Kto žije v domácnosti so svokrom?

wewerka01
5. sep 2021

Všade sú diskusie o svokre. Nájde sa tu osôbka, ktorá žije v spoločnej domácnosti so svokrom? Ako sa žije?Mňa to čaká.

annamalaga
5. sep 2021

Podľa toho, aký je svokor povaha. Či priateľsky alebo namyslený a rozkazovacny. Či Vám nebude kecat dotoho, ako žijete , koľko energii míňate , či robite alebo ležíte stále. Atd. Ak nie, tak je to asi lepšie ako u svokry. Ale rozmýšľala by som , ako zadovážiť radšej vlastne bývanie.

oktoberka
5. sep 2021

@wewerka01 idete bývať k nemu,do jeho domu?
Tak rešpekt.
A uvidíte.

pininka1
5. sep 2021

Moja kolegyna a veruze lahke to nemaju. On ako chalp, rano si ide urobit ranajky,kuchyna ako po vybuchu, nevie tam udrzat ani minimalny poriadok. Ale zasa ked bolo cokolvek treba, ci deti postrazit,alebo odviest niekam dalo sa spolahnut. Nikdy nemas nic idealne, vzdy treba urobit kompromis ked idete takto byvat a od zaciatku sa tak aj nastavit.

tosomja
5. sep 2021

Môj bývalý svokor bol "terorista" doslova. Ráno o piatej vysaval, varil, robil hluk, aby sme vstali ... A keď sa už nedalo spať, všetkých pobudil, on išiel spať 😄
Varil vyslovene on, samé lacné výpredajové potraviny, nikdy nič dobré, len to, čo on chcel. Vždy telka pustena, či treba či nie, hlasno, že aj mŕtvoly zobudí. Nadával na každého, len on bol najlepší. Zahundrany neskutočne. Len jeho názory boli v poriadku. Našťastie sme tam chodili len párkrát do roka, nikdy by som nevyvala ani s mojou vlastnou mamou, nie to ešte s cudzími ľuďmi. Pre mňa bol cudzí a aj svokra.

annamalaga
5. sep 2021

A ešte ma napadlo. Ma hospodárstvo ? Chová dačo ? Pestuje dačo? Aby si mu tam slúžku robiť nemusela.

diaalex
5. sep 2021

@wewerka01 žijeme vo viacgeneračnom dome, máme zvlášť vchod aj poschodie… museli sme si určiť hranice, zo začiatku sa starala do všetkého, prezrela kde ako som uložila veci, keď jej chýbalo niečo do práčky, tak ona prišla ku nám a naše prezrela a vybrala manželove veci …
Teraz sa cez deň (som na materskej) vidime asi 5min, podľa manžela ake bude super že nám jeho mama pomôže (bývala ucitelka v škôlke) realita je taká že o malú ani nezakopne, nejde s ňou von, nehrá sa s ňou .. takze tak

maryah
5. sep 2021

Ani neuvažuj! (Výkričník som nedala na rozkaz, ale ako zvolacia, priam až žalostne zvolacia veta 😉🙂) Utekajte do vlastného, nech je/sú akýkoľvek 🙏

annamalaga
5. sep 2021

@diaalex tak sa odstahujte. Čo i len do jednoizbaku a máš pokoj.

ivka21
5. sep 2021

@wewerka01 ja mam skvelého svokra rad vari, závara keď treba po stráži aj deti. Keď môže pomôže. Napriek tomu si myslím ze každý by mal mať vlastnú domácnosť.

diaalex
5. sep 2021

@annamalaga určite nie 😁 radšej budem bývať so svokrou kým si čo najviac nenasetrime ako budem sprostý národ s úverom na 25-30 rokov 🙈

sasa1310
5. sep 2021

@diaalex sprostý národ s úverom na 30 rokov? No sprostá si ty. Zatiaľ čo ty šetríš dajme tomu za polroka 10 000 eur, tak presne o takú sumu sa dvíha aj cena tvojho vysnívaneho budúceho domčeka či pozemku. Takže tvoje šetrenie je nulitné. My máme dávno úvery, kupené nehnuteľnosti za lacnejší peniaz, ktorým úver dopomohol k nadobudnutiu vlastného majetku.
Ja sprostá mám hypotéky dve. A vieš prečo. Lebo jednou hypotékou som kúpila nehnutenoľsť pred 3 roky za 70 000 eur a dnes má hodnotu 120 000 eur. Druhá hypotéka to isté. Snáď aj ty našetríš za 3 roky 50 000 eur, keď teda nie si taká sprostá ako národ s úverom na 30 rokov. Si pobavila s tvojou finančnou gramotnosťou

sasa1310
5. sep 2021

@diaalex okrem toho šetrím tiež, ale už nie na nehnuteľnosť, ale na dovolenky na autá a pod. na rozdiel od teba, ktorá stále nič nevlastní. Smutné rozmýšľanie máš

diaalex
5. sep 2021

@sasa1310 zlata moja ani kus ma nezaujima tvoja hlúposť, o 3 roky budeš revat a predávať nehnuteľnosti za lacný peniaz, dovrsis 50 rokov, budeš stará, v práci ta nahradí mladšia a rýchlejšia generácia a ty budeš vyplakávať aby ta štát dotoval, nebudeš mat z čoho platiť tie tvoje hypotéky, poseres život svojim deťom, lebo ta budú musieť dotovať aby si prežila … tvoja finančná gramotnosť je na bude mrazu, vidíš si len po nos ako 80% ľudí, úspory mas tak na 2 mesiace a ty tu ideš poučovať ľudí? 😁😁😁 traaaapna si 😁😁😁
Len pre tvoju info pozemok už máme dávno kúpený, behom 5 rokov sme si nasetrili na nehnuteľnosť v centre mesta, ktorej hodnota este vždy stúpa a obaja máme prácu, ktorú este aj naše deti budú robiť 😉 zamysli sa nad sebou, nie každý na tomto fóre je predavač alebo este lepšie, manažér 🙈😁😁
Pani sa tu pýtala na názor, ja som ho vyjadrila, to že sa ti nepáči je tvoja vec, skroluj nižšie a navazaj sa do tvojej kategórie hlúpych gramotnych ľudí 😉

slecnalemonova
5. sep 2021

@diaalex len tak na okraj… je trosku rozdiel mat pozemok v centre Rožňavy a trosku ine dom v centre Ziliny napríklad. Lebo vzdy vyhodnejsie predáš dom v centre väčšieho mesta kde je dostatok prace a možností habadej ako pozemok sice v centre ale v hladovej doline.

sasa1310
5. sep 2021

@diaalex Už kupujem vankúš aby som mala kde plakať 😀
Nemusím nič predávať, poteším ta, hypotéky mi splácajú cudzí. 🙂 Podotýkam priamo v BA. Skús si našetriť a kúpiť nehnuteľnosti v BA, trošku rozhľadu by sa ti zišlo.
A ako bonus nemusím byť nasačkovaná u svokry, ani som nikdy nebola. Svokra nerieši obsah mojich skriniek a nevyplakávam na internete aké to bolo ťažké.

dskjhfdlkdjhl
5. sep 2021

@diaalex Tvoj nazor na hypoteky mas niecim aj podlozeny?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1310
5. sep 2021

@elizabet173 áno, to sú zadubenci. Ja keby som mala šetriť na byt v BA, tak doteraz nič nemám. V Rožňave asi raz dva našetríš na pozemok, to je pravda.

dskjhfdlkdjhl
5. sep 2021

@wewerka01 Ja som mala mimoriadne dobreho svokra, napriek tomu by som spolocne byvanie ani nezvazovala. Je to ina generacia, mladi maju byvat sami. Samozrejme, ak by islo napr. o 1 rok a bolo by iste, ze potom pojdete do svojho, tak by som to s tym mojim svokrom zvladla. Ale my nepozname toho Tvojho svokra, nevieme ake ma maniere, ci by ste byvali v dome, alebo v byte atd. Dala si malo informacii. V kazdom pripade, ak je co i len mala moznost na samostatne byvanie (a to zvycajne je), tak by som urobila vsetko preto, aby to byvanie bolo samostatne.

ivkazba
5. sep 2021

@sasa1310 úplná zbytočná snaha vysvetľovať. Vieš koľko takto hlúpych ľudí som za 18 rokov vo finančníctve stretla? Škoda reči.

sasa1310
5. sep 2021

@ivkazba veru. Nie je umenie šetriť, umenie je vedieť investovať.

annamalaga
5. sep 2021

Autorka. Malo informaciii si dala. Prečo tam musíš ísť?

annamalaga
5. sep 2021

Lepšie bývať v jednoizbovom byte samy, ako vo viacgeneracnom dome cela rodina. Ale niektorí chlapi nechcú ísť bývať do bytu, tak ostávajú radšej vtom viacgeneračnom dome.

annamalaga
5. sep 2021

Ja mať tak na byty , tak kúpim aj 5.

annamalaga
5. sep 2021

@diaalex lenže vy už máte stavebný pozemok, čo ak autorka nemajú nič. A to presťahovanie schce skôr chlap, ktorý chce bývať v dome? Hm😒

ninusa221
5. sep 2021

Tak keď si našla podobne diskusie o svokre tak to bude nieco podobné… takže nič dobre.. nechapem toto zmýšľanie ísť byvať k rodičom

tabakmirka
5. sep 2021

Kamarátka tak žila, ale nedávala to, našťastie muža si ako tak naučila, že sprace po sebe, že nenachádza ponožky kadetade, ale po svokrovi upratovala všetko. Nervózny bol, keď nebolo každý deň niečo navarené, to aj do práce chodila, no akože furt niečo.

sashabb
5. sep 2021

@diaalex no dohovie či aj tá svokra je taká šťastná z tvojej prítomnosti 🙈

tanapeta
5. sep 2021

@diaalex sprostá si akurát tak ty. Navážať sa a urážať ľudí, ktorí sú zodpovední a nekrátia svojich rodičov o ich vlastné súkromie, je totálne sedlácke.

annamalaga
5. sep 2021

@tabakmirka a vydržala to alebo sa rozviedla?