Je váš vzťah s partnerom ťažký?

5. dec 2021

Zaujímalo by ma, či vzťah, ktorý máte s mužom (partnerom, manželom) je ťažký. V zmysle - máte denne hoci i malé hádky, doťahovania, veci, na ktorých sa nezhodnete? Stojí vás byť vo vzťahu energiu a silu? Neviem to správne popísať - existujú partneri, ktorí sa nájdu a jednoducho nikdy sa nehadaju, ak aj k niecomu pride, je to "distingvovana" hadka, kde si veci vysvetlia a idu dalej. A potom existuju partneri, ktori si tu harmoniu musia "oddriet", musia si vela hryzt do jazyka, vela si odpustat, zabúdať, aby spolu vedeli fungovať. Mate to tak aj vy? Dokazete sa tak povzniest a tolerovať partnerove chyby alebo vlastnosti, alebo ho mate chut uskrtit, len sa krotite. Lebo ja mam pocit, ze hoci sa lubime, nas vztah nas stoji vela energie, sily, namahy. V mnohom sme odlisni, on k tomu výbušný cholerik. Zaujima ma to, pretoze moj partner vravi, ze s kazdym druhym to bude podobne, lebo to je zivot, že všetko funguje len vtedy, ked sa na tom maká a vela sa toleruje. Januz niekedy rozmyslam, ze nie som stvorena na zivot v páre, lebo uz na to nemám nervy alebo co...

danielahamar
5. dec 2021

nie si náhodou znamenie lev?

mamina0078
5. dec 2021

Nehadame sa kazdy den ani kazdy druhy ani kazdy tyzden ale tolerujeme sa navzajom obaja vieme ake ma chyby ten druhy a zbytocne sa neprovokujeme

autor
5. dec 2021

@danielahamar som 🤣

lindous
5. dec 2021

Súhlasím s tým, že na vzťahu treba pracovať, treba vedieť robiť kompromisy, netreba to hneď pri prvom probléme vzdávať, ale nehádala som sa nikdy s nikým, okrem toho, že ja to nemám v povahe, tak aj od partnera očakávam, že bude vedieť komunikovať bez kriku, nadávok, výčitiek... no a vždy keď mi začal vzťah dlhodobo viac brať ako dávať, tak sme to ukončili

stanulienkat
5. dec 2021

Nie, nemame taky vztah. Naco by som zotrvavala v takom vztahu???

angela85
5. dec 2021

My sme spolu 13 rokov a máme dve deti,skutočnú hádku sme hádam vôbec nemali, skôr také že si povieme jeden druhému,že čo sa stalo sa mu vôbec nepáči,vieme si priznať chyby a vždy sa snažíme žiť tak aby sme tomu druhému neublizovali. A ja stále hovorím,že čim viac sme spolu tým viac sa ľúbime. Myslím že je to veľa o povahe oboch ľudí. Proste niektorí ľudia sa potrebujú furt hádať...

evkao
5. dec 2021

mam za sebou viacere vztahy, ktore boli ako popisujes, vsetky skoncili bud z mojej alebo z partnerovej strany - a popravde mam sa moc rada na to, aby som prezila zivot s niekym, pri kom sa musim krotit, pretvarovat, alebo sa s nim hadat
teraz mam partnera, s ktorym sme sa prvych 7 rokov ani raz nepohadali (v okoli mi niektori tvrdili, ze takyto vztah ani nie je realny a nevydrzi nam), nejake rozbroje prisli s detmi 😀 ale aj ked sa niekedy nezhodneme, neziapeme po sebe, vieme si to vydiskutovat, uz pozname za tie roky dobre a zle vlastnosti toho druheho, a vzdy hadku (alebo skor vymenu nazorov) ukoncime "v dobrom"
PS: aj moj partner je lev 🙂

leskovael
5. dec 2021

Keď ta dlhodobo vzťah stojí viac energie ako ti dáva, tak to nieje vzťah ako má byť... S tým ze občas mas pocit ze ti nieje súdené žiť v páre a nemas nato už nervy ta chápem, presne viem o com hovoríš..😁Odpoveď sa lahko hovorí, ťažšie koná, ale nie, podla mna tak nema vyzerať vzťah a ked ten vzťah doslova už cucá energiu tak je len jediné riešenie...

thereisabear
5. dec 2021

Je, ale verím, že taký nemá byť... Keď nemáte deti kašli na to.

tululu
5. dec 2021

🙂 Kazdy plnohodnotny vztah stoji kopec casu,usilia,sebazaprenia,odpustania,pokory,tolerancie a discipliny, prechadza krizami,vrcholmi,padmi...az kym sa obaja partneri nespoznaju a neprijmu do hlbky,so vsetkym dobrym aj iritujucim.Ale to plati,ak obaja chcu spolu fungovat a pracuju na tom.

cyberk
5. dec 2021

na vztahu sice treba pracovat.. ale ak ti tie hadky neustale vysavaju zivot.. a nie ste ochotni sa zmenit v urcitych smeroch tak ja by som v takom vztahu nebola...
nam ked sa nieco nepaci povieme si to narovinu a vydiskutujeme... ak vam zalezi jeden na druhom tak to riesenie si najdete

janewithane
5. dec 2021

Mame harmonicky vztah, velmi sa k sebe hodime, skratka patrime k sebe.

vroni
5. dec 2021

Nie, nemáme taky vzťah. Na 90% sa vieme dohodnúť, tých 10 jeden z nás ustúpi alebo sa povadime. Ale aj to patrí k vzťahu. Vzťah, ktorý by ma dlhodobo stal energiu by som asi nevydržala. Resp. ani vydržať nechcela. A tiež som lev, takze znamením to nebude 🤣🤣🤣

danielahamar
5. dec 2021

nemáš pomoci😂😀 taký princ ako chceš ty neexistuje😂

savanna
5. dec 2021

Zivot s vybusnym cholerikom? Tak s takym by bol zivot pre kazdeho tazky. A povie ti, ze s kazdym druhym by to bolo take, lebo chce ospravedlnit svoje konanie. Ak fungujete tak, ze on kvoli vsetkemu vybuchuje a ty si neustale hryzies do jazyka, len aby nebolo este horsie, tak to nie je ok. A nie, nie je kazdy clovek ani kazdy druhy vybusny cholerik. Je to velmi neprijemna vlastnost, nema ju zdaleka kazdy.

konikkon
5. dec 2021

Dlhodobý manželský /partnerský vzťah je náročný a vyžaduje istú dávku tolerancie, pochopenia a snahy na dennej báze. Ak mne na manželovi niečo vadí, slušne sa spolu porozprávame. U nás neexistuje zvýšený hlas ci vulgárne vyjadrovanie a krik. S kľudom si vždy povieme, čo nám prekáža. Snažíme sa jeden druhého pochopiť a vidieť svet očami toho druhého. Samozrejme, že mám manžela niekedy chuť roztrhnúť, sme len ľudia. ale to vždy prejde. Vzťah nás ale určite nevycerpava, skôr nám život robí krajším.
Môj muž nie je výbušný, je to kludas a pohodak. mala som však taký vzťah, ktorý ma neskutočne vyčerpaval. Našťastie, som mala rozum a zdupkala som bez ujmy.

heidy222
5. dec 2021

U nas mame zaklad vztahu pravidlo, ze sa nesekirujeme. Neriesim kazdu pohodenu ponozku, ze nieco zabudol a pod, vzdy Si poriadne rozmyslim, co je pre mna naozaj dolezite a to si vydiskutujeme, Ale nejake malickosti necham tak, nemusi byt vsetko Po mojom. Pre mna je Toto recept na stastie, nedokazala by som byt s nejakym pedantom, co sa potrebuje dohadovat

suge
5. dec 2021

Nie, v takom vzťahu by som dlho nebola. Narovinu, ja som sa skutočne aj pre toto rozhodla, že zostanem radšej sama. Ak sa mám lepšie, šťastnejšie cítiť osve ako s partnerom, načo taký vzťah? Veľa trápenia a málo benefitov, dokelu s niečím takým.😀 Na druhej strane, možno sa raz zamilujem ako somár do kopy sena a stolerujem aj nemožné. Ibaže zatiaľ sa nestalo.😉

marci77
5. dec 2021

tak su rozne pary....
my s manzelom zijeme uz 11 rokov v manzelstve, hadky nemavame vobec, vsetko si vydiskutujeme aj bez hadky ....ale tak kamosi su schopni sa par dni aj nerozpravat a oduju sa a podobne reakcie som videla, niekto hned krici na toho druheho .....takze velmi zavisi aj na ochote/neochote riesit/neriesit danu situaciu

bazalka1
5. dec 2021

Nie. Moji rodicia mali taky vztah ako mate vy a casom sa to len zhorsovalo az to koncilo pri domacom nasili....v takom vztahu ktory opisujes...ze ta obera o energiu, by som nezotrvala. S manzelom sme spolu 12rokov. Nehadame sa, no netvrdim ze ma nenahneva alebo ja jeho....vieme si to rychlo vydiskutovat a najst kompromis pripadne sa poucit a skusit sa polepsit....Rozhadany spat nejdeme. Zatial to vzdy skoncilo objatim...a parkrat spal na gauci ale vedel preco :D. No nas vztah je stale akysi krajsi a vyzrelejsi...aj stymi nezhodami...

siska53
5. dec 2021

Ja to mam asi rovnake ako ty.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
5. dec 2021

poznala som takého blba.... nemal problém sa pohádať hoc kde, chytiť pod krk hoc koho... no hotová pohroma... 🙄

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vilma7
5. dec 2021

Pri výbušnom cholerikovi by sa zo mňa stala asi výbušna sopka. Nie , nie som v takom vzťahu a neviem si predstaviť, že by som bola.

autor
6. dec 2021

@savanna je to strašná vlastnosť/povaha. Presne, ako hovoríš. Stále si hrýzť do jazyka, aby nebolo horšie, aby ho to nevytocilo. A ked vytoci, na vine som ja, lebo som vyhrotila konflikt. Ako ja som tiez nervak, mame to v rodine, ale toto je extrem. Čokoľvek ho vyvedie z rovnováhy, nasleduje erupcia sopky. A mna to stoji vela energie a sily byt nad vecou.

autor
6. dec 2021

@elizabet173 ja tomu nerozumiem, že ludia sa vôbec nehadaju. Pre mna je to priam scifi...

autor
6. dec 2021

@elizabet173 presne to si myslím aj ja, že vzťah by mal byť pohodový a hlavne mi dávať pokoj, ktorý mám pocit, že hľadám celý život... A stále ho nenachadzam, len chaos, nervy, furt dookola. Mame dvojrocne dieta, rozhodnutia sa prijimaju tazsie :(

cajchana
6. dec 2021

Hmmm to mi je luto, no ak ti vztah neprinasa pohodu, tak neviem, ci je dobre v nom ostavat aj ked ano spolocny zavazok mate. No pokial ani muz s tym nechce nic spravit tak neviem, ci to ma zmysel

derdia
6. dec 2021

Ahoj,, ja mam tqkyto vztah s dcerou. S manzelom mam ok, ale sem tam sa pochytime. Ja by som brala aby mi viac pomahal ale on nam stavia dom. Ja tam tiez nepomaham. Takze tak.
Ale s dcerou to tak mam. Neviem ak si odpovies, ze ta to unavuje a nie si stastna, a ze si rada ked ho nevidis, tak je to zle. A nema to zmysel. Ja dceru nevymenim😄😄😄ale nikde nie je napisane ze musis prezit takto svoj zivot. Ja keby mam s muzom kazdy den boj, tak odchadzam na druhy den. Ale to som ja. Mam sa rada a nedovolim nikmu aby ma robil nestastnou.
A dcera z toho snad vyrastie😂😂😂👍