Lenivý muž alebo čo robí ten váš v domácnosti?

magdicka111
3. sep 2018

Zdravim chcem sa VA's opytat co vsetko robi VA's muz v domacnosti? Ten moj mi vykrikuje ze chodi do roboty a ja mam matersku dovolenku. Priklady: ani pohar za sebou neumyje uspavam maleho on sedi na gauci vedla neho vybrate pradlo z pracky a pan nic vsetko je na Mne, kos vyhodit iee urobit nakup no horko tazko ci mam problem ked mam obchod pid nosom len tiez sa mi nechce nosit tazke nakupy ked on chodi autom a ked som chora a lezim tak to si znaci ze kolko krat som uz bola chora mam sto chuti sa ho zbavit moje pocity bez neho by mi bolo lepsie... Co poradite a hlavne mi napiste co robi ten VA's. Za kazdy nazor vopred dakujeeeem

canerko
4. sep 2018

Moj ex nerobil nikdy nic.Ruky mal krajsie ako ja.Vsetko dostaval na tacke.Pred rozvod ma vedel vytiahnut z postele o pol noci abi som mu dala jest.No to robil lebo som sa dala rozviest a takto ma chcel potrestat.Terajsi manzel je uplne odlisny,urobi vsetko co moze popri praci.Pracuje tazko manualne ale nikdy mi nepovedal nije ak som ho o co prosila.Aj deti osprchuje aj navari ak treba,proste vsetko.

babikadaska
4. sep 2018

@saslavka73 ahoj. Zijeme v zahranici. Ja normalne stale pracujem,na manzerskej pozicii. V praci mi umoznili pracovat z domu este 3 mesiace,lebo ma nastastie nema kto zastupit. Robim cez PC ,ked som unavena,zdriemnem si Potom uz pojdem na peenku na rizikove. Cakam totizto dvojcata po umelom oplodneni.nemame to ruzove, umele stalo kopec penazi,a nizsi manzelov prijem kvoli skratenemu uvezku berieme ako obdobie,ktore musime prekonat,ked dostuduje,bude lepsie. Skola externa totiz nie je ako na Slovensku v soboty,ale KAZDY piatok,takze je to viac menej tazko zlucitelne s pracou,preto sme radi,ze nasiel taku,kde moze pracovat aj studovat. Ja som mala hroznu dilemu,ci vobec vziat tu pracu z domu,lebo mi neni najlepsie,ale peniaze treba a snazim sa vela odpocivat. Prave preto uz doma nic nerobim,len pracujem a spim,a o vsetko sa stara manzel.

saslavka73
4. sep 2018

@babikadaska Práve to ma zaujalo, že robí na čiastočný úväzok a aj študuje Na Slovensku? To by ste asi zomreli od hladu. Držím palce.

jaruskatt
4. sep 2018

moj maximalne raz za 2 tyzdne vynesie odpad, raz za mesiac povysava alebo umyje sporak... aj to uz ked nan nemoze on pozerat

sixas
4. sep 2018

Tak to je asi fakt lenivý 😳😳 moj urobí všetko.. navarí, poprata, vyperie, vyzehli ... urobí nákup... umýva okna.. pomáha.. a hlavne teraz keď mame bábätko 😊 dúfam že mu to ostane aj po svadbe 😁😊 a to mu nemusím nič ani hovoriť.. on sa postaví a ide..

babikadaska
4. sep 2018

@saslavka73 myslim si,ze keby ja som mala obycajny plat,a nie nadstandardny,tak by to neslo s jeho pracou a studiom. Ale poviem na rovinu, ze mam velmi dobre vzdelanie a prax,stale som drela,aby som sa dostala k dobrej praci. Dlho sa nedarilo, prace som mala zle platene,aj ked do CV prospesne, ale uz je to nastastie tu. Ale to uz je mimo temy...
Dakujem velmi pekne dufam ze vsetko dobre dopadne 🙂

saslavka73
4. sep 2018

@babikadaskachápem. Si šikovná. Nech Vám to výjde.

maria584
4. sep 2018

Môj umýva riad, zmyje podlahy, dá prať, vyvesia šaty. O deti sa vie postarať, dá im jesť, zahrá sa s nimi, keď treba uspi ich. Odmalička ich kúpal. Nákupy robíme veľké spoločne, malý nákup robí bežne. Baví ho zavaranie. To je len jeho parketa. Vonku okolo domu porobi. A hlavne nás všetkých ľúbi ❤️😃

a_n_a_i_r_d_a
4. sep 2018

Jaj baby ja keď čítam tieto príspevky je nie to tak ľúto 😰 a hlavne som rada zato akého mám ja chlapa. My nemáme najmenší problém.. čo potrebujem a poviem porobi. Keď som chodila do práce tak som mu napísala čo treba porobiť a večer keď som prišla bolo hotovo... teraz keď som v 9. mesiaci sa veľmi snaží pomáhať.. Keď nevládzem tak navarí, uprace a proste všetko čo je treba. Máme to tak momentálne že pokiaľ ešte vládzem si podrobim sama (predsa sama si viem domácnosť obriadit najlepšie) a čo nevládzem urobí alebo dokončí on a nemá s tým najmenší problém. Tak dúfam že to tak aj zostane aj po pôrode. Stále mi hovorí že bude oveľa viac pomáhať nech mám čas venovať sa malej tak teda sa nato teším 💓 a tie čo máte chlapov čo po sebe nevedia ani tanier odniesť asi by som moc nerozmýšľala avon vymenila ho... nie sme slúžky 😇 to si pamätajte

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mircalla
4. sep 2018

@lenkakravcova Ja som nekomentovala teba. Akurat je to takmer pravidlo, ze zeny, ktore maju nieco v hlave, tak potrebuju v zivote aj nieco ine ako sa starat len o domacnost. Podla mna je to dost logicke. Najma ak mali predtym dobru pracu - po MD ci RD sa k nej vratia. A v podstate si tu ty sama riesila, ze ona musi pracovat. Nemusi - chce

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mircalla
4. sep 2018

@lenkakravcova Tak to je potom asi v rozpore s tym, co pisu ine baby, ze manzel pomaha, aj ked zena nechodi do prace...Inak ja mam aj pracu a domacnost - sama. A ozaj uprimne zavidim (v dobrom) tym,ktorym chlap pomoze - bez ohladu na to, ci chodia manzelky do prace alebo nie. Vcelku som prekpavena, kolko muzov skutocne pomaha

babikadaska
4. sep 2018

Ako tak citam,tak tu prevladaju ozaj partneri, ktori kladne pristupuju k domacim pracam aj starostlivosti o deti. To ma tesi 🙂
Moj predchadzajuci dlhorocny partner bol trochu lenivy,doma bolo vsetko na mne. Ked som vecer pred spanim vygruntovala kuchynu,nech rano vstanem na ranajky do pohody, 5x do tyzdna ju v noci komplet zababral a nechal tak. Neupratoval,nenakupil, vbehol mi hocikedy obuty do domu so zablatenymi topankami. Casto sme sa hadali hlavne pre ten poriadok. Chodila som do prace,do skoly,a vypomahala mu cez vikendy vo firme. Bolo toho na mna vela,a to sme nemali deti. Hlavne sa mi nepacil ten vnutorny pocit nedocenenia,on to bral,ze je moja povinnost vsetko stihat a bodka.
Som velmi rada,ze moj sucasny manzel pomaha v domacnosti. Neberiem to ako jeho povinnost, vazim si ho za to a som stastna ze ho mam.

romiada
4. sep 2018

@magdicka111 moj manzel poupratuje keď treba aj umyje okná (nie tak dokonale, že by pretrel žalúzie jednu po jednej ako ja - ale držím jazyk za zubami😉). Strašne mi lezie na nervy keď mám niečo rozrobené v kuchyni, nachvílu sa vyparím (telefonovať, na wc....) a on mi to medzitým pospratáva bez opýtania, že čo s tým mienim robiť. Polievanie kvetov má na starosti výlučne on. Ale ja mu zase nedovolím nikdy žehliť ani variť (ani to nevie, robí len fantastické palacinky). Niekedy bojujem s jeho urazenosťou ,lebo keď niečo uprace vo väčšej miere ako ja t.j.nárazovo a bezo mňa, tak mi to dá pocítiť. Je tam proste niekedy taká nemá výčitka prečo to ja nestihnem všetko sama keďže som na MD. Ale ja som taká, že sa nedám - vytasím hneď protiargumenty (pracujem z domu po večeroch). A nezabudnem mu pripomenúť že keď je on na služobke, tak ja ťahám všetko absolútne sama 24/7 s nákupmi, domácnosťou a dvomi deťmi. Takže potom je ticho a na chvíľu sa uvedomí kde je sever. V podstate s tým bojujeme stále (výčitkami kto čo urobil-poväčšine je to jediné kvôli čomu sa hádame) lebo môj muž je strašný pedant (sekírant niekedy) a ja som viac impulzívna ,chaotická a mám viac vecí na háku - takže my stále hľadáme taký ten zlatý stred.

basska_b
4. sep 2018

Môj muž robí všetko, hlavne po pôrode, po sekcii. Umýva zem, perie, vari, vysáva, vešia pradlo. Síce mu to niekedy trvá, lebo je aj pracovne vyvážený, ale ja sa nesťažujem. Stále mi hovorí, nič neupratuj, staraj sa o bábätko. Samozrejme aj ja často nieco z toho vymenovaneho urobím.

Jedine, čo nerobí, je žehlenie, prach na skrini a nejde mu ani hygiena sanity a drezu. Takisto má niekedy rozložené náradie a knihy aj mesiac, kým to nedám do poriadku. Ale to rada spravím ja :D

reni666
4. sep 2018

Môj priateľ spraví všetko čo mu poviem, keď som pracovala tak sme automaticky robili všetko spolu upratovanie, nákup aj varenie.
Napríklad moji bratia boli vychovaný tak, že žena je nato aby obskakovala chlapa a aby mu robila slúžku. Môj otec tiež. Ja som to odmietala odmalička, mama ma chcela naučiť aby som ich tiež obskakovala aby nato nebola sama ale to sa jej nepodarilo a teraz žiarli akého mám chlapa že mi pomáha. Môj otec ked pride a vidí že priateľ napr. umýva riad alebo šúpe zemiaky tak má nervy :D

lilka5566
4. sep 2018

Tak môj nejak extra nezasahuje do domácich prác 😆 ale stačí mi ze vynesie smeti, urobí mi kavu, keď je doma urobí raňajky aj dcére, papaju spolu, ide nakúpiť,postrazi deti kým navarím. Ale ta pre mňa nejcennejsia vec, vynasa a umýva nočník po malej 😆😆😆
Ked sme same doma ja ju radšej dam na záchod

andrea400
4. sep 2018

@magdicka111 no moja na to si mala myslieť skôr než otehotnies je lenivec a iný ani nebude s takým som sa ja po 6 rokoch rozišla našťastie bez dieťaťa a som stastna ze som tak spravila lebo keď ani smetie nevynesie tak to je silná káva ale vieš komu môžme poďakovať? Našim svokram lebo ich tak vychovali že im lietali okolo rite

magdicka111
autor
5. sep 2018

Baby dakujem za Vase nazory

cinky16
15. okt 2019

@tt247 a ty robis co potom?

1975renca
15. okt 2019

Môj nema problém urobiť hocičo, aj to robí, aj v domácnosti aj okolo 4.ročnej dcérky, okrem varenia a žehlenia, aj okna, lesti batérie, az som z toho na nervy, linku... Mam lesklú 😄15.rocny syn vysava kazdy druhy deň, raz týždenne umyva kupelku a wecka,umyvacka, smeti jasna vec, tak ho učíme, nie je to ani 1/3 z toho co som robila ja ako dieťa, treba si pracu delit, potom zostáva viac casu na spoločne trávenie času, aj to nejde, kebo niekto nechce, nech ide tam, kde ho budu obskakovat, ani by mi ľúto nebolo

misinka20tv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz