Mal by byť chlap vo vzťahu ten, ktorý by mal prevažne živiť rodinu?

21. mar 2024

Mal by byť chlap vo vzťahu ten, ktorý by mal prevažne živiť rodinu a robiť všetko preto aby sa vedel postarať ?
Jednoducho chlap nosiť peniaze, a žena sa starať o domácnosť…samozrejme nehovorím že žena by mala sedieť iba doma na riti, to nie…ale mal by byť chlap ten hlavný čo sa týka financií ?

monicatko20
21. mar 2024

Boooože čo by môj chlap dal sa ženu, ktorá by sedela doma na riti a mohol sa o ňu starať jak finančne tak vo všetkom 🤣 žiaľ jeho žena nezdieľa názor, že sa ma stará len chlap

alessavandervelden
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
soldi
21. mar 2024

nasa slovenska spolocnost je nastavena tak, ze chlap nosi viac penazi.
nie kazdy chlap a jeho ego dokazu zniest, ze zena zaraba viac.
ja som stastna, ze mam partnera, ktory neriesi, ze mam nasobne vyssi prijem ako on, necaka odo mna, ze kvoli tomu budem vsetko financovat ja a stara sa o mna s laskou a podporuje ma vo vsetkom.
myslim, ze takych chlapov je na slovensku urcite mensina.

ropucha6
21. mar 2024

Za mna nie. Jednak sa rada spolieham sama na seba, jednak sa nevidim ako zena v domacnosti, pripadne, ze by som muza s detmi kvoli jeho praci cely den nevidela.

ropucha6
21. mar 2024

@soldi to u nas tiez tak 🙂 ale vela chlapov by to fakt nedalo.

soldi
21. mar 2024

@ropucha6 tak tak, uplne suhlasim. moj exmanzel to tiez vobec nedaval. ale napr aj moji rodicia tak fungovali. ze matka zarabala podstatne viac nez otec a on to pomerne stoicky znasal 😀

ivangeline
21. mar 2024

V závislosti od vzťahu. Ine je mať jedno či dve deti a stihnúť slušnú kariéru alebo ich mať 8,že? XD

soldi
21. mar 2024

@ivangeline ja mam 4 deti a karieru celkom slusne rozbehnutu 😀 ale uznavam, ze budem v tomto smere skor rarita

daniela2202
21. mar 2024

A teraz keď ti to napíšeme, vyberieš si správnu odpoveď podľa seba a dáš mu ju prečítať? 😁😂😁😂👉👎

princess59
21. mar 2024

Áno súhlasím s tým, je to síce stará škola ale fungovalo to tak roky. Na druhej strane si myslím že ak by z nejakého dôvodu vypadol mužov príjem mala by byť žena schopná sa o rodinu postarať tiež.

nenne27
21. mar 2024

Ano.v tomto som staromodna....pracujem full time ale moje povolanie mi vzdy dovolovalo travit kopu casu s detmi, starat sa o domacnost, byt s detmi doma cez prazdniny a popoludnia po skole.muz ma narocnejsiu pracu, casto cestoval do zahranicia, v robote od vidim donevidim.zarobi o dost viac ako ja.nemenila by som

dkethe
21. mar 2024

Urcite ano.
Ja som spokojna so svojim platom aj karierou, veru uvitala by som aby moj muz, sta alfasamec, mal dva krat tolko.
Neni alfasamec. Ma menej, vzdy menej mal (vyjma RD) a so svojim spokojnym pristupom vzdy mat bude.
Zijeme si dobre. Ale odpoved na otazku je jednoznacne ano.

katka700
21. mar 2024

Obaja by mali zarábať tak aby v prípade že ten druhý ochorie, má úraz alebo príde o prácu z 1 príjmu utiahli aspoň nevyhnutné výdavky.
Ale to je len môj názor, nech si každý spokojne žije v takom vzťahu aký mu vyhovuje.

gabriela2952
21. mar 2024

Nemyslím si, na všetko sú dvaja xi na financie alebo chod domácnosti.. to ako keby bolo ze on ide do prace a keď príde ľahne na gauč a sedí.. pritom žena by lietala ako handra celý deň okolo deti a domácnosti

thoughtfulweirdo
21. mar 2024

Nie. Môj otec zostal zo dňa na deň náhle PN, onedlho na to aj zomrel. Neviem, ako by mama prežila s dvoma deťmi, ak by otec bol väčšinovým živiteľom rodiny. Takto sme stratili "len" 50% príjmov a nie 75% alebo viac.

thoughtfulweirdo
21. mar 2024

Dodám ešte, že za mňa má mať rodina taký pomer príjmov a výdavkov, aby to dokázal utiahnuť hociktorý z dospelých aj sám, ak by nastali nejaké problémy.

svetlonos
21. mar 2024

Pozri, to zalezi na vadom nastaveni. U nas sme sa dohodli, ze po materskej natupim na skrateny uväzok. Ja nechcem byt s detmi hodinu denne apotom sup do postele. S muzom su deti pre nas dolezite a nechceme ich mat v druzinach do piatej. Pokial to bude aspom trisku mozne, budeme to riesit takto. Pre nas to bolo od zaciatku jadne, bez toho aby on mne prikazoval, ze musim byt s detmi. Ja so
zase rafa, ze zdiela rovnaky nazor ako ako ja. Pokial by to vsak z nejakeho dovodu nebolo mozne, pracovala by som normalne na plny uvazok.
No povedzme si realne - deti byvaju choré. Mame si delit ocr pri detoch? No nie, nebudeme. Tu je uplne bezne, ze ta vyhodia aj pocas normalnej pn
Pikial by sme si ocr delili s mm napoly, vyhodili by mna, jeho a v "idealnom" pripade by sme boli bez prace obaja.
Takze sme sa logicky zhodli na tom, ze s detmi budem primarne ja. Samozrejme, ze aj on a v prvom rade bude zivitelom muz. ypokial zena nie je ten typ, pripadne ma fajn pracu i plat, kludne mozu mat ine riesenie. Jedna znama v 55 olutovala napriklad, ze si deti pomaly nevidela, koli kariere a peknemu platu. Vztah nic mic, mali ju za somarika otras sa. Pivedala, ze jeby vedela vratit cad, bola by rafsej matkou ako zenou karieristkou.
Ja nemam vestecku gulu, beviem co bude v 60tke. Ale ked sme sa rozhodli mat deti, chceme sa im aj venovať. Hlavne pokial su malé.
Tebe to ako vyhivuje, autorka 🙂 ?

lujza123
21. mar 2024

Malo by to byt tak ako sa dvaja dohodnú, niekomu vyhovuje takýto model ze muž zabezpečuje financie, bývanie a žena skôr starostlivosť.
Ale aj v takomto prípade treba mať reálne ocakavania, aj muzi sú len ľudia nie oslík otras sa 🤷🏿‍♀️
Zas chcieť po chlapovi aby sam kúpil bývanie, autá a financoval väčšinu chodu rodiny a hnevat sa na neho ked to nedokáže je dosť blbe

Mne by to napríklad vadilo, ja som radej ked sme si v partnerstve viac rovnocenní a robime veci spolocne, delíme si radosti aj povinnosti. Okrem iného mňa práca bavi a mám rada svoje peniaze

vilma7
22. mar 2024

@scila
...zle vybrala....? Áno, ženy si cielene vyberajú zlých partnerovi a potom radi zakladajú diskusie na MK ;).
Ja nepoznám človeka, ktorý by sa počas života ale ze vôbec nezmenil, ty Áno???

andrea_ff
22. mar 2024

@soldi si super 👍. Ak sa môžem opýtať, čo robíš?

pipistrel13
22. mar 2024

@mamutka uplne suhlasim
hoc su zeny,ktore buduju karieru a ja im to samozrejme nevycitam
ale ak chce byt matka matkou z mojho pohladu je to nezlucitelne,bud ma skvelu karieru alebo je matkou,v istom veku dietata urcite nemoze mat oboje
a ak chce byt s detmi,teda mat aj casovo prisposobenu pracu,nienje sanca,aby financne bola na tom lepsie ako muz

fairyy
22. mar 2024

@pipistrel13 su profesie, kde je to mozne... my sme obaja IT svet a vieme obaja budovat karieru aj byt plnohodnotnymi rodicmi ...avsak plne rozumiem, ze su profesie, kde to nejde a je potrebne obetovat velmi vela casu praci a aj tomu rozumiem, ze nie vsade su muz a zena za rovnaku pracu rovnako ohodnoteny... avsak si taktiez myslim, ze ak je vacsinovy nazor, ze zena ma byt doma a muz ma zarabat, nezmeni sa platova situacia a nepribudnu ani pracovne pozicie na ciastocny uvazok, pretoze zamestnavatel aj tak bude ocakavat, ze ta zena mu zmizne na 3 roky a mozno aj na 6-7-8-9 rokov, a teda je pre neho financne nevyhodne investovat do takeho zamestnanca.... tymto som nechcela povedat, ze je zle presadzovat nazor, ze zena ma byt doma 😊 ale negeneralizovala by som, ze zeny ktore pracuju a buduju karieru, ked je dieta male nie su matkami a zaroven so spravnym casovym zadelenim prace, kde otec sa podiela na vychove a nepracuje nonstop ma dieta benefit dvoch rodicov a nielen mamu

soldi
22. mar 2024

@pipistrel13 haha, tak to sa velmi mylis, ja mam napr home office a totalne flexibilny pracovny cas. cize po deti chodim okolo druhej a do vecera sa venujem iba im. potom pracujem v noci, ked je treba, takze dovolim si tvrdit, ze som plnohodnotnou matkou a povedala by som, ze mam na deti viac casu, nez keby som robila od 8-16:00.
suhlasim s tym, ze to nie je na slovensku uplne standardne, ale urcite to nie je nezlucitelne, ako pises Ty a tym skryto odsudzujes pracujuce matky.

soldi
22. mar 2024

@andrea_ff mam dve prace. aj ked jedna je skor ako dobrovolnictvo, tak mam minimalny prijem. ale moja hlavna praca je manager of sales pre jednu zahranicnu designersku firmu.

qrstxyz
22. mar 2024

Podľa môjho názoru áno. Muži sú vo všeobecnosti viac ambiciózni a priebojnejší ako ženy, čiže šance, že uživia rodinu sú vyššie. Ja sama by som sa radšej starala o deti a domácnosť. Nehovorím, že žena má byť iba doma zavretá, ale keď sa niekto dá na zakladanie rodiny, mal by pochopiť, že v prvom rade deti potrebujú mamu. V minulosti to tak vždy bolo a bol to osvedčený model.

ivangeline
22. mar 2024

@soldi … závisí. Od rodiny k rodine. Veľkí ma inšpirovala žienka, kt ma 8 deti. Potom sa jej podarilo byt riaditeľkou v mš. Neskôr v súkromnej alternatívnej. Proste sa zaujíma aj z profesijného hľadiska detickam. Aj to je cesta. Pre niekoho. ;) Poznám rôzne príbehy. Aj zienku do 6timi, kt je rada doma, ale manžel a deti sú tu vždy pre ňu.

pipistrel13
22. mar 2024

@soldi ja tiez pracujem a mam kamaratku,ktora pracuje presne ako ty,ale aj ona sama tvrdi,ze je to nesmierne tazke a narocne a keby mala na vyber,bola by radsej,keby bol jej muz ten,co zarobi viacej a ona moze mat inu pracu,jednoduchsiu na cas aj psychiku (ma pod sebou 20ludi)...
nemyslela som to tak,ako si to mozno pochopila,ale niekde si to casom vyberie dan,lebo nech to robis akokolvek,proste stale v jednom kole a to je vycerpavajuce a casom sa to odzrkadli niekde,myslim,ze je to obrovsky narok na zenu-matku..
a ako pises to ako to mas v praci ty a moja kamoska,ze mozes robit z domu a flexibelne,ma maloktora...

pipistrel13
22. mar 2024

@fairyy ale ja nie som za to,aby bola doma,ja som pisala o kariere,ze sa to da tazko sklbit a popisala si to velmi dobre - v tvojom odvetvi a este niektorych to ide,ale v mnohych sa to naozaj neda - vzdy na ukor jedneho

gabrm
22. mar 2024

#autor
A prečo chlap?prečo nie žena? Pokiaľ mám ja lepší vzťah ku deťom,budem sa im venovať viac a lepšie ako matka,dokážem sa postarať o domácnosť minimálne tak ako matka,tak prečo by nemohla byť manželka tá, ktorá by mala prevažne živiť rodinu 😉?

soldi
22. mar 2024

@gabrm jeej, nechces ma za zenu? Ja budem zarabat a Ty sa budes starat o domacnost, deti a mna 😀