Dokázali by ste zniesť po svojom boku takého chlapa?

de_cember
6. okt 2022

Ahojte, idem si vyliať dušu, prípadne po vaše názory ...som krátko s manželstve s človekom, ktorý stále rozdeľuje peniaze na moje a tvoje, nikdy nekúpi nič navyše, všetko platíme vždy presne na polovicu a pri pokladni pri platení v obchode sa ma vždy pýta, či máme ešte spoločne peniaze( áno,sme spoločnú peňaženku z ktorej všetko kupujeme ).
Ak sa stane,že už nemáme a zaplati on, doma vyťahuje bločky a pýta sa ma, či sme sa za toto a za toto už vysporiadali.
Snažila som sa mu ukázať,že da sa fungovať aj ináč, idem do obchodu, kúpim niečo, prekvapím ho, prípadne uvarím, ale ja sa nikdy nedočkam ani len malej pozornosti navyše, okrem štandardných sviatkov, kedy sa to patrí a očakáva.
Dokonca aj keď ma zavolá či s ním idem na obed, zaplatim svoju polovicu...niesom na peniaze,ani zlatokopka...ale toto ma tak akosi uráža. Sme manželia, ale stále fungujeme oddelené,každý za seba.
Povedala som mu,že mám obavy,keď teraz funguje takto,že ako si to predstavuje napríklad ak by som bola náhodou na materskej, a budem mať obmedzený príjem,ako chce toto zvládnuť...jeho reakcia je,že preto musime šetriť.
Mám po 30tke, ale mám strach ísť s ním do zakladania rodiny, necítim v ňom istotu a oporu. Vlastne som ho prestala ľúbiť za to,ako mu viac záleží na materiálnych veciach a peniazoch, mam strach,že by som počúvala reči potom na materskej, že nás živí on a podobne.
Pýtam sa sama sebej, prečo som si ho vzala, vždy bol taký, len som dúfala,že nás manželstvo spojí a budeme fungovať spoločne. Aká som bola naivná. Drží ma nad vodou len to,že našťastie nemáme spolu ešte deti, pretože ja s takým mužom žiť nedokážem.
Do poradne kde by sme si veci vykomunikovali ísť odmieta, nevidí problém u seba..

de_cember
autor
6. okt 2022

Po vzájomnej hádke sa ma spýtal či s ním pojdem na wellness, no pri predstave, ze si aj tak ten pobyt zaplatim som nemala chuť nikam ísť. Čakala by som aspoň v takejto chvíli,že sa vzmuzi...keď už ma niekam pozve

de_cember
autor
6. okt 2022

@0silvia0 bývame v jeho byte, ALE...napriek tomu,že je to jeho byt,vybavenie ako napríklad nove matrace alebo chladničku sme kupovali spoločne na polovicu ...tak ako všetko kupujeme.

jaroe
6. okt 2022

@de_cember nie, nezniesla by som. Takéto fungovanie je mi tak cudzie, že ani nemôžem uveriť, že také existuje. Písala si, že si sa zameriavala na iné hodnoty ako peniaze, ale to vôbec nie je cnosť. Peniaze sa nedajú úplne ignorovať, veď dnešný svet nefunguje na výmennom obchode. Sú dôležité a treba sa nimi zaoberať aj vo vztahu, to neznamena, že si zlatokopka alebo materialistka.

0silvia0
6. okt 2022

@de_cember a ten odmietnuty wellnes si ako odovodnila? Aj si mu povedala, ze tam nejdes z dovodu, ze ty chces setrit a nie rozhadzovat na, wellnesy?

vero96
6. okt 2022

ah, ťažko sa čítajú takéto diskusie. Neviem Ti poradiť, ja by som tak žiť nedokázala. Držím palce, nech si čo najskôr usporiadaš živo tak aby si hlavne Ty bola šťastná a spokkojná. <3

sundew
6. okt 2022

@de_cember začni mu účtovať za varenie, pranie upratovanie atd…

de_cember
autor
6. okt 2022

@sundew áno a začnem vydelovat kto zjedol viac,keďže ja mám nižšiu spotrebu jedla 🤣

sundew
6. okt 2022

@de_cember podla mna ho to po dvoch tyzdnoch prejde a ked nie,tak začni rezat spoločný nábytok na polovicu a odsťahuj sa 🤣

mila23
6. okt 2022

autorka...a ked napr. kupite potraviny presne na polovicu - aj presne kazdy polovicu zje? Lebo predpokladam,ze muz zje viac ako zena - cize to zohladnuje pri plateni?
a domace prace mate tiez presne na polovicku? A ako si to predstavuje ked bdue treba nieco detom? Akoze kazdy zaplatite polku bundy, polku plienok a pod.? Aj ekd budes na materskej?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vroni
6. okt 2022

Nie, netolerovala a v živote by som takéto niečo neakceptovala. A áno, čakám, že ma muž bude živiť, čakám, že bude ťahať celú rodinu aj deti a čakám, že bude veľkorysý. A nie, ani v najmenej sa za to nehanbím. A ženy, ktoré zo seba vypúšťajú výroky, ako by sa oni nikdy nenechali živiť, považujem za hlúpe. Pretože vôbec nejde o to, či chcem. Ale o to, že mi život môže pripraviť situáciu, v ktorej budem musieť byť odkázaná na partnera (choroba moja ci dieťaťa ci iná krízová situacia). Mat pri sebe lakomeho zmrda, čo vie jedine všetko deliť dvoma je potom na maslu. Zároveň to, že to od muža očakávam neznamená, že sa na to spolieham ako na svoje spasenie. Choroba ci kríza ci iný problém sa môže pritrafit aj mužovi a bolo by fatálne, keby sme zostali bez príjmu.

sense
6. okt 2022

Ďalší typický príklad Žena dúfa ze sa chlap manželstvom zmení a on dúfa ze sa žena nezmení. A vedel on ze ty od manželstva očakávaš niečo iné.? Aj domáce práce d'élite presne na polovicu ?
Ja dom rada sebestacna, ale ak by chlap je jedno ci len v spoločnom žití alebo manželstve takto vyrataval do centa na polovicu tak už by bol ex. Svadba ne svadba, rodina ne rodina.... A bud rada ze nemáte deti

mamutka
6. okt 2022

@de_cember normálne mu vyuctuj služby, každé upratovanie, varenie, pranie.... Hodinová sadzba. Nie s výsmechom, ale vážne, že teda, je logický a praktický muž, treba mať všetko na poriadku, tak teda sa pridáš k systému. Stravu samozrejme prepočítaj, zje viac, zaplatí viac. Osobne som sa vždy snažila platiť svoju polovicu, ale časom sa všetko akosi spojilo, už bolo len naše, akosi prirodzene sme všetko platili spolu. Ako manželia - žiadne prepočty za nákupy, WTF! Mňa by sa henten kalkul tak dotkol, že by sa ma viac ten chlap nedotkol. By som mu povedala, že mám akési gynekolog.trable, proste fuj, hnusil by sa mi. Kašľať naňho, radšej sama

karolinakr
6. okt 2022

@zoro9836 o vsak ty si hovoril, ze zarabas viac ako zena, ktovie ci nie aj dvojnasobne a vyzadujes platenie fifty fifty, inak...
Ja ti poviem len tolko, muzi s takymto zmyšlanim maju z pekla šťastie, že sa niekto na nich ulakomi vôbec

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
de_cember
autor
6. okt 2022

@mamutka áno, hnusi sa mi, už snim nedokážem niečo mať

veroniq85
6. okt 2022

@zoro9836 autorka nepise ze sa nechce podielat na spolocnych vydavkoch. To kde si nabral? a ked chlap pozve zenu a obzvlast manzelku na obed a chce od nej aby si zaplatila polku ti pride normalne? A este je otazne ci maju rovnaky prijem ak chces riesit vsetko pol na pol.

mila23
6. okt 2022

@zoro9836 no byt rovnocenny partner ano a vydavky riesit spolocne...to ano,ale to neznamena ze vsetko na polovicu a kazdy svoje...ked jeden tyzden zaplati nakup ona a druhy on...to je OK,ale aby sa vyrataval,ze on zaplatil nakup za 100 eur a ona predtym iba za 90 eur -> cize teraz ona mu musi 5 eur doplatit aby to bolo na polovicu..alebo ze ona si kupila nieco iba pre seba - napr. vlozky - tak to nech si plati sama,lebo to on nepouziva ...to mi pride uz chore....

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzpap
6. okt 2022

@mila23 práve to ten chlap využíva, že nákup na polovicu a žena z toho zje možno tretinu..normálne mi je zle z toho...to isté s wellness...on chce ísť, ale je lepšie niekoho zobrať kto zaplatí polku nákladov na PHM, dvojka izba vyjde lacnejšie na osobu ako jednotka...čisto len kvôli peniazom jej to navrhol...otras...radšej sama ako s takým vypočítavým človekom...

mima1
6. okt 2022

Ja som to ani neprecitala cele. A uz po par slovach co pises hovorim NIE nedokazala.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veroniq85
6. okt 2022

@mila23 tiez mi to pride riadne chore. A hlavne pri detoch, Tam sa stale nieco plati. Raz do skoly, raz lekaren, raz zubar.... Vsak to ani je mozne rozdelit na polku. To by museli mat este aj vlastneho uctovnika,

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veroniq85
6. okt 2022

@zoro9836 ak ma zena platit polku tak v prvom rade musi mat rovnocenny plat. A dufam ze ked su chlapi uz taky "uvedomeli" tak dufam ze vedia ze dom sa sam neuprace, jedlo sa same neuvari...

brigitte93
6. okt 2022

@de_cember takto by som nemohla fungovat.
To ste mali riesit este pred manzelstvom.
Smutne to je.

michellemary
6. okt 2022

@de_cember s takým Harpagonom by som určite nevydržala... Súhlasím s @brigitte93

eludka
6. okt 2022

@zoro9836 dalsi skrblik, chapes ty zle, zeny maju obvykle nizsi prijem, ale kompenzuju to pracou pre rodinu, keby ti ochorelo decko, co by ta asi stala opatrovatelka? co navarenie, opratie, upratovanie? nerozoberam situaciu , kedy je zena ozaj leniva a nechce do prace, ani keby mohla

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
baska_nice
6. okt 2022

velka chyba bola u teba v tom, ze si sa asi spoliehala na to, ze to bude v manzelstve ine, no ludia sa svadbou malo kedy zmenia. takto sa podla mna fungovat neda a pokial to on zmenit nechce, tak by som sa asi co najskor rozviedla