Exekúcia na dom a svokra

dada7701
13. feb 2018

Zdravím, chcela by som sa vyrozprávať a prečítať si názory iných. V krátkosti - manžel má brata, ktorý je slobodný, žije s matkou v rodinnom dome. Svagor má dlhý z minulosti, a kvôli tomu je založený aj dom. Brata-môjho manžela vyplatil. My sme si s manželom postavili domček, ktorý ešte nie je dokončený a splácame hypotéku. Nastala situácia, že prišiel papier z banky, že dom ma ísť na dražbu ak samozrejme dlh nevyplatí. A teraz : manžel vyhlásil, že samozrejme mamu nenechá na ulici,ak by došlo k najhoršiemu.... Svokru mám rada, je to dobrá žena, rozdala by aj to posledné,aj ked sama nemá, ale bývať s nou, ked nemusím ?!
áno, áno pomáhať si treba....ale prečo mám na to doplatiť ja pre nezodpovednosť jedného....
je to ťažké...

natalkanasta
13. feb 2018

@dada7701 vieš asi žiadna žena sa netrhá o to bývať so svokrou ( a už vôbec ak z toho nič nemá že), ale v tomto prípade mi prídeš veľmi sebecka. Ešte k tomu ani neprišlo, tvoj manžel povedal AK by prišlo k najhoršiemu tak mamu nenechá na ulici. Kým táto situácia nastane, nájdete aj iné riešenia. Ty by si chcela muža ktorý by ti povedal že “vieš keď mama ostane na ulici, nech sa stará o seba, veď čo že sme zdedili - dostali vyplatenú polku jej domu”.. ja nie. chápem že nie je tvojim snom bývať so svokrou ale keď nastane najhorší možný scenár tak čo? Keď píšeš že svokra by sa aj rozdala, dala by Vám aj posledné a to ani nie je tvoja mama a ty takto? Neboj keď je taká rozumná žena určite sama bude hľadať možnosť ako vás nezaťažovať a nasťahovala by sa ak tak dočasne v krajnom prípade..

Ono vieš ak tomu chceš zabrániť, mozes este manželovi navrhnúť že jej vrátite tu čiastku za pól domu čo ste dostali.. ale to sa Ti moc nepozdáva asi..

johanna_b
13. feb 2018

@marusia12 no ty si človek na pohľadanie

dada7701
autor
13. feb 2018

@sissy27 presne si to vystihla a mna ide roztrhnúť z toho....

natalkanasta
13. feb 2018

@dada7701 len sa ďalej rozčuľuj, takto si poškodzujes len sebe.. len aby tvojmu mužovi nedošlo čo ty vystrájas, aby si si nakoniec bývanie nehľadala ty

marusia12
13. feb 2018

@johanna_b predstav si, že som. To, že si tieto veci nedali do poriadku, hoci iste tušili, čo za kvietok majú doma je ich vec. Nevidím dôvod riešiť problémy iných, je mi to šum a fuk. Vyjadrila som svoj názor a nevidím dôvod, aby ma tu niekto iný za neho peckoval. Ja by som si svokru k sebe nenasťahovala ani omylom a ty si o tom mysli čo chceš... je mi to jedno... rozumela si? Všetko mohli riešiť, mali dosť času ale vidíme, že sa aj tá rodina na to vykašlala. A teraz idú hasiť, keď už vlastne nie je čo a dražba je na spadnutie... kde boli doteraz? ČAU

marusia12
13. feb 2018

@marseillefan a ty si ďalšia, čo to vidí akosi inak, že? Oni dostali svoju polovicu prachov, henten dostal dom... o ktorý sa mal starať. Neviem prečo by teraz oni mali zachraňovať matke zadok... je nesvojprávna, že si to nepoistila? Nakoniec jej tu poradíte, aby si do baráku nasťahovali aj švagra... parada 😀

marusia12
13. feb 2018

@natalkanasta ty si tiež asi nerozumela... 😀 Oni dostali prachy, henten dostal dom, prečo by matke niečo vracali???? Každý dostal to svoje.... Asi ste tu máloktorá čítala ten problém. Tak skúsim pre Vás jednoduchšie v skratke..... jedna rodina má prachy, druhej zostal dom aj s matkou, kde vznikli problémy. To teraz má rodina, ktorá dostala peniaze zachraňovať problémy inej rodiny? Oni keby sa dostali do problémov, riešil by to za nich ten švagor? Sotva....

dada7701
autor
13. feb 2018

...dakujem všetkým za názory a pohľady na danú vec....len sa tu prosím neurážajte...chcela som počuť len názory, nič viac...samozrejme každá sme iná...každá máme iné predstavy...

johanna_b
13. feb 2018

@marusia12 áno, presne tak, ja si o tebe myslím, že si korunovaná krava.

marusia12
13. feb 2018

@dada7701 to si asi nemala dávať na MK :_D

@johanna_b 😀 ešte že je mi tvoj názor šum a fuk. Korunovanú kravu volaj niekoho iného.. 😀

dada7701
autor
13. feb 2018

@marusia12 správne si to pochopila...je to presne tak ako píšeš, a preto mi to nie je jedno....

stanulienkat
13. feb 2018

@taga ake chuda??? Co do p..ce dotaeraz robila? Sedela na riti a cakala na princa?

marusia12
13. feb 2018

@dada7701 veď mne je to jasné v akej si situácií a tiež by som z toho bola na prášky, ak by som si mala pokaziť život kvôli niekoho nezodpovednosti. Vcelku by ma zaujímal názor toho švagra... ale tomu to bude asi jedno, veď sa postaráte vy... nie?

anjelicek26
13. feb 2018

Skoda, ze ste dom nepredali vcas, lebo tie drazby v bankach su casto fraska a ziska sa len cast trhovej ceny (ani nemaju zaujem predat dobre, len si pokryt dlhy). Zisti hodnotu domu, dosliapni si na to, nech sa dobre preda a ak ostane nejaky zisk, pomozte mame najst aspon garsonku. Spolocne byvanie dobrotu proste nerobi. Moze k vam casto chodit na vikendy, nemusi tam stiesnena zit celu dobu, ale potrebujete aj sukromie.

moonlight1210
13. feb 2018

@dada7701 chapem, ze ta ta vyhliadka netesi, kazdy chce mat sukromie. Ale zas nehadz flintu hned do zita.
tak jej uz teraz skusajte pomoct najst byvanie.

Zas, dedicstvo je pekna vec, ale nie je to automaticke pravo. Je to dobra vola rodicov. Peniaze sa vam hodili, ale teraz zodpovednost nie. To nie je dvakrat fer jednanie. A pritom sa mozes riadenim osudu nechtiac ocitnut v podobnej situacii. A vyhliadka, ze Pribuzni sa vopred desia, ze vam budu musiet pomoct, by vas bolela.

moonlight1210
13. feb 2018

@marusia12 korunovanou kravou nemozeme volat nikoho ineho, lebo titul si pravoplatne vyhrala ty.
Je tvoj, tak si ho vaz. Nevyhrava ho len tak hocikto. Musi nan totiz prejavit osobnostne crty a vlohy. A ty to vsetko splnas. 😉

fokuska
13. feb 2018

@dada7701 Vlastnikom domu je svagor? Mama na neho prepisala dom? Darovanim, ci kupnou zmluvou? Vecne bremeno teda asi nebolo zriadene, inak by ho banka nezalozila...

fefe123
13. feb 2018

@fokuska vecne bremeno si dala banka vo svoj prospech... predpokladám

dada7701
autor
13. feb 2018

žienky,ak sa chcete urážať, založte si na to tému...

fefe123
13. feb 2018

@fokuska asi švagor zobral pôžičku, teraz je z toho exekúcia... alebo niečo take to bolo... zakladateľka to presne nepodpísala, ale vyčítať sa to z toho dalo

ukulela
13. feb 2018

zas, baby, jedna vec je na cas pomoct, a druha vziat svokru natrvalo. ak je dochodkyna, tak si asi nove byvanie sama neporiesi, sotva ma 50 litrov na novu nehnutelnost ... na rovinu, ja by som moju mamu byvat ku nam nevzala, hladala by som alternativu, pomohla by som, riesila trebars podnajom, domov, a pod.
svokra ich nevyplacala, vyplacal ich brat, oni si postavili a brat prexxxxl ....
@dada7701 ako ste na tom financne? neda sa dohodnut na nejakom podnajme, ktory budete pomahat svokre platit? alebo niekde pri vas kupit 1izbak/garsonku, ako investiciu aj do buducnosti?

sasa1310
13. feb 2018

@ukulela aký je v tom rozdiel, že svokra nevyplácala? Keby sa svokra nerozhodla, že rozdelí synom svoj dom, tak by nemali peniaze od brata predsa.

Zaujímalo by ma, všetky čo tu píšete, že by ste si ju k sebe nevzali, či ste nebývali u svojich rodičov ani nejaký čas s vašou rodinou. Lebo, keď je nejaký problém alebo aby mladí nemuseli brať hypotéku, tak tu inú radu ako "veď choď ku rodičom" pomaly už ani nečítam. Ak je v srabe rodič, tak už veľa z vás nie ste ochotné spraviť to, čo rodič musí ako samozrejmosť.

ukulela
13. feb 2018

@sasa1310 keby nedostali vyplatane, o to vacsiu hypo by museli vziat. svokra by dom mozno zalozila vprospech druheho syna tak ci tak, nevieme ... a nie, nebyvala som u nasich, od nastupu do prace sama, kym som studovala nepocitam. a s mojim sme boli stale sami.
ja som za pomoc, ale do konca zivota mat neplanovaneho "podnajomnika" je celkom zmena oproti planom mat vlastny dom a sukromie.
nech pomozu, keby to bolo na par tyzdnov, mesiacov, kym sa poriesi dalsie byvanie, OK, ale dom zrejme tiez nestavali s tym, ze tu bude izba pre mamu ...
chyba bola, ze si svokra nepoistila byvanie, to je jasne, mohol na to aj manzel mysliet, ved hadam brata pozna .... keby som mala peniaze, tak by som pomohla s novym byvanim (resp kupila na seba a tam mamu ubytovala) ale ku mne by som na stalo nechcela. sukromie je sukromie.

mirro
13. feb 2018

@dada7701 máš svokru,dobrú ženu,ktorá vám pomáhala. Otázka je,že čo nato svokra? Pomôcť jej,ok ale aby si nedopadla tak,že si budete spolu nažívať aj so švagríkom, splacať hypo. Svokra sa k tomu môže postaviť tak,že chúďa ďalší syn a podporovať ho zo svojho dôchodku a hučať do vás,prichýlte aj jeho,veď nemá kde bývať... potom nastanú hádky a tvoja rodina pôjde dolu vodou. Zváž, ako sa k tebe svokra správala, dohodnite sa s ňou. Švagrovi by som nepomohla,je svojprávny predpokladám a keď si prehajdákal,nech nesie následky. Spolužitie so svokrou nemusí byť trvalé,ani strašiakom,kde je vôľa tam je cesta.

fokuska
13. feb 2018

@fefe123 Banka dava zalozne pravo, nie vecne bremeno. Ak je na nehnutelnosti vecne bremeno - napr. dozivotne pravo byvania a pod. tak banka vacsinou takuto nenutelnost nezalozi, pretoze vie, ze z toho nic nebude mat - ak sa prestane platit, banka vezme dom a co z neho, kto kupi dom, v ktorom ma pravo byvat niekto iny?

Svagor ak vzal pozicku a rucil domom, tak bud musi byt jeho vlastnikom, alebo vlastnik domu musel suhlasit so zaloznym pravom. Preto sa pytam, kto je na liste vlastnictva. Este je tu moznost ze pozicku na seba vzala mama a rucila svojim domom...

lula313
13. feb 2018

@dada7701 u mna by to bolo ľahké, nemam rada svoju svokru, opustila môjho muža ako male dieťa a išla byvat s novým partnerom a nevie sa chovať. Po scénach na našej svadbe ju neznášam. už som viackrát mužovi povedala, že raz, keď sa bude o ňu treba postarať, tak nech neráta s tým, že by šla byvat k nám.. u vás je to trochu iné, že je to dobrá žena a že Vám pomohla financne(cez peniaze za jej dom), takze na ulicu by som ju neposlala a snažila sa jej pomôcť, ale najlepšie by bol asi ten dom seniorov, kam by nemohol ist aj švagor..

sajmiona
13. feb 2018

Ja som to pochopila tak, že každý zo synov dostal polovicu
Z domu. Jeden peniaze a druhý dom. Obidvom to je matka. Prečo je starostlivosť o matku len na švagra? Vychovala dve deti, venovala im celý život, jeden si bývanie presustroval, druhý zobral peniaze a obidvaja ju nechajú na ulici? O matku sa mali postarať obidvaja. Švagor zlyhal ale to neznamená, že to bola len jeho povinnosť. Keby bol ten dom čisto len jeho a nemusel by brata vyplácat tak vtedy by to bola len jeho povinnosť, zato sa postarať o matku

deti95060810
13. feb 2018

@sasa1310 a to nevieš že jedna mama skôr vychová 7 detí ako 7 detí dochová jednu matku? je to staré známe, ale myslím že je to aktuálne aj v dnešnej dobe...

sasa1310
13. feb 2018

@ukulela hej, chybu spravila ona. Ale v domnení, že robí dobre pre svojich synov. A popritom zabudla na seba. Tiež sa mohla vykašlať na oboch a bývať tam a potom nech sa rozdelia. Ale chcela to mať na poriadku predpokladám, chcela im pomôcť. A takto dopadla. Jeden ju pripravil o dom a druhý si ju možno nezoberie.
Tiež som nebývala ani jedným s našich rodičov, ale keď potrebovali, bývali oni chvíľu u nás. Pre nás to bolo samozrejmé.

ukulela
13. feb 2018

@sasa1310 ale stale - rozdiel je chvila a ine je 30 rokov ,,, ja stale pisem, pomoct? ano. ale nie na ukor svojho sukromia. su mestske/obwcne/najomne byty. da sa kupit nieco male ... a stale nepozname podrobnosti.
syn chce mamu ku sebe, ale zrejme si neuvedomuje, co je to trvale spoluzitie. radsej by som mame pomahala platit byt, ako spolu byvat.
a hlavne sa treba porozpravat s bratom ...