Je toto vzťah?

rusovlaska883
12. sep 2018

Ahojte dievčatá! Potrebovala by som sa poradiť. Celkovo sa považujem za racionálneho a inteligentného človeka, ale mám pocit, že v partnerských vzťahoch mi táto moja vlastnosť celkom odchádza 😝 a začínam uvažovať čisto emocionálne, miestami až hystericky. Áno, uvedomujem si to, snažím sa na sebe pracovať, ale takto to proste mám.
Som cca rok rozvedená, dve pomerne veľké deti (2.stupen ZŠ). Začal ma baliť jeden príjemný muž, čiže iniciatíva vyšla z jeho strany (inak už to skúšal aj pár rokov dozadu, ale vtedy som bola ešte vydatá, hoci v nefunkčnom manželstve, na čo hneď zaradil spiatočku).
No. Takže teraz opíšem našu situáciu. Randíme spolu necelý mesiac. No, a to je to, že ani neviem, či randíme. Či to mám považovať za vzťah, alebo čo vôbec akože máme.
Tento muž má dobrú prácu, skvele vyzerá, športovec, kopec koníčkov. Obaja máme po 30, skôr po 35, približne rovnaký vek.
Vie o mojom bývalom mužovi, aj o deťoch. Vedel o nich od začiatku.
Začali sme sa stretávať cez prázdniny, kedy boli deti u ex, čiže som mala viac voľného času. Máme spoločné záujmy, vždy sa máme o čom porozprávať. Ale, on ako zrelý muž, väčšinu času je oddaný práci, po práci ide športovať, potom padne do postele a potom zas ráno skoro vstáva. Prípadne si vyjde s partiou niekam na hory alebo na nejakú športovú súťaž. A mám pocit, že ja sa už do tohto celého „harmonogramu“ nejako nezmestím. Cez prázdniny inicioval stretnutia často, bol veľmi galantný, pozorný, kopec komplimentov a tak... a to je presne to, čo ja potrebujem 😀
Písal mi každé ráno, cez deň, zaujímal sa, čo robím, aký mám deň, prípadne keď som už bola s deťmi a riešili sme nejaké zdravotné problémy, pýtal sa, ako sme pochodili u lekárov a tak, cítila som ten záujem. Vždy večer poprial dobrú noc, po každom rande poďakoval za pekný večer a podobne...
Ale teraz už mám deti, začala sa škola, práca, krúžky, ja mám kopec povinností a je to už ťažšie.
Celkovo mám pocit, akoby jeho záujem ochaboval.
Teraz sme vo fáze, kedy už došlo na intímnosti (áno, je to možno skoro, ale tak už máme obaja svoj vek .... ), ale keď sme spolu niekde vonku, nechytí ma za ruku, neobjíme, len keď sa zvítavame a lúčime, dostanem pusu na ústa.. Neoslovuje ma nijakými zdrobneninami typu zlatko, miláčik, len menom, alebo ma neoslovuje.
Len pre mňa je to neadekvátne, keď sa doma „muckáme“ a vonku ma ani nechytí za ruku.
Chápem, možno každý to má s týmto prejavovaním nežností na verejnosti iné... ja sa s ním nechcem olizovať, ale aby bolo jasné, že k sebe patríme.
Aj keď si len píšeme, už nepíše tak často.
Pýtala som sa ho, či sa chce ešte stretávať, tak na to reagoval, že jasné, že áno.
Len ja si to v sebe dokolečka riešim, mám pocit, že musím sebe aj jemu dokázať, že stojím za to, že ma má ľúbiť (smiešne, viem) ... Dívam sa, kedy bol naposledy prihlásený, kedy si čo prečítal (a áno, odpisuje hneď, ako si prečíta správu odo mňa). Celkovo mi to už prerastá cez hlavu a len si v sebe riešim, či ma ešte chce, či to má zmysel a pod.
Tlačím veľmi na pílu?
Je príliš skoro sa ho spýtať, ako náš „vzťah“ vníma on? Či som pre neho len „kamoška s výhodami“, či sa chce prestať stretávať, alebo len skrátka čaká, ako sa to vyvŕbi?
P.S: Áno, napriek môjmu veku a životným skúsenostiam, vo vzťahu som ako pubertiačka, tiež mám zo seba ten dojem 😝

rusovlaska883
autor
12. sep 2018

A napr.dnes mi napisal pocas dna 2 spravy a potom sa ozval az teraz vecer, a aj to ziadne vrucne prejavy lasky. Ale teda mile spravy. Ale zas nechcem posobit ako pubertiacka a merat "vysku" zaujmu podla poctu sprav. Ani neviem, ci je to mozne.

anabella111
12. sep 2018

@rusovlaska883 ....Mna az vzrusuje..vzdy..ked bez slov docielim svoje..Ako Jana eyre hovorí..kralovná..Bud kralovnou a nie princom..co mas ty ho co obhanat?..ani za cenu..ze ho stratis..ved stal by ti taky za to?..A po druhe..Este nie je z teba paf..a uz ho chces dotiahnut na besiedku..😲😲......😁neblazni paneboze....Este najskor musi tuzit najviac na svete po tebe..az potom mu predkladaj deti...Ty si neskutocne chutnaa..ako neskusena trinastka😁

rusovlaska883
autor
12. sep 2018

@anabella111 vobec nejde o besiedku. Uz sme davno v inom leveli. 🙂 co sa teda mojich deti tyka. Ale vies, su skratka mojou sucastou. A nebudem sa teraz tvarit, ze neexistuju alebo nehovorit mu o nich. Ved tvoria podstatnu cast mojho sveta 😉. Ale uznavam, ze ok, bol to blby napad 😁.

anabella111
12. sep 2018

@rusovlaska883 ...ja viem ..ze nie..ale besiedka sa mi zdalo veeelmi vhodne slovo..spominala si druhy stupen..pamatam..😊 a deti su sice tvoja sucast..ale zalubenie musi prebehnut medzi vami...zalubi sa do zeny...nie do matky...To len vo filmoch..sa syn so psom zoznami s krasnym muzom a potom ho dovedie domov a v kuchyni krasna matka..prebleskne iskra..a je svadba😁😁....❤

rusovlaska883
autor
12. sep 2018

@anabella111 A myslis, ze nadhodit mu spolocne absolvovanie kurzu tanca je tiez blby napad? 😁 (teraz nam jeden startuje ... )

anabella111
12. sep 2018

@rusovlaska883 ....tanec je fajn..skvely...Ak tancuje rad...Tancuje rad?)

mondolina
12. sep 2018

@rusovlaska883
Veľmi blbý nápad, tiež mám dieťa, a aby som mu po mesiaci predstavovala muža, pri ktorom ani JA neviem na čom som, tak to určite nie.

rusovlaska883
autor
12. sep 2018

@anabella111 no tvrdil, ze ano. Ale to bolo este na prvom rande, po tom, co som povedala, ze sa venujem tancu. Tak neviem, nakolko hodnoverna je to informacia 😁

rusovlaska883
autor
12. sep 2018

@mondolina nieee, osobne predstavovanie tam nemalo prebehnut. Ale chapem, ze to tak vyznelo a nechcem zachadzat do podrobnosti 🙂

anabella111
12. sep 2018

@rusovlaska883 ...a tak spytat sa ho na tanecnu mozes...jasne....Ja by som sa len nikdy..nikdy nespytala..ako to so mnou mysli...nikdyyyy!!

mondolina
12. sep 2018

@rusovlaska883
Ja by som počkal kým sám vyvinie iniciativu ohľadom týchto vecí.

dankanka
12. sep 2018

@rusovlaska883 hmm.. Mne to pripadá že ho chceš viac ako on teba a cítiš to.. Musí to byť naopak aby to fungovalo.. Keď si kontaktná, hľadaj si kontaktného človeka, bude tu to chýbať.. Ze ta nedrží na ulici za ruku mi príde ako prejav toho, že nechce aby vás ľudia spolu spájali.. Nechce on nikdy svoje deti? Ako ti môže rozumieť človek co deti nemá? On si žije taky spokojný, sebecký, staromladenecky život.. Ťažko to bude ešte meniť. To ako to je, mu vyhovuje.. Dôležité je.. Co chceš od tohto vzťahu ty?

anabella111
12. sep 2018

@rusovlaska883 ...poznate sa kratucko...ak ho chces..bud neodolatelna...krasna..mila..laskava..nevtierava...

rusovlaska883
autor
12. sep 2018

No dobre, tak sme/ste sa zhodli, netlacit na pilu a nechat to tak ... nech sa teda chlapec snazi. Ale zacinaju ma chytat depky a mam pocit, ze normalny vztah, kde sa mozem prejavovat a byt sama sebou, nemusiet kalkulovat a uvazovat, co uz je cez ciaru, ma asi tak skoro necaka ☹

marshmallow
12. sep 2018

@rusovlaska883 mam tie isté pocity :( mam to také isté

jana_eyre
12. sep 2018

@rusovlaska883 nie ze necaka, len na taky vztah vzdy treba viac casu... 😉

rusovlaska883
autor
12. sep 2018

@marshmallow a je to svojim sposobom deprimujuce, vsak? 😕 Pritom si o sebe neskromne myslim, ze som normalna, mila, celkom pekna zena (vlastne v case, kedy som s tymto muzom zacinala randit, som zvazovala, pre koho sa vlastne rozhodnut ... mala som asi 3-4 napadnikov 😁)

anabella111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anabella111
12. sep 2018

Prekrutilo mi slova......ze mala si si ich ponechat v zalohe😊

marshmallow
12. sep 2018

@rusovlaska883 no tiež si o sebe nemyslím ze som hrozná a vidíš :( tiež to nechápem

dianaana
12. sep 2018

Nemiluje ta. Ma ta rad, pacis sa mu, ale ovela viac ma rad seba a svoj zivotny styl. Chce mat vztah, s niekym si popisat, mat vzruso, ale odtial po tial, ma sa moc rad a nic nechce zmenit, a uz vonkoncom nie svoju slobodu a nezavislost 🙂 A urcite nie ziadne cudzie deti na krku 🙂 Chce sa venovat sportu, kamosom, balit baby, a hlavne zivoooot gombickaaaaa :D
To su dnesni stari mladenci...

rusovlaska883
autor
12. sep 2018

@anabella111 pripadalo by mi to nefer ... ked uz s tymto panom 😁 som sa zacala stretavat ... aj racionalne mi prisiel ako najlepsia volba. A potom, uz ked sme randili... vies, asi vacsina zien sa strasne rychlo namota. Aspon teda ja rozhodne 😛

rusovlaska883
autor
12. sep 2018

@dianaana Obavam sa, ze si to vystihla.

anabella111
12. sep 2018

Ja mam znamu....39..kocka..plavkyna.....syn uz velky..rozvedena od jeho dvoch rokov...Podnes jej ziaden vztah neprekrocil hranicu dvoch mesiacov....Straaasne na nej vidno..ze chce...Je inteligentna...a predsa ..ked sa zalubi..toho chlapa tak obhana..az jej vzdy utecie...

rusovlaska883
autor
12. sep 2018

@anabella111 No. Dufam, ze moj zivot sa nebyde vyvijat podobnym smerom 😅. Nabeh na to by som mala 😁

anabella111
12. sep 2018

@rusovlaska883 ...ved ano...ale aspon jedneho ..aby ten tvoj mal skym o teba zabojovat..ako rytier..😚

dianaana
12. sep 2018

@rusovlaska883 Ano, je to tak. Ale to neznamena, ze sa do teba nemoze aj naozaj zamilovat. Otazne je, ci za to stoji, lebo takyto chlapi su vacsinou len SEBCI. Radim ti, vycuvaj z toho. Ak za to stoji, bude bojovat. Alebo, druha moznost, pristup na jeho hru byt len v "polovztahu". Lebo toto vztah nie je. Ale tak, aby si sa netrapila. A to neviem, ci si toho schopna. Ale inak sa pripravis o nervy.

anabella111
12. sep 2018

@rusovlaska883 ....ano..mala...😜....ale ty sa spamatas...a uhras to s graciou..femme fatale😘

rusovlaska883
autor
12. sep 2018

@anabella111 ... no celkovo mam z neho pocit, ze nie je vobec ziarlivy. Ked mu napr.spomeniem, ze ja neviem, priklad, prisiel sa mi predstavit novy obchodny zastupca nejakej firmy, sympatak a hned sme si aj potykali ... tak to prejde len tak. Alebo reaguje v zmysle, ze ved jasne, som sarmantna, necuduje sa, ze som sa mu zdala sympaticka ... ale ja tam ziarlivost vobec necitim.

rusovlaska883
autor
12. sep 2018

@marshmallow ked sa smiem opytat, to je otec Tvojej dcerky alebo nejaky zacinajuci potencialny vztah?