Mám depku. Počas korony je môj život stále o tom istom

8. feb 2021

Ahojte idem sa trochu vykecat. Mozno je to trochu aj tou koronou, ze sme vsetci taky obmedzeni moznostami na zabavu a rozptýlenie od bezneho zivota...
Moj zivot je poslednu dobu len praca, prist domov, strarat sa o syna, domace prace. V pondelok sa uz tesim kedy bude piatok, aj keď príde vikend je stale o tom istom. Domace prace, syn, žiadna zabava, ludia, nič.
Prácu mam taku, ze nemam kolegov, som sama v kancelarii zatvorena 8 hodin. Takze moj socialny kontakt je 3 rocny syn a manzel, non stop. Lenze manzel si od zaciatku korony nasiel novu zalubu, chodit po horách. Byvame v Turci, takze tu ma veľa možností relatívne blízko. Nehovorim, snazi sa chodit tak aby to nebolo na ukor rodiny. Aj navarí, takze nie som na vsetko sama. Samozrejme ide aj cez vikend obcas, vacsinou ked syn na obed zaspi, niekedy aj rano. Ma uz taku partiu, baby, chalani. Casto si s nimi pise, dohaduju sa, komentuju si navzajom zazitky, zoznamuje sa s novymi ludmi, aj zenami, pridava si ich po prvom stretnuti na FB a IG. Ano asi mi to vadi. Aj ja by som rada sla niekam aj s nim, ale absolutne nemame kde nechat dieta. Jedine ked je v skolke nejaka dovolenka, ale to zas nie je casto. Nemam ja ziadnu kamaratku, prestahovali sme sa, nemam kde ani spoznat novych ludi teraz. Ani zimu moc neoblubujem, rada pojdem na turistiku ale akor na jar v lete. Stve ma ze nemame ziadnu spolocnu aktivitu. Ze toto vsetko zdiela s cudzimi ludmi, ze sa na turach vie aj 3 hodiny vykeciavat s inou zenou. Potom vidim fotky a uz som nasrata. Ze ja len sedim doma a nemam na vyber. Zas ja nie som taky typ ze by som sa teraz vybrala niekde sama. Chcem byt s rodinou, hlavne mam pocit ze sa s muzom v tejto veci vzdalujeme.

rencina_4
8. feb 2021

mozno by pomohlo, keby si sa premohla a niekedy na lahsiu turistiku isla s nim a aj so synom, ved uz ma 3 roky a nejaku lahsiu turistiku by uz zvladol isto.

autor
8. feb 2021

Boli sme uz spolu neraz na lahsej turistike, ja nie som problem, pre mna to nie je premahanie, idem rada, vladzem, vsetko v pohode. Kym bol syn mensi brali sme nosič, teraz ma 18kg, pre muza to je uz makacka ked ma este aj krize dodrbkane. Peso sa mu chce len chvilu. Potom ho nahlime, no dieta je take hodinova prechadzka by s ním trvala aj 3. Hlavne ked sa ide do kopca. To je potom muz nervozny ja z neho a vzdy tak akurat do seba skocime. Tak som mu povedala ze kym syn nepodrastie ja s nim uz takto nepojdem.

dominikac321
8. feb 2021

a nmiekto z tej partie nema dieta zeby si ich pozvala na navstevu? aspon takto s detmi sa skamaratit, alebo ich pozvite len tak aby si spoznala niekoho tiez...

autor
8. feb 2021

Ked to je tiez taka partia...ja som tychto jeho kamaratov doteraz ani neregistrovala. Len kvoli tej turistike sa nejako dali dohromady, neviem o nich nič. Niektorí su z roboty, niektorých mal na FB medzi priatelmi ale nepísali si, nestretavali sa doteraz. Teraz najnovsie stretol nejaku babu na horách aj s kamaratom, ten ich zoznamil, bum uz su priatelia na FB. Ja nie som takáto. Musim mat s ludmi blizsi vztah. Lenze muza to teraz tak chytilo vsetko okolo turistiky, ze mam dojem ze toto je teraz pre neho top priorita a ludia co robia to iste su zrazu vsetci kamosi ci ako to mam povedat.

h2
8. feb 2021

@dominikac321 To vážne radíš teraz v tejto dobe návštevu cudzích ľudí? 🤦🏻‍♀️
Autorka, buď choďte všetci, alebo raz muž, raz Ty a so synom bude on. Dieťa nie je len Tvoje, ale aj jeho. Nie je spravodlivé, že máš syna na starosti vždy len Ty.

andrejkap123
8. feb 2021

Nechcem vestit nic zle, je pekne ze si nasiel zalubu... ale ak to uz prehana a priorita ako hovoris su teraz ti novi ludia a novy zivotny styl, bola by som ostrazita, voci tym zenam... a ak by ta bavila turistika tiez, isla by som na tvojom mieste tiez. ASPON spoznat tych ludi..... nech to nie su pre teba cudzi ludia....

ivca88
8. feb 2021

Kocka moja, sú to výhovorky.....
Keďže ste odtiaľto, asi si nás aj videla...my chodíme s mužom s deťmi, odkedy mali tri mesiace.. Môj muž nosi 5 ročnu, 23kg + váha nosiču a nákladu, a nie je to ozaj zle
Ja nosím mladšiu, to mám nejakých 17 kíl a to som žena.
Muž nosí staršiu dcéru zväčša 1/2 času.
Keď je vyslap náročnejší, tak ju nesie a potom cestou dolu ide sama.
Ja v pohode dám tri hodiny nosiť druhu dcéru , ako nič..
Možno je to tým že mám dobrý nosič, alebo skôr tym že nás to baví.
My rovnako nemáme nikoho na stráženie detí, ale vlastne, aj keby sme mali, tak chceme ísť spolu.

Tie hory ozaj dobre padnú na psychiku a keďže je aj tebe smutno, tak by ti niečo také možno naozaj pomohlo. V tejto dobe je to vlastne jedna z mála aktivít, čo môže človek robiť.
Poprípade ide jar. Tak porieste bicykle a detskú sedačku. Alebo kúpiť malému bicykel a takou tyčou, snáď sa to volá trailgator sa pripojí detský bajk o bajk dospelého. Tým pádom sa tam dieťa len drzi - nemusí riešiť riadenie, brzdenie, a nemôže sa od teba vzdialiť.
Môj muž takto chodí so staršou a ja mám mladšiu v sedačke a ideme spolu na vylet napr. do gaderskej doliny k certovej bráne ... 🤷
Skúste urobiť kompromisy. On nech obmedzí svoje záľuby - aby bol viac s vaším dieťaťom a ty sa naopak prekonaj a choďte niekedy s ním na hory a budete spokojní

tehulka2011
8. feb 2021

@ivca88 podla mna to nie je vyhovorka. Vlacit tak velke a tazke deti je podla mna cisty masochizmus 🙂

dominushka23
8. feb 2021

aj my sme boli na turistike s detmi...4 hodky sme slapali..starsia ma 8 cize prejde sama mladsia ma 3roky a 15kg isla tiez sama alebo na mojich rukach a v pohode som to zvladla... kde je vola tam je cesta ...

janka_mamka
8. feb 2021

Ahoj ak ti to pomôže, cítim to skoro podobne. Takisto sme sa presťahovali a nemám v novom meste nikoho. Treba ísť z mužom. Spýtaj sa ho povedz mu žeby si išla nabudúce rada s nimi. Bud rada ze niekam chodí a môžete mat spoločnú zábavu.

sidicek
8. feb 2021

Ale ved takto presne to funguje, dospelí sa tempom prispôsobuje deťom. My sme nosili ozaj len malého sem tam, keď nevládal vo vysokých tatrách napr. Ale celkovo sme si vyberali túry aby to dieťa v pohode dalo. Tvoj muž je sebec, čo sa správa ako slobodny.

autor
8. feb 2021

To nie je o tom ze kde je vola tam je aj cesta. Rada by som videla ako sa tie vase deti xichtia na tej turistike ci ich to naozaj aj tak bavi ako ich rodicov. Lebo nasho syna rozhodne nie. Takze rady tohto typu su mi uplne nafigu. Nebudem ho tahat do hor ked mi reve a nepaci sa mu. A nie 18 kilove dieta nosit na rukach nemienim. A muz tiez nie ked ho potom vidim ako zomiera kvoli krizom

ckocka
8. feb 2021

Dieťa je rovnako jeho ako tvoje. Ak on má svoj čas na oddych, máš ho mať aj ty. Buď sa vyberte niekam na výlet všetci, alebo mu nechaj dieťa a ty si nájdi akúkolvek inú zábavu, hoc by si sa mala zamknúť v spálni a čítať. Alebo sa choď poprechádzať kam chceš. Alebo si hodinu na nete nerušene podebatuj. Až sa trocha oteplí, možeš to robiť aj v parku na lavičke. Vyčítať mu kamarátov pretože ja ich nemám sa mi zdá detinské. Oddýchnuť si potrebujete obaja, ale to musíš vysvetliť svojmu mužovi, nie nám.

autor
8. feb 2021

@janka_mamka ja som rada naozaj, ze nechodí do krčmy alebo flakat sa, ved chce aj schudnut, takze mu fandim. Ale naozaj, ja nemam kde syna dat. Muz rodicov nema, na mojich sa nemozem spolahnut ani by mi ho nezobrali. Sestry maju dost svojich deti, kazdy je rad ze je vikend ze sa môže venovat svojej rodine nie este aby som im bachla na krky moje dieta.

ivca88
8. feb 2021

A akú radu teda chces ? Máme začať nadávať na tvojho muža že je sebecky. Že ťa isto podvedie a že mu to máš rýchlo zakázať, lebo na neho žiarlis ?
Potom to urobíš. Budeš prikazovať, zakazovať, rozkazovat a potom čo? Budete šťastní ?
Alebo sa k tvojej depke pridruží aj hádka s mužom + jeho depka...
Neviem no... Čo teda čakáš ? Aku radu ?
Mám taký dojem ,že aj tak všetko zmeties zo stola.. je to zbytočne.

janka_mamka
8. feb 2021

Jasné úplne chápem.... a malý je ešte malý na neviem aku turistiku .na kratšiu prechádzku to ano. Ale pravdepodobne muž chodí na dlhšie a náročnejšie tury.aj to pochybujem ze sa cela partia prispôsobí. Takže v tomto ta chápem. Pdesme to som len myslela ze chvalabohu nechodí sa flákať alebo podobne. Robí niečo pre seba. Ale to ze ty si nonstop sama s malým.nie je bohviečo keďže si nemôžeš s nim urobiť ani poriadny program po svojom. Prispela k tomu aj táto korona kriza. Bohužiaľ poradiť ti neviem ale tvoje pocity úplne chápem .možno ti pomôže aj len to ze vla žien to ma podobné.

thewitch
8. feb 2021

Ja som sa za posledný rok tiež cítila akoby som nežila a boli momenty kedy som nemala energiu ani na veci ktoré ľúbim ako kreslenie, chodenie na prechádzku atď ale keď to skončí už sa teším že pôjdeme na Oravský hrad kde som bola len ako malá, a kade tade aj po iných krásach. Za ten čas to pretŕpame doma ale ako náhle je pekné počasie, okamžite ideme aspoň na hodinu dve niekam na prechádzku alebo ľahšiu turistiku. Treba sa prekonať a pri každej príležitosti si nájsť cestu ako si zlepšiť deň 🙂 plánujete si dopredu po práci že ako strávite víkend pri pozeraní správ večer plných chaosu a stresu sa takto podebatit o príjemnom víkende je naozaj fajn. 🙂

thewitch
8. feb 2021

A malého treba nejako motivovať alebo ignorovať, vy ste rodičia a keď sa niekam ide tak sa ide aj keď sa mu nepáči možno raz sa vytiahne takto sám ak uvidí aké je to dobré, tak ale to je o inom ak vyrastal bez turistiky, ja som od mala chodila peši do školy zo školy, kade tade po lúkach nad našim domom a s tetou absolvovala tiež kade tade jazdy a menšie túry na bicykli. To je iné to chápem ak sa to naraz lusklo prstami a malý musel ísť ale časom si myslím zvykne. Vy si ale v prvom rade nevšímajte jeho ksicht kyslý, reve, reve nechce pokračovať kracajte ďalej aj tak dobehne....

komplikovana
8. feb 2021

Skus si pohovorit s muzom, ze by bolo dobre najst nejaku rovnovahu v tom ako travite cas. Ked ide na turu je to ok, ale aj ty by si chcela byt s nim a vasim synom ako rodina a ked sa da tak po veceroch ako partneri-milenci. O vztah sa totiz treba starat, lebo ak nie, pojde rychlo « do kytek ». Skus sa prestat hnevat na kazde pridanie priatelov do fb, nerobit blbe pripomienky a nenasierat sa. Len mu povedat, ze si tu a aj ty potrebujes jeho pozornost.

autor
8. feb 2021

@komplikovana dakujem skusim to takto

misulienkamisa
8. feb 2021

Presne tak proste by ste sa mali o tom spolu porozprávať, nech vie, že ťa to trápi a nájsť nejaký kompromis, aby ste boli v pohode obaja. Je to teraz ťažké nájsť si niečo pre vás, kde by ste boli sami a užili si to, no isto sa niečo nájde

janina1127
8. feb 2021

Možno by bolo fajn, keby ste vy ako rodina chodili do prírody, keď nie nejaké túry aspoň prechádzky, ísť sa niekam pozrieť, aby ste mali aj spoločné zážitky a keď chceš ísť na túru tak áno nech ide so známymi, keď tebe sa to nedá. Ale všetko s mierou 🙂

dskjhfdlkdjhl
8. feb 2021

Ste rodina, mali by ste cas travit spolocne a nie, ze chlap si ide s kamosmi a zena ostane doma s dietatom. Toto je nevyvazeny, nezdravy vztah. My sme deti brali na tury/na bezky od zaciatku. V nosici si aj pospali, ale dost skoro boli schopne aj kopce dobre zvladat. Ked sa zvolia vhodne trasy, vhodne tempo, tak to aj dieta bavi.

vulka
8. feb 2021

My sme tiež chodili s deťmi od malička. Kúpte si bežky alebo len papučkové lyže a ani ďaleko nemusíte ísť. Keď muž nepôjde, choď len s dieťaťom. Je to paráda. Iste stretnete aj iných rodičov s malými deťmi. Na diaľku sa "zoznámite", zakývate si, prehodíte pár slov. Časom z toho bude možno kamarátstvo.

simca06022011
8. feb 2021

No prediskutovala by som mu tie pravidelne vylety, a miesto toho vezme to dieta na hodinu do lesa a aj teba. Ste rodina, mate byt spolu a nie ze on si zije s partiou na turistike (ano chodia ludia, aj s detmi a ano aj nas bolia krize ale to dieta sme nosili obaja v nosici nejaku dobu, na velke tury sa nechodilo). Spytaj sa kedy ti tych kamaratov predstavi, a vezme vas s nimi... aj mne chodi kopa ludi po turistike, dceru uz mam vacsiu, takze teraz je to uz ine. Alebo si najdi nejaku aktivitu na doma a syna vtedy zaves polovicke, najdite si na seba doma cas, chodte na prechadzku doma a potom nech si ide na turu s kamosmi
Toto obdobie prejde, vyrastie a bude chodit kludne s nim aj sam... teraz mas toho po krk, ale naozaj, je to len obdobie.. men kamoskra revala ako pavian, ze chlap ide na plavaren a na lyze a ona musi byt doma, lebo mali doma rocne dieta.. a nemoze ist tam a hentam. No kto sa rozhodol mat dieta a nema huf babiek, opatrovateliek, tak bud sa prisposobi, vezme dieta so sebou, alebo tieto zabavky na chvilu odlozi... A ako sa staviame k tomu ked mi dieta reve, nechce ist, konkretne napr. smari sa mi dieta s bezkami do snehu a ruci ako tur, ze nejde.. ak nedostane rovno jednu vychovnu, tak to proste ignorujem.. celu cestu vykecavame o kadecom co je v lese, kam ideme, co budeme robit.. Je vzdy cesta. Vzdy ina... lebo inak clovek riesi rocne dieta, inak 3 alebo 6 rocne... Ale urcite ak je to drobec, tak ziadna tazka turistika s nim a v tomto rocnom obdobi, tiez nie 🙂

desore
8. feb 2021

Evidentne to tvojmu muzovi vyhovuje, ze je bez vas. Takze skuste kompromis-jednu sobotu on turistiku, druhu ty a nedele spolu ako rodina.

elenka74
8. feb 2021

Mňa by zaujímalo, ako to u vás fungovalo aj predtým. Neviem, čo zaujíma teba, napr. ak si chcela ísť na kávu, šiel s tebou alebo do kina, keď ste boli ešte bezdetní?

autor
8. feb 2021

@elenka74 predtým to bolo uplne v pohode. Na turistiku spolu sami, na vylety tiež, s jeho kamarátmi obcas tiez sme sli spolu. Ak siel sam, tak vynimocne s jednym dvoma kamaratmi na pivo, pripadne z prace na pracovnu akciu, vecierok..ja to iste, vacsinou s babami z roboty, s celym kolektivom. Ja chodim tak isto rada na turistiku, na bicykle chodime spolu teraz uz aj s malým, na vylety, take aby to syna zaujimalo. Je to proste nafigu teraz cez koronu, vsetky nejake atrakcie su zatvorene, pocasie je napr, jedina moznost je ist na tu turistiku, ale so synom nejdeme take dlhe trasy. Prechádzky v okoli robime bezne, sankovacky a podobne. Bude to asi tym ze mi chyba ta spolocnost. Ked som 8 hodin v práci len sama so sebou a doma so synom prípadne muzom. Ano priznavam ziarlim trochu na muza, ze ma tu možnosť ist aj s cudzími, on je tym co sa zavesi fakt aj na cudzieho. Ja taka nie som, potrebujem ludi dobre spoznať. No moj okruh blizkych je teraz dost biedny

vilma7
8. feb 2021

A čo muža viedlo začať chodiť sám bez rodiny na výlety a tak tomu prepadnúť? Je nezamestnaný?
By som spravila kompromis, keď chce nech si vybehne s kamošmi cez týždeň, ale víkendy sa budú tráviť spolu a hotovo. v lese sa dá tráviť čas aj ináč, hlavne s deťmi, ako behať po kopcoch ako srnka.

jana_eyre_2
8. feb 2021

Ja mám naozajstnú depresiu a v lese na túre sme stále... Neviem poradiť, ja len že to nie je vždy riešenie.. možno kedysi premna bolo, ale teraz mi je les úplne ukradnutý aj keď som bola vždy vášnivá turistka a deti ho milujú.. blato.mi príde už všade rovnaké...