Má význam zostať v manželstve len kvôli deťom?

babatkoling
20. aug 2014

Baby radte - ale prosim len tie, ktore k tomu maju naozaj co povedat...
Ma vyznam ostavat v manzelstve s muzom, ktory je dobry k detom a travi s nimi cas, venuje sa im, atd. aj ked je na druhej strane uplne o nicom ako manzel?
Stoji za to ostavat s chlapom, ktory Vas pravidelne ponizuje, hra sa na najmudrejsieho a Vy ste vacsinou ta sprosta... S muzom, na ktoreho sa neda spolahnut, lebo ked ho najviac potrebujete, tak sa zo vsetkeho 'vyzlecie' a Vy musite riesit veci sama... S muzom, ktory Vam neprejavi ziadnu naklonnost, ale ked chce sex a Vy ho odmietnete, tak urobi scenu ako male dieta... S muzom, ktory dokaze byt totalny ignorant ku Vasim potrebam...
Pripadne ak ste detmi z takehoto manzelstva - az po urcitej dobe ste sa dozvedeli, ze Vasi rodicia ostali spolu len kvoli Vam aj ked im to ale vobec neklapalo - ako ste sa citili, ked ste na to prisli?
Dakujem.

sissy27
20. aug 2014

@babatkoling tvoje manželstvo raz bude vzorom pre tvoje deti... chceš,aby raz tvoja dcéra žila v takomto manželstve, lebo to tak pozná z domu a pripadá jej to normálne? chceš, aby sa raz takto tvoj syn choval k svojej manželke,lebo to tak pozná z domu a pripadá mu to normálne?
rozvodom sa skončí vaše manželstvo, nie rodičovstvo... a ja by som 2x nepovedala, že tvoj manžel je taký skvelý otec úplne účelovo - aby sa jemu nedalo nič vyčítať, veď je predsa skvelý chlap a každá by takého chcela, žiaľ ty si tá vadná, ktorá nevie oceniť a ničí rodinu...
ja som ukončila nefunkčný vzťah práve kvôli dcére - aby som jej nedávala taký zlý príklad do života, aby jej raz neprišlo normálne, že sa k nej niekto chová ako k handre...

danula.ch
20. aug 2014

@babatkoling pred svadbou taky nebol?
ja som dieta z podobne nefungujuceho manzelstva, az na to, ze nas otec ani ku nam detom nebol normalny. cely zivot lutujem, ze sa mamina nerozviedla a asi sa za to na nu aj cely zivot budem hnevat. je to mozno o niecom inom, ale aj zo strany mojej maminy, ktora zije v nefungujucom vztahu plnom ponizovania, napatia a nasilia.....nemohla by som jej vycitat, keby sa rozviedla, aj keby sa ku mne a sestre otec spraval uzasne. tvoje deti to teraz mozno este nevidia, ale neskor sa to nebude dat ukryt. potom su dve moznosti. bud to tvoje deti pochopia, alebo sa budu tvarit, ze je to ok. v kazdom pripade, chces takto prezit cely zivot, s egoistom na krku?

lucijja
21. aug 2014

Tiež som chcela ostať kvôli malej, keď som videla ako sa každý večer na neho hodí keď príde z roboty, ako okolo neho chodí, keď niečo majstrovali...bolo mi ľúto to zahodiť. A predsa som to urobila. Dlhodobo som v nefunkčnom vzťahu nevydržala. Natoľko si vážim samu seba, že som odišla. Teraz mám nádherný vzťah, ktorý ma napĺňa tak, ako ma manželstvo nikdy, ani sa len k tomu nepriblížilo. Otec zostal, malá ma k nemu vždy dvere otvorené a vie to, ich pekný vzťah pokračuje ďalej. 🙂

bibika55
21. aug 2014

@babatkoling Žiť v manželstve len kvôli deťom je nezmysel.Raz prídete potom na to,že to bola veľká chyba nakoľko biologické hodiny tikajú každému a vy z hrôzou zistíte,že ste prišla ako žena o všetko.!!!!!!!!!!!!!!

ig0r
21. aug 2014

@sissy27 rozvod a nový "ocko" (mamkin nový partner), alebo neúplná rodina je aký vzor pre dcérku?
Moja manželka je z neúplnej rodiny a poznačilo ju to. Vidím to na nej a aj ona sama to priznáva.

Keď ste sa brali a plánovali dieťa, tak to medzi vami neklapalo? Možno stačí zahodiť, hrdosť, pýchu, ambície a pokúsiť sa nájsť k sebe cestu. Ale neviem ako je to medzi vami.

vefi89
21. aug 2014

ja som presne z takej rodiny, kde žili spolu kvôli deťom.. v afekte nám to dal otec pocítiť.. cez deň to bolo super, pretvarovali sa bohovsky, ale akonáhle zavreli dvere na spálni, tak sa spustil krik, hádky a nadávky.. nehovoriac o žiarlivostných scénach z ocovej strany a pár kusov rozbitého nábytku 🙄 na druhej strane, na maminho druhého partnera som si musela veeeeeľmi dlho zvykať.. bolo to niečo cez 6 rokov, a na ocovu partnerku mám alergiu dodnes 🙄

babatkoling
autor
21. aug 2014

@ig0r Vidis, ja sama som z rozvedenej rodiny a preto tento problem beriem velmi vazne...
Mam dve moznosti - nechat moje dieta vyrastat bez otca (co som zazila ja) alebo v 'pretvarke', pretoze je len otazkou casu, kym si moje dieta uvedomi, ako sa jeho otec ku mne sprava...
Ak mam byt uprimna - bol taky v podstate od zaciatku. Jediny rozdiel bol, ze sa vtedy aspon snazil a sluboval, tvaril sa, ze pre neho s malym nieco znamename... Po piatich rokoch sa uz pretvarovat nevladze a nic mu nebrani v jeho spravani...
Nas vztah bol vzdy plny slubov z jeho strany, ziadne z nich sa ale nikdy nenaplnili ☹

adri266
21. aug 2014

@ig0r ako si to myslel? Aby ona zahodila pychu a nechala sa dalej urazat?
@babatkoling na Tvojom mieste zvazim vsetky za a proti. Ak stale vahas, skus sa porozpravat s odbornikom, na urade prace mas manzelsku poradnu zdarma. A osobne, ak by som bola na Tvojom mieste, kvoli detom by som neostavala. Zober si to tak, ze taketo spravania budu Tvoje deti kopirovat vo svojom buducom vztahu. Skus najprv tu poradnu, chod aj sama a potom sa rozhodni. DRzim prsty

svetluska82
21. aug 2014

@ig0r ako konkretne to poznacilo tvoju manzelku?

xlucia
21. aug 2014

nie nema

ewisam
21. aug 2014

@babatkoling ja len nerozumiem, naco si si brala takeho chlapa... je pravda, ze aj ten moj ma obcas ignoruje, ale to by som sa musela koli blbostiam v odstate rozvadzat kazdu chvilu. Ja som stara skola, ja to co som raz slubila, myslim v dobrom aj zlom neberem na lahku vahu, takze by som skusila komunikovat kounikovat a komunikovat.... chlapi su tvory, ktorym vela veci nedochadza a treba im to natvrdo povedat- mozno ani nevie, ze ti to vadi. A deti budu kopirovat, otazka je co je mensie zlo, ale na to ti tu odpoved nik neda, to si musis odpovedat sama

ig0r
21. aug 2014

@svetluska82 Je to na dlhu diskusiu a nechcem to velmi verejne rozmazavat, ale zhrnme to tak, ze sa velmi naviazala na svoju mamu a trvalo strasne dlho kym sa vobec osmelila odist od nej a byvat so mnou. O mnoho veci bola ukratena, kedze nevidela ako v niektorych situaciach jednaju chlapi (otec). Na druhej strane mozno prave to ju motivuje zabezpecit uplnu rodinu nasim detom a dava jej silu zit v domacnosti so mnou, co vobec nie je lahke 🙂

@adri266 Jasne ze nie! To by malo prist z oboch stran a ten silnejsi by mal do toho investovat este viac. Treba k tomu pristupovat pragmaticky.

adri266
21. aug 2014

@ig0r ale ocividne z jeho strany ziadna snaha nie je. Maloktory chlap sa po svadbe zmeni a maloktora zena ostane rovnaka 😎 To je ta pricina, preco vznikaju konflikty a preco su rozvody.

sissy27
21. aug 2014

@ig0r akože zahodiť hrdosť, pýchu a ambície má podľa teba kto?? Žena, ktorá je pravidelne ponižovaná, urážaná, možno aj bitá?? Čo myslíš, ako sa asi dá komunikovať s niekým, kto sa neštíti takého správania voči žene?? Zostávať v takomto vzťahu má aký zmysel? Aby sme si do formulára na úrade mohli zapísať stav "vydatá"?? tak ti poviem - radšej inteligentná samota ako blbá spoločnosť a chráň nás boh aj pred takým ako ty,čo si nevidí na koniec nosa... A pre tvoju info - šikovné spermie ešte z nikoho otca neurobili, byť otcom je o niečom inom aj bez tých spermií... Ale to dokáže len naozajstný Muž a som šťastná, že existujú aj takí...

ig0r
21. aug 2014

@sissy27 odpoved na Tvoju otazku som napisal o dve prispevky vyssie.
Len som sa snazil naznacit, ze ak je este sanca na zachranu manzelstva treba sa jej chopit a nie hned bezhlavo rezignovat.

ivett1
21. aug 2014

@babatkoling asi je tu toho už príliš a história sa opakuje ... ja sa tiež stále sťažujem, že ako ma ten môj permanentne vytáča ... a niekedy mám ja pocit, že ma "ponižuje" ...lebo vždy som bola (a ešte stále som) presvedčená o tom, že mám pravdu ja a keď ma prudko vráti na zem a argumentuje (niekedy aj celkom k veci...), tak moje ego utrpí "poníženie" ...samozrejme, že mu to aj vrátim, ale tak vzťah dvoch ľudí asi nebude o tom, že si budeme niečo – hlavne to „zlé“ vracať ... ak by všetky pokusy z mojej strany o „nápravu“ manželského spolužitia zlyhali, tak by som radšej odišla ... život je tak krátky na to, aby sme ho prežili s niekým kto nás nemiluje, ponižuje, pretvaruje sa ... nedokázala by som fungovať vedľa takého človeka, lebo po čase by som ho začala možno nenávidieť a to by určite ovplyvnilo aj deti ... lepšie je, ak sa ľudia „rozvedú“ a žijú harmonicky každý zvlášť... možno zostane v nás to sklamanie, že sa nám nevydarilo manželstvo, ale zasa nebude to o divadielku, ktoré by sme museli hrať pred inými (deťmi, rodinou...) ...nie všetci majú herecké nadanie a nie všetci dokážu žiť takýto život obvykle sa to zhadzuje na deti ...že „kvôli deťom“... bez psychickej a možno aj fyzickej ujmy na zdraví ... a po čase to aj tak jedného z partnerov prestane baviť ... načo zbytočne strácať tak vzácny čas ...ALE ... keďže ja žijem v presvedčení, že jeden manželský zväzok stačí a aj jeden partner a jeden otec mojich detí resp. našich detí a ešte by som k nemu niečo cítila (a nebol by to hnus a odpor), tak by som sa naozaj pokúsila všetkými možnými, dostupnými prostriedkami o záchranu ...či už poradňa, psychológ, ak som doma, tak zamestnať sa, tráviť viac času spolu atď . ... je toho asi viac ...a až následne, keby všetko zlyhalo, tak by som to ukončila ... deti-nedeti...

petkovaaa
21. aug 2014

Ja si osobne nemyslím, že je vhodné ostávať v manželstve kvôli deťom. Ak sa necítiš dobre s manželom, vidíš ako sa k tebe správa, aj napriek tvojmu snaženiu je taký ako ho si ho vyššie opísala, podla mna nie je dôvod na to aby si sním ostávala. Vieš ako to je. Deti vychováme, pripravíme ich na život, budú sa chcieť osamostatniť a založiť si vlastné rodiny. Ale MANZEL je ten s ktorým ostaneš do konca života, sním zostarneš. Nie s detmi! 😒
Takže je na mieste nájsť vhodné riešenie.
Poznám prípad z vlastnej rodiny moja teta dlhodobo znášala psych. týranie od manžela. Dvadsať rokov!!!!!! deti mali od malička síce milujuceho otca, ale ked videli ako sa správa k ich mame, boli nešťastné, trepeli depresiami. Ich mama ostávala v manželtve iba kvôli nim, chcela pre nich to nejlepšie. No koniec koncov nedokázala to udržať, kvôli svojmu zdraviu a zdraviu celej rodiny, zbalila si caky paky aj s detmi odišla bývať k rodičom. Rozvod prebehol veľmi rýchlo. Ona teraz má nové partnera - miliooon krát lepšieho. Jej deti už majú vlastné rodinky a detičky. Dakovali mame že sa dokázala odpútať od ich otca!
Zas poznám ešte jeden prípad, kde je manželstvo uplne rozvrátené no tí dvaja žijú vedla seba ona - kvôli financiám - on snou zo zvyku (?!!). Spoločnú postel nezdielajú už viac ako dvanásť rokov. Ona je zatrpknutá a upnutá na svoje deti. On má milenku. Jej deti majú dosť pokazené manželstvá. Dokonca jej syn sa bude rozvádzať a to kvôli nej! Lebo sa nevie od syna odpútať a vlastne ani syn od nej. Ale celkovo je to choré......

Ak dvaja ľudia nemajú spolu jednoducho im to neklape a musia sa od seba oslobodiť!!!!! Práve kvôli deťom a svojmu zdravému rozumu treba nájsť riešenie. Skús ešte svojmu mužovi navrhnúť manželskú poradnu, ak nebude súhlasiť. Nebude chcieť nájsť riešenia. Ok, ale my dvaja už spolu potom fungovať nemôžme. Nalejte si čistého vína a pozrite sa pravde do očí. Chceš sním zostarnúť??

sissy27
21. aug 2014

@ig0r prosím ťa, prečítaj si pôvodný príspevok znova.... A ešte raz... Opakuj dovtedy, kým nepochopíš, že toto nie je o nejakom stereotype po dlhých rokoch alebo že zamilovanosť vyprchala, toto je o absolútnej neúcte a nulovom rešpekte - podotýkam zo strany manžela, takže ona sa môže aj rozkrájať, ale sama ten vzťah nezachráni a on nemá záujem... Na vzťah sú totiž potrební presne dvaja...

buxus24
30. aug 2014

@babatkoling odísť.....určite.. za tie roky vieš aky je... a že sa nezmení...
rovod je aj o tom že stare končí ale nove začína.... bud šťastná aj ty....... deti by to mali pochopiť ak su staršie..... drž sa