Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Deti držia na strane manžela

erika1337
26. sep 2014

Ahojte som erika (43) .Mam 3 deti a manžela (45).Dcera (19),synovia (17 a 14).Moj problém je dlhodobý a komplikovaný. Vyskúšala som čokoľvek, ale predsa. Skúsim v skratke neskôr informácie doplním ak sa nejaká žienka ozve ak by vedela pomoct.Moj manžel , ma deti na svojej strane. Nehovorím len o klasickom nadržiavaní ale o kompletne všetkom. Neviem ako začať, proste on im všetko dovolí. Príklad náš 14 ročný syn ma odomna vychádzky do 22:00 , príde domov o 0:30 stým že sa mi neozve , že volal s otcom, môj 17 ročný syn sedí cely deň na PC , aj to mu manžel dovolí, neučia sa , v domácnosti mi chlapci absolútne nič nepomozu.Moja dcéra je už plnoletá a prakticky si dovolí čokoľvek a manžel jej k všetkému prikivuje,chcela isť na koncert do Bratislavy isla,bola som zasadne proti , chcela ísť na 3 dni na chatu išla ,bola som proti,minuly týždeň mi povedala že by im bolo lepšie bezomna...Moj manžel chodí s kamarátmi po vonku, a často príde domov v nálade, niekedy ani nepríde .Som si na 100% istá že ma podvádza kedže naposledy sme mali spoločnú chvylku vo february tohto roku aj to ma neskutočné ponižuje pre moje strie na bruchu.Tie reči aké ma mi ublizuju,vobec ho nepritahujem ..Porodila som mu deti a on ma absolútne odvrhol.O domácnosť sa pravidelne starám, varím,periem,zehlím .. Priateľka mi poradila aby som šla na týždeň k rodičom, odišla som , keď som sa vrátila deti sa mi ani nepozdravili, doma bolo na moje prekvapenie čisto a dokonca aj navarené ..Som úplné zúfala,mojej dcére som predpísala tabletky od gyn.Tak ich aspoň berie.Proste v domácnosti som za nič, nikto ma nepočúva nerešpektuje, keď som mu povedala že odídem tak mi vybral tašku zo skrine a povedal že môžem ísť .Deti samozrejme ticho, nikto ma doma neľúbi, nevážia si ma.. Manžel často zaspi pri telke, ani si nepamätám kedy mi niekto povedal niečo pekne, alebo sa ma opýtal čí niečo chcem.. Chcú ma vyštvať z domu, ale jedine čoho sa bojím sú deti čo s nimi bude keď majú doma anarchiu..Som úplné na dne, do poradne nechce ísť, všetko čo poviem obráti proti mne a deti mu prikivuju .. Poraďte ako dostanem svojho manžela a deti naspet na svoju stranu?

sashabb
26. sep 2014

no hlavne, že sa snažiš otehotnieť 😎

liz_lemon
26. sep 2014

@sashabb asi chce aspon jedno dieta na svoju stranu 🙂

erika1337
autor
26. sep 2014

@sashabb Už to mam zmenené, bol to preklep dalšie deti už nechcem.

jahodka8
26. sep 2014

Ved ty ich nepotrebuješ, ja myslím, že oni potrebujú teba. Prídu na to, až ked sa im stane naozaj niečo vážne. No zo zákona si za deti zodpovedná aj ty, tak asi sa to dá riešiť iba rozvodom a dať si deti do striedavej starostlivosti alebo dať deti do starostlivosti mužovi. Ved ked robíš všetko v domácnosti sama, tak prečo by si sa ešte mala starať o deti? Chod s rodičom na dlhšie a nech si poradia, až potom zistia, čo všetko treba doma urobiť a budú musieť chodiť domov skôr. Ked si tak na dne, tak sa daj vypísať na PN zo psychických dôvodov, chod k rodičom a absolvuj PN tam. Vykašli sa na nich a staraj sa o seba.

jahodka8
26. sep 2014

Ked deti nie sú načas doma, tak môžeš kontaktovať políciu a potom vás predvolajú a aj deti budú musieť vypovedať. Lebo ked sa im niečo stane, tak budete zodpovední vy dvaja. No a pri škaredom správaní ich môžeš udať tiež na polícii. Inak sa to asi riešiť nedá, iba že odídeš, dáš žiadosť o rozvod a potom sa to bude riešiť oficiálne. Môžeš dať deti do mužovej starostlivosti všetky tri a on bude zodpovedný, ty mu podľa príjmu môžeš platiť výživné, ak o to požiada.

jahodka8
26. sep 2014

A ked príde dcéra raz domov v mladom veku tehotná, tak môžeš manželovi zagratulovať k výchove.

erika1337
autor
26. sep 2014

@jahodka8 Požiada o rozvod, a sud mi dá alimenty.To by som nezvládla

maminuska
26. sep 2014

@erika1337 súd ti dá také alimenty ktoré zvládneš.
Týždeň je málo na odchod, veľmi málo . Kto sa staral o domácnosť ak si nebola doma ?

jahodka8
26. sep 2014

@erika1337 Tak potom to zostane tak ako to je. Tak chod k rodičom na dlhšie. Ja som písala, aby si ich dala všetky tri do starostlivosti mužovi, ved sú veľké, u takýchto veľkých detí to tak aj často býva, žena sama na takéto veľké deti nestačí, tu musí byť otec aktívny. Nech ich on živí a nech on žiada od teba alimenty, ked sa takto správa. Ale ked s tým nevieš nič robiť, tak asi nechceš a len plačeš.

jahodka8
26. sep 2014

@erika1337 Chodíš aj do práce? Pokiaľ nie, tak sa mi nezdá, že by tá domácnosť bola tak veľa. No asi si si deti sama tak nevykla odmalička, že si všetko robila a nič si ich nenaučila. To je neskoro v 16-tich učiť ich upratovať, umývať riad a podobne. A čo myslíš tým starostlivosť o domácnosť?

erika1337
autor
26. sep 2014

@maminuska Staral sa muž

janinah
26. sep 2014

prosím ťa a prečo to riešiš až teraz? od malička bolo treba si získať ich lásku a rešpekt,teraz podľa mňa už veľa nezmôžeš....doma si za slúžku,muž ťa podvádza,tvoj odchod si ani nevšimnú 😒 ..radím manželskú poradňu,pokiaľ sa nezmení vaše manželstvo,tak sa nezmení ani postoj detí k tebe.....a ako prvé zaveď deľbu práce,rozpíš čo kto má doma urobiť,správaj sa asertívne,si slabá a oni to využívajú,ušetrený čas si nechaj pre seba,maj koníčky,oddychuj,choď s kamoškou na kávu,.....mysli na seba,predstav si,že situácia sa nezmení,ty budeš stará a chorá a nik ti ani vody nepodá,ty im robíš slúžku a oni na teba kašlú,nedovoľ viac,aby ťa mali za nulu,ak budeš mať úctu ty sama k sebe,tak postupne príde úcta aj od okolia...drž sa

maminuska
26. sep 2014

@erika1337 no tak mu to nechaj , nech sa stará aj naďalej , alebo odíď a podaj žiadosť o rozvod a ponechaj deti v opatere otca a teda nech sa stará alebo zostaň a ži si svoj život .
Jeden týždeň sa starať o domácnost je nič, nech sa stará mesiac , dva a aj ho chuť prejde .
Začni myslieť konečne na seba.

henikav
26. sep 2014

@erika1337 nezavidim ti veru vobec, neviem si predstavit ako sa toto este da riesit inac ako rozvodom. V prvom rade je zle ze vy dvaja sa neviete zhodnut, potom sa nemozes cudovat ze to deti zneuzivaju, vsetky deti su take, zial. Nevieme vsetko do podrobnosti, tak je tazke radit ake paky mas na deti a na manzela, ale ak je on uplne sebestacny aj bez teba a utiahne aj decka, tak sa mu lahko vyskakuje. Porozmyslaj ci by ti nebolo lepsie samej, este si mlada, aj tak im robis len sluzku a uznanie ziadne, zvaz ci by nebolo dobre zacat "novy" zivot, venovat sa sebe, svojim konickom.... Vo vztahu to ma byt vyvazene, nie tak ze len jedna strana dava a ostatni z nej profituju. Co z tohto vztahu mas? Mozno ak hrdo odides a zacnes si zit svoj zivot, zacnu mat k tebe deti viac respektu. Manzel, to neviem, zda sa mi to viacmenej stratene, ale nemusi to tak byt, ako som pisala, nepozname Vas, takze to nevieme posudit

kaktusik007
26. sep 2014

@erika1337 toto je dosledok viacerych veci.. Priklanam sa k nazoru ze zbalit sa na mesiac ci dva a chodit k detom na neohlasene navstevy 🙂
zacni u seba, zmen svoj pristup... oni si ta nevazia, pretoze ty si nevazis samu seba

digysa
26. sep 2014

@erika1337 Toto je snad sen. Ako, pytas si radu fakt po funuse. Co uz zmenis po 20-tich rokoch pre ziveho boha????

Dcera dospela a synovia v puberte.... Prepac, ale si si to posrala riadne...koho chces zmenit? Dceru? Muza? 17-rocneho syna? A to sa ako da?
Tvoj muz toto robil predpokladam cely zivot, ze ty si povedala detom,ze lizatko nebude a on im ho potajomky dal.

Ja by som sa tiez zbalila. Tu nepomoze nic, len radikalna zmena. Nech sa stara o 3 deti. A deti, aspon ti mladsi synovia si uvedomia, co je to zivot bez mamy. Tvoja dcera....nuz, to je dospela osoba....

Zistit po 20-ich rokoch, ze si ta muz a deti nevazia, to dobry pruser. 🤐 🤐 🤐

justinka_l
26. sep 2014
Používateľ justinka_l je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od justinka_l.

rodina je rodina :D a deti su deti 🙂

mircalla
26. sep 2014

@erika1337 odist. musim to napisat natvrdo - maju ta za handru, nemas ziadny respekt.
ak si ho chce ziskat jedine odchodom, mat hrdost a zachovat si klud a rozvahu.
tu uz nepomoze nic ine....mozno sa aspon deti po case spamataju....aj to len mozno
ja by som ani nechodila na neohlasene navstevy ako tu niekto navrhol, urcite nie par tyzdnov.
tvoj manzel a decka musia dostat lekciu a ty sa musis spamatat a nenechat ich so sebou zametat....oni totiz vedia, ze mozu......

silaviat
26. sep 2014

zbal sa odid uz nastalo..alebo ostan ale staraj sa o seba navar uprac poper len sebe .... deti uz takmer dospele .. tak nech sa staraju o seba ked su mudre ... chod ku kadernicke kozmeticke a zacni sa o seba starat dozen zameskane ..deti uz neprevychovas .. skor ich bude viac mrziet,ze vies zit aj bez ich dezosti a arogancie...kazdy si zasluzime pekne slovo,aby nas niekto mal rad a ty to doma uz nenajdes bohuzial

mircalla
26. sep 2014

A hlavne nie vyhrazky, ze odides a stale si tam...dobre vedia, ze to nemyslis vazne...ciny

mircalla
26. sep 2014

A hlavne nie vyhrazky, ze odises...a pritom si stale tam...vedia, ze to nemyslis vazne, ale ciny
Mozno si potom uvedomia, ze maju aj matku. A tiez by som navstivila psychologa a pre sudna tahanice mala zdokumentovane, aku mas doma situaciu

sue
26. sep 2014

@erika1337 možno budem krutá, ale napíšem pravdu. Nemyslím si, že sa ti podarí kohokoľvek z nich získať na "svoju" stranu. Stala si sa pre nich slúžkou...ničím viac, vidia, že ich otec si ťa neváži, nevážia si ťa ani oni...

Najskôr by som sa porozprávala s manželom - úprimne a v kľude mu povedala toto čo si povedala nám. Povedala by som, že pokiaľ odmieta manželskú poradňu, požiadaš o rozvod - intímne spolu nežijete už vyše polroka, deti sú veľké, nebude to dlho trvať. Zároveň samozrejme žiadaj o vysporiadanie BSM, budeš mať tým pádom peniaze na "nový štart". Prenajmi si byt, komunikuj s deťmi. Daj im jasne najavo, že pokiaľ o teba nestoja, ty ich budeš vždy ľúbiť, ale nebudeš sa im vtierať. Dohodnite sa, do koho starostlivosti budú zverené - predpokladám, že ostanú u manžela, ty samozrejme informuj v škole o stave a kontroluj výsledky a podobne.

Neurobíš s nimi nič, bohužiaľ toto je aj výsledok aj tvojej submisívnosti 😔 je mi to ľúto - výhoda je tá,že si ešte mladá, ešte sa dá začať znova, horšie by to bolo, keby si mala o 10-15 rokov viac...

...navyše...nikde nie je napísané, že keď sa zmeníš (lebo ty sa musíš zmeniť prvá...) a stane sa z teba naozaj rovnocenná partnerka a naozaj matka, že sa manžel a deti nezbadajú...

Budeš to mať ťažké, ale doma už nezmôžeš nič. Ani krikom ani prosbami...

atika11
26. sep 2014

myslím si,že problém je v dvojitej výchove.Jeden niečo zakáže a druhý to dovolí,možno aby bol lepší v očiach detí.Ale nechápem aké majú deti hodnoty v sebe?Boli vychovávané k láske,citlivo?Dávala si im veľa pozornosti a nehy?Lebo ak áno,tak potom by im malo vadiť,že si nešťastná,smutná.Treba sa veľa,veľa s nimi rozprávať.Veď ty ako matka by si mala cítiť,že ťa majú radi a rešpektujú.Vela zla a zlý príklad tam robí manžel,znižuje tvoje postavenie v rodine a deti to opakujú.Aj s ním sa treba porozprávať buď sa to zmení alebo koniec.držím ti palce a neboj určite sa dá veľa vecí napraviť.

25daniela
26. sep 2014

Ak by si ma doma nikto nevazil, asi si hodim...
Ak by som to uz nezvladala, odisla by som, ak ma nikto nepotrebuje. Zariadila by som sa po svojom, nie rozvod je dolezity, papier, ale tvoj postoj a tvoje spravanie...
Zbalila by som sa a isla a deti nechala muzovi nie tyzden, ale rok, dva... Nech riesi vsetko, aj antikoncepciu, aj lekarov, aj skoly, proste vsetko, nakup oblecenia, umyvanie okien, zehlenie, no cakum prask vsetko, ked je taky hrdina, ze stve deti proti tebe..

babulka82
26. sep 2014

@erika1337 a to u vas vždy takto fungovalo? aj ked boli deti mladšie či? teraz je to tažke riešit a ešte su aj v puberte tak jasne že využiju tu lepšiu možnost.No uprimne mi to pride ako zly sen a považovala by som to za celkove zlyhanie ako matka aj manželka. Ako jedine čo nechapem o čo ide tvojmu manželovi??? Sa chce rozist alebo čo?

0silvia0
26. sep 2014

@erika1337 nerozumiem ako sa toto mohlo stať? Aký si mala vzťah s deťmi, keď boli malé? Kedy sa začal tento chlad zo strany detí prejavovať?

katarinamarkova
26. sep 2014

@erika1337 ono tazko sa nieco hasi ked uz to davno zhorelo.....skutocne ako tu uz bolo napisane, toto je nieco co si mala riesit pred 20timi rokmi.....toto vsetko je len vysledkom toho ze si tento system partnerstva rodicovstva dlhodobo podporovala.
zacni si vazit samu seba, zacni byt hrdou sebavedomou zenou, zacnu ta respektovat aj deti.o manzelovom respekte nepisem, na ten by som sa na tvojom mieste vykaslala.
ak chces nieco zmenit musis zmenit hlavne seba a svoj postoj k sebe!
@digysa s tym lizatkom je to trefne vystihnutie zakladneho problemu vychovy a dovodu precu pani nikto v rodine nerespektuje, nevazi si ju.

erika1337
autor
26. sep 2014

@0silvia0 Prakticky to zacalo postupne najprv s dcerou, potom zo synom..Vela veci si pri mne dovolit nemohli , to zase manzel je toho nazoru nech sa ucia na vlastnych chybach..ale ja nebudem svoje deti pustat na Bazant pohodu a podobne velke akcie ked nemaju ani 18 rokov..Zacala sa to vyvijat postupne priblizne dva roky..Mam pocit ze su naraz vsetky v puberte..Nikto nie je teraz doma, vsetci su prec.Zajtra balim kufre a odchadzam prec, dokym sa mi neozvu.Moj manzel nezvladne domacnost a 3 deti..Davam mu maximalne 3-4 tyzdne..Pracujem ako krajcirka, a este predavam kozmetiku po internete.. Prijem mam do 450eur

erika1337
autor
26. sep 2014

@digysa ach ak pridem o svojho muza uz si nikdy ziadneho nenajdem.Ostanem sama do smrti :( Ale balim kufre..Ste na mna tvrde ale to potrebujem, potrebujem prefackat..

erika1337
autor
26. sep 2014

@babulka82 Som silnejsej postavy to mu musi najviac vadit, drzala som hladovky a kadeco..Ale vzdy to prislo ako jojo efekt..Moje sebavedomie je na 0.Detom som dala aj po zadku ked boli mladsie, co moj manzel nikdy..Nikdy sa ich nedotkol..Aj ked urobili nieco zle vzdy im to radsej 100 krat vysvetlil ako rucne strucne..Ach :( Teraz som ja ta zla.. ale za vsetko si mozem asi naozaj sama..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli