Dokázali by ste zniesť po svojom boku takého chlapa?

de_cember
6. okt 2022

Ahojte, idem si vyliať dušu, prípadne po vaše názory ...som krátko s manželstve s človekom, ktorý stále rozdeľuje peniaze na moje a tvoje, nikdy nekúpi nič navyše, všetko platíme vždy presne na polovicu a pri pokladni pri platení v obchode sa ma vždy pýta, či máme ešte spoločne peniaze( áno,sme spoločnú peňaženku z ktorej všetko kupujeme ).
Ak sa stane,že už nemáme a zaplati on, doma vyťahuje bločky a pýta sa ma, či sme sa za toto a za toto už vysporiadali.
Snažila som sa mu ukázať,že da sa fungovať aj ináč, idem do obchodu, kúpim niečo, prekvapím ho, prípadne uvarím, ale ja sa nikdy nedočkam ani len malej pozornosti navyše, okrem štandardných sviatkov, kedy sa to patrí a očakáva.
Dokonca aj keď ma zavolá či s ním idem na obed, zaplatim svoju polovicu...niesom na peniaze,ani zlatokopka...ale toto ma tak akosi uráža. Sme manželia, ale stále fungujeme oddelené,každý za seba.
Povedala som mu,že mám obavy,keď teraz funguje takto,že ako si to predstavuje napríklad ak by som bola náhodou na materskej, a budem mať obmedzený príjem,ako chce toto zvládnuť...jeho reakcia je,že preto musime šetriť.
Mám po 30tke, ale mám strach ísť s ním do zakladania rodiny, necítim v ňom istotu a oporu. Vlastne som ho prestala ľúbiť za to,ako mu viac záleží na materiálnych veciach a peniazoch, mam strach,že by som počúvala reči potom na materskej, že nás živí on a podobne.
Pýtam sa sama sebej, prečo som si ho vzala, vždy bol taký, len som dúfala,že nás manželstvo spojí a budeme fungovať spoločne. Aká som bola naivná. Drží ma nad vodou len to,že našťastie nemáme spolu ešte deti, pretože ja s takým mužom žiť nedokážem.
Do poradne kde by sme si veci vykomunikovali ísť odmieta, nevidí problém u seba..

viestta
6. okt 2022

Nie, nevydržala by som s chodiacou kalkulačkou. Možno pár týždňov, ale u mňa je toto neakceptovateľné, takže až ku spoločnej domácnosti by som sa nikdy nedopracovala

hilda08
6. okt 2022

@de_cember fuha, nie toto by som nedokázala, nikdy nebudes pokojne zit, kazdy nakup, obchod bude stres, svadbou sa ludia nikdy nezmenia… my sme sa na zaciatku hadali kvoli peniazom práve pre toto moje tvoje, spravili sme spoločný ucet a je po hadkach, ved sme rodina

petulda333
6. okt 2022

Nezvyknem toto radit,ale rozchod! Ja by som toto nezniesla a este ked budes mat dieta,mas setrit? Nie,nie a nie. To je otrasne

kate211
6. okt 2022

@de_cember A ako ste fungovali pred manzelstvom? Bolo to ine? Alebo si si ho vzala za 5 minut? Aka bola motivacia si ho vziat?

zuzpap
6. okt 2022

@de_cember och buď rada, že si si to uvedomila tak skoro, že nestihli prísť do manželstva deti...nevydržala by som s takým človekom...veď to je každodenné trápenie, nie život...

falbala132
6. okt 2022

toto je pre mna asi ta najhorsia vlastnost na muzovi. znesiem rozhadzane ponozky, ked trochu zvysi hlas a pod., ale takeho zgrlosenie nie. fuj!

petulda333
6. okt 2022

@kate211 ved pise,ze tak to bolo vzdy ale verila,ze po manzelstve sa to zmeni

0silvia0
6. okt 2022

@de_cember strasne by ma to urazalo. Mala by som pocit, ze zijem s chladnym, bezcitnym clovekom.

Co s tym chces robit?

veroniq85
6. okt 2022

Ja viem ze klise otazka ale "ako sa spraval pred manzelstvom?" lebo prepac ale toto je iny extrem. On vezme svoju manzelku na obed a chce od nej aby si zaplatila polovicu? to je podla mna nejaka diagnoza. A nie nikdy by som s takym clovekom nezila. A neviem akoby si zvladla by 6r. na materskej resp. rodicovskej, A este mozno pre zaujimavost mate rovnaky príjem?

de_cember
autor
6. okt 2022

@kate211 boli sme spolu viac ako 3 roky, vždy s hľadela na iné hodnoty ako peniaze, na to,že sa ľúbime, lebo on nie je zlý človek,ma svoje chyby ako aj ja, vždy som sa ho snažila prijať takého aký je, ale od manželstva som mala zrejme iné predstavy a očakávania ako on. Preňho som zrejme len nástroj, ktorý zaplati polovicu všetkého a mne sa žiaľ až teraz otvorili oči 😔

andrejka1974
6. okt 2022

Tak toto určite nie nevydržala by som ani týždeň odíď čo najskôr pokiaľ nemáš deti bude to potom veľmi zle keď budeš musieť čo len plienky šetriť aby si ich náhodou neminula viacej ako ti vypočíta čo potom

kate211
6. okt 2022

@de_cember A ako si mohla lubit cloveka, ktory aj 3 roky pocas chodenia (pred manzelstvom) teba pouzivat ako nastroj na zaplatenie polovice?

doriiis
6. okt 2022

@de_cember ...no tak,esteze sa ti vcas otvorili oci.To,co on stvara ma so setrenim pramalo spolocne.Po prve- takto neusetri ani cent.Po druhe- setri tak akurat na tebe,na vasom vztahu.Prec od neho,velmi rychlo

melanta
6. okt 2022

Nevydržala, ale ja by som si takého ani nevzala. Píšeš, že vždy bol taký, ale myslela si si, že manželstvo to zmení. No nezmení. A mám zlú správu pre teba, bude to horšie. Keď prídu deti a náklady sa dvihnú, bude to ešte horšie s ním, ak bude musieť pustiť viac peňazí. Ukončila by som to. Toto by podľa mňa bol aj veľmi pádny dôvod na to, že by vás rozviedli okamžite. Odišla by som, kým nie sú deti. Neviem si predstaviť vychovávať deti pri takomto štýle hospodárenia. Píšeš, že nie je zlý človek. Dobrý človek sa takto nespráva.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
de_cember
autor
6. okt 2022

Neviem čo napísať, som zúfalá, sklamaná a hlavne si vyčítam,ako som mohla byť tak dlho taká slepá..cítim frustráciu a hnev. Budem to musieť riešiť...už len nazbierať silu a odvahu

veroniq85
6. okt 2022

@de_cember https://zena.pravda.sk/rodina/clanok/279896-eko... precitaj si ako sa sprava normalny a psychicky zdravy clovek a manzel. Ale ked je v tvojich ocaich dobry clovek tak okej,

petulda333
6. okt 2022

@de_cember bud rada,ze nemate deti. Teraz sa ti lepsie bude odchadzat. Ja by som nevahala

xena0
6. okt 2022

Uff tak toto je veľmi čudné, ale mne by to vadilo už v dlhodobom vzťahu kedy by sme sa plánovali vziať... Takého chlapa by som si nebrala a teda dieťa ani náhodou..

de_cember
autor
6. okt 2022

Ako on mi narovinu povedal,že snáď som si ho nevzala preto,aby nás živil...ja príjem mám, vždy som zaplatila svoju časť, ale čakala by som od neho, že nás už bude brať ako rodinu ako jeden celok.

jaskolka
6. okt 2022

Nie. Nie je to normálne. A určite by som nežila s takým človekom. Lebo presne ako píšeš, pôjdeš na materskú potom dostaneš rodičak, čo je len príspevok, nie náhrada platu, čiže finančne pôjdeš dole, plus pribudne nový člen rodiny a on bude stále vyžadovať, aby si dávala polovicu nákladov. Proste nepochopí že vtedy je finančný ťahač on.
Za mňa takí "chlapi" by si zaslúžili poriadne prefackat. Môžeš mu povedať, že v normálne fungujcom vzťahu to je úplne inak, ani to neznamená, že žena si dopredu našetri kopu peňazí, aby potom to použila počas materskej. Ale či to taky blb pochopí...
Čiže -škoda, že si vôbec sa ta takého človeka vydávala, lebo by si to mala ešte ľahšie s odchodom.

0silvia0
6. okt 2022

@de_cember skus sa najprv vzopriet a pritvrdit. Nie, nedam ti polovicu za posledny nakup. Je mi trapne, ze toto odo mna ziadas. Nie, zavolal si ma na obed, tak ho zaplat. Tak to robia vsetci muzi. Si moj manzel, nie spolubyvajuci. Ja som ti urobila radost minule, teraz to cakam od teba. Necitim sa v takomto vztahu prijemne.
Posobis prilis jemne a submisivne. Rob s tym nieco, ak to nepojde, rozchod.

xena0
6. okt 2022

Nie je to normálne, vo vzťahu už predsa raz zaplatí jeden potom druhý a neriešime kto kedy platí..a v manželstve dupľom sú to NAŠE peniaze tak hádam je jedno kedy kto platí

de_cember
autor
6. okt 2022

Ja sa najviac bojím toho,že pre mňa by odchod od neho znamenal návrat domov k rodičom do bytu, lebo sama nájom a vsetko v dnešnej dobe neutiahnem, ale zároveň mám túto tému v sebe uzavretú a viem,že takto žiť nedokážem

0silvia0
6. okt 2022

@jaskolka alebo bude na rodicaku zapisovat dlzoby manzelky a bude ich ziadat vratit. Minule tu bola takato tema.

jaskolka
6. okt 2022

@0silvia0 presne tak

0silvia0
6. okt 2022

@de_cember teraz byvate v jeho byte/dome?

lindous
6. okt 2022

Nedokázala som fungovať vo vzťahu s takýmto mužom a to to nebol až takýto extrém.. Držím ti prsty, aby si tú silu a odvahu na riešenie našla!!

eludka
6. okt 2022

nedokazala, len skoda strateneho casu, videla si, aky bol uz pred svadbou, ale toto k nicomu dobremu smerovat nebude, utekaj

zorkahorka
6. okt 2022

Myslim,ze tuto otazku uz mas v sebe zodpovedanu... je to zgrlos. Skusila si mu uz niekedy povedat nie, nedam ti polovicu? Mozno si si ho tak naucila, mala si zakracit uz davno