Krst - nátlak svokry

motylik47
16. sep 2016

Milé baby.. mám taký sprostý problém. Len čo sme oznámili svokrovcom, že čakáme bábo, svokra zavolala svojho druhého syna (má môjho manžela a jeho brata, ktorý je slobodný, býva pri mamičke, sám nedokáže nič urobiť, ťahá mu na 40tku a nemám ho rada) a oznámila mu,. že nech si príde s nami vypiť, lebo že bude krstný. Do mňa vošli zaraz všetci čerti, že čo už rieši, keď som bola len v treťom mesiaci, a ešte viac, keď prišiel do obývačky, len sa zatváril, že "čo ja s tým mám" a odišiel preč. Ani jedno slovo nepovedal. Teraz som v siedmom, a som v hlúpej situácii, lebo viem, že ona bude do mňa hučať, aby som ho dala za krstného lebo je to jediný brat a pod, a čo by ľudia povedali, keby sme ho nedali... och, keď si predstavím, čo to bude po pôrode, tak mi je zle.
Pritom minule sme boli všetci traja so švagrom v bare, a tam sme to oznámili spoločným kamarátom. Jeden znovu doňho drgol, že budeš krstný, a on že no ani za Boha nebudem krstný. Tak som mu vtedy povedala, že ho ani nikto nevolá.
Lenže viem, že akonáhle sa to narodí, tak začne peklo, a keď neurobím, čo mamička bude chcieť, tak ma znenávidí na celý život a ešte na smrteľnej posteli mi to bude vyčítať.
Moja situácia je taká, že mám dve vydaté sestry a vydatého brata, ktorí sú už niekomu krstní, ale mám aj slobodnú sestru, ktorú by som rada dala za krstnú. Lenže zas bude mať svokra protiargument, že keď ona bude krstná, tak švagor bude krstný. Ale ja ho tak nemusím, že si neviem predstaviť, aby naše dievčatko stále počúvalo toho ufrflaného zakomplexovaného chlapa, v každom druhom slove nadávka, chudáčik, lebo nemá ženu, a vlastne všetky ženy sú ku*vy a stále dookola, ako všetko je zle, všetko je na hovno.
Najhoršie je, že čo povie mamka, to on urobí. Už som raz urobila tú chybu, že hoci on nechcel ísť za svedka nám na svadbe, tak ho mamka prinútila, a potom ešte rok od svadby som musela počúvať, aké to bolo trápne, že tam musel sedieť, ako ch*j a mal ten po*ebaný motýlik... proste celá svadba bola o ňom. Vtedy boli svedkovia tiež moja sestra a on. Ale keď poviem svokre, že dám za krstnú mamu len moju sestru a nikoho viac, tak bude peklo.
Poraďte mi, ako z toho von. Lebo keď svokre poviem moje argumenty, tak on za ňou pôjde, a bude z neho nakoniec najväčší chudáčik, ako vždy.

mimusina
7. okt 2022

Jednoducho oznámte že bude krstná len Tvoja sestra a hotovo. Tiež to tak máme a žijeme. Možno časom aj krstný bude🤷‍♀️švagra ktorého nemusím by som v živote nedala za krstného otca-neurob to vlastnému dieťaťu🙏bol nám svedok na svadbe a teda tiež stačilo🤦‍♀️