Hnev na manžela

23. feb 2024

Ahojte. Manžel urobil niečo, čoho dôsledok negatívne ovplyvnil celú našu rodinu a celú našu budúcnosť. Vždy som sa bála, že sa niečo také stane, niekoľkokrát som ho v minulosti žiadala, aby to nerobil, že sa bojím, že sa niečo také stane. Roky bolo všetko ok, bohužiaľ, nedávno sa stalo to, čoho som sa bála. A ja sa teraz na neho strašne hnevám. Situácia sa vyvinula tak, že takmer všetko je teraz na mne a dlho aj bude. Deti, domácnosť, práca, úrady.....

Nechcem rozpisovať o čo ide, mám tu rodinu, priateľov aj nepriateľov a nechcem, aby vedeli, ako sa cítim. Len chcem poprosiť o rady, ako sa prestať na neho hnevať. Lebo 90% času sa na neho hnevám a chcem na neho kričať. Bože, tak strašne chcem na neho kričať. Sám sa však teraz vysporiadava s touto situáciu a aj keby som mu povedala, ako sa cítim, on by to nepochopil. Nie je zlý človek, ale nevie sa vcítiť do druhých.

PS: mám pocit, že lásku a úctu nahradila nenávisť. A to nechcem. Bojujem s tým, ale nejde mi to. Budem naozaj vďačná za každú radu. Veľmi, veľmi vďačná.

h2
24. feb 2024

@taga Ak potrebuješ nové nohavice a len na to myslíš a nič pre to neurobíš, sami sa ti v skrini nezjavia. Musíš ísť a kúpiť ich. Ak autorkin muž povedzme páchal nejakú trestnú činnosť (to som si teraz len vymyslela, keďže nevieme, čo robil) a ona mu hovorila, nech to nerobí, lebo ho chytia a pôjde do basy, tak ona za to nijako nemôže, že na to myslela.

janewithane
24. feb 2024

Hnev ti moze dodat.mnozstvo energie a sily, aj na veci, ktore by si si inak nevedela predstavit. Ukazuje nam, ze niekto prekrocil nase hranice. Ake hranice by si si teraz potrebovala nastavit?

minimie
24. feb 2024

Nečítala som všetko, ale ak sa ťa náhodou niečo dotklo z môjho príspevku, tak možno to len inak vyznelo. Ja si vôbec nemyslím že by si to nejak zapríčinila svojimi obavami. Skôr opačne, bolo to varovanie aby sa ťa náhodou o tomto nesnažil niekto presvedčiť. Lebo v mojom okolí sa dvakrát vyskytlo že raz pri autonehode a raz pri blbej investícii, kde partnerka upozorňovala partnera / manžela, a keď to zle vypálilo tak dotyční z toho obviňovali svoju ženu čo sa ich snažila varovať. Proste si vlastnú chybu neuznali.
Spravila si čo bolo v rámci prevencie v tvojich možnostiach. Teraz už myslí len na seba. Či budeš na manžela tvrdá alebo milá, je už na tebe, ale rozhodni sa tak aby bolo dobre tebe.

taga
26. feb 2024

Wow a naco si to zvrtla do takeho extremu?
Okolo nas sa deje milion veci, niektore z nich ovplyvnime, niektore neovplyvnime, ani to nie je v nasich rukach a ani by sme to nemali chciet, ale to je o inom..
Ja som len chcela naznacit, ze sila tych myslienok zas nie je taka zanedbatelna, ako ti tu ktosi napisal, ze nic sa nestane len preto, ze na nieco myslis.. a dalsia kocka hovori o akcii - ano suhlas, ale ta akcia nepride len tak, vzdy je na zaciatku myslienka..
Asi som to zle napisala, tak to nebudem dalej rozpitvavat, kazda na to pozerame inak..

No v kazdom pripade z tvojho pisania citit, ze si mimoriadne citlivy a jemny clovek, co je krasne, ale mozno aj preto si nevedela muzovi jasne nastavit a komunikovat tu hranicu, ze robi nieco, s cim nesuhlasis a co ovplyvnuje celu vasu rodinu, nie len jeho..

Ps: nie je v poriadku, ked takto silno negativne so strachom myslis na cestovanie tvojho otca do prace, na tom by asi bolo potrebne popracovat