clovek nenaje....
a toto su zname pripady, ako tu niekto pisal, modra1, je to ukazkovy pripad, a bohuzial su zeny, ktore sa aj takeho vztahu drzia lebo je to co poznaju, aj ked zle, ale uz zname a akakolvek zmena aj ked k lepsiemu by bola strach z neznama...

a2303
12. okt 2012

Nehnevaj sa ale podľa mňa sa nezmení ani keď bude bábo... ☹
Ja by som s takýmto mužom bábo ani neplánovala...
Manžel sa má o Teba starať po každej stránke a nie stávkovať a vyčítať Ti, že nerobíš....

lucka1987
12. okt 2012

toto je skor na diskusiu .. ale v stratke.. u nas funguje " co je moje, je aj tvoje" a tyka sa to vsetkeho.. aj penazi.. mm pride vyplata, jaj mam podpisove pravo k uctu, mam kartu, mam kody na IB. muz zaraba, ja hospodarim. Obcas s vydavkami skroti on mna, obcas ja jeho..... ale od cias, kedy sme sa zasnubili a zacali spolu vaznejsie chodit sme nedelili financie na tvoje a moje ... vsetko bolo nase

lucy109
12. okt 2012

fuu, zobrala si si velkeho lakomca, ktory este aj stavkuje -lakomec hazarder😕 , neprijemna kombinacia. jasne ze by ti mal davat peniaze na vsetko, co je pre vas potrebne a duplom, ked nepracujes!!! ved ste manzelia, ma sa o teba starat,ako ty o neho,mu vyvaras, upratujes atd, tak aj on o teba!! 😠 mate mat ci uz spolocny ucet alebo ma ti nechat peniaze na nakup a vsetky vydavky, aby si kupila co je treba pre vas,aj pre seba- jedna dusa-jedno telo, co je moje to je tvoje, to je manzelstvo predsa!! on sa asi riadi tym,co je moje do toho ta nic! ale lakomcovi tento problem tazko vysvetlis. je to kriz na cely zivot. keby si bola slobodna poviem ti zdrhaaaaj! ale kedze ste svoji, moja rada, skusit stanovit nove pravidla s vydavkami a uctami, moznoo sa trochu predsa len zmeni a ak to nepojde, ked ho tak velmi milujes budes ho musiet prijat takeho lakomeho aky je - hladat a najst si cim skor stalu pracu a mat vlastne peniaze. priprav si na papier vsetko co mu chces navrhnut, problem a ako ho chces riesit. drzim ti palce kocka, nech to vyriesite, nezavidim ti to. pri tomto druhu muza sa musis jedine cim skor zamestnat a zit si zo svojich financii, ked teda s nim chces naozaj spokojne nazivat aj po financnej stranke, vyriesi to (aspon do urcitej miery) tvoje zamestnanie a vlastne peniaze. drz sa a vela stastia

tigris20
13. okt 2012

u nas seky plati manzel,natankuje a ,kupi cigarety a zvysok je moj,ma dve karty takze ja mam stale jednu a tak nam to vyhovuje, neviem si predstavit zeby mi nedal nic,ved ledva mi ta materska vystaci na stravu 😒

minnie55
13. okt 2012

My máme presne rozdelené, kto platí ktoré šeky, kto robí aké nákupy a časť odkladáme na šetrenie. Zo zvyškom si robíme, čo uznáme za vhodné. Ale u nás je to iný prípad - ja zarábam a dokonca viac, ako môj muž. Myslím, že v každej rodine je to individuálne, ale každopádne by ste sa o tom mali porozprávať. Povedz mu, čo ti vadí. Možno ani netuší, ako sa cítiš. Chlapi sú v týchto veciach strašne obmedzení.... 😀

dominika_sk
13. okt 2012

My ani nie sme manzelia a dava mi peniaze stale a na vsetko ! Mne , na maleho, na domacnost, plati vsetky ucty a to dostavam rodicak ! Ten miniem na co chcem ( samozrejme ze nakupim vzdy malemu veci ) este mi dava aj na kavu, ked idem von s kamoskami.

zuzkabeno
13. okt 2012

Najlepšie keby si to povedala niekomu koho rešpektuje a ten by si s ním pohovoril. Buď jeho rodičia alebo tvoji rodičia. Nehanbi sa povedať im to. A keď s ním budeš milovať, tak on bude mať stále pocit že všetko je v poriadku, že si spokojná. Proste keď on nedá, tak ani ty.

biancarv
13. okt 2012

ahoj, my máme s manželom spoločný účet, kde chodia príjmy mne aj jemu. Ja hospodárim s peniazmi, a tak mi to dokonale vyhovuje, manžel síce má prehľad , že čo všetko platíme ale starám sa o to ja a ani si neviem predstaviť, že by to malo byť inak. Že moje a tvoje 😒 Veď sme rodina a delíme sa o všetko spoločne, keď manžel po niečom túži, tak mu to samozrejme doprajem, ale to je málokedy a aj jemu to takto vyhovuje,, nemá starosti a ešte ma aj chváli aká som šikovná gazdiná 😀 , fakt sa snažím aby sme mali všetko čo potrebujeme a ešte aj ušetrili. no mňa by na tvojom mieste asi porazilo, to nemôžeš nechať tak.

vadimka
13. okt 2012

Od takeho chlapa prec, myslim, ze si velmi dobre uvedomuje, co robi a drzi ta tak v uzkych. Mam kamosku, ktorej muz sa sprava podobne, je to jeden primitivny egoista..pravdaze na seba svoje zaujmy minie peniaze ale ona si od neho musi pytat kazde euro ako sluzka....a ked nieco kupi detom este mu to musi zdokladovat a neviem co este sa mu nepaci kolko vela minula..to podotykam nakupuje len u cinana.....

no a u nas??? moj muz ma miluje, zaraba ovela viac, mame spolocny ucet, nic nedelime, mozem si minut kolko chcem, naco chcem....peniazky mam vzdy po ruke, nikdy som ho nemusela o nic prosit...

takze to, ako sa sprava ten tvoj je uplne NEMUZSKE, nenormalne...takeho chlapa nakopat do zadku ci este lepsie povedat ZBOHOM.

irriss
13. okt 2012

Manzel mi dava VSE..ja pak z nich davam jemu. 😎 😉 .vetsinou ale NIC nechce..jen auto porad chce.. 😠 😠 😠 😠 .

fomarik
13. okt 2012

my si dávame naše príjmy dokopy...žiadne moje a tvoje. A pozastavila som sa nad tvojou myšlienkou, či to, že nemožte mať spolu bábo nie je nejak predurčené zhora......... čo ak?????

starsong
13. okt 2012

môj manžel zaviedol u nás tiež domácnosť - moje a tvoje. neviem ani kolko má na "jeho účte" kollko zarobí nič. jemu to vyhovuje, potreboval len manželku ktorá mu porodí deti, chce si žiť tak ako žil ked bol slobodný 😠 nedáva mi žiadne peniaze, ked nič doma nie je zajde do obchodu. mne to vychádza zatial z rodičovského platim polovicu stravy, oblečenie pre deti... mam este jeden menši prijem ináč by som to finančne nezvládla 😠 neviem či by si chcela toto všetko zažívať a mať s ním aj deti... porozmýšlaj o tom...

benyse
13. okt 2012

podla mna to nie je o tom, ze jeden z partnerov ma davat vo vztahu peniaze a ten druhy z partnerov to berie ako nieco samozrejme. na vztah a spolocny zivot su dvaja a obaja by mali aktivne prispievat. my mame kazdy svoj ucet, od partnera mi mesacne chodia na ucet peniaze - presna polovica najmu a penazi okolo toho a z mojho uctu to platim. nakup plati raz on raz ja, ak kupujeme velke/drahe veci, tak tiez raz ja raz on. neviem si vobec predstavit, ze by som mala byt na niekom zavisla a cakat, ci sa dokonca prosit, aby mi nieco dal. podla mna je dobre mat nejaky ucet, kam idu peniaze bokom, ak by som sa ocitla v nejakej neocakavanej situacii, tak ma to neprekvapi a neostanem bez prijmov. v kazdom pripade asi neexistuje horsie byt na niekom zavisly a ked pocujem od kamosiek, ze manzel im neda ani na topanky, tak krutim hlavou. ja som bola vzdy samostatna a sebestacna - asi to je jedinou zarukou toho, ze aj ak by som prisla o pracu, alebo bola v nejakej tazkej situacii, tak mam prostriedky ako sa o rodinu postarat. ak by sme mali spolocny ucet, tak by bolo samozrejmostou, ze obaja mame k nemu karty a neobmedzeny pristup. partnerovi je to jedno, ale ja som skor za rozdelene ucty, je to prehladnejsie.

palica04
13. okt 2012

my máme od začiatku dva účty, áno máme "moje" a "tvoje" peniaze a vyhovuje nám to, manžel platí skoro všetky základné poplatky - inkaso, hypotéka, nákupy, ja platím moje výdavky - telefón, poistka, drobné nákupy, deťom šetríme spoločne, na veľkých investíciách sa tiež podelíme, ja ani neviem koľko má na účte, zatiaľ je to ok

mamavera
13. okt 2012

neexistuje moje a tvoje, ale naše. Neuznávam oddelené účty, vtedy už pokrivkáva dôvera. Ak muž nedáva žene, ktorá je na materskej dovolenke peniaze a necháva ju živoriť z tej almužny, čo dostáva, to nie je partner pre život, ale sebec. U mňa by dlho nemal šancu - keď máme oddelené účty, oddelíme aj postele a vlastne vôbec nemusíme spolu byť.
Zakladateľke témy - s takým sebcom, čo ťa len využíva by som nebola ani hodinu. Komu by taký život nevyhovoval!!!! Mať doma slúžku, kuchárku a milenku a ZDARMA!!!! PARÁDA!!!!

dionyzka
13. okt 2012

keby Ta miloval ako hovori, v tejto situacii by si nebola. On miluje len sam seba a chce Ta vlastnit ako majetok - nic viac. Moje, tvoje peniaze - co je prosim Ta. Potom su aj moje, tvoje deti, moj, tvoj hrcek, kava, jedlo... Takto sa normalny, sebavedomy muz nesprava. Ma Ta za uplnu chuderu - prepac.

amartina24
13. okt 2012

my mame jeden ucet, vsetko plati manzel a moja materska isla hned na splatku uveru......takze vsetko plati manzel, mame jednu karticku od uctu, ked ju potrebujem ja, tak ju mam a ked nie, tak si vyberiem nejaku hotovost a karticku ma manzel.......z jedneho uctu sa plati vsetko - inkaso, elektrika,mobily,nakupy,atd, atd........nikdy sa ma manzel nepyta, ze preco som vybrala tolko a tolko eur 🙂

mirip
13. okt 2012

dalo by sa povedať že áno, donedávna sme mali spoločný účet aj my, síce na mužove meno ale kartu mám aj ja a tak isto aj prístup na internet banking, teraz máme účty dva, ja mám svoj ale ten je viacmenej ako sporenie, ide tam rodičovský a rodinné prídavky a moj plat a manžel je spoludisponent ale na ten mám prístup cez IB /kedže je bezpečnostný kod na mij mobil/ alebo kartu len ja, dobré že 😀 😀 😀 😀 , s manželovho platu žijeme,platíme poistky a akurát sem tam ked treba vytiahnem aj ja

ivana2611
13. okt 2012

No mam dost, je to hrozne co pises. Ja nie som vydata, s partnerom sme zili spolu 2 roky predtym ako sme sa rozhodli mat dieta v mojom byte a platili sme vsetky ucty napolovicu. Asi pred rokom a pol sme si kupili spolu vacsi byt, narodilo sa nam dieta, ja som uz rok na MD a partner plati vsetko, co treba este aj moju hypoteku, co som si vzala na kupu toho spolocneho bytu. Sme predsa rodina a mame fungovat spolocne a ja som doma s nasim dietatom a vzdala som sa svojej prace aj slusneho prijmu tak je snad samozrejme, ze sa o nas postara. Ved z 200 eur sa nedaju zaplatit skutocne naklady na domacnost! Laska znamena nesebeckost, to ze si zelam, aby tomu druhemu bolo dobre a spravim vsetko preto (samozrejme v ramci normalnych medzi). A to co robi tvoj manzel je maximalne bezohladne a sebecke. Prepac, ze to pisem tak otvorene, ale mam kamaratku so 4-rocnou dcerkou, ktora sa prave z tohoto dovodu s manzelom rozvadza, lebo sa uz nezvladala pozerat na to, ako si on kupuje drahe veci a ju stale vydeluje, kupuje jej najlacnejsie Tesco jogurty ( ved bola na MD, nemala prijem tak sa musi uskromnit).Vsetko zariadenie musela kupit do bytu sama aj decrke veci platit.Tiez minala uspory, aj rodicia jej pomahali a tak ju to uzieralo az ho za to neznasala.

ruzickaruzova
14. okt 2012

Prepáčte baby ale čo vám šibe???? nezabudnite potom prísť o pár rokov sem vyplakávať ako ste zúfalé a že ste s chlapmi len kvôli dieťatu a nemáte kam ísť a podobné drísty ked s tým nechcete nič robiť. Budete očakávať len lútosť a všetky možné rady zmetiete zo stola a samozrejme že áno ked si necháte skákať po hlave a ponižovať sa. Nevravím ked niekomu vyhovuje systém moje tvoje ale v prípade že sú všetky účty vyplatené každý mesiac na čas, máte plnú chladničku, žijete plnohodnotne a spoločný život. nehovorím že u nás to tak je že sme v skvelej finančnej situácii-skôr naopak ale všetko s mužom riešime spolu a ked aj je niečo moje, tvoje tak v konečnom dôsledku to ide na spoločné veci.

minikk
16. okt 2012

my sme manzelmi 10 rokov ztoho asi 5 sme mali spolocny ucet vyberal si kazdy ako potreboval ale po velkej hadke si manzel zriadil svoj, myslel si ze bude na tom lepsie 🙂 a ja mám na ucte kopu penazi a on nic z výplaty do výplaty takze lepsie pre mna ale samozrejme ked si vypýtame navzajom tak si dame a ked sa hadame tak si vykrikujeme hihi

evabb35
16. okt 2012

Obávam sa, že aj dieťa budeš živiť z vlastných úspor a z Tvojho zárobku. Dieťa ho nezmení. Poraď sa s odborníkom. Obávam sa, že tu ide o ekonomické týranie.

stanislavao
16. okt 2012

manzelia maju mat peniaze spolocne. domacnost je spolocna, naklady su spolocne, tak aj prijmi maju byt spolocne. mame jeden ucet a disponujeme nim obaja. obaja mame rovnake prava k uctu, debetne karty, rovnopravnost. co je to za manzelstvo, za vztah, ked manzel vas potrebuje len ako sluzku a nie ste mu rovnocennym partnerom? sa vam cudujem, ze mu to este tolerujete a ze ste s nim. a co myslite, ako by to bolo, keby ste mali dieta? aky ste denne zobronili od neho peniaze, aby vam dal na plienky, na mlieko, na to, ci ono. to je predsa chore. povedzte mu pri obede, alebo veceri, ze je to vase jedlo, lebo vy ste si ho navarili. ked su to jeho peniaze, tak je to vase jedlo. je to majetnicky chlap, co ma rad len seba a svoje pohodlie.

michaelamilan
16. okt 2012

my sme s priateľom 4 roky. Nemáme spoločný účet ale vieme PIN kód jeden druhého(ak už nemám ja na účte penieze, automaticky platím priateľovou kartou). Všetko platíme spolu a máme spoločnú kasu.....Neviem si predstaviť,že by sme delili účty na moje a tvoje....

zoyuska
16. okt 2012

ania4@ja na tvojom mieste si to poriesim skor ako pride mimi,prestan minat svoje a nech sa zacne starat.......urobila si chybu nez ste s avzali mala si si to vyriesit .....lebo tymto stylom do roka sa rozvediete.....