Len dávaj, chcieť je hriech

netusimako
10. jún 2013

Ahoj. Ja tiez uz neviem ako dalej... Prosim len o nazor inych, zacinam mat pocit ze som za inej planety a moj nazor je jednoducho cudny... Sme spolu 20 rokov, mame tri deti, sme zdravi, mame obaja uz dost po styridsiatke, partnerkin pokus o rozvod. Je toho tak vela, neviem cim zacat. Mam ju rad, nechcem rozchod. Aj kvoli detom. Vlastne co mam pisat? Je to na dlho. Tu to asi nepatri. Neviem. Mozno s pribudajucim vekom sa pokusam viac a viac zbavovat cinnosti, ktorych vyznam klesa, teda aspon si myslim, ukrajuju z drahocenneho casu, ktory sa neuprosne krati... Mozno tu budem este 40 rokov mozno uz zajtra nie... Ak prezijem dnesok tak zajtra by som chcel zacat den s vedomim ze vcera bolo fajn a dnes moze byt tiez ked budem chciet a dokonca lepsie. Nefunguje to. Nie som sam. Keby prispel aj partner, to by nam bolo. Uvarim, operiem, poriadim, ozehlim, vybavim, zariadim, zarobim... To je nic, nepodstane, neviem sa ale sam so sebou rozpravat, hladit, milovat, zamilovane sa na seba pozerat, neviem. Citim ze potrebujem uz aj nieco dostat, aspon trochu, chcem len viac pohladit ako len raz za tyzden, chcem aby sa na mna usmiala aj vtedy ked sa neusmejem prvy, aby ma aspon raz za rok zviedla, povedala ze ma chce, aby aspon raz za rok pri sexe vykrikla, aby sa nedrbala s ponozkami a handrami donekonecna (je to mozno ok ale mne sa to nezda-ponozky- kazdu musi najprv predprat rucne, prevratit, dat do pracky, potom zavesit, potom zvesit, ked vyschne musi sa pekne ulozit, aby dozrela, na druhy den sa prevrati, potom zlozi a da sa do skrine - cely tento proces sa musi opakovat cca 3500x za rok x cca 15 rokov a to je iba o ponozkach...) Chcem aby sa ma nepytala na kazdu somarinu a urobila to, aby si vzala do ruky tenisovú raketu alebo obula korcule zvolala "idem, kto ide so mnou" a ja by som siel aj keby som mal polamane nohy. Pranie, žehlenie, riadenie je otrava, tak preco si to neulahcit a najdeny cas venovat niecomu prijemnemu. Ked dam takuto poznamku tak sa moc staram. Varil som dlhe roky, nemusela sa starat o kuchynu, nakupene, pripravene. Nemusela riesit ekonomiku, ani v tom nie je doma, zmysel pre peniaze nema, nie su pre nu podstatne, mozno preto, ze sme nikdy netreli biedu a vzdy boli, kedze sa o to niekto staral, mne to ale nevadilo az do chvile ked uz toho mala vraj dost. Nespokojna bola dkonca aj vtedy, ked prisla po tyzdny zo skoly, doma vsetko OK cisto, poriadene a na stol dostala dobru teplu veceru, alebo ma zastihla zehlit. Katastrofa, okamzite mala pocit ze si poradime aj bez nej a bolo zle. Pracujeme obaja v statnej sprave,obaja sme VS vzdelani, ona dokoncila skolu pred rokom, nase platy su cca rovnake. Z nich to ale nevychadza a deti sa chystaju na vysoke. Musim popri zarobit aspon to co v praci. Pre nu je to nepodstatne ani nevie a ani sa nesnazi vediet kolko a odkial, proste su. Podala ziadost o rozvod, tesne pred pojednavanim ho stiahla a ja teraz neviem uz ale vobec co??? "Nemam Ta rada" , "najdi si inu" je uz bezna sucast "komunikacie". Pre mna take strasne citlive veci, no pre nu je to asi ako dobry den, mate dren? Prosim Vas neviete mi poradit co chce? Viem co nechce - ma pocit ze ju chcem zmenit, na sebe sama nechce zmenit nic, caka ze to k lepsiemu dospeje same a ze sa polepsim ja alebo ak nie, tato suprava nepocestuje v terajsom zlozeni, cele zle... Koncim moc som sa rozpisal. Dakujem za nazory.

froschka
10. jún 2013

@netusimako pokial ona nechce tak nie je dovod na zachranu....deti mate dospele tak niet dovodu vyhovorky ze zostanete spolu koli nim...mozno ma ona ineho a nechce to povedat preto je odmerana k tebe....mozno jej cele roky nieco chybalo to co si si ty nikdy neuvedomil a nikdy jej nedal...to musis vediet ty....

darzneba
10. jún 2013

@netusimako ona si vas ani nezasluzi...

acer11
10. jún 2013

a na čo ešte čakáš 😖

sirinka
10. jún 2013

@netusimako hladat cestu jeden k duhemu... Ale najprv zisti, ci je z jej strany skutocny zaujem... Jedine otvoreny rozhovor, neutralna poda. Pripadne jej to napis, opis jej svoje city k nej, ako by si rad prezival vase dalsie spolocne chvile... Manzelstvo a vztah dvoch ludi sa oplati zachranovat aj ked su deti uz velke... Ona mozno stratila prave ten pocit, ze ste za niekoho zodpovedny, ze sa o niekoho starate a nevie najst caro manzelstva len vo dvojici... Inak tie ponozky, asi by som ichradsej nenosila, keby som mala s nimi vyrabat takuto ceremoniu 😉

lucinocka
10. jún 2013

tie ponozky su masaker 😀 😀 to radsej ani mojmu necitam, lebo stale sa pohadame , ze mu ani par nezlozim spolu 😀 😀

maznacik007
10. jún 2013

a preco stiahla navrh na rozvod...

osobne by som skusila diskretne zistit kto je za tym ... nap. sukr. detektiv... ak nie je nikto tak ju dotlacit na nejake vysetrenie hormonov ci nie je na vine napr. stitka...
ak ani to tak sa priprav na rozvod ... poziadaj o striedavku a uzivaj si zivot...

nice202
10. jún 2013

"Nemam Ta rada" , "najdi si inu" ....no nestaci toto? zbal nohy na ramena a podaj o rozvod ty. Ked pride na lamanie chleba, tak mozno zisti o co prichadza a uvedomi sa. Ak nie, tak nie. Vela ludi sa rozvadza aj z inych dovodov....

fra
10. jún 2013

tak mimo- pripomina mi to strašne tuto pesničku, vždy som si pri nej hovorila, že tak by som skončiť nechcela ..." teď si víla z paneláku, sama dečka samý krám.... "

https://www.youtube.com/watch?v=oZGh_eKrnx4

.
@netusimako
vidím to jedine na dobreho maželskeho poradcu ... a nie raz, ale priebežne aspon počas jedneho roka ...poznám manželstvo, kde to zafungovalo dobre a zo vzťahu ktory bol pred rozvodom dokazali obaja povstať a vybudovať niečo ovela lepšie, ale to museli chcieť obaja ... manželka sa možno tiež potrebuje vyrozpravať presne tak ako ty tu, určite má nejake city, potreby a tužby , ale myslí si, že je to zbytočné, možno aj ta žiadosť o rozvod je nejake take volanie o pomoc- a ak to teda stiahla, asi si myslí, že sa predsa len dá niečo vo vašom vzťahu zlepšiť ... a ty si jej napríklad o príklade s tenisovou raketou a korčulami hovoril? ....podla mna ten stereotyp je tam tak hlboko, že to asi sami nevyriešite a je potrebne na to dať nejaky impulz zvonku od odborníka

hradnapani
10. jún 2013

@netusimako myslim, ze mate tolko problemov, ze ani my to tu asi neporiesime.
Chod do manzelskej poradne, sam alebo obaja alebo si precitajte knihu Pat jazykov lasky (mozno si tu lasku prejavujete, ale kazdy uplne inak a mate o nej uplne ine predstavy, napriklad: mozno ta tortura s ponozkami je jej prejavom starostlivosti o vas a vas postoj nechape )... a hlavne pozbieraj este tie zvysky tvojej sebaucty a ked sa s partnerkou nijako nebude dat nic riesit, tak radsej zavrite tieto dvere (nie je nic smutnejsie ako neuctiva komunikacia a "zobranie" o naklonnost)... mozno za tymi dalsimi dverami ta bude cakat ta, pre ktoru budes darom z nebies.
Ale skuste tu poradnu, ak ste este neskusili, kludne aj sam, uvidis, mozno sa vam tam otvoria oci, mozno najdete riesenie.

maminuska
10. jún 2013

@maznacik007 rozvod a všetky tieto vyjadrenia ako nemám ta rada, najdi si inu je akokeby podvedomé sado a očakávania maso. Skúšam kam až môžem zájsť a čo všetko muž vydrží tomu by nasvedčovalo aj to tesné stiahnutie pred rozvodom , proste napätu strunu povoliť ale iba dočasne.
Je to určitá forma týrania partnera, no a keď to už partner nevydrží nastáva to maso - teda ak si niekoho na základe jej odporučania najde , tak je hajzel čo si nevedel udržat vtaka v nohaviciach toto ona nečakala alebo ak teda partner prestane doma pomáhat a prestane sa už zaujímat a kapituluje tak je to ignorand a ona je chúďatko utrápené.
Presne tieto hrátky mám odžité s exsvokrou , čo takto " uspokojovala " exsvokra. @netusimako

netusimako
autor
10. jún 2013

@maznacik007
Povedal som len ze s požiadavkami v navrhu na rozvod nemozem suhlasit. Inak bol som trochu zvedavy na jej argumenty na sude... Zrejme snaha Obvodneho uradu o urcenie kolizneho opatrovnika pocas rozvodu, co by bolo asi dlhsie obdobie, co by nam nakukoval ci nase deti su v poriadku...

dafy
10. jún 2013

@lucinocka aj u nás je to tak s ponožkami iba zvesím a nahádžem do koša na ponožky popárovať nemá kto 😀 😀 😀 😀

victory1
10. jún 2013

@netusimako No, kazda minca ma dve strany. Mozno, keby sem napisala tvoja manzelka /ak uz aj nenapisala/, tak by si bol vykresleny uplne inak, ako opisujes sam seba. A to nemyslim v zlom, jednoducho kazdy ma na seba trosku vylepsenejsi pohlad 🙂 Mozno ona ma pocit, ze ty sa snazis chytat druhy dych s korculami a raketou a ona je unavena zo vsetkeho a chce len tak relaxovat..po tom, ako sa ti vzorne postara trebars o tie ponozky. Mozno jej lezies na nervy vsetkymi tymi vycitkami, co vsetko i pre nu spravil a tymi ocakavaniami, co vsetko by mohla robit, ako by podla teba mala relaxovat, teda, keby chcela...Mozno ma tiez uz "svoj vek" a trapi sa s dakymi hormonalnymi zmenami..o ktorych ty mozno ani netusis, lebo dovernost a intimita v rozhovore sa medzi vami uz davno vytratila....
Takze moja rad..nezamyslaj sa nad tym, co ty chces, aby ona spravila, aka by mala byt /vykaslat sa na ponozky..zacat hrat tenis.../, skus sa zamysliet a aj spytat, co vlastne chce ona...Skus ju prekvapit trebars pozvanim na prijemnu veceru a pytat sa a pytat sa pytat sa..a pokial ju milujes a chces s nou zostat, tak sa jej potrebam prisposobit.

victory1
10. jún 2013

@dafy 😀 ..no a ja to odlahcim....bud rada, ze ich mozes poparovat..u nas je prave s parovanim problem....sme s dcerou prisli na to, ze nam pracka zere ponozky! ☹ 😝

netusimako
autor
10. jún 2013

@victory1 No s tou mincou OK. Urcite by to vykreslila inak. Myslim ze ponozky si nezasluzia tolko pozornosti (zavidím im, ked ich periem a skladam ja, tak su urcite nespokojne), tenis chodime hravat uz roky a myslim ze chodi rada, akurat ju treba zavolat🙂 To bol len taky priklad povedzme pasivity. O jej klimakteriu viem urcite viac ako si myslis a pytam sa vlastne stale co chce🙂 Myslis, ze vie?

fotoarch
10. jún 2013

budem za zlu ......toto je zase nejaka vymyslena rešerš, pisatelky co sa dnes zaregistrovala ....... kocky bezte sa na vzduch opalovat ...

janinah
10. jún 2013

@netusimako žene hodne po 40tke ako je tvoja hodne ubúda energia,len tak vyskočiť na korčule je ozaj ťažké,myslím prinútiť sa k tomu...ona sama to nechce,má ísť na korčule preto,lebo ty si to želáš? vy sa nerozprávate,nerozprávate sa o sebe,o svojich pocitoch,asi ste to nikdy nerobili...doteraz ťa pohladí občas,teraz by si chcel 10x denne a čo ak ona to tak necíti? poprečítaj si niečo o klimakteriu,to nie je len o tom,že žena stráca menštruáciu,je to oveľa rozmanitejšie,menia sa pocity,energia,názory,myšlienky.....radím ísť do manž.poradne,kľudne choď sám,ak natrafíš na dobrého odborníka najlepšie ženu,tak sa ti možno otvoria oči a získaš iný pohľad na ženu

victory1
10. jún 2013

@netusimako Myslim, ze uz ste spolu dost dlho a nie je to tak, ze ona sa jedneho krasneho dna zobudila a povedala si...tak a budem pasivna! Toto je vec povahy, su ludia, ktori sami ziadne aktivity nevymyslia, nezrealizuju, ale ked to niekto vymysli a dohodne za nich, velmi radi sa prisposobia. A nie je to tym, ze by nechceli, ale im to vlastne ani nenapadne....Skor by som sa zamyslela, preco ti to kedysi nevadilo a zrazu ti to vadi. Alebo to bolo tak, ze od zaciatku vztahu jej tu pasivitu vycitas?
Vies a ani ten tvoj uvodny prispevok mi akosi nenaznacuje, ze ju milujes a chces s nou zostat, ze si nestastny z toho, ze by ste sa rozviedli. Opisujes vlastne to, co ti na nej vadi a napriek tomu s nou chces zostat...Mozno treba porozmyslat, ci je to naozaj laska z tvojej strany a nie zvyk, popripade trosku dotknute ego kvoli tomu, ze ona chcela opustit teba...

Pises, ze ona ocakava, ze ty sa zmenis..takze asi vie, co chce. Nepises, pretoze nechces, alebo nevies, co ocakava, ako sa mas zmenit. Skor mi to cele pripomina, ze sa idete natahovat o to, kto je ten zly, kto je na vine a kto ma cosi so sebou robit...No, ale ak to neviete /a pripustit aj vlastne chyby a nedostatky si vyzaduju kus sebareflexie/ a napriek tomu chcete udrzat manzelstvo funkcnym, je to zasadna chyba v komunikacii. Cizu tu pomoze len rada psychologa...

janinah
10. jún 2013

ešte k tým ponožkám,kúp jej sušičku,z práčky hodí ponožky rovno do sušičky,potom len popáruje a šup do skrine 😉 mne sušička neskutočne ušetrila čas

dionyzka
10. jún 2013

@netusimako ...neviem, ci Tvoju manzelku dobre odhadnem, ale podla mna je jej viac nez dobre (nie kvoli tomu, ze si prakticky v domacnosti a pod.). Mam pocit, ze je si Tebou prilis ista a nikdy v zivote nemusela o nic bojovat.
Skus urobit toto: pridi domov a povedz jej nech Ti da rozvodove papiere, ze jej ich podpises - uplne v klude. Navrhni majetkove vyrovanie s chladnou hlavou, odstahuj sa zo spalne a zacni sa k nej spravat chladno - ved si mas najst niekoho ineho.
Podla mna si uvedomi, ze Ta straca a ze o lasku sa musi cely zivot bojovat a starat. Navrhni jej potom manzelsku poradnu, psychologa - verim, ze Vam to pomoze.
Moze byt, ze niekoho ma a chce Ta jej spravanim vyprovokovat k rozvodu - aby Ty si bol ten zly, co sa rozviedol.
Ak nic nezaberie - zijes iba raz. Deti su uz dospele. Zasluzis si mat po boku niekoho, kto si Ta vazi, a kto spolocnemu vztahu priklada vaznost. Zial, niekedy rozchod patri do zivota :(
... a tie ponozky su trapne a nasralo by to aj mna 🙂

janinah
10. jún 2013

@dionyzka to hádam nemyslíš vážne 😒 že zaslúži si mať po boku idealnu ženu a treba túto vymeniť...táto je s ním svoje najlepšie roky,vychovali deti,on zrazu potrebuje" žiť" ona s ním nedrží krok,tak nech hľadá inú??? veľmi by ma v tomto prípade zaujímal názor manželky....koľkokrát ju pozval niekam na víkend?koľkokrát jej len tak doniesol kvet? lístok na koncert oblubenej speváčky? ak by to robil,neverím,že by nevyskočila rada od tých ponožiek....

janinah
10. jún 2013

a ešte jej dôvody na rozvod by ma zaujímali,nejako tu nezazneli jasne o čo šlo

sirinka
10. jún 2013

@janinah akurat ze taketo pozornosti by mali byt rovnomerne z kazdej strany.... Ja som pochopila uvodny prispevok tak, ze snazi sa iba jedna strana....aj ked mozno celych 20 rokov nezistil, po com vlastne jeho zena tuzi a tak jeho snaha vychadza nazmar... Potom je zase otazka, ci on je tak zahladeny do seba a na svoje zaujmy, ze automaticky predpoklada, ze aj partner sa bude tesit z rovnakych veci a bude mat rovnake zaujmy, alebo druha strana urobila kdesi na zaciatku vztahu chybu a vsetky svoje aktivity prisposobila partnerovi, detom a dnes uz ani sama nevie, co by ju potesilo....

evening_star
10. jún 2013

fú... tie ponožky tak to je psycho, to som ešte nepočula, nevidela. 😕

mirage
10. jún 2013

@netusimako Po letmom precitani tvojho prispevku som objala muza, vsetci sme si obuli gumaky, vzali psa a ideme von na prechadzku, na veceru objedname pizzu a budeme pozerat v posteli film.

sendy27
10. jún 2013

@netusimako žena je asi z inej planety moj manžel nevari neperie musim sama a nestazujem sa uvedomi si to asi ked bude sama držim prsty 🙂

denae
10. jún 2013

@netusimako no neviem, je to výpoveď len jednej strany. Ale z toho, čo som čítala mám silný pocit, že to, aká je tvoja manželka teraz si z nej urobil ty sám. Skús porozmýšľať....

terezka1947
10. jún 2013

tak bud je ten pribeh vymysleny alebo si potom zena takeho muza nezasluzi....lenze viete aka je ta stara pravda-za dobrotu na zobrotu 😒
tazko radit,neviem.....ale tak neda sa byt sluhom do konca zivota...

mirage
10. jún 2013

@denae cim to urobil?

mirabella27
10. jún 2013

@mirage no čím asi? Keď sa podložíš partnerovi ako na tanieri,urobíš čo mu na očiach vidíš,zvykne si na to a veru si to ani neváži.Toto nie je vyvážený vzťah (ak vychádzame z toho,že je pravda ,čo ten pán písal..ak to bol vôbec pán)..jednoducho tú ženu nudí! A ja viem,že to znie ako padnuté na hlavu,ale je to tak.Tak ako aj žena,tak aj muž,ak ťahá všetko na pleciach len jeden,ten druhý si to zákonite neváži.V opačnom prípade by mu s tou "károu" pomohol.. 😉