Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kde sa dvaja bijú, trpí len to dieťa

jankatrnka269
12. okt 2014

Ahojte, neviem ani ako zacat.
S priatelom som 3 roky. On ma z minuleho vztahu dieta (neboli manzelia). Nemaju dane sudom kolko a kedy moze byt s dietatom, vdzy maju len medzi sebou "slovnu" dohodu (ktora mimochodom u nej nikdy neplati meni sa to z minuty na minutu len a len naschval) kedy moze byt s malou. Plati jej pravidelne, tolko ako sa dohodli (kolko si vypytala) cize financie niesu problem.
Problem je niekde inde.
Ex mojho priatela totiz stale nemoze prekusnut ze nieje sam a ze niekoho ma a najnovsie zacala doslova "ziarlit na dieta".
Mozno sa mylim, ale potrebujem pocut nazor inej nezainteresovanej osoby.
Ako som sa spoznala na zaciatku s priatelom vobec mu dieta nedavala. Nechcela.
Nejdem to tu cele rozpisovat, jednoducho bolo tych veci milion, kolko zakernosti narobila, my sme jej podali ruku a ona nam odtrhla aj nohu,
ja na nu neziarlim nemam dovod, ani ju nemam preco neznasat, a nemam ani dovod ju nenavidiet, predsa co bolo to bolo, vela krat som sa snazila aj pomoct ze ked potrebovala tak som bola s malou aj ja, vela krat som sa musela "vyzobrat" z prace, este som jej posielala domov obedy pre malu (stravuju sa restauracne pretoze nevari) a za to? strasne nam chcela ublizit, ked nevedela ako ta aj cez dieta, co mne sa uplne hnusi, jeho ex neznasa mna, neznasa jeho a strasne ju hneva ze jej (ich) dieta ku nam chodi rado a ze sa lubime.
Z

Prejdem ale k hlavnej veci. V tomto veku (predskolacka) je dieta velmi citlive, a zranitelne, ked si pride ona po malu, alebo jej ju priatel zavezie, vela krat pred nou nadava, hada sa , krici, to male tam stoji a nevie co sa deje. Doma mu vymyva mozog vetami ako ho otec nema rad a nema na nu cas, (samo nam to v slabej chvilke povedalo a urcite take veci nemalo odkial zobrat...)
Poslednu dobu ho strasi, mala sa stale boji, bezdovodne sa rozplace ze ona nevie u koho chce byt (ked jej daju na vyber ze ci chce byt ten den u mami alebo u otca)
Mne je toho maleho dietatka strasne luto, vidim ako doslova trpi, ono este predsa nechape ze preco nas nema lubit ked nas ma rado, snazim sa mu davat co najviac lasky, (priatel vravel ze jeho ex je studena ako kamen a nevie co su to city, co sme vela krat aj videli, ked mala tak drasticky spadla a ona ju ani nechytila ani neobjala ani nic, ani si to nevsimala! a potom zo slovami nech z toho nerobi vedu...)
Mala sa strasne rada tuli, niekedy to je az neznesitelne, ked nieco robite a sadla by si vam vtedy najradsej az na hlavu 😀
Som z toho smutna :( Ked to dieta stoji v prostriedku a taha ju otec nech ide s nim a aj matka taha ze nech ide s nou, a to male tam stoji a keby ste videli ten vyraz v ociach ☹
Strasne ma to trapi. Hovorila som aj priatelovi ze nech sa nedohaduju takto pred malou, ale jeho ex vzdy exploduje ako balon a to potom nastartuje oboch.
Ona malej aj casto rozprava a to som pocula na vlastne usi! ze ked nepride vtedy a vtedy tak ze "mama tam uz nebude a ze ju uz nikdy neuvidi...."
Preboha, ako to moze povedat matka svojmu dietatu!?
Mala je potom ako na klincoch, uz chce ist domov a rychlo rychlo. A vela krat je smutna. Velmi smutnucka.
Myslim ze tymto si ona skrabe ego cez dieta, moj priatel zase chce byt s dietatom tak urobi cokolvek, oni maju medzi sebou "vojnu" teda skor ona sa ju snazi viest a priatel uz je radsej ticho, ale trpi len to male :( som z toho nestastna :(

kiki68
12. okt 2014

niektori ludia si neuvedomuju ako to konci, ze to dieta bude travit v dospelosti hodiny u psychologa, bude mat panicke zachvaty, depresie, nebude vediet udrzat si normalny partnersky vztah. Toto jej davaju,ked ju tahaju kazdy na svoju stranu a matka sa jej teda vedome vyhraza. Ja byt otcom snazim sa malej vysvetlit,ze ju ma a bude mat vzdy rad,ze mu moze vzdy zavolat,aj v noci,ze po nu pride a to vzdy. Proste dat jej istotu,ktoru malej matka berie. Aby mala otca ako taky majak,co bude svietit na zachranu. A takto ju vychovavat,ze hocaky problem pride, vzdy bude jej otec tam. A stanovit si jasne pravidla,ze pred dietatom sa nebudu hadat tak,ze by po sebe kricali, su dospeli ludia, co si nahodou spravili dieta,tak nech sa tak aj spravaju.

bonaqa2013
12. okt 2014

keď som bola malá, bola taká móda pýtať sa dieťaťa, že koho má radšej maminku, alebo ocinka. Samozrejme ja som povedala že ocinka - nezabite ma preto. Dieťa povie pravdu. Moja mama sa len tak usmiala cez zuby... A doma mi to potom dala poriadne vyžrať. Nech Ti dá otec, ak som niečo chcela, ja sa starám o teba a ty takto, už s tebou nikde nepojdem, atď, atď. Odvtedy som na také blbé otázky alebo nechcela odpovedať, alebo povedala som mamu. pre pokoj .... Na takéto scény si pamatám a to som nechodila ešte ani do školy. Takže aj malá slečna si to všetko zapamatá a ako dospelá si o tom pomyslí svoje...A maminke malej slečny odporúčam psychiatra.....

jankatrnka269
autor
12. okt 2014

@bonaqa2013 ved prave ☹ ked je mala u nas, a napise jej matka nejaku somarinu, napr.ked sa dohodne s priatelom ze o 18.00 ze jej ju dovezie domov pretoze o 19.00 musi byt na nejakom stretnuti, a ona napise ze nieje doma ze nech u nas ostane mala spat (aj ked je vzdy proti tomu) , tak sa to snazime riesit tak "kútovo" len aby to mala nepocula jak sa rozculujeme a hromzime. 😒
Ja som o dost mladsia ako ona, ale beriem ju ako matku dietata a malej sme nikdy na nu nic skarede nehovorili, skaredsie ako "maminka" sme jej nepovedali, predsa sa neznizime na jej uroven.
Vieme ze je to jej mama, bude ju mat rada aj keby ju tlkla od rana do vecera tak preco mam malej mutit hlavu.
Ked bude dospela snad to uvidi sama 😢

adri266
13. okt 2014

@jankatrnka269 priatela presvedc, aby vzal dcerku k psychologovi. Toto nie je normalne spravanie a to dieta vyrastie v jedinca, ktory bude mat neskutocne problemy ☹ ☹ ☹

kaktusik007
13. okt 2014

@jankatrnka269 myslim ze by ste mali zvazit upravit sudne styk. Proste aby bolo jasne, kedy je dieta s otcom, kedy s matkou - a taketo sproste dotahovacky uz nebudu.

fidorka7
13. okt 2014

@kaktusik007 súhlasím

sari24
13. okt 2014

@jankatrnka269 čím skôr by ste to mali vyriešiť, lebo poviem ti tak, že na tej malej to zanecha sakra veľké následky...ale tie sa prejavia až neskôr, keď bude dospievať alebo už keď bude dospelá
Som dieťa rozvedených rodičov a roky po rozvode som počúvala aké chyby urobil otec aké mama...bola som prostredník medzi nimi a ešte keď boli spolu tak som ich konflikty musela vidieť na vlastné oči...také problémy čo mám teraz v dospelosti, poznačilo to moju psychiku a snažím sa s tým bojovať..
Ta malá trpí a veľmi ju ľutujem, takže priateľovi povedz a podniknite nejaké kroky...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli