Mám odísť, alebo ostať?

jankababkova
16. aug 2014

Skrátka...manželove správanie ku mne sa zmenilo...chodili sme spolu 7 rokov a manželmi sme 5 rokov...máme pol ročnú dcérku...nedávno sa mi stal úraz a odvtedy som si ,,konečne uvedomila" že všetko v domácnosti som ťahala ja...nie je schopný sa postarať o dcérku, keď ja nevládzem (kôli bolestiam)...neprebalí ju....a jednoducho neurobí nič okolo nej aj keď ho poprosím a vidí, že sa necítim dobre...nepomôže mi. Som vyčerpaná a unavená a do toho ma ešte aj seklo v krížoch...dcérka je ,,chronický nespavec" -uspávam ju v náručí, alebo na fit lopte - inak nezaspí. Poprosila som manžela, nech ju ide uspať a uložiť a ona na mna s krikom, že ako som si naučila tak aj mám (tak som práve doskákala na lopte so ,,seknutím v krížoch" ). Na jednej strane mi povie ako nás ľúbi a na druhej strane aj ked vidí že som zdravotne fakt v koncoch nepomôže mi. Ani nenavarí, nepoupratuje, okolo malej nič (akurát dnes s ňou bol 2 h vonku-aj to mi bolo vykričané). Neviem, kedy sa to presne takto zmenilo,ale asi to vzdám a rozvediem sa...poradte :/

kofoluska
17. aug 2014

@katarinamarkova Evidentne si ma nepochopila. Takze zopakujem "Kazdy detsky psycholog Ti povie, ze dieta do cca jedneho roka (niektore dlhsie) NEVIE zaspat samo, nevie sa upokojit, "vypnut" bez pomoci matky (otca, starej matky, proste niekoho blizkeho, komu doveruje)."
Nie, nakrmenie, objatie, pusinka a sup do postielky nie je upokojenie dietata. Ano, predchadzajuce kojenie v matkinej naruci a nasledne zaspanie (este v matkinej naruci) je to najprirodzenejsie.

zuzanockamt
17. aug 2014

@katarinamarkova dietatu ale nestaci upokojenie pred zaspavanim, teda niektorym mozno ano, ale su deti, ktore potrebuju pomoc aj pri tom samotnom zaspavani ... mam syna takmer 4-rocneho a pri zaspavani pri nom lezim, lebo ma potrebuje ... su rozne deti-citlivejsie, vnimavejsie a tie tu pomoc potrebuju a rodic je pre dieta ten pomahajuci

janage
17. aug 2014

@sorciera24 súhlasím, kto nezažil také dieťa tak to nepochopí. Ja poznám tri matky, ktoré mali viac detí a medzi nimi jedného extrémistu 😉 Jedna má cez 60, druhá 40 a tretia som ja 😉 A všetky sme pri tom ektrémistovi skúšali možné aj nemožné. A to hovorím o mesiacoch plaču intenzity štartujúceho lietadla vo dne v noci keď takmer vôbec nespíš ☹ S manželom by som sa nerozvádzala, ale pomoc by som si rozhodne zaobstarala.

janage
17. aug 2014

@katarinamarkova tak moje vraj bolo úplne zdravé podľa lekárky a revalo doslova dopísmena odkedy mi ho v pôrodnici doniesli až do cca roka. A vyskúšala som všetko. Systém pol hodiny spánok potom 4 hore a rev a taký, že sa ľudia otáčali. Susedia si kúpili štuple do uší. Nemohla som ísť ďalej ako 5 metrov od bloku. Ani na nákup. Ja som nepoznala stav, žeby bola hore a nerevala, celé mesiace. Zaspávala s revom aj sa tak budila ešte oči zalepené a už ryk. Revala vo dne v noci - celé mesiace. Opakujem podľa pediatričky bola úplne OK. Prvýkrát som prespala 5 hodín v kuse keď mala dva roky aj to bola jednorázovka. Klasika bola byť hore aj trikrát za noc v dvoch rokoch. Dodnes vykrikuje v noci zo spánku a to má už 8 rokov. 8 hodinovú noc prespala asi v 6 rokoch. Áno, bola extrém a zrejme ich nie je veľa, ale aj také sú 😉

dana_l
17. aug 2014

@katarinamarkova ja som mala tiez dobre - prve deti. ked prisli dvojicky tak predstav si - mala spinkala ako duddok a maly vrieskal po nociach. a to boli obe spolu - pocas dna, pocas kojenia. a predsa len boli take rozdielne. to ze ty si take dieta nemala neznamena ze vies co je to ked ti dve hodiny male dieta vrieska a vrieska a ty mu nemozes pomoct lebo nevies co mu je a ako (nechat ho lezat v postielke urcite nie je sposob ako ho upokojit).
moje sestry mali deti - vecer ulozili spat a spali az do rana. moje deti - vsetky - sa budili prve dva roky - kojila som - kazde 2-3 hodiny. nenaucila som si ich tak. oni to potrebovali, a hlavne potrebovali mna - a ja som tam bola pri nich.
teraz moje starsie zaspia bez problemov a same a prespia celu noc. takze - ako si ich naucis tak mas - vobec neplati. a dvojicky - zaspia, so mnou potichu, s mm s placom. chcu ma, tak tam idem. preco by som ich mala odsuvat na vedlajsiu kolaj. ked budu mat 20 rokov urcite sa nebudu pytat aby som ich isla uspavat. a ja si vychutnavam ze su este "male" a ze ma potrebuju.
@mima4 napis nam ked ty budes mat svoje deti, ako si ich uspavala. teoria je krasna vec, prax je cosi uplne ine 😉

meluela
18. aug 2014

@katarinamarkova "kazde jedno dieta vie od narodenia prirodzene spat samo"
tak asi som si dieta asi pokazila uz prvu noc v porodnici, lebo revalo tak, ze ho bolo pocut snad v celej petrzalke a bol dost velky tlak okolia aby som ho zobrala na ruky 😀
kazde dietatko je ine a kazde dietatko sa vyvija

adri266
18. aug 2014

@sorciera24 hej, ja som na vlastne oci videla, ako to je v porodniciach. VSetky tie zvasty o tom,z e dieta treba krmit len kazde 4 hod, a ked som tam sla nakrmit malu, lebo bola kvoli zltacke pod lampou, videla som, ako maju sestry polozene flasky s cajom pri postielkach 😠
@zuzanockamt a logicky, kde sa asi dieta naucilo zaspavat pri mamke? VSak este kym bolo v maternici, pocuvalo tlkot nasho srdca, nas dych, nas rozhovor, rytmus nasho tela...tak co je na tom neprirodzene uspavat dieta v naruci, ked tak dieta vyrastalo 9 mesiacov? Skor je pre neho sok ist zrazu od matky do postielky.

mima4
18. aug 2014

@dana_l ale ja som tu nepisala teoreticke uvahy, ale realne skusensoti realnych zien, ktore uz maju odrastenejsie deti... a nie je to o tom, ze by ich deti boli dokonale... ale odmalicka ich viedli rodicia k tomu, ze nespi sa na pleci, na rukach, na neviem com, ale v postielke.... a da sa to naucit, len rodic musi chciet.. takze nie teoria... Pisala som to tu len preto, teda spomenula som to sem preto, ze asi vnimam rozdiely medzi mamičkami, ktore poznam v realne a internetovymi mamickami... neposudzujem...iba som to spomenula..

0silvia0
18. aug 2014

@mima4 tak máš vzorku kolegýň, ktoré svoje deti "učili" spať... ja mám vzorku kolegýň, ktoré nedojčili a tiež môžem povedať, že s ich deťmi je všetko ok. Tak isto jedna kolegyňa mala syna, ktorý vrieskal a bol neutíšiteľný, nevedel spať a ten chalan má dnes 25 rokov a je to úspešný, sympatický chalan. Takže podľa vzorky kolegýň by som nepoukazovala... ak nastúpiš do iného zamestnania a budeš mať inú vzorku kolegýň, tak budeš zmätená. Treba počúvať materinský inštinkt a pozorovať svoje dieťa...

0silvia0
18. aug 2014

@adri266 no to mi hovor, v pôrodnici prsia ráno naliate, čakala som že mi prinesú dcéru a ona nebola hladná. Napchali mi ju umelým mliekom a ja som mohla odstrekovať. Brali nám ich na noc, pritom som ju žiadala mať pri sebe, neuspela som... samé odborníčky na dojčenie v nemocniciach 😒 ... bola som zhnusená 😠 ...
ale ospravedlňujem sa za moju reakciu, ak to je niekde ukážkové a v poriadku, bohužiaľ, u mňa takáto negatívna skúsenosť, takže želám ostatným mamám samé dobré skúsenosti a profesionálny personál...

dana_l
19. aug 2014

@mima4 pekne ze pises o kamaratkach. mozno uz za tie roky zabudli ako to bolo u nich. nabuduce pridaj tvoje vlastne skusenosti. a nie jedna mi povedala. potom sa mozeme bavit co som ja a co si ty urobila dobre-zle.

moonlight1210
19. aug 2014

@mima4 moje deti boli chvilu take a chvilu take. podla ich aktuálnej nalady. jeden vecer nezaspali inak ako na rukach, len som nosila, kolisala, spievala. iny som ich zase polozila do postielky, dala pusu a sla prec. a oni si hrkutali, kym nezaspali.

zato jedna znama mala dieta, co spalo denne pol hodiny (!) a zvysny cas inak ako na rukach byt nechcelo. takze ho bud nosila v satke vpredu alebo na chrbte ako indianska babicka (a z nevyspatia mala samovrazedne myslienky).
az kym sa nenaucilo chodit a trosku neosamostatnilo v pohybe. ale "na ruky" mu vydrzalo hodne dlho aj potom.
a ked v troch rokoch prvy raz spalo 5 hodin v kuse, rodicia buchli sampanske.

tazko povedat preco niektore deti su take tulive a ine v pohode vydrzia aj odlucenie (v postielke). ci je to tym, ze sa rychlejsie priposobuju novym podmienkam. alebo je to tym, ze sme fakt blizki pribuzni opic a tam sa mlada drzi matky za srst ako kliest cely cas, kym je male. takze aj to dieta ma vrodeny silnejsi instinkt drzat sa matky.