Je to kríza alebo koniec?

gloria9
23. jún 2012

Ahojte mamičky mám otazku a aj problem a bola by som rada keby ste mi poradili. Mám 7 mesačného synčeka priatela byvanie rodičov hotová idylka ale uz asi mesiac chodim do prace cez tyzden tri krat do tyzdna da sa povedat ze poobede na 4-6 hodin denne. Niesme na tom fynancne najlepsie a z rodičovskeho príspevku by som urcite nevyzila síce priatel pracuje ale jeho vyplata ide na šeky a mesačne potrebujeme aspon 400 eur aby sme vyzili. Po vzajomnej dohode s priatelom sme sa zhodli ze ideme do toho. Lenze nastal problem priatel teraz sa prerjavuje asi tak ze vraj vsetko je na nom ze on ostava s malym tri krat do tyzdna pritom ja som na materskej ze si to vsetko zlízne on a ze takto to dalej nejde. Lenze co mam robit ked fynancie vediem ja a viem ze tie peniaze potrebujeme ze by sme nevyzili aj mu to vysvetlujem ale nechce to ani pocut. Ked mu poviem nech si najdem inú robotu tak aby nas uzivil povie mi ze som nejaka mudra a lahko si to predstavujem. Od kedy chodim do roboty stale po mne len kríci, komanduje ma dokonca aj pred rodinou ked maleho beriem von a maly placka tak zacne vrieskat ze nech s nim idem dnu do domu atd stale mi len rozkazuje zakazuje nikdy to nerobil. Zacinam sa ho aj bat ked nieco urobim ze co na to povie ze bude kricat. Byvam v rodinnom dome dvojgeneracny moji rodicia dole a my hore vsetko zvlast oddelené. S mamou zvyknem ist na nakup kedze nebyvame priamo v meste a tu su potraviny drahe mama nechodí autom nejazdi tak ju zoberiem raz do tyzdna aj to mi vykrikuje proste vsetko. Ja som mu dala ultimatum ze bud sa zmeni alebo nech sa stahuje ku otcovy jeho reakcia je taka ze sa somnou nerozprava odíde vecer a pridem az nad ranom ja uz nevladzem. A este cosi este mi povedal ze aka som ja matka ze sa mam hambit pritom ma navarene, popratane, o maleho postarané, nakup urobený, do prace chodím, vyprate vyzehlene nehovoriac o tom ze ked pridem z roboty o pol siedmej síce maly je okupany a najedený a zaspava v postielke ale ten bordel co narobí vsetko davam do kopy proste sa vobec nezastavím a on mi nijak nepomaha napísala som mu aj prehlad penazí príjem výdaj a vysvetlovala som mu ze ak ostanem doma a bude mi chodit len rodicovský takk na zivobite nam ostanem ledva 170 eur. A on nic na to ja uz nevladzem teraz je prec nezbalil sa ani mi nic nepovedal uz neviem co si mam o to mysliet nerozpravame sa a dnes vstal o deviatej pritom ja som uz od piatej bola hore a on nic mal na haku ze by mi pomohol o siedmej spal maly uz vonku v kociku a on ked vstal tak si ho zobral na ruky no ja som mu ho zobrala a povedala jasne a zretelne ze naco si prisiel domov co tu robis?chod tam kde si bol doteraz to co som povedala som myslela vazne a on ticho zaliezol do spalne tam bol do piatej vecer a o pol siestej zobral mi auto a odisiel bez slov!!!!!!co mam robit?je to na hlavu a uz nevladzem a moji rodicia kukaju na mna a tiez nechapu...

katasa
25. jún 2012

komu niet rady, tomu niet pomoci...

ak máš chuť zvyšok života všetko robiť tak, len aby dobre bolo, aby sa mu nedajbože niečo neznepáčilo, prosím, nech sa páči..
ale nepros o rady a nevyplakávaj tu prosím potom... dávam ti max mesiac a máš to naspäť...

dazdovka
25. jún 2012

@gloria9 pacilo sa mi, co pisala @elzu tak dufam ze si to neprehliadla ;)
zelam vsetko dobre. A z mojej skusenosti len tolko, ze muz sa moze aj zmenit, chce to jeho volu a zeninu trpezlivost 🙂

nana776
25. jún 2012

@gloria9 Ahoj.Drzim ti palce a dufam ze mu konecne doplo a bude sa viac snazit.Ja som mala kedysi vztah a tiez takeho somara...chodil len s prosikanim ale nakoniec som sa na to vykaslala.Ale samozrejme nebolo v tom dietatko ani nic.Takze to bolo jednoduchsie.
@kveta Ahoj.Ale ani mojmu priatelovi sa nic nechcelo a ked som zacala viac hundrat tak sa uvedomil a teraz mi velmi pomaha a zvykol si.Sam od seba umyje riad povysava a nieje to nutenie z mojej strany.Mozno aj ten jej sa spamata a zacne viac pomahat.Samozrejme my mame vztah uplne iny ale tak clovek nikdy nevie co sa stane a mozno ho konecne osvietilo 🙂 ked nie uz by som kaslala nato.

lillah
26. jún 2012

No moj keby sa vecer zoberie a odide niekam preca a nepovie kam... a vrati sa az rano... nasiel by zamknute dvere a kluc v zamku.... Keby to spravil viackrat tak si najde aj tasky pred dverami!!!

ematko29
26. jún 2012

nečítala som celú diskusiu ale hlavny článok hej.možno tu už niekto písal aj môj názor ale jednoznačne závidí,že ty si schopná lepšie zarobiť cíti sa menejcenny aešte k tomu nevie zabezpečiť byvanie.je mi ho lúto neznamená to podla mna ,že je zly ale si neverí.skús prejaviť podporu ,chval ho .aporozprávaj sa sním ,aky je pre teba dôležity ak nieje tak to nemá zmysel dalej tahať.máš ulohu chlapa uživiť rodinu,aj chlapy sa tak citia povečšine ako ty ,musíš utiahnuť financie aon sa cíti nepotrebny.jemu podla mna treba pomôcť,preto ti hocičo vyhadzuje na oči chce si zdvihnuť sebavvedomie.

gloria9
autor
27. jún 2012

ahojte baby tak zatial situacia je super musim povedat teraz mi ide pomoct varit aj prat pretoze je toho tu vela 🙂dufam ze sa poucil a uz mi to nikdy nebude robit!

gloria9
autor
27. jún 2012

@ematko29 ahoj tak to mas pravdu na jednej strane ale nemoze mi tvrdit ze vsetko je len a len na nom dnes som bola vpraci a prisla som domov bolo vyprate mycka vypratata poskladane riady poukladane veci som zvedava ako dlho vydrzi ja teraz idem varit pretoze zajtra idem znovu do prace ja som vobec rada ze takto som to vsetko vyriesila s robotou a s peniazmi pretoze ten rodicovsky je naozaj smiesny clovek z toho nevie vyzit

sissmiss
27. jún 2012

@gloria9 krizu ste ustali, ma zaujem byt s vami, ty s nim, super. Ale podla mna treba poradnu, alebo aspon nejaky rozhovor medzi vami, kde by ste si vysvetlili svoje postoje a ocakavania, plany do buducnosti a tiez kroky ktorymi sa tam chcete dostat. Idealna situacia, pomerili ste sa, je ochotny komunikovat. Perfektne. To ze kde bol tych niekolko dni ako pisali poniektore je relativne irelevantne, dolezitejsie je to, co ho k tomu viedlo. A to bolo napatie a nesplnene ocakavania medzi vami. Myslim ze sa potrebujete naucit komunikovat aj pod stresom a tlakom, aby zbytocne nedochadzalo k zbytocnym velkym nedorozumeniam z malickosti. Resp. aby nieco co trebars tvojho priatela alebo teba skrie ale zostane nevypovedane nerobilo rozbroje neskor, ak si to nevysvetlite teraz v klude a neporiesite. To ako sa pytas ze co ak nebude prikladnym partnerom ci dodrzat slovo a opustit ho. Zalezi ako velmi si konkretizovala to prikladne partnerstvo a ci uz niekedy padli taketo ultimata. Rizikom je ze ak budes davat casto a nedodrzis, nebudu brane vazne, ale to je asi tak vsetko, vzdy sa mozes zbalit a odist, ultimatum byva casto dane prave v navale emocii a ak sa to neopakuje, tak moze byt druhou stranou brane skor ako upozornenie. Ved uvidis. A tiez...nemusi byt kazdy den vsetko na 100% upratane, dieta opatrene, kazdy je obcas lenivy, takze za spinavy riad, ci chvilkovu nevrlost sa nerozchadza. Komunikacia je to zazracne slovicko. Potrebujete obaja relax aby ste uvolnovali napatie a nahromadene emocie.

tinki
28. jún 2012

@gloria9 to je super, že mu to tak ide..ale teraz je to na tebe. Nesmieš popustiť a robiť všetko sama. Lebo on sa teraz snaží, všetko je super, ty ho miluješ, po čase on bude znova upadať do svojho stavu..pomaličky..A ty znova pomaličky začneš všetko robiť sama...
Stále buď v strehu a nedaj mu oddýchnuť.. 😉 Za všetko sladká odmena a bude to ok... 🙂

matulinka5
7. júl 2012

Tak ahoj teda moja.
Píšem ti, jediná vec, ktorú môžeš urobiť je komunikácia. Sadnite si spolu, žiadne rušivé elementy okolo a povedzte si na rovinu, čo cítite, ako sa cítite a čo chcete.
Ja viem, znie to ako z knihy, ale drahá moja, je to jediné, čím nič nestratíš, ale získaš.
Drž sa

stastenka42
8. júl 2012

@gloria9 ahoj,podla mna sa chova ako hlupe jesitne decko! Povedala by som ze to robi preto lebo ty viac zarobis a to vacsina chlapov nevie prezit,lebo to ich ponizuje.Na tvojom mieste by som ho nechala tak,ako sa naduk tak sa aj odduje,ale musi prist sam,ty sa tvar ze je ti to jedno,lebo ked ho budes prosit a on sa vrati tak bude na koni,a bude este panovacnejsi ako bol. Musi prist sam,potom sa zmeni,ale nepros ho,bude si mysliet ze bez neho nic nezvladnes,mozno to potrva ale on pride,ved kde by nasiel taky All inclusive ako u teba? Neponizuj sa,mas svoju hrdost

denne73
11. júl 2012

Ahojte dievčatá. Píšem tu sice veľmi často ale do úplne iných a veselších tém. Tentokrat som ale v koncoch a chcela by som len vedieť váš názor na to čo vám tu rozpíšem. So svojim 1manželom (mm) som žila 11rokov. Bol to ale zvlaštny vzťah na všetko som bola sama, on stale v práci , potom v kaviarni ktoru sme mali v prenajme. Narodili sa nám dvaja chlapci teraz už ma najstraši 16r a mladši 14r. Môj mm chodil po večeroch , mali sme finanč. problemy, dlhy,telef. vyhražky a tak. Byvali sme u jeho rodičov v dome ale ked svokor vážne pochorel tak sa dom predal a nám sa kupil byt. V byte to šlo stale k horšiemu , neustale menil prácu nikde nevydržal, opäť dlhy , telefonáty, zatlkanie, nočne prichody , alkohol tak som si povedala a dosť. No a vedy som stretla svojho terajšieho mm. Vlastne ja už som si počas manželstva povedala že ak mi skríži cestu nieto normálny a hlavne zodpovedny tak do toho idem. S manželom som sa po 11rokoch rozviedla. Nasťahoval sa k nám môj vtedy ešte len partner ktorý super vychádzal s deckami ved mali ešte len 8r a 10r. Zo začiatku bolo všetko ok , nejavil s ničim nespokojnosť, lubili sme sa. Začala som študovať popri zamestnani a už toho bolo na mňa akosi veľa , nevladala som nič, ale netvrdim že som nič nerobila. V roku 2009 sme sa vzali a 2t na to sme prišli o nášho milovaneho synčeka v 5m tehu. ☹ ☹ ☹ ☹ . veľmi nás to spojilo a myslíš že to ešte aj vtedy išlo dobre. Naozaj neviem kedy nastal zlom a môj mm mi začal vyčitať že som neschopná, že ma treba do všetkého naháňať, že som si nevychovala dobre svoje deti. Inak vzťah medzi ním a chlapcami sa radikálne menil k horšiemu,. ja som za taku vychovu že jasne aj autorita teda hranice odtiaľ potial ale on nie len kričať a dirigovať . Inak mm je odo mna mladši . Ja mám teraz 39 a on 33r. Proste všetko dole vodou do toho ešte škola zostaval najťahši 5ročnik a štatnice , ja som bola v kuse pri pc , diplomka , začal mi vyčitať že sa mu nevenujem . baby ale ja som líhala do postele uplne hotová. Potom začal s tým že niekoho mám no des. Aby som nezabudla v r .2011 som svojmu mm porodila nádherné dievčatko, ale ani to nič nezmenilo. Momentalne sme v takej pozícii že ja som stále neschopná, nič neviem, že sa spravam ako chlap že žena ma nahánať muža do poriadku nie muž ženu. proste denno denne som počuvala aká som na nič. Niekkedy mám pocit že je s nami len kôli dcerke. ☹ ☹ ☹ . dnes mi povedal že mu na ničom nezaleži že on žije len pre malu. So staršim synom su problemy ale v ramci normy tak ten ho nezaujima, nezaujima ho nikto len malá. Ja som aj mala snahu všetko zmeniť k lepšiemu , ale začinam sa dostavať do polohy že ozaj neviem čo teraz robiť. Naši mi neustale že akosom sa dobre vydala. No ano môj mm je zodpovedný tak ako som chcela, ale nevidia to že sa denno denne trasiem čo zas bude zle , čo neupratane tak ako on to chce, taktiež chlapci už radšej odidu z domu ked má dôjsť. Dievčata čo mám robiť???? ja už som naozaj v koncoch a pripadam si uplne zbytočná na tomto svete. len jedna myšlienka mi pomáha že mám dei ktoré ma potrebuju. ☹ ☹ ☹

lentilka29
11. júl 2012

@denne73 ahoj,citit,ze si riadne vystresovana....to nie je dobre...chlapci idu radsej prec,tvoj muz vytvara riadne zlu atmosferu doma a to je nepripustne..ak sa mu nepaci a nie je spokojny,ja by som s takym chlapom nebola...a na co?jemu sa nepaci ako je upratane?to je co za blbost....aj moj muz ma svoje muchy,ale taku sprostost by z ust nevypustil....radsej riesi podstatnejsie veci....ako je financna stranka rodiny a ine zalezitosti....

tvoj muz ma nejake osobne problemy psychickeho charakteru,zrejme zistil,ze zlyhava....ako je to s jeho pracou?a vylieva si zlost na rodine,inak nechapem jeho spravanie....NEDOVOL,aby de facto cudzi muz svojim prichodom vyplasil tvojich synov natolko,ze idu z domu.Nech ide on a nie deti,je to ich domov.spinavec jeden....

neznasam taketo typy,kt.si svoje psychicke trampoty takto uspokojuju,triznenim svojej rodiny...mna by fakt zaujimalo ako mu to ide v praci,ci nema problemy....ci sa niekde nezapozeral....atd.

denne73
11. júl 2012

@lentilka29 v práci nie spokojný , ale inde pracovať nemôže lebo máva dosť časte migreny. ja neviem on bol uplne iný teda aspon vtedy mi nnič nevyčital a teraz?? Dokelu mne na ňom záleži ale toto?? ved ja som podla neho uplna chudera , uplne neschopná, vyčita mi že len do neho skáčem no skáčem lebo ja niesom z tých čo sklopia poslušne hlavku. nedam na seba takto špiniť. je pravda že niesom idealna gazdinka a tu on potrebuje alebo ako to povedať služku, služku potrebuje. Vieš ja som chlapcom vzala otca a myslím že som urobila to najlepšie lebo by sme isto skončili pod mostom, ten by zadlžil aj níš byt. Toto malej nespravim aby vyrastala bez otca. Nikdy. Ja len už ani neviem s nim komunikovať lebo stale toskonči hadkou, Vraj na nho kričim , ale to ja tak hlasno rozpravam a vravim mu to už 6rokov. Joooj ja viem že si myslíš že som na hlavu že chcem aby to fungovalo, ale myslím že to chcem asi len ja.

lentilka29
11. júl 2012

@denne73 ono hovori sa,ze 2x nevstupi clovek do tej istej rieky....ty si vstupila a riskla to 2x....tu mas nasledky....mohlo aj nemuselo to opat vyjst....nic si nemyslim,nemam pravo kritizovat ta....je normalne ze dufas,veris...len ci nie zbytocne...nie je spokojny v praci a inde pracovat nemoze,caste migreny....zaujimave...tak bude pes zakopany...frustracia zo sameho seba filtrovana na inych....slabsich,bezmocnych obetiach ako si ty a deti....uplne prirodzena reakcia...odporucam vyhladat lekara,jemu odporucam....lebo to prerastie do depresii a az potom spoznas co je psychicke triznenie.

denne73
11. júl 2012

@lentilka29 no nemyslím že som vstupila do tej istej rieky pretoýže on je uplne iny a vo všetkom ako bol môj terajši manžel. Len neviem pochopiť jedno prečo až teraz???? prečo až teraz začal všetko vyčitať riešiť. , teraz ked som konečne skončila tu vydrbanu školu ked už sa konečne normálne môžem venovať rodine. Prečo????

lentilka29
11. júl 2012

@denne73 iny????ak by bol iny,nie ste tam kde ste.a ty sa nepytas...dievcata,co mam robit????ich podstata je rovnaka,obaja zlyhali...viem co znamena studovat na VS...takze viem co namahy ta to stalo....

denne73
11. júl 2012

tak môj mm je zodpovedný čo ex absolutne nie, neklame henten klamal vkuse. je pracovity aj ked nemá zamestnanie v ktorom je spokojný, ale vie že tam musi byť aby sme vyžili, je čestný. je vyborný otec ale bohužiaľ ako otčim v mojich očiach totalne zlyhal. akurat v tomto môžem povedať že zlyhal. Vieš môj mm sa riadi hesla že žena má byť doma a starť sa o domacnosť , variť, prať, žehliť a všetko ostatne proste domáci robot. Lenže ja sa tomu priečim. Ex neriešil ked nebolo vyblyskané, nerobil cirkus, vedel že to spravim .Rozumieš mi????

lentilka29
12. júl 2012

@denne73 a to sa ti zda malo?ak by sa k mojej malej niekto zle spraval,myslim v potencialnej situacii,ze sa rozvediem a najdem ineho, a ten by sa k nej zle spraval,krical na nu a pod,letel by dverami v tom momente.povies zlyhal v tomto a co dalej?budes spokojna?ved su to tvoje deti,kt.si porodila...chlap ma prednost pred detmi?si sa zblaznila?ku mne by sa mohol chovat ako chce,ale ak siahne na moje dieta,alebo mu slovami ublizi,alebo inak,skoncil by v momente.tebe sa zda malo to ako sa chova k tv.detom?vsetky jeho klady zakryje to ako sa sprava k ludom kt.si dala zivot..nechapem ta vobec....tvoje deti idu z domu kvoli nemu a ty tu pises aky je fantasticky....

denne73
12. júl 2012

@lentilka29 vôbec nepišem aký je fantastický len som vyzdvihla jeho klady. Tak spravanie ku chlapcom zmenil od chvile čo mu začali brať veci na oblečenie klamať atď. Nikdy som však nepovedala že sa ich dotkol , nedajbože zbil tak to mi ver moja že by letel. taktiež si myslím že si ma fakt vôbec nepochopila. A čo sa týka deti tie su pre mňa na prvom mieste. je to ťažke tu pisať to som si uvedomila až teraz, to by si musela poznať dokonale našu situáciu aby si mi vedela napísať tvoj názor. No aj tak ďakujem

denne73
12. júl 2012

@lentilka29 a ku mne by sa chlap veruže nemohol chovať ako chce práve preto to riešim 😉 😉 😉

rainbow0508
12. júl 2012

Ako tak pozeram, rozna "zmes" nazorov...v podstate zienky maju pravdu, ked ti radia, ze treba pre to nieco urobit. Ale osobne si myslim, ze rozhovor nepomoze...vyzera, ze jemu to pojde jednym uchom dnu a druhym von. Super je, ze ked si ho prebrala tym, ze ak sa nezapoji, pojdete prec, sa trochu spamatal. Nejde o to (ako ti to tu ktorasi pisala) ze DONUTIT chlapa...ide skor o to, ze ak chce byt chlap a otec len na nejakom papieri, tak je to na prd. Ale ak mu das skutocne najavo, ze ak to chce len na papieri, tak to moze aj na dialku, vacsinou to zaberie...myslim to tak, ze otec moze byt aj vtedy, ak budete prec...obcas byt s malym (co mu zjavne i tak padne zatazko), obcas s vami spolu a pod. Chlapov treba nekedy prebrat...taka SPRAVNA terapia sokom...zabera to. Ale pisem ti svoj nazor...mozno niekto ma iny a ten ti viac vyhovuje. Vzdy je na tebe, akos a rozhodnes. Ale drzim palce a silno myslim...poznam to. U nas pomohla terapia sokom...

denne73
13. júl 2012

@rainbow0508 😀 😀 šokom?? a to je aká??

cukor
13. júl 2012

@denne73 ...ahoj....no je to velmi nepríjemná situacia v ktorej si sa ocitla.z toho čo si tu napísala sa mi zdáže je proste nespokojný a nájde si hocijaký dôvod na to aby ti to dal pocítit.viem,ze nechceš brat dcérke otca ale takýto ,život,,dlho nevydržíš znášať.skús sa s ním porozprávať ako si to on vlastne predstavuje.a potom sa rozhodni.nie si jeho slúžka,si manželka a rovnocenná partnerka.možno chce z vášho vztahu vycúvať,možno má niekoho...ťažko radiť....ale nestoj v kúte,si určite skvelá mama aj žena.držím ti palce....

rainbow0508
13. júl 2012

@denne73 Ten "komfort", na ktory bol zyvknuty zrazu mat nebude...chlap si vazi vacsinou veci, az ked ich nema...navarene, upratane, oprate, ozehlene a pod.