Je to kríza alebo koniec?

gloria9
23. jún 2012

Ahojte mamičky mám otazku a aj problem a bola by som rada keby ste mi poradili. Mám 7 mesačného synčeka priatela byvanie rodičov hotová idylka ale uz asi mesiac chodim do prace cez tyzden tri krat do tyzdna da sa povedat ze poobede na 4-6 hodin denne. Niesme na tom fynancne najlepsie a z rodičovskeho príspevku by som urcite nevyzila síce priatel pracuje ale jeho vyplata ide na šeky a mesačne potrebujeme aspon 400 eur aby sme vyzili. Po vzajomnej dohode s priatelom sme sa zhodli ze ideme do toho. Lenze nastal problem priatel teraz sa prerjavuje asi tak ze vraj vsetko je na nom ze on ostava s malym tri krat do tyzdna pritom ja som na materskej ze si to vsetko zlízne on a ze takto to dalej nejde. Lenze co mam robit ked fynancie vediem ja a viem ze tie peniaze potrebujeme ze by sme nevyzili aj mu to vysvetlujem ale nechce to ani pocut. Ked mu poviem nech si najdem inú robotu tak aby nas uzivil povie mi ze som nejaka mudra a lahko si to predstavujem. Od kedy chodim do roboty stale po mne len kríci, komanduje ma dokonca aj pred rodinou ked maleho beriem von a maly placka tak zacne vrieskat ze nech s nim idem dnu do domu atd stale mi len rozkazuje zakazuje nikdy to nerobil. Zacinam sa ho aj bat ked nieco urobim ze co na to povie ze bude kricat. Byvam v rodinnom dome dvojgeneracny moji rodicia dole a my hore vsetko zvlast oddelené. S mamou zvyknem ist na nakup kedze nebyvame priamo v meste a tu su potraviny drahe mama nechodí autom nejazdi tak ju zoberiem raz do tyzdna aj to mi vykrikuje proste vsetko. Ja som mu dala ultimatum ze bud sa zmeni alebo nech sa stahuje ku otcovy jeho reakcia je taka ze sa somnou nerozprava odíde vecer a pridem az nad ranom ja uz nevladzem. A este cosi este mi povedal ze aka som ja matka ze sa mam hambit pritom ma navarene, popratane, o maleho postarané, nakup urobený, do prace chodím, vyprate vyzehlene nehovoriac o tom ze ked pridem z roboty o pol siedmej síce maly je okupany a najedený a zaspava v postielke ale ten bordel co narobí vsetko davam do kopy proste sa vobec nezastavím a on mi nijak nepomaha napísala som mu aj prehlad penazí príjem výdaj a vysvetlovala som mu ze ak ostanem doma a bude mi chodit len rodicovský takk na zivobite nam ostanem ledva 170 eur. A on nic na to ja uz nevladzem teraz je prec nezbalil sa ani mi nic nepovedal uz neviem co si mam o to mysliet nerozpravame sa a dnes vstal o deviatej pritom ja som uz od piatej bola hore a on nic mal na haku ze by mi pomohol o siedmej spal maly uz vonku v kociku a on ked vstal tak si ho zobral na ruky no ja som mu ho zobrala a povedala jasne a zretelne ze naco si prisiel domov co tu robis?chod tam kde si bol doteraz to co som povedala som myslela vazne a on ticho zaliezol do spalne tam bol do piatej vecer a o pol siestej zobral mi auto a odisiel bez slov!!!!!!co mam robit?je to na hlavu a uz nevladzem a moji rodicia kukaju na mna a tiez nechapu...

gloria9
autor
23. jún 2012

a este jedna vec v starej robote som davala vypoved nasla som si novu aby nam vyhovovavala aby som nemusela od maleho odíst na 8 hodin a nemusel ist do jasliciek proste vsetko robim preto aby bolo dobre on si nic nevazi nic nevie ocenit a to mi vo stvrtok poslal sms citujem prestava ma to bavit tie poobedia....vsetko stale si zliznem vsetko je na mne porospravame sa o tom bud budes chodit doobeda alebo si rob co chcem potom !!!! on preto ze doobeda lebo doobeda by s malym bola moja mamka a on by si pekne prisiel z orobty a uz by nebol sam s malym lebo by som bola doma lenze to nesuhlasim!!!mama s nim je od dvanastej a potom priatel od tretej do tej siestej pol siedmej to su tri hodiny!!!to je tak strasne?

gloria9
autor
23. jún 2012

@gloria9 a co je na nom?nic lebo ide do prace rano do tretej a potom nic nerobi sa osprchuje a to je vsetko len tri krat do tyzdna mal byt s malym aj to ma problem s tym a ja robim vsetko ja tak pi.....nic si nevazi trvat na rozchode?alebo co??ja sa uz nemienim hadat ja chcem mat kludja chcem dat malemu vsetko a o posteli sa ani nevyjadrujem on zacne ze haaalooo vecer hej o tej pol desiatej desiatej a ja mu poviem som unavena nevladzem a on ma potom nervy ked mi pomahal cez den tak jasne ze vecer som bola v pohode ale teraz nic tak ako mam vladat este aj tam sa chytime

janinah
23. jún 2012

chlapec nedozrel 😒 ja by som ho dotiahla do manž.poradne,nech mu niekto cudzí povie-si otec a partner,máš zodpovednosť,tak sa podľa toho správaj,ak nie,tak načo si v tej rodine?v svojej rodine? tiež niečo o deľbe poviností,žena už dávno nie je slúžka 😒 skús toto navrhnúť,uvidíš ako zareaguje,zatiaľ len uteká od vás aj od povinností /otázka je kde chodí/,ak sa nemieni zmeniť,tak niet o čom 😒

heln
23. jún 2012

@gloria9 hm 😒 , ťažko určiť či je to len kríza alebo koniec....
ak je problém v tom, že chodíš do roboty, vykašli sa na to, malý je dôležitejší....

cecil36
23. jún 2012

@gloria9 nevyzrety a jesitny, hmm blba kombinacia. Co s tym? Ak nepomoze rozhovor, mas iba dve moznosti a/ vykopnut ho b/ zmierit sa s tym. A to ake, ze on s nim musi byt doma? Ved je to jeho dieta a ty si nevalas sunky na kanaroch, ale si v praci....Joj spinavou handrou by som ho hnala 😀 😀 😀 A vykrikuje ti, ze vezmes mamu na nakup???? Jooooj, uplne zle zle zle. Treba to riesit 😉

lili_mia
23. jún 2012

@gloria9 priateľ nevie prijať zodpovednosť .. tvrdiť, že ho nebavia tie poobedia .. ved je so svojím synom!!! dieťa spravil aj on, nech sa stará, zodpovednosť má aj on .. skús mu prestať prať a žehliť .. či sa spamätá

rodičia by sa nemali miešať do vzťahu svojich detí, no mohol by mu niekto, kto je vo vzťahu s dieťaťom, či už deťmi dlho, vysvetliť ako to funguje .. je fasa prísť z roboty a potom nič, a že sa ani k malému nehlási .. pomáha nejak v domácnosti? aj tvojím rodičom? spoj sa s rodičmi a povedzme, nech mu otec povie, aby pokosil, či natrel oplotenie .. že ako bude reagovať .. tiež tam býva, má sa podieľať na opravách a úpravách .. ja mám dojem, že on ako žil sám so svojím otcom, tak tam nebola žiadna motivácia sa o seba starať, či dodržiavať nejaký ten "rád" fungovania domácnosti .. priateľ nie je navyknutý pomáhať, nie to po sebe upratovať ... šak neper mu, ani nežehli .. ved kto dal prať? ty, nie on, tak prečo by on mal mať teda vyprané .. ste partneri, nie slúžka a lenivec

@heln je priateľ sa rozčuluje nie že ona chodí do práce, ale jemu vadí ten čas, čo je on sám so synom .. toto sa bude stupňovať .. ako písala, on po sebe ani neupratuje

luciferkax
23. jún 2012

Ja by som ho "pripútala " na stoličku a poriadne sa s ní rozprávala.. čo ho nebaví? že môže byť so svojim synoM?? čo by MM za to dal, keby mal čas byť s ním trikrát týždenne celé poboedie. Zrejme si až teraz uvedomil, kolko práce je s takým malým bábatkom... a nie je zvyknutý niečo robiť....
ja by som dala ultimátum, bud sa začne správať ako otec a manžel, alebo rozdchod -

sofinka333
23. jún 2012

@gloria9 podla mna to neries s horucou hlavou. mozno ho trapi to, ze nie je schopny uzivit sam rodinu, ze ti nemoze dopriat kludnu matersku dovolenku, ze neutiahne sam celu domacnost.... mozno trpi jeho muzske ego. mam pocit ze mu chyba sebavedomie. potrebujete sa vazne a v klude porozpravat, a skus ho ubezpecit a dat mu pocitit ze je chlap... ak mu vyhadzujes na oci ze vam ltt zvysi 180 eur, ... ( mimochodom, da sa z toho vyzit) asi by to kazdeho chlapa polozilo... skus hladat chybu na oboch stranach.

koniarova
23. jún 2012

@gloria9 Tvoj priateľ zrejme pochopil, čo znamená mať dieťa a starať sa oň. A to sa mu veru nechce, keď vidí, koľko je s dieťaťom práce.

betina1984
23. jún 2012

@gloria9 moja, ja by som takého chlapa odkopla. Môj teda tiež nie je niekedy až taká výhra, ale keď poviem, aby urobil to a to, bez komentára to spraví. Tiež to bolo niekedy u nás tak, že som povedala: Prosím ťa, mohol by si ísť kočárovať? Teraz je to u nás tak: Choď kočárovať... Urobil si tri deti, tak nech sa stará. Už automaticky vie, že keď má poobednú, doobeda ide kočárovať, keď má rannú, ide poobede. Prípadne sa venuje staršej dcére. Chodí do práce na dve smeny, ja som doma. Určite by som si rada privyrobila, len by to muselo byť niečo na doma. Od detí sa nemôžem pohnúť a on mi to zas nevyčíta. Tiež nežijeme v luxuse, ale hádam to ešte dva roky vydržíme a pôjdem do práce.

mimca20
23. jún 2012

Skusim si ten tvoj problemik Janka precitat dufam ze zajtra, ked by Lukaskovi povolili teploty. drzsa

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kveta
23. jún 2012

Daj mu na starosť financie.. nech on nakupuje a vyjde s tým, čo zarobí... to ho dostane do reality...

Nespíš s ním... ako dlho si myslíš, že ostane verný?

Nemá u Teba pocit vlastného domova, je tam trpený... to musí byť hrozný pocit, keď sa tam vracia...

Každopádne máš môj súcit... fakt blbá situácia...

matulinka5
23. jún 2012

Tak toho muža ( ak sa ešte dá tak nazvať) by som poslal kade ľahšie! Toto milujem áno áno treba nám peniažky a keď sa začneš snažiť a niečo robíš, tak sa ozve, že nič nerobíš. Poznám to moja, ja som to trpela chvíľu, ale bola to dlhá chvíľa ke%d si to tak spätne pripomínam...nemá to zmysel, trápiť sa, nemá zmysel, utekaj moja, nech ti vlasy vejú 😀

lenka311
23. jún 2012

@gloria9 Keď som to tak čítala z čoho vyžiť a z čoho nie a prečo si musela ísť do práce, osobne si myslím že keby si ho poslala pekne domov k jeho rodičom a platil by Ti výživné na dieťa, plus rodičia mesačné výdavky za dom, tak môžeš zostať doma a plne sa venovať synovi a nie sa naháňať a pracovať aby ste to utiahli...
Malému isto chýbaš... Začne Ti robiť prvé krôčky a kto bude pri tom... toto obdobie drobca sa Ti už nevráti, toto je len raz...
Chlapi sú jednoduchý tvory, možno keby si ho postavila pred hotovú vec presne mu povedala, že Ty ostaneš doma a jeho povinnosťou otca je hlavne sa o Vás postarať a nech si nájde pre mňa za mňa on aj dve zamestnania a Ty by si ostala doma.... možno by si bola prekvapená... Nezabúdaj že aj tým že zarábaš ho staviaš do pozície neschopného postarať sa o svoju rodinu a to chlapské ego málokedy znesie... Vidím to na kamoške ktorá zarába viac ako jej muž, ale zato je dllho v práci a tiež majú doma masaker, že nestíha - hlavne upratovať a tak...
V prvom rade by som mu dala robiť nákupy z jeho výplaty /napíšeš mu papierik so zoznamom/ plus neviem nakoľko rodičom pomáhate s poplatkami za elektriku, vodu, plyn a tak.....
Ja bývam s matkou, takže neviem nakoľko som kompetentná radiť Ti čo sa týka vzťahov, len s tou radou že by si vyšla aj z rodičovského Ti radím z vlastnej skúsenosti.... a pre malého si fakt ako matka to najdôležitejšie a práve teraz by si mala byť pri ňom skoro takpovediac non stop - nejaké kávy mimo domu či aerobic na odreagovanie, no nie kopec práce....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elzu
24. jún 2012

Jestli krize nebo konec závisí pedevším na vás dvou-na vaši lásce.
Chodím od Johančiných osmi týdnů třikrát (některé týdny jsem chodila i pětkrát) týdně do školy. Hlídal muž (když byl v práci, tak chůva)-nikdy mi neřekl, že ho to nebaví, vždy si to užíval, byl dokonce rád, že vypadnu, že ji bude mít jen pro sebe...ale je to jeho náturou-miluje děti. Přesto však jsem někde hluboko cítila jeho výtku, že jako žena mám být tady a teď se svým dítětem-a měl pravdu, cítím to tak i já (jenže v mém případě skutečně nešlo jinak, než školu dokončit)-matka oparvdu má být se svým dítětem, matka je vše, co dítě potřebuje-zázemí, jistota, bezpečí. Otec ji v určitou dobu nenahradí, ani kdyby sebevíce chtěl.
Nicméně...za tu dobu, co jsem do té školy musela, jsme si zažili různá období-chvíle, kdy mě podporoval a popoháněl, chvíle, kdy chtěl, abych trochu zbrzdila...a ačkoli je úžasný...byly časy, kdy jsem se cítila hrozně provinile, ačkoli nic nevyčítal, byly chvíle, kdy jsem se opravdu vůbec nevyznala v tom, jestli mě vlastně podporuje nebo chce, abych to celé skončila...o Malou se vždycky postral, ale na mě byl nervózní, býval smutný nebo nemluvný, jeli jsme si jako dva vlaky na souběžných kolejích...
Můj život byl koloběh-Johanka-škola-v noci učení-Johanka-škola-v noci učení-pořád, pořád,pořád...a jak vidíš- z toho koloběhu se nějak vytratil právě můj muž-prostě na něj najednou nějak nebyl čas...Johance jsem se věnovala na stoprocent od chvíle, kdy jsem přišla domů, když usnula, přišla na řadu domácnost, pak jsem sedla k učení a drtila ke státnicím...a na mého muže jsem neměla čas...a přitom on měl taky své trable v práci, své potíže s rodinou, byl unavený ze školy (taky studuje dálkově), chtěl si se mnou sednnout, popovídat, milovat se, cítit lásku a teplo-nejen stres, napětí, očekávání, povinnosti...
A tak se vždycky přelil hrnec a pak to u nás občas pořádně bouchlo, kdy jsme po sobě řvali, nadávali si, obviňovali se....pak spolu několik dní nemluvili, v duchu spolu bojovali, v bytě se míjeli jen při předávaní Malé...a pak...vždycky jsme oba dva došli k tomu nejdůležitějšímu, že se milujeme!
To je asi tak to, co jsem ti chtěla napsat-jestli je to krize nebo konec poznáš podle toho, jestli se milujete nebo ne! Protože pokud ANO, pak jsem si jistá, že NAJDETE CESTU a že i přesto, že to teď vypadá černě, i přesto, že jste si třeba řekli spoustu škaredých věcí, je to jen pod tlakem souvislostí a stresu!
Hodně štěstí vám oběma, kéž to dopadne dobře, kéž dojdete právě k tomu ANO-milujeme se!

nana776
24. jún 2012

mna by skor viac trapilo kam chodi.keby mne muz odide vecer a pride rano tak tym u mna skoncil.chvalabohu mam dobreho muza.ja som rok nezamestnana vsetko taha on.platenie bytu proste ja nedostavam ani cent a v zivote mi to nevykrikoval.ja keby odisiel ho pekne pobalim a tahaj mi z oci ked ti neni pomoci.nechapem co sa teda nejak nesnazi si najst nieco ine ked vidi ze vam to nevychadza.

katasa
24. jún 2012

Žila som v podobnej situácii. Nie úplne rovnakej, ale s chlapom to bolo takmer rovnako. Minulý rok som povedala DOSŤ! A to má Kubko už 8 rokov. Zbytočne som to všetko odkladala. Že veď on sa zmeni... Až keď syn pochopil, že tatinko sa s ním nehrava, so mnou nejak extra nerozpráva, všade chodíme sami, otvorili sa mi oči. Želám pevné nervy, ešte sa to všetko vystupnuje...

adriananana
24. jún 2012

@gloria9 prepac, ale ja mam pocit ze v tom je ina - odpisuje Ta lebo si chce vytvorit odstup. Ak by v tom ina nebola, bol by viac ustretovy a snazil by sa situacu riesit. On momentalne nevie co chce, nebude robit radikalne kroky ale neiem Ti poradit co mas robit, lebo aj tym, ako sa teraz zachovas Ty, ho mozes stratit plne. mozno ma len krizu a potrebuej si dat vec v hlave dokopy. Asi by som pardni uplne presatala fungovat aj ja - samozrejme nevyhnutne vei pre dieta ano, ale inak by som kludne nechala bordel neoprala mu, neozehlila. Ak chce trucovat, tak nech ma pan co si zasluzi... A bude sa preberia, alebo ench tah kade lahsie. Lepsie byt sama jak nervy dokola a byt ponizovana...

kaby
24. jún 2012

@gloria9 z toho co si napisala, musim konstatovat, ze by ste mali ist na nejaky cas od seba.... Sucasna situacia nikomu neprospieva. Mozno zacne vidiet veci take ake su, uvedomi sa. Neda sa jednoznacne posudit preco je aky je. Nielen zeny, ale aj muzi maju svoje dni, prechadzaju roznymi zivotnymi krizami.
Potrebujete cas a pokoj na to, aby ste si uvedomili a ujasnili co vlastne mate, na com vam zalezi. Tlacit na pilu nie je dobre riesenie, lebo situacia sa len zhorsi ...
Nic nedonuti muza premyslat viac nez zenska lahostajnost, ignoracia a odlučenie....

lenka311
24. jún 2012

@fidka79 Nemysli si že som chcela nejak napádať parcujúce matky či jej vysvetľovať to že svojho syna svojím odchcodom nejako citovo týra, no to že príde domov večer, doma je bordel ako v tanku a ona len upratuje - kedy sa potom stíha starať aj o toho syna? Vieš sú chlapi, čo to zvládajú, aj to že žena zarába viac aj to že prispeiva do domácnosti, no sú chlapi, ako podľa mňa manžel zakladateľky témy, ktorý si svoju vlastnú neschopnosť kompenzujú na žene - podľa mňa to čo on vyvádza je klasický príklad toho, ako mu vadí, že je preč a on sa chudáčik musí starať o syna - píše tam - zobral kľúče od auta a nehnevaný odišiel - prečo sa má na ňu hnevať, mimochodom kde tie hodiny bol.... Tvoj syn vyrástol dobre, lebo mal na to podmienky z citového hľadiska. Osobne si myslím že by jej bolo lepšie samej s malým a finančne by to mala lepšie, alebo druhá možnosť proste mu povedať, ty rob, nájdi si ešte jedno zamestnanie, budeš mať doma upratané, navarené a o syna bude postarané - a tým ju do doby kamennej neposielam..... No načo sa hádať s chlapom ktorý si neváži koľko ona toho pre rodinu robí...
A tá kamarátka má dcérku 5ročnú. Pôvodne pracovala v obchode od 8.00 do 17.00 plus soboty, zarábala málo, no doma bolo všetko OK, pomáhlai babky, dedkovia, no teraz robí od 8.00 /ráno dá malú do škôlky/ do 19.00 a víkendy má voľno, spravila si vodičák, dostla služobné auto, zarába výborne a doma jej začalo skutočné peklo... Pritom vlastne časovo robí len o 2 hodiny viac a soboty má voľné, no začala aj zarábať viditeľne viac - a on to nedokáže prekusnúť...... Nevieš si predstaviť aké má teraz doma peklo... 😠 😠 😠 😠

gloria9
autor
25. jún 2012

@lenka311
@kaby
@janinah
@adriananana
@katasa
@nana776
@elzu
@fidka79
@lenka311
@matulinka5
@kveta
@mimca20
@koniarova
ahojte tak dopadlo to takze ze v sobotu vecer som mu poslala sms ze som to myslela vazne ze lepsie by bolo keby sme sa rozisli on mi hned napisal ze len to nie ze ma prosi o poslednu sancu ze uz nebude ziadna hadka a so vsetkym mi bude pomahat vraj nas velmi miluje a nechce prist o nas ja som mu napisala ze uz tych sancí bolo dost a on priletel asi za 20 minut a prosil ma do pol dvanastej vecer tak som suhlasila a dala som mu ultimatum zatial seka dobrotu som zvedava dokedy ak mi este raz nieco povie ze je s malym mam sa rozíst?nechcem zbytocne to natahovat ked budem vidiet ze sa hadame atd?ja ho milujem a vsetko stiham doma ale tiez toho je na mna vela v podstate som kazdy den s malym len na obed idem prec a do siestej som naspat no chodim tak ze pondelok utorok stvrtok a potom som cele tri dni s nim doma a travime spolu cas je to tazke pre mna odchadzat od neho ale horsie by to bolo keby som mu nemohla nic kupit alebo keby som nemala mu dat co papat je to tazke.....

kveta
25. jún 2012

@gloria9 A to si myslíš, že vzťah, kde jeden seká dobrotu a nesmie ani raz povedať niečo proti Tvojmu rozhodnutiu, má šancu na úspech? Vyriešila si to z pozície moci. Ale nevyriešila si nič... Len si partnera prinútila robiť niečo, čo nechce a bohužiaľ je veľmi pravdepodobné, že sa Ti to vráti ako bumerang...

gloria9
autor
25. jún 2012

@kveta no zatial je to super si myslim zatial sme sa zhodli aj na spoločnom programe aj na vsetkom ostatnom nenutim ho ze toto urob tamto urob ja som mu aj sama povedala ze ak bude vidiet ze nieco robim alebo ze je plna pracka tak zapnem proste kukam co nie je urobene a aby necakal na mna ze ja vsetko spravim aj sme sa boli kupat v nedelu a cakala som ci mi pomoze vybalit veci atd a pomohol sam od seba takze nemyslim si ze ho nutim ja som mu jasne povedala ze musi mi pomahat ze na mna toho je vela a ze nech je rad ze ma zdraveho syna atd..tak uvidime

kveta
25. jún 2012

@gloria9 Tak snáď Vám to vyjde... Veľa šťastia...

amulienka
25. jún 2012

@gloria9 mne to vyznieva akoze si za ten cas konecne dosiahol po com kazdy muz sniva. mat doma putku, ktora sedi na zadku, vychovava dieta a on sa citi byt pan sveta. a teraz mu to rucas... asi to videl doma, to je jeho predstava zitia, bytia a ty si mu dopriala len 7 mesiacov 😉
ale ak nie, tak v pohode. ja len vychadzam z toho, ze mi to niekoho pripomina. to ty musis citit ci to je tak

kaby
25. jún 2012

@gloria9 držím palce 🙂

sssimi
25. jún 2012

@gloria9 ojoj ja by som chlapcovi prehovorila do dušéééé. Ale neboj, je viac takých hlupákov ako máš ty doma.... To teraz vyrastá taká generácia premúdrela. Najradšej by si len prázdne vajicia váľali a ešte aj o to sa má žena postarať 🙄 .
Inak odporúčam ešte vydržať, lebo nevídeš s peniazmi. Treba sa s ním porozprávať a uvidíš či sa uvedomí. A to že odíde na celú noc preč? A nech ide. Aspoň ti nervy nežerie 😉