Je toto vzťah?

rusovlaska883
12. sep 2018

Ahojte dievčatá! Potrebovala by som sa poradiť. Celkovo sa považujem za racionálneho a inteligentného človeka, ale mám pocit, že v partnerských vzťahoch mi táto moja vlastnosť celkom odchádza 😝 a začínam uvažovať čisto emocionálne, miestami až hystericky. Áno, uvedomujem si to, snažím sa na sebe pracovať, ale takto to proste mám.
Som cca rok rozvedená, dve pomerne veľké deti (2.stupen ZŠ). Začal ma baliť jeden príjemný muž, čiže iniciatíva vyšla z jeho strany (inak už to skúšal aj pár rokov dozadu, ale vtedy som bola ešte vydatá, hoci v nefunkčnom manželstve, na čo hneď zaradil spiatočku).
No. Takže teraz opíšem našu situáciu. Randíme spolu necelý mesiac. No, a to je to, že ani neviem, či randíme. Či to mám považovať za vzťah, alebo čo vôbec akože máme.
Tento muž má dobrú prácu, skvele vyzerá, športovec, kopec koníčkov. Obaja máme po 30, skôr po 35, približne rovnaký vek.
Vie o mojom bývalom mužovi, aj o deťoch. Vedel o nich od začiatku.
Začali sme sa stretávať cez prázdniny, kedy boli deti u ex, čiže som mala viac voľného času. Máme spoločné záujmy, vždy sa máme o čom porozprávať. Ale, on ako zrelý muž, väčšinu času je oddaný práci, po práci ide športovať, potom padne do postele a potom zas ráno skoro vstáva. Prípadne si vyjde s partiou niekam na hory alebo na nejakú športovú súťaž. A mám pocit, že ja sa už do tohto celého „harmonogramu“ nejako nezmestím. Cez prázdniny inicioval stretnutia často, bol veľmi galantný, pozorný, kopec komplimentov a tak... a to je presne to, čo ja potrebujem 😀
Písal mi každé ráno, cez deň, zaujímal sa, čo robím, aký mám deň, prípadne keď som už bola s deťmi a riešili sme nejaké zdravotné problémy, pýtal sa, ako sme pochodili u lekárov a tak, cítila som ten záujem. Vždy večer poprial dobrú noc, po každom rande poďakoval za pekný večer a podobne...
Ale teraz už mám deti, začala sa škola, práca, krúžky, ja mám kopec povinností a je to už ťažšie.
Celkovo mám pocit, akoby jeho záujem ochaboval.
Teraz sme vo fáze, kedy už došlo na intímnosti (áno, je to možno skoro, ale tak už máme obaja svoj vek .... ), ale keď sme spolu niekde vonku, nechytí ma za ruku, neobjíme, len keď sa zvítavame a lúčime, dostanem pusu na ústa.. Neoslovuje ma nijakými zdrobneninami typu zlatko, miláčik, len menom, alebo ma neoslovuje.
Len pre mňa je to neadekvátne, keď sa doma „muckáme“ a vonku ma ani nechytí za ruku.
Chápem, možno každý to má s týmto prejavovaním nežností na verejnosti iné... ja sa s ním nechcem olizovať, ale aby bolo jasné, že k sebe patríme.
Aj keď si len píšeme, už nepíše tak často.
Pýtala som sa ho, či sa chce ešte stretávať, tak na to reagoval, že jasné, že áno.
Len ja si to v sebe dokolečka riešim, mám pocit, že musím sebe aj jemu dokázať, že stojím za to, že ma má ľúbiť (smiešne, viem) ... Dívam sa, kedy bol naposledy prihlásený, kedy si čo prečítal (a áno, odpisuje hneď, ako si prečíta správu odo mňa). Celkovo mi to už prerastá cez hlavu a len si v sebe riešim, či ma ešte chce, či to má zmysel a pod.
Tlačím veľmi na pílu?
Je príliš skoro sa ho spýtať, ako náš „vzťah“ vníma on? Či som pre neho len „kamoška s výhodami“, či sa chce prestať stretávať, alebo len skrátka čaká, ako sa to vyvŕbi?
P.S: Áno, napriek môjmu veku a životným skúsenostiam, vo vzťahu som ako pubertiačka, tiež mám zo seba ten dojem 😝

anabella111
12. sep 2018

@rusovlaska883 ....ved o to nam ide...musi sa do teba skutocne rachnut..potom bude ziarlit...a ja si myslim...ze to mozes ovplyvnit...Chlapovi pomotat hlavu dokaze kazda trochu sikovnejsia zena..😎

rusovlaska883
autor
12. sep 2018

@anabella111 Mala som taky pocit na zaciatku, ze je zo mna uplne paf, ze som pre neho jedina ... teraz ho uz nemam 😕. A pravdupovediac, nemam uz vek a ani cas hrat sa na nieco a vymyslat nejake bojove taktiky 🙂 . Ja som proste rada priama a uprimna. Aj koketna 😇 sice. Ale nie som si ista, ci to pada na urodnu podu. A co vobec zaberie. Ignorovat ho? Nepisat mu? Neiniciovat stretko? Alebo naopak, podrobne mu opisat, co s nim spravim, ked sa najblizsie uvidime? 😈 Fakt neviem.

marshmallow
12. sep 2018

@rusovlaska883 nie otec to bol začínajú 5 vzťah po rozvode a nevyšiel a nikto mi nevysvetlil kde robím chybu

rusovlaska883
autor
12. sep 2018

@marshmallow Ach, to je to. Obe sme na tom asi narovnako. A uz sa to skoncilo alebo sa este stretavate?

anabella111
12. sep 2018

@rusovlaska883 ...Nemusis robit nic...ak Ta chce...budes to vediet...A z tvojej strany...vzdy menej..je viac... A ak je vlazny..pockaj si na inu velku..horucu lasku..❤

marshmallow
12. sep 2018

@rusovlaska883 skončilo tvrdil ze potrebuje čas no uz sa neozval

biela_sova
12. sep 2018

@rusovlaska883 Ja Ta chapem, ze si kontaktny typ a potrebujes prejavy naklonnosti. V tomto pripade je chodne si najst kontaktneho partnera, ver mi, inak budes stsle riesit, ci naahodou za jeho "nekontaktnostou" sa neskryva zacinajuce odcudzenie sa. A nahodou, ten napad pozvat ho na kurz spolocenskeho tanca je skvely. Len musis ist na nejaky viac zacistocnicky, aby di sa mu prisposobila (i sa pred nim predviedla, nech vidi, co ma/moze stratit). Tanec je vyborny sposob neverbalnej komunikacie, a dokaze aj nakopnut, ak treba ;) Navyse, ak sa pocas vyuky budete aj menit v paroch (neviem to inak pomenovat ... cambio pareja), ak ma vazny zaujem, pravdepodobne aj zaziarli, ked Ta uvidi v naruci ineho tanecneho partnera... Zahras na muzsku jesitnost. My s manzelom chodievame tancovat, aj sme navstevovali kurzy, ale nemenili e sa nikdy, vzdy len ako stabilny tanecny par :P

biela_sova
12. sep 2018

@anabella111
@rusovlaska883
@marshmallow Ako naznacila Anabella, asi je najlepsie si pockat na takeho, ktory je na rovnakej "vlne" ako vy dve (teda, ze hlada vztah, dlhodoby, potrevuje lubit a byt lubeny). A ano, taki chlapi este existuju, len ich treba dlhsie hladat a nemrhat energiu v neperspektivnych vztahoch. Pred par rokmi som citala take prislovie (a odvtedy sa nim riadim vseobecne v medziludskych vztahoch): "Nesnaz sa preskocit more kvoli niekomu, kto kvoli tebe nie je ochotny prekrocit ani kvapku vody na zemi".

marshmallow
12. sep 2018

@biela_sova krásne❤️❤️❤️❤️❤️

rusovlaska883
autor
13. sep 2018

https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/nepritulny-partner-2/

Inak teraz citam tuto temu 🙂 Ale tam sa baby v podstate zhodli, ze drzanie sa za ruky na verejnosti nemusi byt povazovane za znak vztahu ..

biela_sova
13. sep 2018

@marshmallow ;) Skratka, nezne baby si zasluzia mat neznych partnerov

marshmallow
13. sep 2018

@biela_sova asi tak

johanna_b
13. sep 2018

skus sa mu odmlcat a uvidis co spravi. inak muzi v znameni panny nemaju radi dotyky na verejnosti

juliet86
13. sep 2018

@rusovlaska883 nevolaj ho tam na akciu dietata. a ake boli intimnosti??

juliet86
13. sep 2018

@rusovlaska883 ked budete najblizsie spolu bud sama sebou. bud mu to pride ako super a bude sa zalubovat viac a viac alebo nie ;)

marshmallow
13. sep 2018

@johanna_b a raci? Uz traja zdrhli 🤷🏻

icegirl
13. sep 2018

@rusovlaska883 sama musíš cítiť, či je to vzťah, začínajúci, pokročilý, alebo chátrajúci. Píšeš že nežiarli, myslím, že ak by bol zamilovaný, určite by zažiarlil, ak by videl, že ťa obletuje nejaký švihák, ale žiarliť na to, že máš nového kolegu, ktorý si s tebou potykal, to asi nieee...🙂 mala som žiarlivca, majetníckeho, psychopata, najprv mi to lichotilo, no z nevinnej žiarlivosti sa vykľuli paranoje, neustále upodozrievanie z nevery a podobne. Ja by som to brala ako kompliment a nie prejav toho že nežiarli, myslím to ako zareagoval na nového kolegu 🙂 Stavila by som v tvojom prípade na pocity a intuíciu. Je krásne byť zamilovaná, ale myslím si že pravá láska dáva istoty a nie nutkanie sa vypytovať, či nás má ten druhý rád a ako to s nami myslí 🙂

kvetinka75
13. sep 2018

@icegirl môj muž napr. vôbec nežiarli. Aspoň ja mám ten pocit. Chodia k nám známi, prídu za ním, nie je doma, chvíľu počkajú, dajú si kávu, pivo. Zatiaľ kecáme, sami. Nikdy mi nič nevyčítal. Ani keď som zo srandy hovorila o kolegovi - aký sympaťák, doniesol mi kávu, zákusok. A on nič. Keď niekam idem s kamoškou tak nemá problém ma hocikde pustiť. Alebo keď sa mi niekam nechce, tak ma pomaly prehováral, že čo budem doma sedieť. Keď sa jemu nikam nechce. Až mám pocit, akoby čakal, keby vypadnem, nech má voľný byt. 😉. Ešte že nezostáva doma sám. 🙂
Ani raz som nemala pocit za 20 rokov že by niekedy žiarlil. Ja to beriem tak, že mi verí a keby sa niečo malo zomlieť, tak sa zomelie, či bude žiarliť alebo nie.
Dokonca, keď si z neho niekto uťahoval, mávol rukou, že keď sa niečo má stať, stane sa.
A teraz neľúbi ma?
Pritom doma mi to dáva najavo, že mu na mne záleží. Nie každý deň, nenosí darčeky, kvety, nie je stále na mne nalepený ale viem že je to tak.

icegirl
13. sep 2018

@kvetinka75 rozumiem a presne viem, čo si tým chcela povedať. To, čo si opísala, nie je ľahostajnosť, ale prejav dôvery a úcty

kvetinka75
13. sep 2018

@icegirl to áno. Ale normálne mi to niekedy vadí. No vadí. Nemôže dať aspoň raz najavo žiarlivosť? Aby som sa cítila že mu na mne záleží. Ja viem, je to kravina, dáva mi to inak najavo ale trošku by ma to potešilo. No ženská ješitnosť. 😉

ivana11155
13. sep 2018

Pusinky, objatia a neviem co vsetko bolo predtym ako ta dostal do postele. Teraz mu uz staci len ta postel. Asi az tak velmi zalubeny nebude...

janickacrazy
13. sep 2018

@rusovlaska883 A čo keby si sa stretla s niektorým z tých tvojich nápadníkov, ktorí mali predtým záujem o teba? Len tak nezávazne na kávu, ved na tom v podstate nič nie je. Možno ti to trochu zdvihne sebavedomie a možno zistíš, že si si vybrala zle. Mne to tiež také príde, že on ťa má len tak pre zábavu a nič vážne z toho nebude, samozrejme možem sa mýliť, ale z toho tvojho písania mi to tak pripadá.

rusovlaska883
autor
13. sep 2018

Dievcata, dakujem Vam. Dnes mam nabity den, tak nestiham na vsetko reagovat. Neviem. Mozno tie intimnosti nie su take, ako si predstavoval 🙊. Alebo odhalena mam prilis vela nedokonalosti. Som normalna zena, s oblinami, na spravnych miestach 😇, nie som nespokojna, chlapi sa za mnou obzeraju... ale on nema na tele gram tuku. Viem, ze aj velmi dba o zivotospravu a tak. Mozno nesplnam jeho vysoke esteticke kriteria 😂. A mozno proste ubita bolestivym manzelstvom zufalo potrebujem budovat posramotene sebavedomie a byt neustale uistovana o svojej hodnote 😕. A nie je to sposobene tymto konkretnym partnerom, ale mnou.

mondolina
13. sep 2018

@rusovlaska883
Nehľadaj samé " prečo sa mu " až tak" nepáčim.
Znižuje to zbytočne tvoje sebavedomie a robíš si to sama.
Užívaj si, a nič iné nerieš.Riešiš veľa a zbytočne.

rusovlaska883
autor
13. sep 2018

@mondolina Ano; viem 😁. Dakujem. Potrebujem asi aspon virtualne prefackat 😀. A este napr.k tym planom do buducnosti ... ono je to svojim sposobom zvlastne, ale napr.na tych prvych stretnutiach sa o tom este dalo bavit, tak neutralne, aj sa vela vypytovat. Lebo to bolo stale len v hypotetickej rovine. Resp.takej informacnej. Ale beriem to tak, ze keby som sa ho teraz trebars pytala, ci si chce zalozit rodinu a pod., bude to minimalne podprahovo vnimat v suvislosti so mnou, alebo so mnou si to spajat a moze to byt brane ako natlak. Neviem, ci sa zrozumitelne vyjadrujem 😀. Je to komplikovane.

gagik
13. sep 2018

Podla mna ho az velmi riesis,hlavne jeho spravanie a co spravil a nespravil.pises ze ma uz po 35 a je vlastne doteraz stary mladenec a stari mladenci to vacsinou moc so zenami nevedia,inak by uz davno vo svojom veku niekoho mal,takze mozno je aj trochu divny nejaky, musis to tak brat. A mozno ho trochu aj moze odradzat ze mas dve deti vzhladom k tomu ze on nema ziadne.

mondolina
13. sep 2018

@rusovlaska883
Nezabúdaj že si krásna a múdra žena, nepotrebuješ ocenenie od nikoho len od seba, takže žiadne pochybnosti.

rusovlaska883
autor
13. sep 2018

@mondolina Dakujem Ti, si zlata 😊. Normalne si ma dojala.
Vidis, ja sa povazujem za vyrovnanu osobnost, ale ked pride na partnerske vztahy, cele zle 😛

janickacrazy
13. sep 2018

@rusovlaska883 tým sa určite nestresuj, či sa mu páčiš, či máš dokonalú postavu, chlapi toto vnímajú úplne inak ako ženy, ja som tiež kedysi bola taká blbá, že som si myslela, že kvôli mojim striám ma už žiadny chlap nebude chcieť, čo je samozrejme absolútna blbosť, bežný chlap ani nevie, čo to je, ver mi, moj mm si myslí, že som dokonalá a ja mu to neberiem 😂

rusovlaska883
autor
14. sep 2018

@janickacrazy Ja si tiez myslim, ze to tak nevnimaju, ale pri tomto jednom konkretnom si nie som celkom ista 😀
Ale celkovo mam pocit, ze asi to pomalicky ide u nas do stratena...
Ja viem, hovorila som mu, ze nebudem mat asi najblizsie 2 tyzdne cas, lebo mam stale deti. Tym padom mi ani nenavrhuje ziadne rande, nic. Potom mi len tak napise, ze ano, vtedy a vtedy ide tam a tam. Bodka. Nic v zmysle, ci by som nechcela ist s nim, ci sa neviem uvolnit, alebo ze by bol rad, keby som mohla ist.
Mne z toho celeho vyplyva, ze je to proste racionalne zmyslajuci pragmatik, neriesi nejake citove poryvy a ani nie je hlbsie citovo zainteresovany.
Ale mozno to tak ma stale. Zacinam mat pocit, ze mozno aj preto je sam - neviem si predstavit zenu, ktora toto akceptuje a ktorej staci vidat ho v case, kedy sa mu v naplnenom harmonograme uvolni okienko pre nu.
A inak, len taka perlicka, dnes som od neho dostala zatial jednu spravu v zmysle, ze mi praje uspesny pracovny den. Mne toto znie ako sms pre obchodneho partnera, nie pre frajerku 😀