Mám lenivého a sebeckého muža

bezradna42
31. jan 2015

ahojte,chcela by som sa vyrozprávaťa možno vypočuť pár názorov ..ani neviem ako začať,lebo už teraz sa cítim trápne..sme s partnerom spolu 17 rokov,obaja sme vstuovali do vzťahu rozvedení a bezdetní..Zo začiatku bol náš vzťah super,užívali sme si dovolenky,život a tak..Odrazu ani neviem ako sa náš vzťah posunul do roviny "kamarátstva"..Máme 10 mesačnú dcerku a všetko je na mne..Odrazu mám pocit že on už má všetko čo chcel aostatné ho nezaujíma..Príde z roboty,naje sa a prevalí sa na sedačku s ovládačom v ruke a tak zotrvá až do večera,kedy sa oblečie a ide do krčmy za kamarátmi..Medzi tým sa pohrá s malou a to je všetko..Nič mi nepmože v domácnosti,s nákupmi,proste nič,to ja chodím este denne na dve hodiny do roboty,dokonca v poslednej dobe si ani len špinavé veci nehodí do koša na prádlo ale nechá na zemi tam kde sa vyzlečie,neumyje si wc po sebe,čo mu odpadne od huby nechá tak..proste prasa..neviem čo sa deje,predtým taký nebol,mal určité nedostatky ale nie až takto..a čo sa týka intímnehoživota,tak 2 roky sme nemali sex! Ked začnem tému tak to zahovorí a hotovo..žiadne prejavy lasky,bozk,objatie,pekne slovo...nič..inú ženu nemá,to viem určite..nechápem to..začínam mať pocit že mi vlastne prekáža alebo akoby som to povedala..Na druhej strane nemožem odíst,pretože nemám kam íst a žijem len z materskej a z toho čo mi dá on...Neviem čo dalej,už ma to nebaví robiť mu len slúžku...

janinah
31. jan 2015

nevidím jeden dôvod s ním ostávať,možno kvôli dieťaťu? radím manž. poradňu,choď tam sama,on nijaký problém nemá 😒

bonaqa2013
31. jan 2015

@bezradna42 skús napísať koľko má manž. rokov.

bezradna42
autor
31. jan 2015

@bonaqa2013 ma 48 rokov

pat_mat_minnie
31. jan 2015

Mam podobneho muza, kazdy mi poradil, ze prec od neho.lahko sa radi, ked clovek je bez penazi a nema kam ist.Drzim Ti palce, nech sa to vyriesi akokolvek.

bezradna42
autor
31. jan 2015

@janinah no ale to nieje jednoduché,prve preto že máme dieťa...s 200 € moc vyskakovat nemožem a kedže on má výsluhový dochodok 400e z toho alimenty nič moc...

bezradna42
autor
31. jan 2015

@pat_mat_minnie najhorsie na tom je že sa mi začína protiviť všetko čo (ne)urobí 😠

mima4
31. jan 2015

@bezradna42 ako dlho si za neho vydata? nastal taky stav po svadbe, ci prichodom dietata?

bezradna42
autor
31. jan 2015

@mima4 ie sme zobratí...on už raz ženatý bol a vraj sa už ženiť nebude..to je jeho názor...pokial sme nemali malú tak mi to bolo jedno,ale po narodení malej som si myslela že ...ho to napadne...

mala_hobitka
31. jan 2015

@bezradna42 On to zahovori lebo nema co riesit. Ma navarene, oprane, upratane a postarane. Ak sa o tom nechce bavit ok. Prestala by som mu robit sluzby. Proste mu pripomenut ze ono to nie je samozrejmost ze sa to same nespravi.
Proste navarit pre seba, neprat mu, jeho neporiadok co neni nutne upratat neupratuj a podobne. To by ho mohlo nakopnut k rozhovoru ze tak co sa deje co dalej.

mima4
31. jan 2015

@bezradna42 no kym nema zena dieta, tak vacsinou zvlada aj celu domacnost a veci okolo toho, len teraz ti pribudla dalsia uloha, uloha matky.
Rozpravala si sa o tom s praitelom? ako to vidi on?

janinah
31. jan 2015

@bezradna42 prečo hľadáš ako a prečo sa nedá riešiť?...hľadaj a rozmýšľaj ako sa to riešiť dá,ja neradím hneď rozchod,radím poradňu,lebo tam ti môžu ukázať ako na neho ísť,aby sa situácia /možno/ zmenila......pamätám si vetu od psychologa,že ak vo vzťahu funguje sex,tak sa dá zachrániť,ak nie,tak sotva....

bonaqa2013
31. jan 2015

S takým lenivcom by som už o ďalšom dieťati neuvažovala. no dori... teraz som si prečítala že ste nemali sex už 2 roky - tak to je ozaj lenivec. Budeš sa musieť uspokojiť s tým ako to všetko je, pretože toho chrena starého do ničoho nedotiahneš.

ivetbruja
31. jan 2015

Ahoj Bezradná,
viem ti pomôcť, ak ti stojí zato zotrvať v tomto vzťahu, predpokladám, že áno, keďže máte spolu dieťatko.
Ak chceš, kontaktuj ma priamo.
Ivet

bezradna42
autor
31. jan 2015

@mala_hobitka to som vyskúšala,kúpil si rožky,šunku a v pohode...prádlo celý týžden hádzal na jednu kopu az som to nevydržala a upratala...
@mima4 rozprávala..dva dni ok,povysával a tretí den už ležal na gauči...

mima4
31. jan 2015

@bezradna42
ak bol takyto cely cas pred dietatom (ty si to vtedy neriesila, kedze si to stihala), tak s velmi velkou pravdepodobnostou sa to nezmeni... on sa nezmeni dietatom...
Je tu moznost akceptovat to a robit pracu v domacnosti a v rodine za neho alebo sa s nim rozist a odist od neho.

bezradna42
autor
31. jan 2015

@mima4 no bol lenivec ale až takto nie...alebo som to brala akobežnú vec a neriešila som to kedže som mala plno aktivít..všímam si to odkedy som vlastne otehotnela...vlastne ani počas tehu sa nepretrhol...nezmením to ja viem,on nieje typ ktorý niekoho počúva,práve naopak,vždy rozkazoval...

ikke
31. jan 2015

od chlapa nikdy necakaj, ze ..ho to napadne... chlapovi veci, ktore po nom chces, musis povedat. normalne: "prosim, upratuj si po sebe spinave pradlo", "pojdes, prosim, na nakup? tu je zoznam" 😉 treba sa o tom porozpravat a normalne mu povedz, ktore veci konkretne od neho ocakavas a nejlepsie aj kedy (akoze v sobotu doobeda by si mohol povysavat atd.)
a uz vobec od neho nemozes cakat, ze by ho nieco mohlo napadnut, ak si mu predtym roky poskytovala full service.
inak, 2 roky ste nemali sex a mate 10-mesacne dieta?

mysicka36
31. jan 2015

Ako prepáč ale vo veku 48r. a malé dieťa je asi záhul. Ty asi tiež máš cca 35r. Ak máte velké deti v domácnosti tak ich treba zapriahnuť trochu do roboty. Ale tá krčma večer sa mi nepáči. Ponúkni mu niečo zaujímavé. Neviem čo by zabralo 😖

azbestica
31. jan 2015

@bezradna42 a lubis ho? Resp. Vaxis si ho?

mala_hobitka
31. jan 2015

@bezradna42 vidis nevydrzala si to....ale keby si vydrzala tak by mu doslo pradlo nemal by co na seba a hoci chlap dokaze existovat na rozkoch ....po mesiaci by mal dost

briketa
31. jan 2015

@mysicka36 preco sa ti zda na 48 rocneho male dieta zahul? ved to je dnes uplne bezna vec. najma muzi.'

miadi
31. jan 2015

to ze nepomaha doma by som prekusla ale to ze 2roky ste nemali sex a doma ta nepobozka neobjime...to je cudne..ziadna neha naklonnost. Zazrak ze ste dieta vyrobili..
to nie je len lenivost ale aj chlad a nezaujem skus to snim prebrat alebo ist do poradne ak sa nezmeni k lepsiemu tak vztah vam nevydrzi snad sa posnazi ked si uvedomy ze o teba moze prist..

bezradna42
autor
31. jan 2015

@mysicka36 mame len jedno dieta...taky "starý" zase nevyzerá,a nemyslím si že je toaž tak neskoro na dieťa...
@ikke to som už vyskúšala, a skončilo to tým žeho buzerujem a upozornujem ako male decko..odutá huba a vybavené jeho oblúbenou vetou "já si budem robit čo chcem a kedy chcem! No ten sex,nezrátala som to presne..hned ako som otehu bolo po sexe..teda presne 19 mesiacov..ale predtým tiež žiadne terno..2x do mesiaca horko ťazko....
@mysicka36 on síce chodí do krčmy ale neopíja sa tam,len povie že ide za kamarátmi..kamaráti sú u neho top...
@azbestica sama neviem...ked sa zamýšlam nad tým tak asi by som nepreplakala noci nad naším rozchodom.. Fungujem sama celé roky,spolahnuť sa možem len na seba,on nevie ani žiarovku vymenit,nakúpit,vybavit niečo na úradoch,poplatit účty...on nevie ani kde má svoje veci...

bezradna42
autor
31. jan 2015

@miadi do žiadnej poradne ho nikdy nedostanem,to neprichádza do úvahy...ako vyššie bolo napísané "on" nemá žiadny problém...Ano to že pusu dostanem na narodeniny,meniny a na vianoce bolí aj mna...ja som ho pobozkala,pohladkala ale on nie...a ked aj bol sex ,tak len z mojej iniciatívy...on to vraj nepotrebuje...po šestonedelí som sa aj pokúšala o niečo ale neuspela som a odvtedy sa už nepokúšam a jemu to zjavne vyhovuje...raz som sa odstahovala aprišiel ma odprosit aby som sa vátila..ale teraz má asi istotu ked máme malú..

miadi
31. jan 2015

@bezradna42 to znie dost hrozne..naco ti je taky chlap?nic neurobi nevybavy nepolaska neda pocit spokojnosti..ma nejake kvality??
ci snim si uz len koli byvaniu?on uz nie je ani len kamarat ale skor spolubyvajuci.
Nebolo by ti lepsie u rodicov?
Znie ako riadny egoista a sebec.Ist do krcmy na to ma cas aj energiu ale aby doma nieco urobil nejak ti pomohol alebo vyhovel..
Ja by som mu nevarila.A skus ignorovat jeho brodel neriesit to nech si riesi on alebo naschval neriesit takmer nic nech vidi a ked bude frflat tak povedz ze si beries z neho priklad..

bezradna42
autor
31. jan 2015

@miadi ved presne takto premýšlam už aj ja..na čo mi je? Na nič..No je to na figu s tým bývaním,mam len maminu a s tou býva moj brat v dvojizbovom byte,lebo je chorá a on sa o nu aj stará..takže tam ist aj s malou nič moc..okrem toho mi moj spolubývajúci dlží vela penazí,ktoré som mu požičala na biznis..ten mu nevyšiel a peniaze sú fuč..už som mu aj to povedala že nech mi vráti peniaze a ja sa odstahujem a vklude budem žiť sama až do troch rokov malej...povedal že teraz nemá...

rose32
31. jan 2015

Pisala si,ze 2roky ste nemali sex,a mate 10mesacnu dcerku.....dam ti napad.daj tvojmu malu na hodku a povedz mu,ze ides do posilky.a ked dojdes domov.tak mu povedz ako sa o seba staraju atdatd...zacne sa tvoj pomaly zobudat a bude sa starat ...porozmyslaj ako na to ked chces aby fungoval vas vztah.ty najlepsie vies co je asi dobre pre vas...

zuzulik1234
31. jan 2015

@bezradna42 tak to, ze ste nemali dva roky sex ma dostalo! To nemyslis vazne? To treba uz vaznu debatu a nie dohovaranie a presviedcanie... skus ho poprosit, aby si laaaaskavo po sebe aspon tanier umyl a aby dal veci do kosa na pradlo, ze by si bola stastna keby to aspon kvoli tebe spravil.... necakaj hned zazraky, ono to nepojde zo dna na den, mojmu to trvalo pol roka..... A na tvojom mieste by som isla niekde do poradne alebo k psychologovi s nim,.... vas vztah ma krizu, on sa nudi, dava to najavo takymto stylom,ty zas toho mas nad hlavu a uz ta to nebavi co sa ti ani necudujem...tam je treba spravit razny krok, debatu o buducnosti, lebo ked vase city vzajomne ochladnu uz nebude cesta spatky....

miadi
31. jan 2015

@bezradna42 a to byvanie co mas teraz je jeho byt ci ako?Vies su pripady kde chlap odide necha zene byt plati najomne a este aj vyzivne...ale toto asi ten tvoj neurobi..
Nejaky iny pribuzny tam nie su?Babka alebo tak ku komu by si mohla na nejaku dobu ist zit?Viem ze to tiez nie je vyhra ale aspon by si mala emocionalne pokoj od toho co zazivas teraz-si tam vlastne pani kucharka a upratovacka a este sa starat o dieta.
Inak ti ostava len vydrzat tak ako je to teraz kym mala nema 3 potom si najst pracu..podnajom a skromne zit ale po svojom bez chrapuna co ti povie ze si bude robit co chce kedy chce...neznie to lakavo ale ked uz je zena takto samostatna tak sa jej lahsie dycha je kludnejsia silnejsia nema stres s chlapom ktoreho uz nelubi..A potom mozes stretnut ineho..uz si prezila sklamanie aj rozvod a rozchod po 17rokoch nemusi byt lahky ale on uz asi lepsi nebude len horsi..zda sa mi ze jeho zmena k horsiemu a to ze mate dieta suvisi-nie len ako hovoria ine baby =ze predtym ti to tak nevadilo ked si vsetko zvladala sama..jasne ked uz mas dieta chces od chlapa viac aby bol viac oporou..a on naopak akoby viac unikal z domu je duchom nepritomny voci tebe ...mozno ani nechcel mat dieta..a si na materskej mas viac casu uvedomovat si jeho chyby..ze sex moc nepotrebuje hmmm divne ale ok...keby aspon vedel davat nehu a prejavovat ze si ta vazi ze ta ma rad vyobjimat ta zatancovat si stebou v kuchyni..pochvalit ta ze dobre vyzeras..keby ti aspon vedel dat pocit ze si lubena..ze by aspon nieco z neho bolo-dobry pocit ked uz nic ine..

sissy27
1. feb 2015

@bezradna42 a čo vlastne chceš ty? chceš s ním zostať aj keď je aký je? nechceš s ním viac byť? alebo chceš zázrak - byť s ním, ale aby sa zmenil?
poslednej možnosti by som veľa šancí nedávala - nie nadarmo sa hovorí, že starého psa novým kúskom nenaučíš, druhá vec - bývalý vojak z povolania? bez urážky, to je diagnóza sama o sebe, ale to si už asi zistila (on je ten, kto vydáva rozkazy a budú sa plniť, jemu nikto nič nemôže, tobôž nie niekto s nižšou hodnosťou - teda ty), a hlavne, ako tu už bolo spomenuté - ON žiadny problém nemá, jemu to vyhovuje tak ako to je, takže žiadna motivácia meniť niečo, čo fungovalo 17 rokov...
chceš odísť? tak hľadaj spôsoby, ako sa dá osamostatniť, nie dôvody, prečo sa nedá... nikto ťa nenúti byť 3roky doma za 200€, pracovať môžeš, štát ti prispeje aj na jasle, k platu výživné na dieťa a zvládneš... ak teraz traja vyjdete zo 600€, tak sama s malou to zvládneš z podobnej sumy... možno by sa dala spraviť nejaká dohoda s mamou a bratom, z dvojizbového sa presunúť do trojizbového a pomestíte sa všetci...
do poradne môžeš zájsť aj sama, on o tom ani nemusí vedieť, keď nič iné, aspoň ti ponúknu nejaký odborný názor, iný pohľad, nejaké riešenie pre teba...