Komu dat prednosť?

19. jan 2022

Ahojte, potrebujem rozlúsknuť chápanie môjho muža.
Najbližší víkend sa nám kryjú 2 záležitosti. Moji rodiča docestujú 200km vlakom k nám. Budú tu od piatku obeda do nedele obeda. V piatok ich muž vyzdvihne na stanici, dovezie k nám a ide do práce, z ktorej sa vráti neskoro večer.

V sobotu sme mali v pláne stráviť deň spolu, doobeda sa pohrať s deťmi a poobede si sadnúť k pohosteniu a dodatočne osláviť aj mužove narodeniny. Nedeľa pred odchodom už býva taká chystacia, poobede rodičov vezie na stanicu a odchádzajú.

Dnes mi muž oznámil, že s našimi moc nebude, lebo v sobotu ide s mamou pozrieť brata ktorý je po operácii kolena. Jeho mama je nešofér a naši tiež. Dosť ma to nahnevalo, lebo o príchode našich vie už dlho. Áno, aj operácia bola plánovaná, ale o návšteve tento víkend sa bavili až dnes, resp.až dnes sa o tom dozvedám ja.

Navrhla som mu alternatívu a povedala, že to je nezdvorilé, keďže naši idú takú diaľku a sú u nás fakt 4x do roka nakoľko zdravotný stav môjho ocina už nie je najlepší a pracovná vyťaženosť maminy ako hlavnej živiteľky domácnosti je vysoká. Chcú mu aj gratulovať. Chcela som aby bol s našimi a k bratovi išli o týždeň neskôr.

Urazil sa, že sa cíti ako fackovací panák, a podobne ale nenavrhol iné vhodné riešenie. Preto mi príde hlúpe, že je urazený on a asi aj svokra.

Prosím, chcem fakt priveľa alebo je naozaj také hrozné, keď človeka ktorý bude teraz doma niekoľko mesiacov prídu pozrieť až nasledujúci víkend? Mam ustúpiť? Pripadne je z tejto situácie aj iné východisko, ktoré pre svoju naštvanosť nevidím?

loginexistuje
20. jan 2022

@matqa411211 lenze na deltu pri nakazeni fungovalo aspon ocko teraz je to uz jedno fakt ta nakazenost dost stupa a bude to ta dva tri tyzdne kulminovat a potom to opadne pozri sa do ciech do rakuska do madarska a u nas sa uz tiez nahlasuje velmi vela zatial domacich testov a postupne dostavaju terminy na pcr
proste nemyslim ze je teraz doba na dlhu cestu vlakom pre starych ludi

natalienka12
20. jan 2022

@ivkazba Presne! Niektore zeny su tu ako z Marsu. ze 200 km je obrovska dialka 😂 ved to niektori ludia denne precestuju do prace a tu sa autorka tvari, akoby rodicia prisli z Australie. Pripomenulo mi to scenku z filmu Marecku podejte mi pero, ako rodicia studenta Plhu cestovali az z Kohčic u Pelhřimova na rodicovske zdruzenie.

katyl
20. jan 2022

Ja som sa naučila v živote jednu vec( samozrejme okrem iných vecí 🙂 Ked veta začína "Ja chcem aby on...." tak sa pri tom zháčiť, zastaviť a premyslieť dalšiu formuláciu. Ja môžem chcieť iba za seba, nemôžem chcieť, aby niekto, aj môj partner robil to čo ja chcem. Môžem mať hocičo naplánované, je tu stále aj ten druhý, ktorá má právo vidieť to inak a robiť si po svojom. V tvojom konkrétnom prípade by mi bolo úplne jedno, kde strávi muž časť soboty, veď aj tak väčšinu toho víkendu je doma s vami

ibrunova
20. jan 2022

@katyl asi tak.. Možno muž by chcel kľudný víkend bez jedných aj druhých rodičov, ale snaží sa vyhovieť všetkým a aj tak je zlý 🙂

natalienka12
20. jan 2022

@loginexistuje Presne, a este k tomu su stari a maju podlomene zdravie, ak je pravda, co pise…a oni sa terigaju vlakom, aby zagratulovali staremu chrunovi. Asi aj sviecky na torte bude fukat, ked nesmie opustit cely vikend dom.

danulicek
20. jan 2022

mňa by naštvalo akurát to, ak by sme sa na niečom dohodli (ale vzájomne, nieže ja som sa na niečom dohodla a považujem to za vybavené...) a razom by to neplatilo. ale otázka znie - naozaj ste to mali v pláne spoločne alebo si to naplánovala a oznámila mu to?

ak by šlo o jedinú takúto situáciu vo vašej rodine, asi by som z toho nerobila haló - proste "pokazený" víkend budete mať obaja vzhľadom na nedorozumenie a už ak by ste urobili akýkoľvek iný kompromis, nebude dobre. takže nech ide za bratom, uži si rodičov, pohrajte sa s deťmi, poobede/podvečer si posedíte aj s mužom a život ide ďalej. víkend síce preletí, ale celkom určite bude príležitosť podať mu ruku, posedieť si. nemusí to byť 24/7. ak je takýto spôsob riešenia u vás bežný, asi by bolo fajn vyrozprávať si to.

number19
20. jan 2022

@katyl Ja som mala skor dojem, ze oni obaja si naplanovali navstevu jej rodicov. Aj operacia kolena bola naplanova. Pri planovani navstevy jej rodicov sa vedelo o planovanej operacii.
Jedine co nebolo planovane je navsteva brata v sobotu so svokrou. Ta sa riesi tento tyzden ako spontanne rozhodovanie...(zrejme svokry?).

Ak to bolo takto, tak by ma muz nastval ak by nespracoval svokru na navstevu brata v nedelu (prip. nasledujuci vikend).

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
20. jan 2022

Autorka, Tvoj muž má úplnú pravdu. Naozaj je, ako fackovací panák. TEBE prídu rodičia. ON ich aj vyzdvihne na stanici, aj ich tam potom pri odchode odvezie. Jediné, čo chce, je vyhovieť aj svojej mame, ktorá od neho chce, aby s ňou išiel za jej druhým synom, jeho bratom. Vaši prídu v piatok a odídu v nedeľu. Oslava môže byť v piatok večer, alebo pokojne aj v sobotu večer, určite nebudú u brata po operácii do večera. Navyše, budeš mať priestor byť so svojimi rodičmi aj sama, čo je niekedy tiež dobré. V sobotu si spolu dáte obed, potom Tvoj muž pôjde. Tvoj otec, keď je chorý, si dá po obede šlofíka a vy s mamou si pokecáte pri kávičke, alebo sa pôjdete prejsť. Večer príde muž a bude oslava. Ideálny víkend, maximálna spokojnosť na všetkých stranách.

liljana
20. jan 2022

Inak operacia kolena je 1 den operacia, 2-3 dni lezat a potom domov sa zotavovat. Ved tam nebude lezat 2-3 tyzdne, aby museli letiet za nim okamzite na navstevu.

liljana
20. jan 2022

Ste trosku prestimulovani a premotivovani, jeden z navstevy rodicov, druhy z navstevy v nemocnici.

katyl
20. jan 2022

@number19 ja to všetko chápem, ale naši partneri tu naozaj nie sú na to, aby vždy plnili to čo my chceme. Aj keď sme sa na tom dohodli. Vždy sa môže niečo zmeniť, nejaká maličkosť a plány a dohody sa úplne otočia. Aj my sa s mojím mužom koľkokrát dohodneme, že cez víkend niekam spolu pojdeme, športovať napríklad. A potom príde sobota a vidím ho, ako ťuká do počítača a povie mi, že musí dohnať firemnú administratívu čo nestihol cez týždeň. A naozaj máme dohodu, že nebudeme robiť cez vikendy. To je naša dlhoročná dohoda, nerobiť cez vikendy. Tak, ale čo ked vidím, že to musí a chce dorobiť, aby to zas netlačil pred sebou cez týždeň? Oblečiem sa, sadnem na motorku napr a idem si zajazdiť, alebo sa vyberiem kúpať, alebo idem do záhrady.... Jasne že by som chcela byť s ním niekde na výlete...ale,viem, že on naozaj nie je povinný naplňať moje (naše) plány a predstavy a fixne sa ich držať.

h2
20. jan 2022

@liljana Ja si myslím, že problém nie je v tom, že by autorkin manžel strašne chcel práve vtedy ísť za bratom. Keby to bolo na ňom, nešiel by. Ale jeho mama chce ísť a po ňom chce, aby ju odviezol. Je medzi dvoma mlynskými kameňmi a snaží sa vyhovieť obom. ☹️

number19
20. jan 2022

@katyl Ja chapem flexibilitu vo vztahu/rodine. Lenze v tomto pripade su zakomponovani jej rodiacia (ktori sa treposia vlakom) a asi aj deti cakali vikend vsetci spolu (ak to tak maju v rodine nastavene).
A hlavne tym ze su v tom viaceri muz ma drzat dohodu s manzelkou. Mne osobne by to netrhalo zili, ale ak jej muz vidi ze jej ta zmena planov nepadlo dobre, ma stat pri dohode s manzelkou a nie skakat ako matka zaveli.

h2
20. jan 2022

@number19 Takže má skákať, ako zavelí manželka? Veď už tak skáče, robí jej rodičom odvoz. Keby išiel preč na celý víkend, od piatku do nedele a odmietol by ich voziť, má právo to ona brať, ako podraz. Ale to, že chce počas ich trojdňovej návštevy ísť na niekoľko hodín preč? To im má 3 dni sedieť za zadkom?

evica17
20. jan 2022

@hipuska tiez si myslim ze na muza tlaci svokra... A ako poznam moju svokru, tej keby povie ze podme zajtra/o tyzden, tak ta by sa urazila a robila by taky psychicky natlak, ze dobre ved ja pojdem sama, ja si to urobim sama ...aby nakoniec sa zlutoval nad nou a bolo po jej....

vroni
20. jan 2022

@h2, nie, má držať dohodu ako chlap a nie pustiť do gatí, lebo mamička prikázala. Predpokladám, že mu autorka nedrzala pištoľ pri hlave, že musí voziť rodičov, normálne si dohodli program. Keď mi do toho nadiriguje iný program mama, tak poviem, mami, sorry, už máme program, môžem v nedeľu poobede alebo pôjdeme na budúci týždeň. Hotovo. Zrejme by manželka nič nepovedala, ak by brata náhle vzali do nemocnice alebo ho odvolali do práce, to ide mimo neho a neovplyvní to. Ale nevediet povedať nie, nemôžem, už som DOHODNUTÝ inak, to by som mu vykopala vojnovú sekeru.

madeline1
20. jan 2022

Tiez sa priklanam k tomu, ze vasi mozu zagratulovat v nedelu rano, nemusis robit oslavu. A v sobotu bud ty so svojou a on so svojou rodinou. Urcite mu nevycitaj, ze ide s mamou do nemocnice k bratovi, to by ti i on mohol vycitat, ze neides tiez. Tak to vyslo, tak si to kazdy zariadte zvlast.

madeline1
20. jan 2022

@h2 v nemocnici bude tak tri hodiny a aj keby sa este zdrzal, neskor vecer urcite bude doma... uvidia sa teda rano, doobeda, vecer...ja tiez nerozumiem, kde je taky problem...

Naco robit zbytocne dusno ako tu niektore pisu, ze ma drzat dohodu ako chlap, to su take zbytocne natahovacky, ani sa mu necudujem, ze sa citi tak ako povedal.

number19
20. jan 2022

@h2 "Takže má skákať, ako zavelí manželka? "
Ma dodrzat dohodnuty plan na ktorom sa s manzelkou dobrovolne spolocne uzhodli.
Ak vidi ze jej zmeny v plane nesadli (ja osobne by som s tym problem nemala, ale autorka ma), tak ma byt schopny dodrzat povodnu dohodu s manzelkou.
Nevidim problem ist navstivit brata v nedelu, autorka sama navrhla kompromis, svokra ziaden neakceptuje a manzelik je roztraseny slaboch.

monimika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
20. jan 2022

@vroni Držať dohodu, ako chlap? Myslíš, že sa presne dohodli, že on nesmie počas návštevy rodičov ani nos z domu vystrčiť? Rodičia tam budú od piatku do nedele. Keby prišli len na sobotu poobede na oslavu a on by práve vtedy išiel preč, to by bolo blbé. Ale takto? Absolútne nie. Nuž, ale nech si každý ničí svoj vzťah s manželom, ako sa jemu páči. 🤷🏻‍♀️

llucciaa
20. jan 2022

chápem, čo tým myslíš, prečo ťa to trápi, ale tak bude s vašimi v piatok večer, sobotu doobeda, ono nemyslím si, že nebudete spolu celý deň, nemusíš sa báť a zase je to od neho pekné že chce ísť aj za bratom, nebránila by som, venuj sa ty tvojím rodičom

h2
20. jan 2022

@number19 Autorka nenavrhla kompromis. Kompromis je niečo, kde každý trochu ustúpi tomu druhému. To, že ho za mamou a bratom posiela, až keď jej rodičia odídu a on si splní svoje šoférske povinnosti, nie je kompromis.

number19
20. jan 2022

@h2 Nechapem preco svokra + manzel (vediac ze maju navstevu) nemoze ist za 2. synom v nedelu?

number19
20. jan 2022

@h2 Vies problem je niekde inde a nie v nedostatocnej flexibilite autorky.
Ale to len moj nazor.

h2
20. jan 2022

@number19 To je predsa jedno, môžu mať xy rôznych dôvodov. Ja zase nechápem, prečo má byť autorkin manžel celý čas návštevy jej rodičov s nimi. Predpokladám, že prídu hlavne preto, aby videli dcéru a vnúčatá. Možno budú aj radi, keď budú môcť byť s dcérou aspoň chvíľku aj sami.

h2
20. jan 2022

@number19 A kde podľa Teba? Podľa mňa v neochote, neschopnosti pochopiť partnera a v prílišnej vzťahovačnosti autorky. A ešte v tom, že jej muž je tak trochu "podpapučovy" typ a naučil ju, že vždy skáče, ako ona píska. Takže keď raz chce aspoň trochu z toho vybočiť (aby mohol skákať, ako pre zmenu píska mamička), tak už je zle.

number19
20. jan 2022

@h2 OK vidime to odlisne. Len som chcela dat najavo to, ze autorku v jej "rozhorceni" chapem.
(Mne by to bolo jedno, ale jej nie je). U manzela by mi vadilo, keby videl, ze mi nieco nesadlo a on na to kasle. Ona mala istu predstavu o vikende (s nim predebatovanu predpokladam) a zrazu necakana zmena.
Tak ale to im my nevyriesime, kazdy ma inu dynamiku v manzelstvach.

jana_eyre_2
20. jan 2022

@number19 v nedeľu zrejme nemôže ist, pretože by to nestihol.. keďže brat je 60km ďaleko, musí niekde vyzdvihnúť mamu a na obed by sa musel vrátiť pre svojich svokrovcov aby ich zaviezol na stanicu..

Mne je toho muža ľúto, on mal narodky, všetkých všade vezie, každému ide pomôcť a pritom možno najlepši darček by bol pre neho pokoj od všetkých takýchto zabomysich vojen..