Mám iné priezvisko ako moje dieťa

andrad
14. okt 2013

Ahojte, za normálnych okolností by ma to, že mám iné priezvisko ako moje dieťa netrápilo. Keďže som s priateľom otehotnela nečakane, podpísali sme na matrike, že dieťa bude mať meno po ňom. Svadbu sme plánovali, iba sme ju trošku odložili kvôli pôrodu atd o rok-dva. Veci však nabrali zvláštny....smer a namiesto svadby sa rozchádzame. Problém ostáva ten, že ja a dcérka budeme mať odlišné priezviská, nemá ešte ani 3roky a dnes sa ma začala pýtať ako sa volám a ked počujla ze inak ako ona, povedala "nie mama, ty nie si xy... ty sa volas ako ja". Viem, že po rozvode je možnosť vrátiť svoje dievč.meno aj dieťaťu, ale v prípade druh-družka sa nedá niečo robiť? Nemáte niektorá skúsenosť?Od neho súhlas na zmenu priezviska určite nedostanem... Bojím sa aby z toho malá nemala traumu, aby sa jej deti v školke-škole neposmievali, aby na letisku neskumali ci je naozaj moja, aby som nepotrebovala na vsetko suhlas otca ktory ma rovnake priezvisko ako ona... Poradte prosim. Dakujem.

bodka70
16. okt 2013

@juliana77 , no ja si nemyslím, že je to len tým - ja so svojím partnerom tiež nie sme zobratí, ale naše 3 deti obaja považujeme za veľký záväzok, môj partner má svoje chyby, mali sme za tých 15 rokov aj dosť hádok a nejaké krízy, ale obaja máme veľmi silný citový vzťah k svojim deťom a neviem si predstaviť, žeby môj partner len tak odišiel a vykašlal sa na deti.
Veď len tu na MK je x tém, ako manžel opustil rodinu, deti, vykašlal sa všetko....

moju kamarátku opustil pre milenku muž po 20 rokoch manželstva, mali spolu 5 detí 😕 😒

irriss
16. okt 2013

@juliana77
casem to chce 3 byty 😉 ... jeden nechat detem..ve druhem pauzuje manzel a ve tretim "menopauzuju ja" 😉 😀 😀 😉

irriss
16. okt 2013

@bodka70
Proto to chce partnera minimalne o 20 let starsiho, 😉 aby jsi byla prave "TY" jeho stalou milenkou o 20 let mladsi 😀
(jako napr. JA) 😀 😝 😉 😉 😉

filipal
16. okt 2013

@bodka70 Bodi, ano, nie je to odmietanie zaväzkov voci detom, ale voci zene.
ale ako pisem, velmi zranujuca tema.... ☹

irriss
16. okt 2013

@filipal Ahojky Jani!!!
Zranujici a ja si tu vtipkuju, ze? Ale to prave proto, aby nikdo neplakal.. 😉 😉 😉
Uz je Ti lepe??

bodka70
16. okt 2013

@irriss , no áno, lenže tých 20 rokov rozdielu je riziko že namiesto "stálej milenky" budeš "stálou opatrovateľkou" 😉 😀 😀 😀

juliana77
16. okt 2013

@bodka70 Vieš koľko žien si nevie predstaviť tie hororové scénare, ked muž opustí deti a dá prednosť milenke. No dnes kamarátku, zajtra teba a pozajtra mňa. A niekedy je chlapom jedno, či žije vo voľnom zväzku so ženou s ktorou má dve deti, alebo vo voľnom s ktorou čaká dieťa, proste prebýva.

Tvoje tvrdenie, že vaše tri deti považujete obaja za veľký záväzok je veľmi trúfalé, sama za seba viem čo môžem tvrdiť a čo zvládnem, ale za druhého???? Ani za manžela, ani za nemanžela, ani za nikoho.....

irriss
16. okt 2013

@bodka70 😀 😀 😀 😀 sakra protiutok... 😀 😝 strelba do cerneho!!!!!!!!!!!!!!!! 😲 😲 😲

klop, klop, zatim si utre i umyje prdelku sam 😉 😎 😎 😎

bodka70
16. okt 2013

@juliana77 , veď ja netvrdím, že sa mi to nemôže nikdy stať. Som realista v tomto - nikdy nehovor nikdy 😉 . Len si to momentálne neviem predstaviť. Viem, že našim deťom sa veľa venuje a má ich veľmi rád - ale čo bude o xy rokov, kto vie 😉. M yslíš, že keby sme boli manželia, mala by som väčšiu istotu? 🙂

laila22
16. okt 2013

@juliana 77 presne tak chlapom ked hrabne, tak je jedno ci je zenaty a ci zije iba vo vztahu...

juliana77
16. okt 2013

@filipal Toto je nesmierne citlivá téma. 🙂 🙂

irriss
16. okt 2013

@juliana77
Mozna je to u @bodka70 troufale ale zaroven SEBEVEDOME 😉
Navic podle meho, ZRALA zena si i pripousti variantu a moznost odchodu partnera 😉 a jakoby se s ni i "smiruje" behem let spolecneho souziti..
V zamilovanosti a v mladi je objektem NASE LASKA..postupne se stava objektem "ZIVOT nasich lasek (deti)" a MY zeny jsme schopne se "osamostatnit prave diky jim.a neprosit nikoho na kolenou, aby zustal.. 😉
Partneri odchazeji a prichazeji..deti zustavaji 🙂

Kdyz si muj manzel nasel milenku, byla jsem tehotna..😉 a nas vztah ztroskotal prave na nevybourenych hormonech a na zakazanem intimnim styku z duvodu rizikoveho tehotenstvi...Myslim si, ze tato zkusenost je pro zenu jedna z nejhorsich a proto se nebojim niceho..protoze toto se mi uz zopakovat nemuze 😉

bodka70
16. okt 2013

@irriss , no áno, tiež už nie som mladica a začínam sa vekovo aj rozmýšľaním radiť k zrelým ženám 😉. Nemám strach, že ma partner opustí - viem (a môj partner tiež vie, že viem 😉) , že by som vedela žiť aj bez neho - nevravím, žeby to bolo jednoduché, ale zvládla by som to. V tomto si verím 😉 . A možno aj preto (zatiaľ) nemá potrebu mňa - nás opúšťať.

irriss
16. okt 2013

@bodka70
To je presne to, co jsem mela na mysli, kdyz jsem napsala, SEBEVEDOMA 😉
Pokud chlap citi zavislost zeny---je to pruser!!
😎 ona citi beznadej a on citi rozhozenou sit ...citi se v siti, ale zaroven je PAVOUKEM

jabadaba
16. okt 2013

@laila22 to vies, ked niekto svadbu jednoducho nechce tak bude hladat dovody vsade. Jednym z nich je, ze svadba je draha. Aj u nas v rodine su takyto "machri". 12 rokov sa to neberie, ani narodenie dietata nebolo dostatocnym dovodom a teraz tie usmevne vyhovorky, ze kym nebudu mat na svadbu na zamku tak sa brat nebudu alebo dalsia talafatka, ze keby mali malu svadbu rodicia im ju neodpustia a pindali by. Ehm....kto chce dovod tak si ho najde, aj za plne vrece dovodov. 😝

jabadaba
16. okt 2013

@irriss no to hej, treba ratat so vsetkym. Ani v manzelstve netreba mat ruzove okuliare. Ja ich napr. nemam a moj muz to velmi dobre vie. Tak ako vie, ze ja sa nebojim co bude ak by ma niekedy nedajboze oprdol. Nech si taha kadelahsie, on vie, ze sa z toho neposkladam. Aspon nie pred nim, doma v kute nepozorovana mozno. 😀 A tak to treba brat. Je krasne mat iluzie, ale zachovanie urcitej miery triezvosti je ziaduce.

jabadaba
16. okt 2013

@bodka70 no presne, akurat som to dopisala v podobnom duchu.

laila22
16. okt 2013

@jabadaba to je fakt..🙂 ale su to trapne vyhovorky.. ja mam kamosku a tiez sa im narodilo baby.. ked bola tehu tak s avyhovarala, ze az ked bude po porode... uz maju aj druhe dieta a svedba este nebola.. podla mna ako tu uz bolo spomenute, zena vzdy tuzi po svadbe...ale prisposobi sa situacii a chlapom to zvacas vyhovuje..

bodka70
16. okt 2013

@jabadaba , tak, tak, mierny a velice opatrný optimizmus - bezhraničnú dôveru a vieru prenechávam mladším ročníkom 😉

bodka70
16. okt 2013

@laila22
@jabadaba - no len nechápem, prečo by dvaja dospelí ľudia mali niekomu povinnosť niečo vysvetľovať - veď to je v podstate ich vec, prečo sa neberú. Dokonca aj keby bol dôvod, že partner si ma neváži a nechce zobrať. Niekto sa s tým prizná a niekto cíti, žeby ním druhí opovrhovali či ohovárali ho - tak sa neprizná. Všetko potrebuje svoj čas - a aj sebadôveru a sebaúctu si človek musí vybudovať sám - nikto to za neho neurobí. 😉

irriss
16. okt 2013

@jabadaba
@bodka70
Mam VELMI dobrou kamaradku, ktere ztroskotalo 1. manzelstvi na jeji neplodnosti...
Ve druhem vztahu zazracne otehotnela ale uz v pokrocilem veku...jeji partner tomu neveril, nechal si zmerit hlavicku ditete v brisku na CZ a odjel s vysledkama do Italie na porovnani. 😎
Vysledky v CZ a It, se lisily, vyslo mu, ze v ten DEN, co tvrdi italsky lekar jako datum poceti - ona nebyla s nim, ....
Prakticky se rozesli...po nejakem case zrejme zacal byt zvedavy a prosil o odpusteni..ale neduverivym zustal i nadale.
Po porodu sve dite neuznal za sve, neustale tvrdil, ze MA VELKOU HLAVU a takze neni jeho!!
Je pravda, ze ma kamaradka ma vetsi rozmer hlavy, ktery umi zkraslit svym ucesem, ale zrejme jemu to nedoslo, ze by dite mohlo byt po matce, nebo ji nevidel zmoklou?? 😅
No nakonec pres Cerveny Kriz byly uznany alimenty a asi ve trech letech uznano i otcovtsvi, zrejme, kdyz zjistil, ze kope do mice stejne mizerne jako on... 😝 a je cely po nem, nehlede na rozmery hlavy..
TED, kdyz je jemu temer 70 let a dite nedavno dospelakem, PROSI O SNATEK..
Jinak je nutne dodat, ze pres vsechno trapeni zil s moji kamaradkou ve spolecne domacnosti, jen jeste v produktivnim veku obcas odjizdel z CZ do It. z pracovnich duvodu...
Co ho zmenilo?
Nahle umrti sveho bratra (57), ktery byl sanitarem, a jednoho odpoledne kdyz pomahal zachranit zivot , svuj v sanitce nechal.. 😔 (infarkt ze stres. zamestnani)

bodka70
16. okt 2013

@irriss , no jasne, vyženená opatrovateľka je najlacnejšia 😝 😔

irriss
16. okt 2013

@bodka70 to ted myslis jako mne vuci tchyni????????????? neeeeeeeeee o to se postaral osud..tam je segra manzela, ktera je i stara panna... 😉

bodka70
16. okt 2013

@irriss , niééé, to myslím tvojej priateľky muža 😉 - že zistil, aký je život krehký, tak sa začal o seba báť, o svoje zdravie, tak si chce priateľku "poistiť" sobášom 😎

irriss
16. okt 2013

@bodka70
Videla jsi to??HRUUUUUUUUUUUUUUUZA - to jen dokazuje, ze na SK jeste nemate dost "zkusenosti" s podobnymi tragediemi ☹ ☹ ☹
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/pedofilia-alebo-nie/

bodka70
16. okt 2013

@irriss , ak je to skutočne pravda, tak nechápem, že sa vôbec na niečo pýta 🙄 . tam niet čo riešiť, odísť a zvyšok nahlásiť na políciu

irriss
16. okt 2013

@bodka70
toto se objevit tu..tak do hodiny mas za dverma postovni policii..

laila22
16. okt 2013

@bodka70 ja tomu rozumiem, ze dvaja sa nemusia nikomu spovedat preco sa neberu.. preco nechcu svadbu... ja to uplne chapem.. na margo tej kamosky.. ona tuzila po svadbe, len to bola taka vyhovorka... ze az ked porodim, nech mam peknu postavu.. ja to neriesim. Ja som rozvedena, zijem sama. Moje kamosky co boli vydate a rozviedli sa tiez ziju vo vztahoh bez manzelstva.. Casto sa cudujem, preco vobec zotrvavaju v tych vztahoch.. Sama som zvedava ako sa to vyvinie.. a uprimne, ked sa stazuju na svojich partnerov, tak to uz ani nekomentujem.. Ja som povedala, ze redsej budem zit po rozvode sama ako s nejakym debilkom. Tym som nezanevrela na chlapov, iba som nestretla takeho ktory by za to stal..
Ja ani pri najmensom neodsudzujem ludí co ziju ,,iba,, vo vztahu,, ani to nikdy neriesim preco ziju ,,iba vo vztahu,, je to kazdeho vec. Rovnako ako neplatí, ze iba manzelstvo moze byt stastne je to nejaky pristav, a zitie vo vztahu musi byt neprijatelne a neviem ake.. Nic neni biele ani cierne..

jabadaba
16. okt 2013

@laila22 aj keby netuzila kazda jedna zena po svadbe, zrejme aj take su, dolezite je, aby si hladali partnerov s rovnakymi postojmi na zavrsenie vztahu. A nie ze je potom jeden z partnerov rozcarovany z toho druheho.

juliana77
16. okt 2013

@irriss Dovolím si oponovať, deti odchádzajú , lebo budú mať vlastné životy a nám by mali zostať naše polovičky, s ktorými sme tie deti vychovali a nie živiť sa myšlienkou, že partner môže kedykoľvek odísť a deti zostanú, deti nezostanú, ale vždy budú naše deti.