Mám depku. Počas korony je môj život stále o tom istom

8. feb 2021

Ahojte idem sa trochu vykecat. Mozno je to trochu aj tou koronou, ze sme vsetci taky obmedzeni moznostami na zabavu a rozptýlenie od bezneho zivota...
Moj zivot je poslednu dobu len praca, prist domov, strarat sa o syna, domace prace. V pondelok sa uz tesim kedy bude piatok, aj keď príde vikend je stale o tom istom. Domace prace, syn, žiadna zabava, ludia, nič.
Prácu mam taku, ze nemam kolegov, som sama v kancelarii zatvorena 8 hodin. Takze moj socialny kontakt je 3 rocny syn a manzel, non stop. Lenze manzel si od zaciatku korony nasiel novu zalubu, chodit po horách. Byvame v Turci, takze tu ma veľa možností relatívne blízko. Nehovorim, snazi sa chodit tak aby to nebolo na ukor rodiny. Aj navarí, takze nie som na vsetko sama. Samozrejme ide aj cez vikend obcas, vacsinou ked syn na obed zaspi, niekedy aj rano. Ma uz taku partiu, baby, chalani. Casto si s nimi pise, dohaduju sa, komentuju si navzajom zazitky, zoznamuje sa s novymi ludmi, aj zenami, pridava si ich po prvom stretnuti na FB a IG. Ano asi mi to vadi. Aj ja by som rada sla niekam aj s nim, ale absolutne nemame kde nechat dieta. Jedine ked je v skolke nejaka dovolenka, ale to zas nie je casto. Nemam ja ziadnu kamaratku, prestahovali sme sa, nemam kde ani spoznat novych ludi teraz. Ani zimu moc neoblubujem, rada pojdem na turistiku ale akor na jar v lete. Stve ma ze nemame ziadnu spolocnu aktivitu. Ze toto vsetko zdiela s cudzimi ludmi, ze sa na turach vie aj 3 hodiny vykeciavat s inou zenou. Potom vidim fotky a uz som nasrata. Ze ja len sedim doma a nemam na vyber. Zas ja nie som taky typ ze by som sa teraz vybrala niekde sama. Chcem byt s rodinou, hlavne mam pocit ze sa s muzom v tejto veci vzdalujeme.

autor
8. feb 2021

@vilma7 asi to ze uz fakt sa mu nedari dlhu dobu schudnut, fitka zatvorili tak zvolil aspon tuto formu pohybu a este bicykel ked bolo lepsie pocasie. Do prace chodi, ked ma poobednu tak chodi vacsinou doobeda, to som ja v praci, syn v skolke, potom uz cez vikend nejde. Cez vikend celkovo nechodi casto, len ked sa dohodnu s partiou ze idu niekde dalej, max 1x do mesiaca. Ked ide cez vikend iba v okoli tak vacsinou na obed ked maly spi. Zistujem ze celý problem bude iba vo mne. To ze ja nemam ziadny konicek a kazdy den je stereotyp. Potom ma vytaca aj toto

shallimar
8. feb 2021

Poznáš geocaching? (Ak nie vygoogli) V tvojom okolí je toho určite veľa. Môj 4 ročný to veľmi rád robí a keď sleduje šípku za pokladom tak aj rýchlejšie ide a dlhšie vydrží. To by vás mohlo baviť aj celú rodinu. Je to taká milá aktivita v prírode.

aleshka_supermama
8. feb 2021

Ja ta úplne chápem ja som síce na RD ale tiež stále sama a deckami doma, máme reštauráciu tak môj muž tam je pomaly nonstop bud robí rozvoz alebo tam niečo preraba kým nemáme otvorené, už ma nebavilo keď decka zaspali sedieť v obývačke a pozerať do tlf. Kúpila som si bycikel a začala večer cvičiť začala som piecť, musela som si nájsť nejakú záľuby lebo by ma porazilo..

ivca88
8. feb 2021

Dobre si to definovala. Problém je v tebe..
Nemáš niečo, čo ťa robí šťastnou.
Tvoj muž je šťastný, napĺňa ho to. Ty mu to isto aj doprajes, lebo keď mu to zakazes a vezmeš, tak sa budete trápiť obaja.
Ak ste z Martina, fakt je tu neskutočne turistiky do hodiny či dvoch pre deti.
Choďte autom na Martinské hole. Na veľkej lúke ste za 30 minút. A na vysielaci za ďalších 30.
Výhľady úžasné. Mierny kopec..
My s deťmi hráme hry - hľadaj stopu ( napríklad v snehu ) a diskutujeme, čo za zviera to bolo.
Potom hráme - hľadaj značku - kto popísal tie stromy.
Potom ich učíme hľadať huby, rastlinky, rozoznávat štebot vtacikov.
No veľa veci sa dá.
Môžete sa hrať na bojovníkov, že keď niekoho uvidí, musí to hlásiť náčelníkovi..dostanú papeky do ruky a ide sa
Moje deti to hrozne baví.
Vôbec čo nie je take, že ich vonku tírame.
Deti milujú byť vonku, len pomalšie kráčajú a netreba ich naháňať.
Keď ste nervózny vy, tak su urevane aj deti.
Tak isto pomôže nejaké jedlo. Ja mám samé sušienky, keksy alebo aj koláče... Keď je zle, tak dám jedlo a sú spokojné.
Nemusíte chodiť na Kľačiansku Maguru, stačí nech ste spolu.
Ale ak to máš robiť s nechuťou, tak to nerob. Raz sme stretli rodinu, kde žena stále knucala a nadávala mužovi, akú blbosť vymyslel, ako to ona neznáša .. rozkazovala mu, že nemá ísť skratkou ale má ísť tak a tak... No chudák. A pritom taký sympos to bol ..
Treba to brať ako výlet a robiť to s radosťou..
Aj ten geocaching je super

ivca88
8. feb 2021

Veľa krát sa dá vyjsť autom hore a už len po vrcholoch chodiť.
Niekde dokonca ide aj lanovka - ako na chleb a potom sa dá len hore prejsť.
Fakt nechápem, prečo turistiku s deťmi veľa ľudí zatracuje..
Ja mám úplne iný názor. My dávame tým detom detstvo a zážitky, nie len mobil a tablet .
Také kotulanie dole kopcom, to je toľko zabavy... Dnesne deti sa nehrajú toľko na lúkach, ako napríklad naši rodičia. Je to skoda

ivca88
8. feb 2021

A máte neskutočne šťastie, že máte partiu.
Také stanovanie v lete, s deťmi, večer pri ohnisku opekať špekáčiky, hrať na gitaru.. bože..
To decko na to bude celý život spominat

erienka
8. feb 2021

@ivca88 necitala som celu diskusiu, ale napisala by si mi prosim, ake sedacky pouzivate do hor pre detI? Dakujem

ivca88
8. feb 2021

@erienka ahoj. Muž má deuter kid comfort PRO , ja mám deuter kid comfort Active SL ( SL znamená ženska odľahčená verzia, ktorá má aj užší chrbát, popruhy a menšia práčka). Striešku sme museli dokúpiť zvlášť. Nie je zabudovaná ako v PRO.
Verzia PRO je ozaj super pre väčšie deti - vidno že 5 rocna má vyššiu chrbtovú opierku

Ak ešte máte také menšie, do 3 rokov, tak pozrite lacnejší model DEUTER KID COMFORT KID CARRIER MIDNIGHT ( je aj v červenej pre dievčatká. Okolo 200€ sa dá nájsť v akcii 😊).

Osobne volím vždy len deuter. Je to najpohodlnejšie nosenie.. u nás sa to využíva nonstop. Či leto či zima, takže oplatilo sa investovať..

ivca88
8. feb 2021

@erienka ja som si ten SL musela kúpiť, lebo ja mám len 156 CM. Klasicky rozmer ako midnight alebo PRO mi vadili na temene hlavy.
On ozaj dobrý, ak nosí nižšia žena..ale je to na úkor vreciek a striešky.
Takže veľa robí aj to, kto bude nosiť a akú má postavu

ivca88
8. feb 2021

@erienka a ešte dodám ( ak myslíte kúpu naozaj vážne a u ich pozeráte ), že je aj verzia Active - oranžové pútko. Tá nemá striešku ani vrecká na boku a hlavne vrecko je robené ako batoh - na zips. Sú v tej istej farbe a lajk by si ich ľahko pomýlil.
Takže treba hľadať midnight ( na ľavo - s modrým putkom) 😁
Pardon za rozpísanie, ale je toho veľa a to je len jedna značka. 🤷

erienka
8. feb 2021

@ivca88 dakujem za podrobne info 🙂

luccija
8. feb 2021

Podla mna ziarlis, ze ma inu povahu ako ty,ze sa lahko zoznami s ludmi, ma "svojich" viac x to spominas.pises, ze aj navari, cez vikend ide raz za mesic to nie je tak zle.Ale pozor mne takto zacal chodit brat s kolegom behat, potom uz partia z roboty, maratony, potom plavat sauna , az so svojimi partakmi a partacksmi bol viac ako so zenou doma.Vsetko bolo pod ruskom chcem sa zbavit stresu, schudnut, vyvetrat hlavu nerobim nic zle nesedim na pivu

katkami123
8. feb 2021

Dnes sú aj víkendové opatrovateľky, prečo nejakú neskúsiš? Na nete je široká ponuka, od rôznych študentiek po staršie pani.

retatka
9. feb 2021

@luccija A ako to nakoniec dopadlo?Niekedy ľudia presiahnu tu zdravú hranicu a viac času trávia so známymi ,kolegami ako so svojimi partnermi a časom vzťah ide do stratena .

lujza123
9. feb 2021

Sociálna izolácia je hrozne niciva na psychiku. Potom je človek taky deprimovany a znechutený že mu vadi úplne všetko.
Myslím ze najlepšie by si urobila keby aspoň raz ideš na túru s mužom a jeho partiou aj ty. Véd máš sestry, chápem ze ti je trápne ich žiadať o pomoc, ale som si istá ze pokiaľ by šlo o jediný deň, nie kazdovikendovu pravidelnosť, tak by ti pomohli s malým. Alebo naozaj využiť službu nejakej opatrovateľky. Pripadne nejakej kamošky. Možno sa spýtať učiteliek v škôlke, čo ty vieš možno by si nejaká z nich rada privirobila stráženim na jeden deň.
Aj od dieťaťa si treba oddýchnuť. Je super brat decka na túru, ale niekedy je fajn ísť aj bez nich