Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako ovplyvňuje depresia, hnev a strach v tehotenstve bábätko?

dadufa
15. apr 2016

Ahojte mamičky, som v 26tt. Prežívam jedno z najťažších životných období. Pred dvoma rokmi som sa po rokoch vrátila zo zahraničia a zistila som, ze ma vlastná rodina finančne podrazila. Ako následok nemáme zatiaľ kde bývať , muž je učiteľ a ja som na PN s rizikovým - takze sme na tom finančne nie najlepšie. Zažívam veľký stres a strach z budúcnosti, ale ešte k tomu ja prežívam veľké a hlboké sklamanie z toho, ze som bola podvedená najbližšou rodinou, celý deň som nahnevaná, hádavá, kričím a veľa krát môj hnev skončí plačom. Cítim sa psychicky veľmi smutne, negatívne, sklamane a vyčerpane. Chcem to napraviť a snažím sa myslieť pozitívne, ale nie vždy sa to dá, možno aj preto, ze to tehotenstvo fyzicky prežívam ako veľmi náročné a tažké. Za normálnych okolností si myslím, že som celkom pozitívny človek, ale počas tehotenstva prežívam aj kvoli okolnostiam emočný prepad. Veľmi ma trápia články o tom ako psychický stav môže ovplyvniť ešte nenarodené bábo, s tým že môže byť uplakané, až agresívne, s nižším IQ, depresívne a podobné hororové prípady. Prosím vás máte s tým nejaké skúsenosti kto prežíval počas tehotenstva podobné emócie? Ako takýto stres a depresia ovplyvnili vaše bábo? Hocijaké skúsenosti (negatívne/pozitívne) a rady budú veľmi nápomocné.

charity
15. apr 2016

@dadufa Depresie v matky v siedmom mesiaci tehu sposobuju depresie u dietata.
Je ten podraz rodiny riesitelny? Da sa vysudit majetok spat? Ak ano, smer pravnik. Ak nie, neries, odklanaj myslienky inde, lebo si len zbytocne skodis... Smer psycholog na vyrozpravanie sa z krivdy... Busit do mechu, do vankusa, vykricat sa a ide sa dalej...

rheuska
15. apr 2016

Mala som kamosku a ti oviem v zivote som nevydela tak nerijemnu tehulku. S nou sa nedlo rozpravat, lebo iba vrcala, brechala. Furt bola zlostna, furt jej nieco vadilo. Byvalo jej aj zle, ale ziaden extrem. Proste hnusna bola. O depresiach neviem, ale prve dieta jej od zaciatku prespalo 6-8hodin v noci. Plakal minimalne. Stale sa usmieval. Taky opak mamicky. Vsetci sme boli prekvapeny. Druhe dieta rovnako. Aj ked pokial viem tak ten prvy ma nejake problemy s recou,ale ona sa sa im celkovo malo venovala. Ako postarane bolo o nich, len sa s nimi malo hrala. Ale chod za lekarom. Myslim, ze antidepresiva mozes aj v tehotenstve

simonezet
15. apr 2016

@dadufa ahoj. Podobnej téme som sa venovala po vedeckej stránke štúdiom odbornej literatúre. To čo píšeš - agresívne, plačlivé a pod. môže byť skutočné. Tvoja psychika sa odráža na "povahe" dieťatka. S tým IQ si myslím, že to je trochu prehnané. Ak sa v tvojom prípade nejedná o endogénne podmienenú depresiu - teda vnútornú, nemal by byť následok až taký markantný.
V tvojom prípade by bolo dobre - vyprdieť sa na situáciu, prijať ju ako je, relaxovať, pozitívne myslieť - knihy, aktivity, prípadne rastlinné preparáty, tereticky sa môžeš poradiť aj u psychiatra o nízkych dávkach anntidepres. Si už vo vyššom štádiu tehu, čiže riziko liekov je nižšie ako bez liekov.
V praxi sa odporúča užívať radšej lieky ako byť bez nich. Stres. hormón kortizol je pre dieťa viac škodlivé - čo je v tvojom prípade.
V každom smere, by som však sústredila pozornosť na seba, pokoj a klídek a nečítala články na nete, zbytočne sa neznepokojuj. Ale pre istotu rátaj s tým, že malé može byť nepokojnejšie. Držím palce, nech to dobre dopadne ;)

qidko
15. apr 2016

Skus si pozriet Depresia ako najrychlejsie sa jej zbavit je to otvorena diskusia sme tam mamicky ktore roky trpia depresiami a trpeli nimi aj pocas tehotenstva tam ti urcite poradia co a ako

Tu začni písať odpoveď...

Odošli