Kamarátky sa mi prestali ozývať

katemu
27. júl 2016

Ahojte, chcela by som sa opytat aky mate na toto nazor... mam na ulici asi 6 kamaratok s rodinami...nase deti a ich su priblizne v rovnakom veku, takze sa casto stretavame, aj oslavy robime spolocne a pod....a vyborne si rozumieme. Ale vacsinou som ta aktivna ja. Teda mimo leta sa obcas vedia aj ony ozvat, ale teraz cez leto vobec!! Bud sa stretneme nahodne vonku alebo aspon mna vobec nikde nevolaju. Trochu som zachytila, ze ony aj vedia spolu niekam spolocne ist alebo si dohadovat stretnutia, ale mna nikto posledne mesiace nevola.
A co je horsie, ja som ich volala niekolkokrat sa k nam sa hrat a kupat a vzdy pekne podakuju za pozvanie s tym, ze sa ozvu a uz sa neozvu...a nas uz vobec k sebe nevolaju...alebo sa stane ze ani neodpisu, co mi teda davaju dost zretelne najavo, kde ma maju... Uz som sa teda uplne odmlcala aj ja..
Som z toho trochu smutna, pretoze sme si rozumeli, navzajom sa respektovali a bolo to prijemne spestrenie materskej...
Stalo sa niekomu nieco podobne?
Vnucovat sa im samozrejme nebudem, zase az tak ich k zivotu nepotrebujem, mame aj inych priatelov a hlavne mam svoju krasnu rodinu, ale cloveka to zaboli...

katemu
autor
27. júl 2016

@monikaparson ten obrazok by som rada videla :DDD

monikaparson
27. júl 2016

@katemu to bolo na fb, ale veru asi ho nedohľadám 😀 ale je to podľa mňa totál pravda. Ja si doteraz pamätám ako som mala kamošku, denno-denne sme boli spolu, furt a ako som otehotnela ona ako keby sa usekla a už sa vôbec nestretávame, ani do nemocnice za mnou neprišla, ani keď som mala svadbu, u nás ešte nebola a to bývame 2 roky, nie raz som ju volala, povedala jej ako ma to štve. Dušovala sa, že aj ju a nič sa nezmenilo. Akurát to, že ja som s tým prestala. Si stále vravím, že som taký masochista, musím sa "vytrestať" a potom mi to docvakne. 😀

katemu
autor
27. júl 2016

@monikaparson rozumiem co hovoris...to ze s niekym travis momentalne strasne vela casu este neznamena, ze ten clovek bude v tvojom zivote aj v buducnosti.... pritom aj ja ked sa s takouto davnou kamoskou stretnem, tak si mame stale co povedat, ale ja viem, ze to nie je to prave...to je ako keby taky priatelsky rozchod...
No a tomuto vsetkemu ja rozumiem a chapem to....a vedela som to aj pred touto skusenostou....a predsa stale rovnako ma to dokaze mrziet... pre mna hypotetickou otazkou zostava, ci robim aj ja taketo veci inym nevedome? alebo to necham robit sebe tym ze si ich pripustam??

monikaparson
27. júl 2016

@katemu Ťažké otázky a jednodocho na to nemám ani ja odpoveď, ak ide o mňa. Mne to skôr príde, že niekedy ťa ľudia vnímajú ako samozrejmosť a ani im to nedôjde, že veď ty sa vždy ozývaš, tak to spravíš zasa. Čo ti ja viem, to ťažko. Niekedy je ozaj lepšie sa upnúť na niečo iné, nech aj tí ostatní prídu na to, že čosi sa deje.

erika272
28. júl 2016

@katemu toto je este ten lahsi pripad ja som mala naj kamku ktora ked som sa odstahovala tak si nasla najkamosku druhu potom zas mna a takto to islo.. Az som nakonec pochopila ze baby s ktorymi som vyrastala a stravila s nimi celu pubertu tak su len okolo iduce... Raz za rok sa stretneme vsetky sa tam hrame ze sme este stale tie mlade pubertiacky a akoze najlepsie kamosky a pri tom ked sa mi narodil maly ani kuknut ho nedosli a to bude mat maly 2 roky... Jedna jedina aj ta len do porodnice 🙂 Ale ako vravim ja som sa nikdy nikomu nevtierala a s babami som si az tak strasne nerozumela par dievcat... Ale ja som bola vacsinou za kazdu zlobu a ostatne take tichucke :D preto som si vzdy rozumela viacej s chalanmi...

marianna_peskova
28. júl 2016

Osobne by som hneď nepredpokladala, že ma už nemajú rady. Mám štyri najlepšie kamarátky, poznáme sa od útleho veku. Počas školských liet sme sa stretávali aj niekoľkokrát do týždňa, ale odkedy pracujeme a každá bývame v odlišných dedinách, sme vôbec vďačné za to, že sa vieme dať dokopy aspoň raz za mesiac.
Chcem tým naznačiť, že sa ti nemusia vyhýbať, len majú možno menej času ako predtým. 🙂

lenkamaxim
1. aug 2016

Ahojte maminy,tak moja situacia je zas takato:odstahovala som sa z mesta,kde som vyrastala,no dochadzala som tam za kamaratmi a pod.kedze sestra tam byvala stale nebol problem.Neskor som sa nastahovala k manzelovi kde nepoznam moc ludi.Ked som otehotnela ani som nedufala v nejake uprimne kamaratstva a poviem pravdu,ze sediet na ihrisku a ohovarat (urcite su aj vynimky) ma nebavi.Takze s malym vonku,nejake telefonaty,obcas take to stretavacie "ahoj,uz mate zubky?" a podobne..Na moje stastie kedze som nic inďe neocakavala tak ma ani nic nemrzi.A to viete ze bezdetne kamosky uz moje cislo zabudli 🙂

zlatkapaps
2. aug 2016

@monikaparson ale toto je vsetko ako to moj otec nazyva ze time management 🙂 ja pokial si naplanujem co treba stihnut za dany cas kedy, tak pravidelne sa mi to dari plnit. Akonahle si necham den len taky ze tam mam ist a tak a nemam presne ze o kolkej a tak tak sa k tomupomaly ani nedostanem a nic nestiham.. ale je to dost aj o prioritach 🙂

lanczi
2. aug 2016

@katemu Moj najvatši omyl na materskej bolo tieto narychlo zbuchané kvázi "kamarátsvá" s osobamy s ktorom by som za iných okolnosti ani nezavadila..Tiež som vyvyjala ako ty vatšiu inaciativu lebo ludi mám rada a na potvoru som bola aj daleko od domova,ale umna zas bol problém že zraz bol vždy len umna,inde sa nesmelo či nedalo atd. a ešte som si aj vypočula všeliaké nelichotnosti na svoju adresu že som tu poskytovala fullservis 🙂
Ja som sice neskor ale spamatala som sa,priatelstva tie naozajstné sa buduju roky,proste si sadneš s tym človekom,nie preto že "musíš" lebo nuda,lebo deti,už by som sa koli detom nikdy nekamarátila,ozajstné priatelstva su o inom,mam stastie na par ludi a je to fajn.
Ja som zredukovala tieto "kamaratky" a lutujeeeem že som to neurobila skor,zrazu som mala čas na svoje koničky,viac sa venovala rodine,tolko super veci som objavila o ktorom sa mi ani nesnivalo,venuj sa sebe detom,zbytočne strácaš čas s ludmy ktory o to nestoja,naozajstny priatel sa na teba nevykašle len preto že si povieš svoj názor,len preto že zrovna nemas naladu atd. Bud rada že sa neozyvaju,nič lepsie sa ti nemohlo stat.

nerko
2. aug 2016

@katemu na mna sa vykaslala kamoska kvoli tomu ze mam deti a ona nemoze mat, a to po 25 rokoch. Ma problem sa aj pozdravit a to byva 10 metrov a moje 2 deti nepozna a oni ju tiez nie. Riadim sa heslom "ked Ti za to nestojim, tak ani Ty mne..." Na stastie mam aj ine mojmu srdcu blizke osoby.

mima283
2. aug 2016

Mozno im aj vadili niektore tvoje nazory na niektore veci, tak si to vyriesili po svojom. Ja som mala vela mamiciek kamaratok, no ako sa narodil maly, tiez som prestala po case niektore kontaktovat, lebo mi isli na nervy niektore ich reci co je spravne a co nie. A vzdy vsetko robili dobee len oni. Tak priamo to nevraveli ale podstata tam bola. Zym samozrejme nechcem povedat ze si nejaka arogantna bezohladna truba to by som si nedovolila, len si mozno mala na nieco iny nazor a ani si to nemusela vediet. Tebe to priamo nepovedali, len si to povedali medzi sebou, ze im to a to slo na nervy a bolo vybavene...

mima283
2. aug 2016

A tiez som mala kamaratku, s ktorou som sa poznala od nejakych 4 rokov. Lubili sme si spolu sadnut na pivo alebo vinko, pofajcit zopar cigariet a pokecat o vsetkom. No ako som otehotnela prestala sa ozyvat skoro uplne. Bola naucena, ze ja som to skoto vzdy sponzorovala a zrazu jej nemal kto dat cigaretu ked nemala, nevysedavala som spo krcmach a inak sa asi zabavit nevidela. Potom som jej pozicala 10€. Tri krat mi ich mala vratit no vzdy sa zahadne vypla, peniaze mala lebo chlastala kade tade. Nasral ma princip, pretoze ja som tiez vela nemala a bolo to pozicanie, nie dar. Zacla sa mi vyhybat a teraz mam od nej uspecne pokoj uz asi rok 😁 na maleho sa strasne tesila, uz ma 7 mesiacov a este ho ani nevidela...no az tak dobre ked ju vidim aka troska ona vlastne je

nikusssa
3. aug 2016

Ahojte aj ja mam takyto podobny problem... Odkedy som sa vydala a mam deti tak presne tak isto mi uz kamaratky ani neodpisu na sms, dost ma to trapilo a vlastne stale ma to mrzi ale uz som si povedala ze uz sa na to vykaslem a budem sa naplno venovat rodine. Len ked chyba mi take to podebatovanie a trosku odreagovanie sa ... Strasne by som si priala mat taku partiu kamosov s detmi s ktorymi by sme chodili na vylety, chaty a na prechadzky

dominika6
3. aug 2016

@katemu
Poviem ti jedno...niekefy vovwc nejde o rodicov ale o vztahy deti..
My mame kopu dobrych znamych co su do pohody ale nase deti si nerozumeju a nechcu ich u nas...samozrejme sne to obmedzilu na minimum aby bol aj koza cela aj vlk syty...cize mize byr problem v detoch ze nechcu tvoje...

vikus17489
6. aug 2016

@katemu presne ako pises, kazdy clovek v nasom zivote ma nejake poslanie a myslim ze je vopred dane ci v nasom zivote zostane alebo nie