Má právo mi manžel nadávať škaredými slovami?

marisska
20. apr 2011

Poradte....Má právo mi partner vynadať, ked som vyvolala hádku? Vynadal vám už niekedy manžel či priatel že pi..a prij...na ??? Viete si asi domyslieť, čo tie slovička znamenaju.... že vraj lebo som vyvolala hádku....a nestalo sa to prvýkrat.... ospravedlňuje ho vobec niečo? má právo mi takto nadávať?

monikajaco
24. jan 2013

@marisska to naozaj pocitujes potrebu takuto otazku davat ? ja myslim ze odpoved je uplne jasna ... normalny chlap by ti nikdy toto nepovedal !!

darinkamandarinka
28. jan 2013

@jana497 dakujem aj ja tebe drzim palce nech vam to vydrzi po cely zivot.som rada,ze su zeny,ktore sa nenehaju urazat a mlatit od svojich muzov len kvoli tomu,ze s nimi maju deti.

miriatko
24. okt 2013

@marisska neviem či ešte čítaš tému ktorú si založila ale to čo si napísala o svojom partnerovi, to ako keby si písala o mojom manželovi. Sme spolu 8 rokov, z toho 6 rokov manželia. Máme 2 deti, 3 a pol ročnú dcéru a 9 mesačného syna. Prvé 3 roky manželstva boli ako tak, nemali sme deti resp. nedarilo sa mi otehotnieť, chodili sme obaja do práce, bývame vo svojom sami, potom som zostala na materskej a začali problémy. Všetko mu vadilo, s dcerkou som musela rehabilitovať, ale podla neho to boli len moje výmysly a ja som vraj s nou zbytočne chodila po doktoroch. Mala som depresie, pre neho som bola len hysterka a blazon. S mojimi rodičmi sa neznesie ( netvrdím, moji rodičia sú tiež kapitola sama o sebe) , ale nemám rada ked niekto na niekoho nadáva dennodenne pri všetkých možných príležitostiach. neskor začali stavy ked pri akejkolvek hovadine mi nadava, že som pi*a a pod. v poslednom čase už fakt pre akukolvek hlúposť napr. krmim dieťa, niečo sa pýta, ja mu hned neodpoviem, tak hned začne vyziapovať, že som pi*a, že už asi rozprávať nevie, že to mi j**e z tej celiaki( ja som celiatička), že to je hnusná choroba a takých ludí by mali strielať a pod. , včera sme montovali poličku a ja som ju zameriavala, on ju pridržal, po pol minúte začal tase vyziapovať, že aká som nemožná a všetky tie výrazy, že by mi pomohlo keby ma zmlátil a pod. Ja už neviem čo si mám myslieť a to je len malá omrvinka z toho, čo všetko už narozprával. Ked mala dcerka 2 roky, tak som chcela od neho odísť a o dva dni nato som zistila, že som tehotná. Aj to mi vyčítal, vždy ked mi bolo zle alebo som nevládala ani stáť, tak stále opakoval, tak to treba mala si isť na potrat.Ja viem, že ked to bude niekto čítať, tak si o mne pomyslí, že som sprostá, že som už dávno o d neho neodišla, sama sebe si nadávam, že som dokázal klesnúť až tak hlboko, že sa nechám takto urážať, som tak strašne psychicky a fyzicky unavená, deti sú protivné , s dcerou som bola u dr., sme v procese diagnostiky - lahší stupen PAS, synček ten je zlý, nikde nechce byť, len na rukách, už ho nechám aj vyplakať, ked sa chcem najesť, muž mi pripomína stále, že som nemala mať deti, lebo že to nezvládam, je pravda, že po dcere aj kričím, lebo neposlucha, je zanovitá, nechce sama jest, nechce sa sama obliecť, je toho proste veľa. Ja som nervozna a podráždená, často mávam závrate počas dna, pocit na odpadnutie, všetko ma štve, trápi. Manžel ten je stále za dobrého, lebo na deti nekričí, deti nemusia pri nom nič dodržiavať, dcera si može robiť čo chce, len aby náhodou neplakala, nedostala nejaký amok a ja som stále len za hlupanu, zlú matku, kt. dcere príkazmi ničí psychiku. To som opísala jeho jednu stránku, druhá stránka je : super tatino, deti majú povolené všetko, robí s nimi somarinky, super kolega, kamarát , všetkým pomože s hocičím, tvrdí ako nás miluje, teda aj mna, pri sexe, aká som krásna a bla bla, tak mu hovorím že prečo ma po tom tak uráža a hovorí také veci, on že ho to všetko mrzí, že on to tak nemyslí, nadáva si sám sebe do blbcov, ale že tiež si musím ja stúpiť do svedomia a nesmiem ho stále vytáčať. Moji rodičia, tí m som hovorila čo sa stalo, otec na neho nadával, ale to bolo asi tak všetko, a vzápäti hned dodal, že hlavne že chodí do roboty, zarába, nechodí po krčmách, že však keby som od neho odišla a nevychádzali by mi peniaze ani na mlieko pre malého, že potom by som sa spamätala, aký je krutý život, a tie kecy o tom ako sme si vybudovali bývanie a len tak to zahodiť a rozbiť a stresovať deti rozvodom a pod. Najhoršie je, že ked manžel vyblakuje po mne a ja sa nedám, začnem aj ja kričať, tak dcerka si ešte jeho zastane. Tie hádky jej ale nerobia dobre. Ja si neviem predstaviť, že by som ochorela, že by som potrebovala isť do nemocky, tak neviem, pred porodom som ležala 3 týždne v nemocke , dcerka bola u mojich rodičov, matka mala furt narážky, prečo s nou moj muž neostal na očr, moj muž ten bol v kuse v práci , proste je to na porazenie, ked potrebujem niečo odrodičov, tak ochota ako hovado, muž to isté. napr. aj počas porodu, čakal vonku, potom prišiel ku mne, štastný že máme syna, týžden nato som išla domov z porodnice a nemal kto po mna prijsť, lebo on musel zaskočiť kolegu, lebo ten si den vopred ked išiel opitý z oslavy ublížil nohu, nakoniec po mna prišiel brat, a poviem ti aké je to smutné, ked si po cisárskom z rozrezaným bruchom, v nemocnici sa dohaduješ cez telefon, že kto po teba vobec pride, každý má svoj program, nakoniec prišla aj moja stará mama, aby mi aspon niečo pomohla uvariť, moja skoro 3 dcera sa po vešala a plakala že chce isť na ruky, v byte bordel, dokonca som si musela čistiť 3 dni ogrcaný záchod, aby som si tam mohla sadnúť, lebo muž bol odvtedy v robote, na druhý den večer ked prišiel domov, som mu začala vyčítať, že prečo pre mna neprišiel, tak sa zase naštval a začal ma urážať. Takže u nás to takto funguje, pol dna uplne super normálne rodinka, potom nejaká hovadina a som tá najhoršia z najhorších.

babaker
24. okt 2013

@miriatko toto je naozaj smutne citat. my sme tiez 8 rokov spolu, manzel mi nikdy hrubo nevynadal, ani sa nevyhrazal fyzickym nasilim. Jasne, mame hadky, chvilu sa zavzdusnujeme, skusam vzdy, ked sa to velmi stupnuje od hadky odist. Ja som vybusna povaha, v praci sefovsky typ, stresy z prace som si tiez zvykla ventilovat doma. Rodicia maju presne vztah ako ty pises....vykrikuju si totalne nechutnosti, je mi z nich zle. Lenze. Pokial sa vacsina ich rovestnikov porozvadzala, oni so spolu 45 rokov. Je len na tebe, ci to chces riesit, alebo sa zmieris zo situaciou. Verim tomu, ze tvojmu manzelovi je to luto-lenze v strese zabudne na sluby akcia je rychlejsia ako logicke uvazovanie.

cawes
24. okt 2013

@miriatko kaslat na majetok, radsej by som spala pod mostom ako byt s takym chlapom. to neni chlap ale jedno bezcharatkerne hovädo

tajka1986
24. okt 2013

@miriatko Tazke to mas s takym chlapom na krku,nevazi si co ma doma a toto mna vie najviac nasr*t,ako vobec s nim dokazes este zit? A sex? Ani pomyslenia by som nemala pri takom spravani...Viem ze myslis na deti,ale zdrhla by som kym je cas...

jana121212
24. okt 2013

@miriatko jedneho dna ti zacnu aj deti nadavat, lebo to vidia u tvojho manzela a budu kopirovat jeho spravanie. to co on robi, to nie je normalne, nikto nema pravo nadavat ti takymto sposobom a uz vobec nie kvoli chorobe. dcere psychiku nenicis ty, ale on. on si vas nevazi a nezmeni sa. na tvojom mieste by som neriesila ci odist ale ako odist. bud k rodicom alebo do nejakeho krizoveho centra, ku kamoske, prenajat si jednu izbu v byte... hocikam. ako pises, raz si to uz chcela spravit, ale nakoniec si bola tehotna. zmenilo sa jeho spravenie k tebe k lepsiemu? nezmenilo. co takyto otec moze priniest detom? to ze im vsetko dovoli nie je vyhcova. tak preco tam zostavas? ak odides, tak prvy rok to bude tazke, ale potom ti zacne byt super. ak zostanes, tak sa budes dokonca zivota (alebo kym sa nerozvedies) citit takto.v okoli mam viac pripadov takychto, vacsina zien sa porozvadzala a teraz su stastne. teraz mas rodicak, bude ti musiet platit vyzivne, nie je to vela, ale nie je to ani najhorsie. a deti viac budu stresovat vase hadky a jeho spravanie ako rozvod

adri266
25. okt 2013

@miriatko dievca, tak toto je tragedia. ☹ ☹ ☹ Nikto si nezasluzi taketo spravanie. A vies co? Pozor nanho. Lebo jedna vec, ktoru si o nom napisala, ma strasne rozzurila. Ze Ty provokujes jeho a Ty mozes za jeho vybuchy. Presne tak sa ospravedlnuju tyrani. 😠 😠 😠 Takisto, nedaj si natlacit do hlavy, ze lepsi takyto chlap ako ten, co chodi po krcmach. Lebo vies co??? Su chlapi, ktori nechodia po krcmach, nenadavaju, nepodvadzaju, pomahaju svojim manzelkam...nechces radsej niekoho takeho??? Lebo kde sa to skonci...clovek dnes pozera v spravach vselijake smutne konce rodin, nebud jedna z nich 😔 😔 😔
A ze je super otecko? Ze detom vsetko dovoli? To skade si vzala, ze je to dobre??? Vies, co robi? Manipuluje aj s nimi. Lebo on bude vzdy ten, co im vsetko da, dovoli a Ty budes ta zla, ktora dieta polozi, aby si na chvilu oddychla, ktora ich vychovava. A budes mat problem pri rozvode.
Pre dobro svojich deti, OKAMZITE ries vase problemy. Najprv manzelska poradna a potom, ak to nepomoze, rozvod. Pekne krasne si sadni a napis si na papier vsetky jeho plus a minus. Ak mozes, skus si niekedy natocit, co Ti vravi, budes to potrebovat ako dokaz. A nedajboze aby Ti spravil nejake modriny. To si tiez hned nafot.

Velmi Ti drzim prsty a prajem Ti, aby sa to poriesilo.

cecil36
25. okt 2013

@miriatko si tyrana (tvoj muz ma vzorce spravania ukazkoveho psychickeho tyrana) a rovnako z tvojich deti mozu vyrast tyrani alebo obete. Mysli na to pri rozhodovani o vasom dalsom zivote. Detom a sebe ublizis viac, ak budes s takymto clovekom zostavat. Dcerka je vo veku, ked sa da este formovat, o par rokov to uz nemusi byt mozne a ty budes nula do ktorej treba kopat a ocko Boh. A inak problemy tvojich deti uzko suvisia s ovzdusim v rodine.

miriatko
25. okt 2013

je to pravda, ja tiež veľakrát uvažujem, že prečo som ešte s ním, ked je klud, tak sa správa ku mne veľmi milo, pomože mi s detmi, na deti nikdy ani len nezvýšil hlas, dcera ho má strašne rada, normálne sa o všetkom bavíme, volá ma moja mirečka, ale ked mu niečo nie je po voli, tak to už sa správa uplne inak. Keby som mala aspon iných rodičov, ale tí moji, oni žijú svoj život, ale oni len melú stále to isté, že doba je zlá, že sú zvedaví, ako sama vyžijem z materskej s dvoma malými detmi, Niekedy mám pocit, že sa boja, že sa knim nebodaj nasáčkujem. Som hlúpa a možem si za to sama, že som toto dovolila ale ja sa bojim hlavne čo bude s detmi, aby mali to čo potrebujú.

sakura77
25. okt 2013

@miriatko no uz teraz nemaju co potrebujú. ...my sne spolu 18 rokov a v zivote mi nepovedal krive slovo nieto este hrubu nadavku...porozmyslaj hlavne ci toto je detstvo pre tvoje deti ake pre nich chces...stresy, krik a nadavky ...a bude horsie, nedufaj ze jedneho rana sa zobudi a bude ako anjelik....

mirka
25. okt 2013

raz by mi skúsil takto povedať, povie raz, povie druhý raz, čo sa k tomu pridá? bitka? od takého chlapa preč, nepochopím, ako môžu ženy žiť s takými chlapmi

959touareg
25. okt 2013

@marisska jasne , ze nema pravo. to je co za otazku. akokolvek sa s partnerom pohadate, treba sa krotit a vymienat si nazory tak, aby sa to druhej strany bytostne nedotklo, neurazilo a neponizilo ju. pretoze clovek v hneve, afekte moze vyslovit aj nechtiac nieco velmi zle voci druhej osobe, co bohuzial sa uz neda zobrat spat a potom to bude lutovat do konca zivota. ono ako sa hovori, aj hadat sa treba vediet.

eeffka
25. okt 2013

@959touareg v podstate s tvojim prispevkom suhlasim, ale kedze som povedzme vznetlivejsej povahy 😀 , mna nejaka nadavka nerozhadze, zavisi aj od cloveka, ked mam nerv uleti mi nejedno slovo smerom k muzovi a on tiez nie je svaty ale neriesime to, sme spolu 19r a nejake p....iny uz neriesime. Samozrejme pred detmi sa snazime drzat na uzde.
Nejak to teda neberiem osobne, co tu skor citavam su krehke kvietky ( teda aspon sa do tej role pasuju) co im muz naklada... a to nie je o "nadavke" ale o sebaucte. Keby mne niekto povedal ze som hysterka lebo rehabilitujem decko, tak by si aj sused na 1.vypocul moju odpoved...

959touareg
25. okt 2013

@eeffka nesuhlasim,mam na vec opacny nazor. mna by sa to naozaj dotklo, keby ze mi moj nadava do p..., k...atd. to si neviem predstavit a nepasujem sa do kvetinky.
v kazdej domacnosti su hadky a kto mi povie, ze sa v zivote s partnerom nehadal - klame. proste je to normalne, pretoze dvaja ludia ziju spolu XY rokov, tak predsa k hadkam musi dojst. no nie je hadka, ako hadka. ja sa tiez s mnz pochytim a nie raz a je to najma vzdy pre deti, no v zivote mi skaredo nenadaval a ani ja jemu. a ci tomu veris, ci nie, to uz necham na tebe. a tak ti napisem, skor by som prijala, keby mi povedal ze som hysterka ako p...., k..., to by som nestravila. 🙄

klincek
25. okt 2013

@miriatko cele zle..uz si s nim nemala byt
mna dorazilo toto: "tak mu hovorím že prečo ma po tom tak uráža a hovorí také veci, on že ho to všetko mrzí, že on to tak nemyslí, nadáva si sám sebe do blbcov, ale že tiež si musím ja stúpiť do svedomia a nesmiem ho stále vytáčať" - akoze ty si na vine, ze sa sprava ako haj.el?! to snad nie!!
cim dlhsie s nim ostanes, tym horsie to poznaci deti-a ver, ze viem, co hovorim.
nezostavaj v tom manzelstve, urcite nie. on sa nezmeni. zmenis sa ty, casom, nenapadne, padnes uplne na dno a potom uz nebudes vladat odist.

eeffka
25. okt 2013

@959touareg a hysterka je nadavka? podla mna je to oznacenie zeny co ma pocuchane nervy... pre mna v mojom slovniku existuje slovo "pi..vat" ( snad ma nezmazu 😀 ) a neberiem to ako nadavku je to proste sloveso, vyjadrujuce ked niekto stale sa stazuje, hundre... takze nejak ked niekomu slovo uleti neriesim, ja napriklad neznasam ked sa na mna zdvihne hlas, aj keby to bolo vyberanym slovnikom
tak ako som pisala u vacsiny zien co to tu vo velkom riesia ako im manzel nadava vobec nie je problem v tom onom slove, ale v ich celkovom spoluziti a ze ich ma manzel za onucu.

959touareg
25. okt 2013

@eeffka no ale ty si pisala, ze ked ti povie napr. hysterka, tak ta to viacej urazi ako slovo p...., te to by si vypocul aj sused na 1.posch....
alebo som to zle pochopila? preto som ti odpisala, ze mna by slovo hysterka vobec neurazilo. to sme vsetky zeny hystericke. to nadavka nie je, ale holy fakt. 😉

eeffka
25. okt 2013

@959touareg neslo o "hysterku" ( to som narazala na pani vyssie) ale o to ze sa mu staram o JEHO ( nase) dieta a este bude (napisem slovo) hundrat 😀 , aj ked sa mi do ust tlaci ine 😀 😀 😀

959touareg
25. okt 2013

@eeffka aha, tak sme sa nepochopili. OK.lebo mne sa to nezdalo, ze slovko hysterka by niekoho dokazalo vytocit. 😉

cecil36
25. okt 2013

baby, aj pohadat sa da slusne, nemusim pouzivat vulgarizmy 4 cenovej skupiny. Hadka ma byt konstruktivna. Ak by mi mm povedal, ze som Piiip, tak co je na tom konstruktivne? V tom pripade to beriem tak, ze ma chcel urazit, ponizit a podobne.....

kristina2323
21. jan 2016

Moj muz sa velmi zmenil,sme spolu uz pomali 5 rokov ale to co mi zacal robit to som nikdy nezazila,starala som sa mu o nevlastnu dceru,ta ma teraz 13 rokov a hra sa na kurvu,uz sii ju zobrala matka do ciech,strasne zacala klamat vymislsla si veci kere sa vobec ani nestali,na silu vrieskala len tak len aby ju kazdy lutoval,spinavo mi nadavala,uz to zaslo tak daleko,rozmlatila somm jej papulu tak ze sa tri dni nenazrala,riesili ju urady,sudy,keby si ju nezobrala mater tak skonci v ustave,chodi do českej školy,do osobitnej,nezvlada to,,ani mi nechyba nech je tam kde je,koli takej spine som ja dostala bitku a zbytocne, a ta soplana zasrata sa s toho este tesila,muz mi zacal špinavo nadavat,moja dcera ma 3,5 roka a opakuje vsetko,ani s nou nikam nechodim lebo mi robi hambu,pokial som este mala matersku a dotovala ich bolo to ok,ale teraz furt po mne ziape ze ma musi zivit,nemam žiadny prijem,vraj nemam narok,do prace nemozem lebo na tri smeny sa mi neda robit,tak som doma uz mam toho fakt plne zuby,najračej by som odišla niekam preč daleko,len neni kam a neni za čo.tak jak bola vychovana ta jeho nevlastna,nechcem aby mi to robila aj moja dcera,čim dalej je to len horšie s horšie,tento vztah je chory,bud sa len hadame alebo vobec nekomunikujeme a obchadzame sa ako telce,

timea7
21. jan 2016

@kristina2323 nehnevaj sa, ale myslím si, že ste všetci úplne rovnakí od prvého po posledného. 😖 😖 😖 😖

kristina2323
22. jan 2016

@timea7 hmmmm

timea7
22. jan 2016

@kristina2323 ak chceš, aby sa iní k tebe správali slušne, ťažko k tomu dospeješ, ak sa budeš správať tak, ako si opísala....

dominikav123
22. jan 2016

@kristina2323 to akoze myslis vazne ze si nejakemu decku "rozmlatila papulu" hej ?

kristina2323
22. jan 2016

@kristina2323
J
a Ta lutujem Fakt@miriatko

petkashop
22. jan 2016

@marisska Pokojne si mohla napísať aj zo svojho nicku Marisola 😀

maslenka47
22. jan 2016

@kristina2323 precitaj si po sebe vcerajsi prispevok. Si si ista, ze tie sproste slova nema od teba? Prepac, teba by mal niekto nafackat tak, ze by si si nevedela spomenut, jak sa volas. Na mieste tvojho priatela by som ta vyhodila aj s dietatom. Vobec by ma nezaujimalo, ze nemas kam ist. To je tvoj problem, nie jeho a on nie je povinny ani jednu z vas zivit. Pokial teda dcera nie je jeho.

kristina2323
22. jan 2016

@dominikav123 ano na keby si bola na mojom mieste urobis to same,to decko si uz dovolilo az privela,robila to co jej kazala mater ,,,,,,a keby si ju nevezme k sebe tak skonci v ustave,mne sa koli tej soplani zhorsil zdravotny stav,schudla som 12 kilov,dva krat som bola uz jednou nohou na cintorine,som zmodrela a zastavilo sa mi srdco,decko proste od malinka malo vsetko,ako nahle to zapistalo,stary rodicia sa isli z nejdosrat,mater od nej odisla ked mala sedem rokov,lebo sa len kurvila,zrazu su na nu dpomenuls ked uz bola zdrava,,,,,a bude taka ista ako aj jej mater