Hypotéka ak nemá bankový účet?

mendynka
1. jún 2019

Ahojte, možno mi niektorá budete vedieť poradiť. Moja kamarátka veľmi túži po domčeku. No jej partner robí na živnosť a nemá účet, takže peniaze dostáva na ruku. Ona je zamestnaná, zarobí tak 620€ v čistom plus má alimenty 220€. Každý majú svoje peniaze zvlášť. Ona má účet. Otázka znie, mala by nejakú možnosť, aby im dali hypotéku v nejakej banke na domček? Keďže nie sú zobratý, len spolu žijú, takže je ako slobodná matka v podstate. Mali by to samozrejme z čoho splácať, lebo jej partner dobre zarobí, akurát nemá účet a peniaze nechce ani na jej účet posielať, keďže on tým bankám neverí. Ja osobne si myslím, že asi nič z toho, no budem rada, ak mi napíšete Váš názor nato, prípadne nejaké skúsenosti, ďakujem a prajem krásny deň. 😊

jankanelka
1. jún 2019

@mendynka najlepsie im poradi financny poradca

sapetka
1. jún 2019

@mendynka ale ma pracovnu zmluvu jej partner?ci robi na cierno? Bankam neveri ale uver si od nich vezme🤦‍♀️😀

beky1813
1. jún 2019

@mendynka banku zaujima prijem. U zivnostnikoch je to tusim danove priznanie. A ako to chce splacat, ked jej peniaze neda?

candii
1. jún 2019

Nevadí že nemá účet, zamestnávateľ mu bude musieť potvrdiť, aký má príjem.

mendynka
autor
1. jún 2019

@sapetka Nie na čierno, na živnosť robí. To ona chce, lebo nechce bývať na byte. A inú možnosť nemá odkiaľ na dom peniaze. Áno, on je v tom divný, že on bankám platiť nebude atď
.

mendynka
autor
1. jún 2019

@beky1813 Akože každý majú svoje, ale keď niekde idú a tak, tak samozrejme spolu majú. 😊 Len nechce on tú babku, čo je podľa mňa problém, keďže už by ten príjem na jej účte vyzeral inak.

mendynka
autor
1. jún 2019

A váš názor žienky na mobilný domček?

beky1813
1. jún 2019

@mendynka nech sa s nim do domu radsej nepusta

ivkazba
1. jún 2019

@mendynka aj keby mu chodil príjem na účet, banku v prípade živnostníka zaujíma daňové. Z toho mu banka počíta príjem. Nie z toho čo reálne dostáva ale z toho čo reálne priznáva ako príjem.

ivkazba
1. jún 2019

@mendynka A jej účet by nevyzeral inak ak by tam chodil aj jeho príjem. Ak bude žiadať o úver, banka bude jej príjem overovať v sociálke. Čiže čo reálne chodí na účet je bezpredmetné.

laska201
1. jún 2019

U zivnostnikov nie je dolezity ucet ale danove priznania za niekolko rokov dozadu a tak tiez ci nie je dlznik na socialnej a zdravotnej poistovni.takze ak nema nimimum co zivnostnici radi robia kvoli daniam a odvodom tak by nemal byt problem.proste sa im prijem spocita odpocita co treba a ak im to vyjde tak im to schvalia.

mendynka
autor
1. jún 2019

@laska201 Ďakujem. 😊

janickacrazy
1. jún 2019

@mendynka ak je taký ako vačšina živnostníkov, že na papieri minimum a do ruky zvyšok, tak nech sa dom rovno zabudne

laska201
1. jún 2019

@janickacrazy presne tak.tiez si muz ako zivnostnik musel urobit dane na 1000eur aby mu vysiel prijem na hypo.nastastie u nas stacilo jedno take danove lebo predosle boli presne take ako pri vsetkych zivnostnikov.kupili dom a zivnost po x rokoch zrusil kedze dom uz bol 15 km od mesta.a ja s 3 detmi bez auta cista katastrofa.tak ze sa zamestnal v meste ako zamestnanec.

kesa
1. jún 2019

@mendynka prečo ne kontaktuje poradcu? Ja mam veľmi dobrú pripadne pošlem do rp kontakt

sasa1310
1. jún 2019

@mendynka to je nejaký o ničom živnostník, keď nemá povinnosť vlastniť podnikateľský účet, nakoľko nad 5000 eur musí byť každá faktúra vyplatená cez bankový účet. Ktovie, či nemá nejaké exekúcie, keď akože bankám neverí. To možno povedal jej.
Takýto sú inak najlepší, odvody minimálne, ale najviac potom na štát nadávajú, že tu nič nefunguje.

igores
1. jún 2019

@mendynka toto je tazky primitivizmus. Peniaze berie urcite na cierno, odvody si snad typek aspon plati a nech sa pozrie na svoje danove priznanie z min roka ale predpokladam, ze pokial "neveri bankam" a nema ucet, tak nema ani zivnost, pretoze viest ucet je pri zivnosti povinnost. Z toho prijmu tazko dostanu hypoteku na domcek. Btw a paci sa mi ako tu kazdy riesi osobne problemy svojich "kamaratok" 😁 ved je problem povedat, ze ide o teba aj tak je to anonymne do urcitej miery

mendynka
autor
1. jún 2019

@igores A ty ma poznáš? Ja nepotrebujem, my máme 3 izbový byt a ešte k tomu aj chalupu v tej istej dedine s veľkým pozemkom a všelijakými zvieratami... Ja som jej to len chcela zistiť, preto som si dovolila napísať sem, či s tým nemá niekto skúsenosť a poradiť jej na základe odpovedí. Ale vidím, že vždy sa nájdu nejaké vyrypovačky, ktoré hneď odsúdia a nepoznajú človeka. A exekúcie nemá a odvody si platí ako má. A poznám dosť ľudí, čo majú živnosť a nemajú účet, lebo ho ani nechcú, takže to povinnosť nieje. Niekto má radšej peniaze v hotovosti ako chodiť s kartou Treba si pozametať pred vlastným prahom najskôr. Ale každý názor je názor, aj keď hlúpy. Pekný deň!

lulula1990
1. jún 2019

@mendynka no jedine ísť do banky a opýtať sa. Dnes to už 100 percentnú hypotéku nedá žiadna banka, na výstavbu domu peniaze uvoľňujú postupne - to znamená , uvoľnia cast penazi na kúpu pozemku, čast na základoch dosku, atď. Nikto ti nedá príklad 100 000 na dom a stavaj si. Tvoja kamoška zrejme nemá ani potuchy koľko je okolo toho papierovačiek. Ale nič nie je nemožné a pokiaľ to chcú obaja, nech do toho idú. Záleží kde by chceli stavať, či majú pozemok, či chcú stavať svojpomocne, murovaný, alebo drevodom. Drevodom by mohli dať aj s takým príjmom, ale nejaký menší a najlepšie ak by mali pozemok.

mendynka
autor
1. jún 2019

@lulula1990 Pozemok majú. A chceli by niečo také ako drevostavbu alebo mobilný dom kúpiť, ale ten mobilný neviem si predstaviť v ňom bývať. 🤔 No uvidím teda sama ako dopadnú. 🤔 A inak ďakujem za odpoveď. 🙂

lulula1990
1. jún 2019

@mendynka tak to sa dá, je kopu tých firiem čo stávajú drevodomy, do 3 mesiacoch mozu bývať

janickacrazy
1. jún 2019

@mendynka mobilný dom určite nie, to je tak na prechodné bývanie, známy tak býval v zahraničí, ale na trvalé bývanie to určite nie je, hlavne s deťmi určite nie

aduskatt
1. jún 2019

pokial má daňové priznanie, ktorým preukáže príjem, tak sa dá riešiť, aj keď zobratí nie sú.

ragulca
1. jún 2019

@mendynka presne tak... živnostníkovi budú posudzovať príjem podľa daňového priznania, môže jej byt spoludlznik, resp rucitel...

laska201
1. jún 2019

To sú nejaké nové zákony že živnostník musí mať účet.teda muž živnostníkom není od 2014 ale bolo normálne že keď robil v ČR tak sme si chodili pre peniaze na pumpu a tam ho vyplatil na ruku alebo prišiel za ním na ubytovnu a tam ho vyplatil.splatnost fakturi mal až 90dni .teda chudáci dnešný živnostníci odvody im rapídne zvýšili ešte aj takto ich buzerovat budú.a ešte aj dnesnej dobe mám kolegyne čo ich vyplácajú na ruku ja jediná mám na ucet práve kvôli budúcej refinanc hypo.

ladyblcha
1. jún 2019

@igores ucet pri ZL povinnost nie je. Iba pri pravn.osobach.

ladyflybird
1. jún 2019

Ahoj, my sme riešili hypotéku cez pss. Bolo to pred 7rokmy. Ešte sme neboli manželia, a muž je živnostník. Museli sme dávať rok mesačne 500€ do stavebnej, aby sme preukázali že budeme môcť v budúcnosti splácať úver. Po roku nám dali úver na dom, ale bohvie aké dobré podmienky sme nemali, no nemali sme na výber. Potom sme preniesli úver do vub. Ale všetko sme riešili spolu, aj peniaze sme mali na spoločnom účte, i keď sme ešte neboli manželia toho času.

aduskatt
1. jún 2019

@ladyblcha nemusíš mať ani ako právnická osoba

poleva
4. jún 2019

A co mu brani mat ucet.?