Dáva vám manžel peniaze?

ania4
23. aug 2012

Ahojte.Mam 28 som vydata dva roky. koli manzelovi a koli tomu ze sme chceli babo som prisla na vychod a teraz som samozrejme nezamestnana. minuly rok som dva krat potratila takze babo nemame.problem je ale v tom ze som si myslela ze ked sa vezmeme vsetko sa zmeni hlavne po financnej stranke.myslela som ze uz nebude moje a tvoje.... no dva roky po svadbe a moj manzel stale zije ako slobodny. zarobene peniaze su jeho a do toho sa nemam starat. vsade ma vychvaluje aka som super manzelka, kucharka no nezaujima sa ci nieco nepotrebujem.ja vlastne zijem z uspor za slobodna ked som este pracovala.kedze som mala problemy s tehotenstvami bola som dost aj na PN a tiez bola jedne brigada asi na pol roka...platila som si pripoistenie takze bez penazi som nebola.ale ako moze muz ktori tvrdi ze ma miluje minut na stavkovani v nike viac ako na mna a este mi aj povie ze som si mala najst pracu, ze preco by mi mal davat peniaze. ja periem varim staram sa o domacnost len aby bol spokojny....je mi do placu. inak vsetko super klape som s nim stastna, vie ako na mna je mily a tak no ako nahle pride rec na peniaze ci nechce na tom nieco zmenit je to problem.tolko krat sme sa uz na tom pohadali a nic...neviem ako inak sa s nim mam este porozpravat...hladam si pracu a este stale pracujeme na babu no uz zacinam mavat myslenky ci to nie je nejak urcene z hora ze nemame babo aj koli tomu ako by sme ho vychovavali...to by som akoze dala muza na sud aby platil vyzivne?staral by sa o neho ked sa nestara o mna?on tvrdi ze jasne ze by sa o neho postaral ved by bolo jeho...mna ako najblizsiu osobu asi nepoklada. keby bolo okrem tohto aj nieco ine co mi vo vztahu prekaza nechala by som ho asi,no fakt ho milujem a on tak krasne hovori o tom ako on miluje mna a ako velmi mu na mne zalezi,ze keby ma nemal nevi co by robil....no co sa tyka financii skutek utek.skuste mi nieco poradit.dakujem

lji
23. aug 2012

Všetko je spoločné. Ak je niečo bokom tak ked on zarobí niečo popri robote a dá to na bok a nepovie mi ale aj to len preto aby nás prekvapil a kúpil nejaký darček, niekam nás zobral a pod. Ked dám ja niečo na bok o čom on nevie tak zase ked je najhoršie tak to vytiahnem a je to prenho odlahčenie, resp. za to kupim niečo malej a vždy vždy vždy sa ale o tom porozprávam najskôr s ním i ked o tých peniazoch vlastne nevedel. neexistuje moje a tvoje, to kde sme? poznám ludi kde to tak funguje, speje im to k rozvodu alebo su v takej situácii hádok, doťahovania. vzájomne nenávisti a ponižovania že v takom manželstve by som nechcela žiť. myslím že je najvyšší čas dať si to na poriadok.....

darinkazv
23. aug 2012

my sme manželia 7,5 roka a máme spoločný účet a spoločné peniaze. žiadne moje a tvoje. raz keď sme manželia, máme spoločné úplne všetko (až na spodné prádlo) 😀 😀

veronicka1901
23. aug 2012

My mame kazdy vlastny ucet, ale veci financujeme spolocne. Samozrejme, teraz, ked som na materskej, taha hlavne manzel. Nam to takto uplne vyhovuje obom 🙂

lujza123
23. aug 2012

ehmmm no budem asi jedina ale ja sa tomu manzelovi ani nedivim...mne osobne by sa tiez nepacilo keby niekoho musim zivit..ako mesiac, dva potiahnem ale dotovat osobu co si rok nevie najst pracu a len sa vala doma tak to by mi teda vadilo..nepoviem keby su tam malicke deti, zdravotny problem ale mlada, zdrava zena?..podla mna manzelstvo je o tolerancii, laske, pomoci a podpore.....nie o prizivnictve a vycucavani toho druheho.

pingu1
23. aug 2012

ano mesacne a tiez kedykolvek si o to zaziadam

noname26
23. aug 2012

nie, nedava, lebo vsetko je spolocne - obaja posielame vyplaty na spolocny ucet a cerpeme, ako potrebujeme - nikto zbytocne nevyhadzuje a ani jeden druhemu nebranime kupit si, co potrebujeme, alebo po com tuzime. a ani si pred sebou netajime, ked sa stane, ze sem-tam si nieco naviac doprajeme. je to sem-tam - miname tak, ze myslime aj na toho druheho, aby nebol ukrateny a nic mu nechybalo. uz pred svadbou sme sa tak dohodli, aj svadbu sme tak financovali - rodicia nam dali obe strany rovnaku sumu, nieco sme si doplatili a vsetko slo z jedneho uctu, ved uz nie je moja a tvoja rodina, ale nasa.

digysa
23. aug 2012

@ania4 Citujem ta: " inak vsetko super klape som s nim stastna"

Co vsetko u vas klape?- ze sa stale pritahujete? Ze mate sex raz za den? Ze navaris, upraces, ozehlis a on ta za to pochvali? To povazujes za stastie?

Podla mna je stastie, ze nemate deti......NESMIES otehotniet pred tym, ako vyriesite tento zavazny problem..(ktory, mimochodom urcite nerobi ziadnu rodinu a dvojicu stastnou.... 😒 )

Financie su v CELOM SVETE pricina cislo 1, ktore vedu k rozvodu.

@henikav ja to mam presne ako Ty. A ked ideme spolu na veceru, tak vravim muzovi, ze nech vytiahne kreditku on, aby to nevypadalo blbo, ze plati za veceru zena 😀 Ale napr....listky do kina kupujem ja 😉

jankatt1
23. aug 2012

ania4...Prepáč, ja som si myslela, že takto manželstvo hádam ani nemože fungovať!To je absolútne neprijateľné!
Ste manželia, z toho vyplýva, že je všetko spoločné...
U nás je situácia taká, že som na MD, máme 3 mes. synčeka, zarába partner ( sme spolu 6 rokov), máme spoločný účet, viem o všetkých príjmoch aj výdavkoch...
Každý mesiac si kupujem aj malému aj partnerovi nejaké oblečenie, kozmetiku, keď sa partner vyjadruje, vždy používa slová ako "naše, náš, spoločné" atd... nikdy ani najmenší náznak toho, že je niečo jeho, že peniažky zarába on atd...
Okrem toho, sám vždy navrhne, aby som vybrala nejakú dovolenku, výlet, lyžovačku...s peniažkami možem manipulovať ako sama chcem, nikdy nekontroloval koľko čo stojí, čo som nakúpila keď idem na nákup...
Ak keď kúpim malému napr. už 30ty svetrík, len sa pousmeje a povie, že som sa mala volať "shopping centre" ale nikdy ma v peniažkoch nijako neobmedzoval a keď si niečo potrebujem alebo chcem kúpiť, tak tak je...

emilii
23. aug 2012

my sme mali s manželom spoločnú " kasu" ešte za slobodna, to sme oboja mali 20 rokov a bývali sme spolu ... po svadbe s a nič nezmenilo a to sme spolu 11 rokov .. kasa je naďalej spoločná, manžel mi dáva vždy všetky peniaze, ani raz ho nenapadlo, že by to neurobil, jednoducho, ke´d chce alebo potrebuje , tak príde a povie, alebo si rovno vyberie z účtu .. o všetkom , čo sa týka peňazí sa spolu radíme ... účet som mala založený prvý ja , tak som manžela len pripísala ako spoluvlastníka ...

aktiz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cany1
23. aug 2012

určite to u vás nie je v poriadku...ako píšu baby rýchlo to dať do poriadku a ak sa nezmení jeho zmýšľanie, tak utekať preč...pretože to neveští nič dobré a o dieťatko sa teraz nesnaž, trpelo by. Človek si myslí, že problémy vyriešia deti, áno niekedy je to pravda, ale zväčša NIE. Si preňho len lacná pracovná sila...má žienku, ktorá sa o všetko postará a PÁN si môže robiť čo sa mu zachce, pretože "JA" zarábam. Choréééééé.
Inak my s mužom máme dva rôzne účty, ale platí všetko manžel, nevyskakujeme (nakoľko som na MD s dvoma malými deťmi), nemôžeme si dovoliť rozhadzovať peniaze...ale vždy keď niečo potrebujem či už pre seba,deti alebo manžela, tak debatujeme a hľadáme spôsoby a možnosti 🙂
Držím prsty, aby si sa správne rozhodla, lebo určite to nie je ľahké.

llia
23. aug 2012

No peniaze sú v rodinách háklivá téma, aspon u nás tiež. Keď sme boli spolu ako slobodní, tak sme mali každý svoje účty, ja som bývala v jeho byte, kde on platil hypotéku, ale to už asi 2 roky predtým ako sme spolu začali chodiť. Ja som platila všetky svoje osobné náklady, polovicu stravy, keď sme šli von, tak raz som zobrala je raz on, každý mesiac som mu dávala 100€, ako príspevok na energie.Varila som , prala, upratovala. Podotýkam, že každý sme mali aj vlastné auto, kt. sme si financovali osve. Ale na spoločné výlety sa chodilo viacmenej jeho autom. Teraz máme dieťa, ja som na MD, ako som prestala robiť, tak už sme sa začali hádať o peniaze. Že on bude na všetko sám, na zapletenie bytu, stravy a pod. Inak plat má 4 x väčší ako som mala ja. Najradšej by ma videl zase v práci. Teraz z rodič. príspevku zaplatím časť stravy, natankujem si za 30 €, zaplatím mobil a koniec. Ostatné musí platiť on. Často mi to dá pocítiť, že on je ten, kt. zarába. Už ho takého beriem, ľúbime sa a na našej rodine mi záleží, ale toto je u nás vždy téma na hádku. Okrem iného mi občas povie, že ma živil aj keď som pracovala, lebo za 100€ by som si nezaplatila ani internát🙂))takže asi tak.

zuzkalenka
23. aug 2012

Tak to máš dosť blbé ☹ Však čo je padnutý na hlavu veď dobre vie že nemáš prácu a s čoho máš žiť? So vzduchu? Normálne rezignuj proste raz mu nenavar a jednoducho povedz že nemáš prachy a on ako chlap nech sa postará o to aby si mala s čoho variť atď....

Ja som tiež bez práce 😒 muž chodí na týždňovky a vždy mi necháva 100e a to mám niekedy čo robiť aby som vyšla a nie ešte to aby ma nechal bez peňazí.

dejnas
23. aug 2012

s peniazmi sme hospodárili spoločne ešte pred uazvretím manželstva... po svadbe sme si zriadili spoločný účet, aj kvôli tomu, že sa neoplatilo míňať na poplatky, keďže na ten môj chodila len materská... máme každý svoju platobnú kartu a s peniazmi na účte disponujeme rovnako, resp. podľa potreby... momentálne som na manželovom príjme "závislá" a neviem si predstaviť, že by som siahala na úspory

korenbaba
23. aug 2012

Nie, nedáva mi skoro nič. ALE! Platí všetky učty, robí ranajšie nakupy, aj velké týždenné potravinové nakupy. Preplatí mi všetko čo kupim malej ( z rozumom), alebo do domáctnosti, tankuje do áut, dáva na rodinné sporenie. Moja materská je pre mna na háby a kávičky. 190 EUR/ mes. Je to vela, málo?! Viac si nemožeme dovolit na vreckové. Jemu ostane o trochu menej. Ked nemám, musím siahnut na svoje uspory, ked mi ostane odložím. Tak isto aj moj muž. Každý osobitne dáva na spoločný spor. účet pre dcéru.
Poznám jeho plat každý mesiac, nemám prístup k jeho peniazom, nemáme spoločný učet, nemám dispozičné právo k tomu jeho, ani on k mojmu. Zatial to nepotrebujem, lebo sa nestažujem.

jabadaba
23. aug 2012

nie, muz mi peniaze nedava. Nemusi. Mam ich k dispozicii ako normalny, svojpravny a dospely clovek! Mame ich spolocne a nikto sa nikoho nepyta ako soplave decko ci si moze nieco kupit! Vydelovat partnera peniazmi, najma ak sa ten ocitne nie vlastnou vinou v znevyhodnenej pozicii (materska, strata zamestnania v dosledku teho a pod.) je ponizujuce a dehonestujuce.V manzelstve mame spolocne ucty, spolocne do nich vidime a vsetko preberame spolocne, nic nie je moje, jeho a pod. Je to nase. Spolocne hospodarime a spolocne nesieme zodpovednost. Spravame sa rozumne, nemame sklony k ziadnym ekonomickym preslapom. Dovera je obojstranna a z nej prameni to, ze sa nemusime vydelovat a urcovat co kto moze a nemoze minut a na co.

Uprimne, mat takeho manzela, tak balim a nieze si s nim planujem dieta. Stavkovanie ani nekomentujem. S takymto clovekom mat dieta je uplny jackpot! 😝 Si uvedom, ze teraz tvoja pozicia nie je ruzova a to si este bezdetna a prakticky zamestnatelna kedykolvek. Ked pride dieta, budes na cas vyradena zo sance zarobit si v klasika zamestnani. Co bude potom? Budes v manzelstve odkazana na rodicovsky prispevok, ktorym sa tvoj muz bude ohanat ako z neho mas tahat svoje vydaje a vydaje na dieta? Chces na materskej pocuvat dristy o tom ako do domacnosti neprispievas? Mne by sa teda do toho nechcelo, ale tvoja volba, vybrala si si. Ja by som utekala kade lahsie, nie je nic horsie ako zivot s drzgrosom, ktory navyse oplyva nepotrebnymi recami. A najma, vodu kaze, vino pije - narazka na stavkovanie. Peniaze, ktore zaraba vo vasom manzelstve su totiz uz vase spolocne, ziadne jeho! Pan nech sa uvedomi.

andrejka1974
23. aug 2012

ahoj my sme mali spolocny ucet uz pred manzelstvom a mame ho aj teraz ja som na materskej a manzel mi celu vyplatu dava mne ja hospodarim s peniazmi vsetky ucty platim z mojho uctu a ked treba nieco vynimocne navyse zaplatit vzdy sa dohodneme nikdy u nas nebolo moje alebo tvoje peniaze vzdy boli nase a ver tomu ze ak sa nezmeni teraz budes to mmat potom ove;la horsie

bluff
23. aug 2012

Ja nechapem tu terminologiu ze zo svojho platim, z jeho sa plati, dava mi vreckove, preplati mi veci..... Normalne sa mi tu rozum zastavuje nad niektorymi prispevkami. Nie je manzelstvo o spolocnom zivote, spolocnej vychove deti, a ked to premenime na drobne, aj o spolocnom ucte? Naco je potom vobec manzelstvo?

bets
24. aug 2012

ja ani neviem odpovedat na otazku, ci mi manzel dava peniaze.v pravom zmysle nedava, v prenesenom dava, lebo ich posiela na spolocny ucet. kazdy si plati co potrebuje, alebo kazdy plati to, co zabezpecuje pre rodinu. a vacsinu zabezpecujem ja, takze vacsina platieb je pod cislom mojej karty.

usiko
24. aug 2012

ahoj, my nie sme manzelia,ale mame dieta a u nas, ked somm pracovala, to fungovalo tak, ze kazdy mesiac sme dali do spolocnej kasy priblizne tolko penazi, kolko nam bolo treba na domacnost, teda byt, tv, net, energie, nakupy....benzin si platil kazdy sam, osobne potreby kazdy sam, velke veci spolocne, podla toho, kolko kto mohol dat..teraz som na RD, a pestahovali sme sa, takze vodu, ebnergie plati on, tv ja, nejake nakupy ja a ked si miniem, tak pytam, da mi kolko potrebujem, nikdy nepovedal; nie,.....aj teraz som objednala pracku, 341E, poytala som od neho nejake peniazky na nu, dal mi 300, sa mi zdalo vela, takze 100 z toho pouzijem na nakupy......nemozeme mat spolocny uvet, pretoze teraz nezarabam nic , a on nema vyplatu, je podnikatel a nema take ze plat...proste stale peniaze niekde musi davat, takze ked potrevbujem, pytam a da mi......ked budem znova pracovat, tak znova nabehneme na kasicku domacu,,,,

montinka
24. aug 2012

ahoj my mame sice dva ucty ale s tym z obaja mame od oboch bank. karticky. a s muzovov vyplatou hospodarim ja kedze ja mam na starosti vsetky seky a domacnost lebo on je v zahranici. ziadne moja a tvoje u nas nie, mame spolocne. a mala by si to veru zmeni lebo ked pride mimco bude to este horsie....

moon1979
24. aug 2012

jaj, az ma zdvihlo zo stolicky ked som si to precitala ... velmi rychlo si s nim urob poriadok, lebo takto to fungovat nemoze 😠 ... v manzelstve take neexistuje, ze moje alebo tvoje ... a prichodom dietata sa to tiez nezmeni ... ak to tak nefunguje od zaciatku, nebude to fungovat ani dalej, pokial neurobis zasadny krok .... ale normalne to urcite nie je ... my ked sme spolu len chodili, nastahoval sa ku mne a uz vtedy mi ako priatel prispieval na domacnost a stravu. ked sme sa zosobasili bola samozrejmost, ze som dostala pristup na jeho ucet aj s kartou. vsetko riesime spolocne, teraz ked som na RD prevazne vsetko taha sam, ale niekto sa musi postarat aj o deti ... nebude to na sto rokov, to prejde rychlo, ale dolezite je to, ze neexistuje take -ze toto je moje a toto je tvoje ... taky pojem by manzelia vobec nemali mat v slovniku ...
prajem ti vela stastia, nebudes to mat jednoduche, ale nejaky razny krok urobit musis, lebo potom mi povedz, ze naco ti je chlap ... vystacis si aj sama, kedze sa o vsetko sama aj postaras ...

nicearty
24. aug 2012

presne tak ako pisala @piacere s manzelom mame jeden spolocny ucet (naco zivit viac uctov, sak vsade same poplatky..) k nemu mame pristup obaja, aj cez IB aj platobnymi kartami..ked ideme nieco kupovat, hlavne teda nieco drahsie, vzdy sa poradime a vzdy sa aj dohodneme, vsetky peniazky nam idu tam a odtial aj vsetko platime..ja manzelovi hovorim aj ten najmensi vydaj, ked platim, ale nie preto, ze by to chcel vediet,ale len tak v ramci komunikacie, napriklad toho, co som dnes robila a tak 🙂 neviem, ale podla mna by mali byt take veci samozrejmostou a vecou komunikacie, ked ma on k tomu taky postoj, tak by to asi trebalo, co najskor riesit, ako si to vlastne predstavuje, ako si predstavuje, ze budete fungovat keby prislo babo..a presne take, ze moje a tvoje, to by vobec nemalo byt, ved predsa ste sa brali preto, ze ste sa lubili a chceli ste spolocne zit a zdielat spolocny zivot a to nejde tak, ze ja budem mat svoje a ty svoje a zijeme spolu ?! musis to nejak riesit, ved predsa neda sa tak fungovat v spolocnom zivote, tak ti prajem vela sily a mudrosti, aby si vedela otvorit manzelovi oci, ze ty ho potrebujes tak ako on potrebuje teba..drz sa !

wewe22
24. aug 2012

ako ja ked som sa vydala uz davno som mala pristup k uctu preto ze sme spolu uz nejaku dobu zili
ty si sa pre neho vzdala prace stareho zivota a teraz sa staraj sama o seba, no o tej laske by som zacala pochybovat, skor mam pocit ze ta ma ako upratovacku s ktorou je velmi spokojny, ved ju netreba platit,
ked hovori ze o dieta sa postara co bude s tebou? ty budes zit zo 190e prispievat na domacnost a on sa postara o veskere financie pre babo? alebo ako si to predstavujes? ved manzelia maju voci sebe vyzivovaciu pvinnost
ale co trepem o povinnosti ak ta lubi ma sa o teba starat a nie len ti tlacit do hlavy kalerab
ked citam taketo veci normalne ma rozculuje ze si to zeny nechaju

danusskaaa
24. aug 2012

no, my manzelia nie sme, ale uz od septembra/ked som nastupila na PN-ku tehotna/ tak som dostala kartu k spolocnemu uctu kde mu chodi vyplata a minam ako potrebujem a chcem. mam peniaze z materskej /skor almuznu 217e/ to miniem hned na nejake vecicky pre malu, seba ale aj nieco do domacnosti. ked sa kupuje nieco vacsie tak plati chlap. nikdy mi nevykrical ze som vela minula a musel siahnut na zasoby lebo sam chce aby som sa citila dobre a vie ze kazda vec nieco stoji. ci nase vylety, ci nakupi ci posedenie na kave i cvicenie... proste vsade len euricka.... a kedze nemozem a nechcem byt stale len doma, musi ma chlap podporovat aby sme si s malou urobili pekne spolocne dniky...

luckaprima
24. aug 2012

Škoda že si nenapísala viac o tom ako vlastne fungujú výdavky na domácnosť, kto platí potraviny, drogériu, účty okolo bývania, predpokladám že na takýchto výdavkoch sa podieľa aj manžel, to stávkovanie samozrejme domácnosti nič užitočné neprinesie.. u nás to tiež nie je žiadna sláva, s manželovej výplaty na ruku nedostanem ničovaté nič, ale nie preto že by ich potreboval minúť sám, o keď poplatí nám i deťom poistky, elektrinu, telefón, internet, splátku auta, úveru a ešte pár ďalších vecí tak mu proste nezostane viac než pár drobných z čoho má pokryť mesiac nejaké "svoje" drobné výdavky na rôzny materiál čo potrebuje okolo domu, sem tam nejaké pivo a pod. No faktom je že na bežné výdavky na domácnosť mu nezostáva, takže to žahám každý mesiac len a len ja, to znamená asi tak raz do týždňa nákup kde nechám okolo 60-70 €, okrem toho obliecť deti aj nás, teraz prázdninové výletíky aby deti nesedeli len doma pri pc, vybrala som sa s tromi deťmi sama na pár výletov a kúpalísk, stálo to viac než dosť.. som teraz na rodičovskom príspevku slávnych 194 €, ešte že môj zamestnávateľ mi vyšiel v ústrety dovolí mi pracovat koľko stíham, bez toho by sme neprežili. Takže aby som to zhrnula tiež sa na manžela hnevám že všetko tu musím riešiť ja i za cenu že už som mínuse na účte ani nechcite vedieť koľko.. ale žiaľ momentálne to ináč nejde, snažím sa z toho vyhrabať ako sa dá, asi obmedzím nákupy v tescu kde vždy nechám 50 € a viac, oproti tomu keď idem do jednoty kúpim všetko potrebné a nechám tam 15 €. ..Tak milá autorka otázky prajem pevné nervy, viem že rozhovory na túto tému sú zbytočné, ja som to vyriešila tak, že sa nutne musím postarať o seba sama.. aj keď viem že bez práce je to ťažké, ver že nájdeš dobre platenú robotu, snívaj o nej každý večer a ona príde.. viem to z vlastnej skúsenosti.. lebo "kto klope bude mu otvorené, kto prisí dostane" dávaj si preto pozor na svoje myšlienky a usperňuj ich pozitívnym smerom. Prajem pekný dník

miriam11
25. aug 2012

ania4, podla mojho nazoru by si sa najprv mala zamestnat. Tvoj manzel to asi mysli inak ako Ty. Dievcata maju pravdu, s prichodom dietatka sa vasa situacia len zhorsi, aj vas vztah sa zmeni. Bude to vsetko o niecom inom. Vzdy tu uz bude priorita dieta. Byt v takej situacii ako Ty, tak nelamentujem, ale snazim si najst aspon brigady, urcite by si si nasla podla mna. Tiez by som nic neuvarila a jednoducho by som povedala manzelovi, ze nemam z coho. lenze na oplatku Ti on urcite vmietne do oci, ze si mas najst robotu. Budem zla, ale ma pravdu, asi ma uz trosku toho plne zuby, mozno Ta chce tymto spôsobom "prinutit" k aktivnejsiemu hladaniu prace, alebo aspon tej brigady. Niektore ma tu utlcu ---- viem, ze sa tazko hlada praca, ale za tak dlhy cas sa mi nechce verit, zeby sa nieco nenaslo. Ako si chces potom s dietatom, ked pojde do skolky najst pracu, ked v tom mas problem teraz? Dufam, ze som ta tym neurazila, ale to je z mojho pohladu vsetko. keby si asi priniesla aj Ty peniaze do vasej spolocnej kasy, mozno aj manzel by sa na to vsetko pozeral inymi ocami. To je moj pohlad na vec, vela stastia 🙂

lara30
10. okt 2012

Moj priateľ je manipulátor a pekne si ma omotáva sladkými recickami, ale zodpovednosť za rodinu žiadna. ☹ Ja dostávam 219 Eur rod.príspevok a z neho platím 190 eur nájom.On bol cca skoro rok nezamestnaný a asi si tak hladal prácu že skor som mu ja odpisovala ( aby som zachraňovala situáciu pred mojimi rodičmi ) bo sa hnevali ked bol doma a nerobil.A aj som mojim rodičom klamala že pracuje aj ked nepracoval.Jeho mam zachraňovala situáciu a doteraz nám posiela many .Ale to bolo vždy menej než má správny chlap mes.zarábat ( cca 50 - 100 ) ale nie stále neposielala ich stále raz za dva mesiace a ja som chodila požičiavat k mojim rodičom aby mal moj synček čo papat.16.10.2012 máme súd o alimenty bo som to už nevydržala .Rýchlo si našiel prácu a tak pracuje už mesiac a zatel mi dal len 150 eur za jeden týžden čo zarobil.Vraj do konca tohoto týždna dostane 1000 eur že sa o nás postará a ja jak hlúpa hus mu verím a som neustále zaslepená. Dúfam že mu tá výplata do konca týždna príde pokial nie tak odídem od neho.V podstate sa bojím od neho odíst bo pred rokom pod vplivom alkoholu spravil niečo mojmu ocovi rozbil mu sklo na aute v noci o 1 hod ráno som utekala aj s malím je aj trestné za nebez.vyhrážanie sa a ja hlúpa hus som stále pri nom !!! Ja sa aj bojím že dokáže keby som od neho odišla ublížit mojim rodičom kým by prišli poldovia.A moji rodičia by mi to neodpusili.Teraz sa chová k nám pekne s alimentmi súhlasí len ešte nedostal tú prfektnú výplatu a dnes je už mesiac aj ked živnostíci to majú ináč s platením.Aj ked síce ked nema Marko čo aj on sa snaží a požiačiava eurá aby mal len na účti nám nestačí v žiadnom prípade .Čo mám robiť ? K mojim rodičom nechcem íst s Markom žit. Poradte mi dávajte názory .

jaja28
10. okt 2012

U nas su peniazky spolocne, su nase, mame spolocny ucet a k nemu 2 karty, pre kazdeho 1 😀 male vydaje si plati kazdy kartou kto kolko potrebuje a ked mame vacsi výber tak to jeden druhemu oznamime, hospodarime spolu, aj miname aj setrime 😉

bielaruza
11. okt 2012

ja mám podobný problém a už neviem čo mám robiť...som zúfalá :(( môj manžel mi nechce dávať peniaze, máme malú dcérku, som na materskej...povie mi, že si mám ísť zarobiť, ale ako môžem odísť od babatka? že z materskej vyžijem a to mi stačí...dobre viem, že má peniaze ale nechce mi ich dať, je lakomý...už fakt neviem