Mám iné priezvisko ako moje dieťa

Ahojte, za normálnych okolností by ma to, že mám iné priezvisko ako moje dieťa netrápilo. Keďže som s priateľom otehotnela nečakane, podpísali sme na matrike, že dieťa bude mať meno po ňom. Svadbu sme plánovali, iba sme ju trošku odložili kvôli pôrodu atd o rok-dva. Veci však nabrali zvláštny....smer a namiesto svadby sa rozchádzame. Problém ostáva ten, že ja a dcérka budeme mať odlišné priezviská, nemá ešte ani 3roky a dnes sa ma začala pýtať ako sa volám a ked počujla ze inak ako ona, povedala "nie mama, ty nie si xy... ty sa volas ako ja". Viem, že po rozvode je možnosť vrátiť svoje dievč.meno aj dieťaťu, ale v prípade druh-družka sa nedá niečo robiť? Nemáte niektorá skúsenosť?Od neho súhlas na zmenu priezviska určite nedostanem... Bojím sa aby z toho malá nemala traumu, aby sa jej deti v školke-škole neposmievali, aby na letisku neskumali ci je naozaj moja, aby som nepotrebovala na vsetko suhlas otca ktory ma rovnake priezvisko ako ona... Poradte prosim. Dakujem.
bodka70
15. okt 2013
@digysa , tiež si myslím, že človek sa rozhoduje pri začiatkoch vzťahu hlavne z osobných dôvodov, či už to vyjde alebo nie, vzťah väčšinou začína v dnešnej dobe láskou , manželstvá "z rozumu" a pre majetky boli skôr v minulosti.
ginger_fox
15. okt 2013
@irriss ja a atack voci Tebe? 😃
To vies, ze ja musim vzdy nejaku alternativu napisat, kedze zivot nie je ciernobiely, ale taky vseobjimajuco DUHOVANY 😃 😃 😃
karolina69
15. okt 2013
@digysa ano a presne o to by malo íst...íst do manželstva bez akejkolvek kalkulacie čo a kolko z toho budem mat...preto som aj na konci napísala že ja som nad takymi vecami nikdy a ani teraz ,nepremyšlala..ale kazdy si vyberie predsa to čo mu vyhovuje...a každy ma svoje priority
irriss
15. okt 2013
@ginger_fox
to bude tema hormonama....jsem cela rozhazena...tolik tehotnych na jednom miste totiz nikde jinde nez na MK nepotkas 😃 😉
irriss
15. okt 2013
@bodka70
no ja si myslim, ze pro majetky jsou svazky prave ted v ekonomicke krizi..neni cas na Lasku... 😎
jabadaba
15. okt 2013
@karolina69 ako prosimTa suvisi vychova s formou partnerskeho zvazku? Mozes to vysvetlit? Najma v kontexte s hamiznostou...
cikyta
15. okt 2013
Svadba je v dnešnej dobe veľmi drahý špás ... zvlášť pre ľudí, ktorí si ju musia robiť z vlastného (nie pri dvoch svedkoch, kedže to má byť niečo raz za život, niečo s aspon 20-30 ludmi) zadovážiť bývanie z vlastného (nie malú garsonôčku, ale niečo kam privedú aj svoje deti) Tieto veci nejdú naraz a popri aj "iných nečakaných" výdavkoch ide vždy jedno z toho dlhoročne chvílu do úzadia 😞 Niekde svadba, niekde dieťa 😞

To máte ako zo zubami (prosím, nechytajte ma zase doslovne za slovíčka 😉 )
Je jednoduché sa niekomu posmievať, ako vizerá, že má nepekné, či chýbajúce zuby, ale pre niekoho je nemyslitelné si ich zaplatiť 😞
ginger_fox
15. okt 2013
@irriss a mne sa dnes kamoska uspesne rozviedla. 15rocne manzelstvo bolo za 15minut fuc 😃
jabadaba
15. okt 2013
@karolina69 pleties si kalkul s rozumom Karolinka. To, ze niekto uvazuje nad jedinou moznostou zavrsenia vztahu, a to manzelstvom, neznamena, ze je vykalkulovana svina a ma prevratene priority. Mas v tom statocny zmatok. Ale jasne, rutit sa pudovo do vztahu a potom sa prebudit do krutej reality z hlupej naivity je isto carovna charakterova crta, hodna obdivu. Ano, blbost treba vyzdvihovat a mozno jej zacat stavat mohyly. Kazdy co nie je tupy ako puctok je svinka vybijana, do zvazku nejde z ineho ako zo zistneho dovodu....No esteze tu mame take ciste dusicky co to zachranuju. Skoda, ze svatoziara tych nehamiznych druziek nesupluje poulicne lampy. To by sme usetrili!
irriss
15. okt 2013
@ginger_fox 😃 😃 😃 😃 chtela jsem neco dodat, ale malem jsem zapomnela , ze nejsme na ulici ale na MK 😃
p.s. mam zarlit? 😃 😉
jabadaba
15. okt 2013
@cikyta staci si ich umyvat a dbat na prevenciu. 😉
irriss
15. okt 2013
@jabadaba ahojky! Ty nikdy nezklames 😃 😃 😃 kamkoliv se priritis! 😃
jabadaba
15. okt 2013
@ginger_fox hm...to by som ja po 8 rokoch mala byt teda rozvedena za osem minut. Mam dilemu, ta kratkost ukonu je lakava. 😃
jabadaba
15. okt 2013
@irriss teraz mi isto lichotis. 😃
irriss
15. okt 2013
@jabadaba
skoda, ze to nemuzu spocitat..je tu mezi nama meho EX nova manzelka ... :-N
..byly by to tak extra vypocty, ze by ji to doslo..
ginger_fox
15. okt 2013
@irriss to bola len poznamka o posvatnosti manzelstva k paralelnej teme co tu ide mimo rozdielnosti priezviska detata a matky 😃
Ale vidis, ked budeme cez vikend detvaky vencit, spytam sa jej, ci sa koli dcere obetuje a zostane pri exmanzelovom priezvisku alebo sa vrati k tomu zaslobodna 😛
cikyta
15. okt 2013
@jabadaba Fakt ??? Iba pre príklad...umývam si poctivo, plus používam dent.nite, dodržiavam prehliadky...a zuby ??? Hruza :-S Môj brat nevie čo je kafka a má ich ako perly !!! Ja mám geneticku výbavu po otcovi, on po mame.
digysa
15. okt 2013
@karolina69 Ale ked pridu do vztahu deti, tak tie kalkulacky treba......
irriss
15. okt 2013
@ginger_fox Taky sis toho vsimla? Dneska nechapu ani ja..nekolik stejnych a propletenych tem... ]-( :-N :-N :-N
karolina69
15. okt 2013
@jabadaba teba sa to netýkalo!!!! ale vidím že hladaš zámienku na odreagovanie a urážky,nech sa pači ak sa ti ulaví pod do toho !!!! Bolo to adresované osobe ktorá jedina tu reagovala ziskom z manželstva ,ale ak sa aj ty za takú pokladaš tak v pohode.je to tvoj problem...dalej s tebou o tom komunikovat nebudem pretože si pod moju úroven,tvoje vyjadrovanie patrí do 5 cenovej skupiny v dedinskej krčme...trafená hus zagaga 😃 😃 😃 😃 😃 pekny hadavy večer
irriss
15. okt 2013
@jabadaba 😃 😃 😃 😃 a mas to :-N =-) 😃 😃 😃 😃 :-p OPET TE NEKDO NEPOCHOPIL::skoda😞
@karolina69 myslim si, ze se mylis..predcasne "kvakas" na spatnou "hus".. 😉 Hledej jinou adeptku na hus zagaga..jsi mimo:-)
irriss
15. okt 2013
@cikyta
no ja zuby radeji necham "ve sklenicce" :-N
maminuska
15. okt 2013
@karolina69 mohla by som zareagovať ale .. nejak sa mi nechce kaziť večer. Splietaš dve na tri, naivitu miešaš s jednoduchosťou.
Absolútne perfektne to vystihla kolegyňa

@jabadaba a
@digysa .

Ďakujem dievčatá . Ušetrili ste ma písania. Pre dnešok prajem pekný večer. 🙂 .
jabadaba
15. okt 2013
@irriss to je asi uz moj udel, zostat nepochopena.... 😃
jabadaba
15. okt 2013
@maminuska pekny vecer aj tebe i @irriss. Porucam sa damy. 😉
janka830
15. okt 2013
My sme sa s manželom zobrali z lásky, deti sme neplánovali.. chceli sme veľa cestovať, vedeli sme že chceme byť spolu keďže sme sa na sk nechceli dlhšie vracať zobrali sme sa ešte keď sme si myslelali že ideme za dobrodružstvom (mesiac po svadbe sme zistili že čakáme teraz už 2ročnú slečnu 😃 ), ale to som chcela keď sme sa rozhodli zobrať sa tak sme uvažovali okrem toho že sa milujeme aj nad tým že ak by sa čokolvek stalo na cestách ktorému koľvek z nás tak nás lekár k tomu druhému pustí poskytne nám informácie poprípade môžme o tom druhom robiť závažné rozhodnutia ( nie čakať na rodičov a pod) ... snáď som to zrozumitelne napísala..a inak som šťastne vydatá, zastaralá mladá baba 😃
filipal
16. okt 2013
och, je mi smutno pri tejto teme. a to najmä preto, ze je taka zranitelna.
to, ze sa stalo "normou" nevstupovat do pravneho zväzku vyhovuje hlavne nezodpovednym chlapom. ci uz mame zeny tolko statocnosti, ze si to prizname, alebo nie. otvorene zadne vratka, to im vyhovuje.
myslim si, ze vela zien uraza, ze si ich partner nechce vziat, ale nemaju tolko statocnosti, aby to aj verejne priznali. alebo to ani nie je statocnost, ale skôr recept ako prezit, aby nestratili svoju hrdost.
z tych citovanych 33 % nezosobasenych (ale neviem, ci je to cislo naozaj take vysoke) je v tomto vztahu odhadom cca 5 % zien vyrovnane. ostatne na to pristupili, lebo im lepsia alternativa nebola ponuknuta. povedane bez obalu: lebo si ich ich partner, respektive otec ich deti, nechcel vziat.
eeffka
16. okt 2013
@filipal pravdu mas, ja mam vo kamosov co ziju nadivoko, maju spolu 2 deti, ona by sa vydala hned teda aj ked ja si myslim ze jeho jedinym stastim bolo ze jej spravil (smykli sa 2 deti), inak by uz bola za kopeckami ( mile zlate ziena co by sa pre rodinu rozkrajalo), ked sme tam boli na vianoce ( uz pomaly rok 🙂 ) sme mu aj nalozili, co je za chlapa, ze si ju nevazi, nikdy nevie co sa stane a ostane ona s holym zadkom ( byvaju v byte jeho rodicov, vsetko je OK ale clovek nikdy nevie) , sedel ako pat penazi sa zmohol na argument ze svadba je draha ( ma 37 ona 35, deti 5,3 a su spolu min 7rokov co ja pamatam), ked sme ho zrusili ze svadba vie stat kolok a obed co mu jeho prestastna mama aj uvari a zaplati, cusal, potom sme vytiahli argument o "vdovskom" dochodku a uz len hmmmm asi by som mal porozmyslat.... nuz zatial nas na svadbu nevolali 😃 , ale my sa len tak nevzdame s muzom 😃
laila22
16. okt 2013
@cikyta ja osobne nikdy nepochopím ludí co nemaju peniaze na svadbu, zoberu si pozicku a pozvu na svadbu 100 ludí este aj sesternice z druheho kolena..
To ze svadba je drahy spas je blbost ked sa chceme vziat a nemame penazí nazvys tak urobim svadbu o dvoch svedkoch a hotovo, nemusim mat ani svadobne saty... a aj tak to bude vynimocny den na ktory si uchovam spomienky.
Podla mna je rozumnejsie urobit peknu malu svadbu s obedom a zvysene peniaze investovat napr. do spolocneho byvania, alebo zariadenia domacnosti.. ako napozyvat 100 ludí pritom niektorych clovek nevidí roky a ani vidiet nebude..
juliana77
16. okt 2013
Ako príklad dávam do pozornosti túto diskusiu http://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy... .

Poznajú sa šesť rokov, dva roky žijú, majú dieťa dvojročné a partner chce pauzu. No on si ju môže dovoliť, ved je partner, slobodný, voľný človek, ved dieťa nie je záväzok, dnes sa za záväzok považuje spoločné auto, hypotéka, byt, dom, to sú záväzky, ktoré asi prinútia ľudí spolu fungovať, dieťa určite Nie.

Keby bol manžel a nie partner, možno by mu ten jeho mužský mozog pracoval inak, manželstvo je určitý záväzok aj voči partnerovi, voči situácii, ktorá vznikla aj jeho pričinením a plynuli by z toho toho aj následky. V každom manželstvo dôjde aj ku kríze, ale určite sa nerieši pauzou. V tom prípade by si manželia hneď po zosobášení kupovali dva byty, aby mali kde pauzovať.

Začni písať odpoveď...

Odošli