Kritéria pri výbere partnera

warholette
14. júl 2014

Po prečítaní asi sedemdesiatej témy o partnerských problémoch ma napadla otázka - aké sú vaše kritériá pri výbere partnera? Je to zhoda názorov a gólov v živote (o tri roky chcem svadbu, o päť dieťa), je to kompatibilita s jeho rodinou a kamarátmi a naopak (on vychádza s vašou rodinou a kamarátmi, vy máte radi jeho rodinu a kamarátov), sú to spoločné záujmy a záľuby? Alebo je to len "láska" a máte sa radi a obaja tajne dúfate, že sa ten druhý zmení podľa vašich predstáv? Pretože mám pocit, že v poslednej dobe sa partneri nerozprávajú o životných cieľoch, hodnotách, budúcnosti, svojich predstavách o tom druhom predtým, ako spolu vstúpia do partnerského zväzku (naschvál nepíšem manželstva, lebo aj tie sú na ústupe), a potom sú prekvapení, keď nastanú hádky a problémy.
Dodatočne, koľko partnerov ste mali pred tým, ako ste si našli svojho súčasného, a čo je pre vás "dealbreaker", kedy ste ochotné ho poslať k vode.

oslo1
14. júl 2014

@lili_mia
Ja som narazila na knihu How to capture the heart of mr right. Tato kniha sa stala mojou bibliou. Je tam o randeni, mala som aj dalsi diel o Internetovej zoznamke. O tejto bolo napisane, ze ked ta chalan nepozve do 4 email u na rande, tak poslat k vode a next!
Je tam vela veci pisanych. A hlavna vec, ked chytis toho praveho a budes sa spravat podla rules, tak ta do roka poziada o ruku A bude sa k tebe spravat s uctou a respektom. Splnilo sa. Knihy uz nemam, podala som dalej.

lili_mia
14. júl 2014

@oslo1 Nooo tak potom je problem u mňa, niekedy aj mesiac a ja nechcem stretko.

mima4
14. júl 2014

@oslo1
@lili_mia

inak baby, vraj podla roznych vyskumov jednym z tych veelmi dolezitych kriterii u zien su "zdroje"...chapeme sa,neee? 😀

mokon
14. júl 2014

@warholette nečítala som celú diskusiu,ale keď dokážeš dennodenne s manželom pracovať 13 rokov v jednej kancelárii ako ja a stále to bude ok, po práci opäť spolu, tak potom je ten pravý - kritériá môžu byť ako kto uzná za vhodné 🙂

zita19
14. júl 2014

@mima4 no mas pravdu, co uz z chlapa ked jeho korunne klenoty su len take symbolicke a este aj nevykonne 😉

oslo1
14. júl 2014

@mima4
Som prave odkrutila 12ku bez ujmi na zdravi, ale nechapem. Prosim vysvetli.

oslo1
14. júl 2014

@lili_mia
Mesiac ked uz randis s niekym konretnym ? Alebo mesiac ked plejes plevel od kvetiniek?

maca_p
14. júl 2014

@mima4 a podla tvojich kriterii muz musi byt inteligentnejsi ako boh, alebo ma boh inteligencne navrch nad tvojim muzom? 😎
to snad naozaj nemyslis vazne.... 😢

mima4
14. júl 2014

@maca_p
čo nemyslim vazne?
vies citat s porozumenim?
ak niecomu nechapes, spytaj sa ma..lebo splietas..sorry

lili_mia
14. júl 2014

@oslo1 Mesiac komunikacie s tym istym "nikom - uzivatelom" Proste uz bolo niekolko takychto stretiek a reakcie tych chlapov, nemam chut.

lili_mia
14. júl 2014

@maca_p Nie viac ako Boh. To aby sa vedeli porozpravat aj o tom preco Lidl nemal pokladnice v poriadku. pre niekoho dolezite taketo rozhovory a pre niekoho je maximum .. dnes bolo vedro, ma porazi ak bude aj zajtra.
@mima4 Ja som tiez takyto komunikativec. ja dokazem polemizovat o nad tym, ze v KE je zrazu vela audin. To tak dobre ludia zarabaju, alebo maju na tak drahe lizingy, ci pozicky od nebankoviek?

maca_p
14. júl 2014

@mima4 pride mi nepripustne, ak niekto napise, musi boha milovat viac ako mna....

mima4
14. júl 2014

@maca_p
ale to je nepripustne PRE TEBA, nie pre mna. Pre mna je to podmienka cislo 1 alebo number one 😉

zuzanockamt
14. júl 2014

ja som nemala nejake vopred stanovene kriteria ... jedine, co som chcela, aby bol min. o 5 rokov starsi - co aj mam -vekovy rozdiel 7 rokov ... a aby mal vzdelanie na rovnakej urovni ako ja - co tiez ma 🙂 ... podla mna sa tu neda planovat vsetko presne do bodky ... bud to pride a funguje alebo nie

maca_p
14. júl 2014

@mima4 vyvetli to teda. ma teda milovat viac boha aj ako vase deti, ak ich budete mat? alebo ty budes milovat stale boha viac ako svoje deti?
nerozumiem tomu, preco je boh kladeny na piedestal az za realnym ludskym zivotom?

zuzanockamt
14. júl 2014

@oslo1
@lili_mia ja som bola s mojim manzelom v mailovom, neskor telefonickom kontakte asi 3 mesiace, kym sme sa stretli ... nemali sme ani fotky vymenene 😀 ... vtedy bola taka "moda" udrziavat internetove vztahy u nas v skole - bola som asi druhacka na VS 😀

mima4
14. júl 2014

@maca_p
pravdaze, aj v mojom zivote to bude vzdy tak, prve miesto Boh, za nim manzel, potom deti... detto manzel...
Nie je nic lepsie ako mat partnera, ktory to takto ma v poradi, pretoze viem, ze muz sa riadi urcitymi principmi, ktore su pre neho smerodajne a ja mam v nom oporu.. Muz ma milovat svoju zenu, tak ako Kristus miluje svoju cirkev... ze svoj zivot za nu polozil...
Ale chapem, ze je to tazke a mozno nemozne pre teba chapat, pretoze obycajne vacsina ludi vnima vo svojom okoli negativne priklady ludi, ktori vyzeraju sice nabozne... ale nemaju vieru...

zuzanockamt
14. júl 2014

@mima4 a preco si teda nespojila svoj zivot len s bohom, ked je pre teba vsetkym? ... u mna je na prvom mieste dieta, potom muz ... a viem, ze ten, co to tu riadi, tak ma aj tak akceptuje a pomaha mi, hoci ho nestaviam na piedestal, nederiem kostolne lavice a neodriekam denne naucene modlitby 🙂

mima4
14. júl 2014

@zuzanockamt ale spojila, ale vies, kedze si to nezazila, nepochopis 😉
Hadam mozem mat vlastne kriteria na muza pre zivot, ci nie? 😉 A taktiez mozem mat svoj rebricek hodnot 🙂

zuzanockamt
14. júl 2014

@mima4 jasne, mozes mat co len chces 😀 ... no nezazila veru, nie som nabozensky fanatik 🙂

zita19
14. júl 2014

@mima4 tak poradie boh, manzel deti nechapem.... Ked aj boha nechame na prvom mieste pre teba pre mne tuto priecku preskocime, tak pre mna su najdolezitejsie deti. Deti su predo mnou, manzelom, vsetkymi ostatnými... Narodenim deti sa manzel v rebricku posunul nizsie. Nemozem si pomoct, pre mna je to tak.

zuzanockamt
14. júl 2014

@zita19 pre kazdu matku to je tak, ja som to tiez ako bezdetna nechapala, ale po narodeni dietata som vselico pochopila 🙂 ... to sa musi zazit 🙂

0silvia0
14. júl 2014

@zita19 myslím, že mima4 zatiaľ nemá deti, takže možno časom priečku 2 a 3 prehodí 😉

celasapremenim
14. júl 2014

@mima4 chore
vies, kazde nabozenstvo a vieru si vymysleli ludia kvoli nastoleniu poriadku v spolocnosti, ked uz to bolo neunosne
potrebovali, aby sa ovce dacoho bali, nech posluchaju panov, nech ti mozu v klude ozobracovat, panovat a okradat poddanych
je to to iste co kazda sekta, vymetenie mozgu, ci uz je to krestanstvo, ci islam, ci hocico ine
iba zdravy a inteligentny clovek dokaze zit na svoju vlastnu zodpovenost

mima4
14. júl 2014

@zita19 v pohode, kazda sa riadime niecim inym. Ja som toho nazoru, ze muz ma mat to najdolezitejsie miesto v srdci zeny.. lebo ked to tak je a ked je to aj navzajom, tak deti maju raj 🙂

@zuzanockamt neberem ti to, toto je vsak postoj aj zien - matiek, vacsinou z krestanskych kruhov... Aj to je jeden z dovodov rozpadov vztahov, ze dieta sa dostalo pred partnera...

mima4
14. júl 2014

@celasapremenim čo chore? 🙂

ushuaia
14. júl 2014

@zita19 len tak luskam a citam...teda ja osobne som mala ,,kriteria ako nastrocna,, 🙂 , a neviem pride mi teda divne stavat boha na prve miesto v zivote, aj ked veriaca som...teda verim ze niekto tam hore je a riadi to tu... 😎 - to je na odlahcenie. Hm a mojho terajsieho partnera som veru nehladala podla kriterii...prosto prisiel mi do zivota a som nesmierne stastna , ze som nasla niekoho takeho...a samozrejme teraz je prvorada nasa mala certica... 🙂

celasapremenim
14. júl 2014

@mima4
no mozes sa aj na hlavu postavit, tvoj pohlad na partnerstvo je chory 🙂

sisi1978
14. júl 2014
Používateľ sisi1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sisi1978.

@mima4
môžeš mať rebríčkov hodnôt koľko chceš, ale si riadne mimo...veď aj si mima.. 😀
ja len ľutujem tvoje deti, ak teda taká strašne náročná žena ako si si ty sama o sebe povedala, nejaké mať budeš...
no a že tvoj muž musí byť inteligentnejší ako ty... tak to hovorí samé za seba...asi potom nebol problém nejakého zohnať, všakže? 😀

mima4
14. júl 2014

@sisi1978
preco si sa pustila do urazania mojej osoby?
Nepozname sa osobne, ale ja nie som naucena na takuto komunikaciu.
Je mi luti, ak niečo tazke vo svojom zivote prezivas, ale neutoc kvoli tomu prave na mna.

co tak tolerovat a respektovat nazory inych ludi? ich postoj...?