Mám odísť, alebo ostať?

jankababkova
16. aug 2014

Skrátka...manželove správanie ku mne sa zmenilo...chodili sme spolu 7 rokov a manželmi sme 5 rokov...máme pol ročnú dcérku...nedávno sa mi stal úraz a odvtedy som si ,,konečne uvedomila" že všetko v domácnosti som ťahala ja...nie je schopný sa postarať o dcérku, keď ja nevládzem (kôli bolestiam)...neprebalí ju....a jednoducho neurobí nič okolo nej aj keď ho poprosím a vidí, že sa necítim dobre...nepomôže mi. Som vyčerpaná a unavená a do toho ma ešte aj seklo v krížoch...dcérka je ,,chronický nespavec" -uspávam ju v náručí, alebo na fit lopte - inak nezaspí. Poprosila som manžela, nech ju ide uspať a uložiť a ona na mna s krikom, že ako som si naučila tak aj mám (tak som práve doskákala na lopte so ,,seknutím v krížoch" ). Na jednej strane mi povie ako nás ľúbi a na druhej strane aj ked vidí že som zdravotne fakt v koncoch nepomôže mi. Ani nenavarí, nepoupratuje, okolo malej nič (akurát dnes s ňou bol 2 h vonku-aj to mi bolo vykričané). Neviem, kedy sa to presne takto zmenilo,ale asi to vzdám a rozvediem sa...poradte :/

kofoluska
17. aug 2014

@mima4 Niektore deti sa vedia upokojit same, niektore nie. Negeneralizovala by som. A ani by som neodsudzovala maminku za to, ako si "naucila" svoje dieta zaspavat. Ona len nasla najefektivnejsi sposob, ako malu uspat. Ja som syna uspavala aj hodinu - ked som sa snazila, aby zaspal v postielke. Nenechala som ho vyplakat, to v nijakom pripade. Bola som pri nom, hladkala, upokojovala, drzala za ruku. Potom som ho proste zacala uspavat na rukach a cuduj sa svete, do 15 minut mi vzdy spal. Ak sa po chvili zobudil, vedela som, ze si musim lahnut k nemu. A na rukach som ho uspavala asi pol roka. Potom si to sam zmenil, zaspava v posteli v mojom objati. A na zaspavanie nexce nikoho ineho. A vies co? 🙂 Su to tie najkrajsie chvile - ked si na mne ulozil hlavicku, dal ruku na moje rameno a zavrel oci. Alebo ked mi teraz este da pusu na dobru noc, usmeje sa na mna a spinka. To nie je moda, to je nevyhnutnost. Mimochodom, osobne nepoznam jedinu mamicku, ktora by sa stazovala, ze musi svoje dieta hodiny uspavat a za 20 minut je hore. No poznam vela, vela mamiciek, ktore respektuju potreby svojho dietata, uspavaju ho ako ono potrebuje a dieta im spi bez problemov. 🙂

@jankababkova Chapem, ze to mas tazke a vidis vsetko cierno. No tak ako tu uz niektore baby napisali, ako si si manzela naucila, tak ho mas. Neverim tomu, ze by sa zrazu zmenil a zrazu prestal robit domace prace, zrazu sa prestal o vsetko zaujimat. Skor to vidim tak, ze kym sa nenarodilo dieta, nevnimala si to a tento stav (ze Ty tahas vsetko) Ti nevadil. Mam v okoli par takych kamaratiek, ale ani jedna sa kvoli tomu nerozviedla. Kazda jedna si proste s chlapom sadla a porozpravali sa. Nie raz, nie dvakrat. Boli to nekonecne vysvetlovacky a ucili sa postupne novemu sposobu fungovania. Verim tomu, ze keby chlapi neboli ochotni sa aspon trosku zmenit, tak by to tym rozvodom skoncilo - ale ked sa im polopatisticky a v klude vysvetlilo, co sa od nich ocakava, slo to. A tym polopatisticky myslim nazoaj strucne a jasne. Nijake inotaje, nijake ocakavania, ze ved chlap si domysli. Nedomysli. Nie preto, ze by nexcel, ale preto, ze chlapsky mozog tak jednoducho nefunguje. Chlap spravi co mu prikazes, nie co od neho xces.
Ak nebude ochotny so sebou nieco robit, skusila by som to, co radi @janina218 - nastahovat domov mamu. Spociatku bude mozno spokojny, ze zase nemusi nic robit, ale neboj sa, nebude trvat dlho a Tvoja mama mu bude liezt pekne na nervy 🙂
Drzim palec.

darinas2
17. aug 2014
Používateľ darinas2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od darinas2.

no neviem ci sa len netrapite koli tomu ze je neschopny...

moonlight1210
17. aug 2014

ak sa nieco isty cas kazilo, tak sa to bude dvakrát tak dlho napravat. takze ak si ho napr. 7 rokov ucila, ze zenske prace su len tvoja zalezitost, tak cca. 14 rokov sa budete pomalicky ucit, ze aj on musi doma pomoct. raz to bude vyzerat, ze je to uz na dobrej ceste, lebo pomoze trochu viac nez pomahal, potom to zas sklzne k depresii, lebo to bude vyzerat, ze to mini zlepsenie je vsetko, co je ochotny dat.

tlacit nema zmysel - iba bude mat pocit, ze si zrazu zacala vymyslat, lebo ti je asi prilis pri nom dobre a pojde sa ohliadnut po inej, ktora bude "skromnejsia" v nárokoch.

trpezlivost.

a uvedomuj si pomaly, co od manzelskeho zivota chces a ako VELMI to chces. a co vsetko si ochotna urobit a obetovat, aby si to mala.
ci v pripade, ze ti to on nikdy neda (bude ti jasne, ze nema zmysel si robit nadeje, on taky prosto nie je), tak ho odsunies a pojdes hladat sama u ineho.
alebo si ochotna sklopit usi a prisposobit sa, len aby si bola s nim. ci to zvladnes a taky zivot prijmes za svoj a budes tak spokojna (su zeny, co im toto nevadi a su spokojne. preco nie? nie sme vsetky z jedneho vreca.).

ak su vsak toto veci, co ti naozaj velmi vadia, darmo si budes teraz zapchavat usi, klamat seba, tahat si medove fuzy pod nos, ze nie je tak zle atd. raz ta nespokojnost dobehne. bude sa to len kopit a jedneho dna aj tak zistis, ze nakoniec si musis vybrat, lebo uz ti vadia aj banality a spolocny zivot je jedna nekonciaca frustracia s kratkymi peknymi obdobiami.

janinah
17. aug 2014

@jankababkova neblbni,to by nás tu bolo 90% rozvedených 😉 mm urobí všetko,ale všetko mu musím povedať,sám sa nezdohadá nič,tak mu to hovorím už 21rokov,že dnes nakúp /+ zoznam/,teraz osprchuj malého /došla som o 23tej zo stretka s kamoškami amalý neosprchovaný a nespí,však nemal kto povedať,že treba... 😀 / občas zdvihnem hlas a upozorním dôrazne,že kôs sa sám nevysype...ak by som ja nezorganizovala výlet,tak sedíme doma nonstop....ale mne to vyhovuje,nepovažujem to za problém,neriešim neveru,alkohol,kamarátov ani nič ozaj vážne...a napokon on nemôže za to,že ho mama tak vychovala,že robil len "chlapské" roboty s otcom,preto ho nemusím poháňať do kosenia,záhradníčenia a pod.to robí sám od seba.....takže začni postupne a prácou,ktorá mu bude vyhovovať napr. pošli ho na nákup , pošli ho vyvesiť prádlo,pošli ho vyčistiť kúpelňu....nie vetko naraz ..a potom ho pochváľ ako super to urobil......potom ako dieťa porastie ich dvoch budeš posielať spolu na preliezky,prechádzky,na krúžky ,športovať,chlap s malým babetkom veľminevie čo robiť,uspávanie a plienky sú predsa len prirodzenejšie mamám,ver,že by aj prebaľoval,ak by si mala obe ruky v sadre,ale kým to zvládaš hoc aj seknutá,tak nemá potrebu nutne to robiť..nie je to síce pekné od neho,ale nie je to dôvod na rozchod

sorciera24
17. aug 2014

@mima4 😀 😀 pockaj na vlastne....kazde dieta je ine.....ak budes mat take dieta ko ja...tak ver, ze na tej lopte skackat budes...u ans sa striedala fitlopta, kocik, nosenie, vibracne lehatko, ci vozenie v aute...aby ako psies aspon tu polhodku to dieta spalo.... podla mna si to ani nedokazes predstavit....ale vravim o babatku dajme tomu 4-6 mes. ...ktore spat potrebuje,a le nejde to...... a ty ak mu chces pomoct ( a sebe tiez), tak sksuas vsetko mozne.......nehovorim o starsich detoch, tam uz sa naucit da, ale u polrocneho.....nam s mm to dalo zabrat....
no a porovnat muza s novorodencom...hadam nie.....muz sa da naucit...to je rpavda, moj je nauceny od azciatku, ze treba pomahat....iank yb som s nim nemala dieta....a musim povedat, ze naozaj mi velmi pomaha......po 12spolo. rokoch, nemozem nanho krive slovo povedat ( a je fakt, ze ho zo zaciatku ho bolo treba co to naucit, nie vsetko, ale aby pochopil, ze uz tu nie ej mamicka, kt. za neho umyje riad anpr... ..a. pod. az sa prace prerozdelili....)...inteligentny muz to pochopi.....
ale to s tym dietatom je uplne, ale uplne nieco ine 😉

mima4
17. aug 2014

@sorciera24
ja som sa na tieto veci pytala zien z mojho okolia a vsetky do jednej mi povedali, ze to je nezmysel, aby rodic tak naucil dieta... ze tieto veci su len vecou "naucenia" a dieta rychlo na to si zvykne... Tiez som ocakavala nazory, ako citam tu... ale bola som prave prekvapena tym,... ze s takym postupom sa nestotoznuje kopec mamiciek... pravdaze je rozdiel, ci je dietatko zdrave alebo ma zdravotne problemy.... Pre mna su to skusene zeny a hlavne, poznam ich osobne, poznam ich deti, rodiny... ale pravdaze je to na kazdom, co preferuje.

janina218
17. aug 2014

@sorciera24 veru na to aj zabudla, aj my sme jazdili v aute, lebo len tak nam vedel istu dobu spat 😄 Ja som si ani nevsimla, ze @mima4 este nema deri. tak potom sa nie je comu cudovat, ze sa jej zda skackani na lopte zvlastne. bolo obdobie, ze by som asi spravila cokolvek, len aby maly zaspal.

mima4
17. aug 2014

@janina218
a keby ste nemali auto, alebo by bolo pokazene?
Ja tieto veci nehodnotim, ci je alebo nie je to zvlastne, ja som sa len tu podelila s tym, co pocuvam od skusenejsich zien, a nemyslim mamicky malych deti, ale uz deti nad 10 rokov..kde naozaj to "ovocie" vychovy v ranom detstve vidno...

zuzanockamt
17. aug 2014

@mima4 dieta sa na nosenie naucit neda, to je proste jeho potreba 🙂 ... tak ako ho nenaucis, ze musi jest, spat, vylucovat ... robil sa vyskum a vedci zistili, ze dieta, ktore je hladne a zaroven v nejakej stresovej situacii - co je pre dojca napr. aj nepritomnost matky, da najskor prednost naruci a tomu fyzickemu kontaktu a az potom nasleduje jedlo

janina218
17. aug 2014

@mima4 ti, co auto nemaju, ani nezistia, ze jazdy v nom dieta uspavaju. my sme to zistili a ked bolo ozaj najhorsie, tak sme sa vozili. ver mi, ze ak ti dieta place dve hodiny, tak skusis cokolvek, aby uz zaspalo. aj taxik by som si zaplatila, ak by som mala auto pokazene... to poznaju len zeny, ktore maju deticky, co nemozu zaspat. nemozes vediet, ake bude tvoje dieta. mozu ti kamaratky hovorit cokolvek, ak nebude nic zaberat, tak mi ver, ze skusis aj fitloptu, aj to auto 😄

zuzanockamt
17. aug 2014

@janina218 presne ako pises, to clovek zisti az ked ma dieta ... ja som vobec neplanovala nosit, kym som dieta nemala, bola som proti spolocnemu spaniu, to som uplne odsudzovala 😀 ... ale clovek mieni a dieta meni 😀 ... a ja som sa otocila o 180 stupnov, co ma velmi tesi

sorciera24
17. aug 2014

@mima4 ale my nehovorime o 10rocnych detoch....tam je to hadam ejsane...podla mna do 3 rokov treba naucit dieta same spat (ak ho nechcem amt v posteli s mm navzdy....moj nazor)...ale nie partyzdnove babatko...ked ti bude hodiny plakat v postielke? tak co? enchas ho tam? ci ho pohojdas na rukach, ci lopte?....opakujem...uz napr. 2 rocne je vypocitave (to je o inom....to uz sa da anucit...aspon moj bol...)...ale partyzdnove....?.....chcem vidiet, ako ho nechas plakat hodiny a ty v pohode pri nom budes strikovat.... 😉

teraz mam 5 rocne dieta....zaspava sam vo svojej posteli, spi sam celu noc...nemusim ho hojdat na fitlopte ani nosit....tak asi som ho to nenaucila, ze?;)

janina218
17. aug 2014

@zuzanockamt ja som tiez hovorila, ze maly s nami spavat nebude 😄 spava, ale je to aj momentalnymi podmienkami, kedze sme len v dvojizbovom byte, kym sa prestahujeme do domu. ale ako pises, clovek mieni, dieta meni. mne osobne bude luto, ked uz bude spat sam. mne sa strasne paci, to jeho mojkanie. aj ked nikedy si zmysli o tretej v noci, ze ma musi zacat hladkat 😄 Ale to len vynimocne. kazda vieme, co na to nase zabera.

sashabb
17. aug 2014

@janina218 tak vieš ono sa lahko píše o tom, čo nezažila a má iba z počutia 😎
Ja som tiež asi exot, tiež máme doma fitloptu. Sedávala som na nej ako tehu a potom keď bolo problém malého uspať, len som sadla par-krat sa pohupala a maly bol tuhy 😀

janina218
17. aug 2014

@sashabb presne, ja som na nej skackala cele tehotenstvo, pomahalo mi to od bolesti krizov, aj v porodnici som na nej skakala. pre maleho to bol asi prirodzeny pohyb a preto ho to okamzite uspalo 😊

katarinamarkova
17. aug 2014

@sorciera24 @zuzanockamt @mima4 @sorciera24
k tomu revu par hodin v postielke
- ziadne zdrave spokojne dieta nema dovod revat v postielke
nieco ako chronicky nespavec - neexistuje
- kazde jedno dieta vie od narodenia prirodzene spat samo
- to ze maminka dietatu prirodzeny spankovy rezim pokazi a nauci ho zaspavat na rukach, fitlopte, vozenim, capkanim po zadocku, niekolkohodinovym dudlanim prsnika....ok, kazda ako chce.
ps: viete co je to spat pri par mesacnom dojcenom miminku celu noc? byt rano oddychnuta? zbadat rano spokojne vyspinkane dietatko ako si blaboce v postielke?nie? to preto, ze ste im pokazili ich prirodzeny spankovy rezim.idealne je nepokazit. ale da sa aj napravit....ale ked vam take uspavanie a prebdene noci vyhovuju, tak naco menit, ze?
- mam 3deti a poznam kopec mamiciek - takze viem ze dieta vie spinkat samo, krasne dobrovolne, s radostou, bez revu 🙂 ...kazde dieta, ktoreho mamicka si ho tak nauci.( ucenie neznamena rev v postielke)
nechcem sa nikoho dotknut - kazda viete, ktora cast sa jej tyka

sorciera24
17. aug 2014

@katarinamarkova no, mozno ams len stastie...ja som napr. nepisala o noci....tu mi od mala spal v postielke...ale cez den....prsote nemohol zaspat a chcel, bol unaveny....a ano, bol schopny revat aj 2 hodiny (ale samozrejme, ty si take deti enmala, tak to nepoznas...)...podla tvojich slov potom mame chore deti, lebo revali v postielkach 😉 ...a ako pisem, hovorim o parmesacnom babatku, roku ci 2och sa to dieta uz da naucit...
ale je fakt, nemusela som mu dat v 3mes. v noci jest a bolo by splao...ty si deti v noci nekojila?....ci porad ako same od seba spali...nam neschopnym..
a vlastne aj ja poznam par mamiciek, kt. deti spia, parmesacne ich nakrmili UM alebo kasou, len aby sa vyspali....ale na toto ja nie som...

katarinamarkova
17. aug 2014

@sorciera24
k tomu ja a stastie na deti:
- pri prvom som sa ucila....pri dalsich dvoch som presne vedela kde som robila chyby
- nejde len o moje deti, ide o deti mnohych mamiciek
spankovy rezim:
- nerovna sa len spanok v noci....pokazili ste si denny spanok
chore deti:
- nemate, mate nespokojne deti, dovod nespokojnosti ti neuvediem, pretoze vasu situaciu nepoznam ani teba ani tvoje deti
- spokojne dieta nereve 2 hodiny
vek dietata:
- co myslite preco sa hovori ako sa ma maminka spravat uz v tehotenstve, ze dietatko vnima, pocituje, pocuje, citi.......deti su od narodenia velmi vnimave, ucia sa od narodenia, resp. uz aj v brusku, nie az po roku ci dvoch.
kojenie v noci:
- par dnove miminko staci kojit raz za 3-5 hodin - to mas pri dobrej noci 10 hodin spanku s jednym kojenim
- par mesacne miminko kludne, ak je dobre napapane , prespi aj 7 hodin - co je podla mna cela noc
(samozrejme aj vynimky v tych nociach su, ked sa babu nieco nepaci, ale ak ma mimco nauceny spanok plati to na 90% takto)
ziadne umele mlieko ani kasa - zdravy rozum a materinsky instinkt a samozrejme materinska laska

sorciera24
17. aug 2014

@katarinamarkova prepac, uz nechem od teba radu, uz som si precitala v inej teme, ake boli tvoje deti v noci umrncane a upistane ...az kym si im v 4.mes. nedala prikrmy ci UM....a ako si pisala....ze uz sa ti v roku nechcelo kojit a vytahovat prsnik... takze dik, myslim, ze vacsina z nas obetovala svoje pohodlie a radsej dojcilo napr. svoje deti....ja by som ho v 4mes. nepchala UM ani kasami....a niektore tu maminky vyslovene chcu kojit 2 roky ci dlhsie......tiez maju an to svoje dovody......takze ja radsej pretrpim fitloptu, len ench moje dieta nie je na UM.....(hadam si pochopila)..ale toto nie je ucenie podla mna...toto je len zbavenie sa nepohodlia.....co je pre mna napr. nepripustne....ten rok som nejako vydrzala i vydrzim.... 😉

zuzanockamt
17. aug 2014

@katarinamarkova dieta moze plakat v postielke aj ked je zdrave, pretoze potrebuje citit matku ... novorodenec nechape, ze matka je vedla, pokial ju neciti ... novorodenec, ked neciti matku, tak si mysli, ze odisla a nastava u neho stres
dieta sa po narodeni musi prisposobit novemu svetu a prostrediu, 9 mesiacov bolo naucene na stiesneny priestor, matkin tlkot srdca a na pohyb ... cize isty cas ta adaptacia trva a treba mu ten prechod ulahcit
pre dieta je preto prirodzene spat pri matke a nie v postielke odlozene - inak nie je to zdrave ani pre jeho chrbticu
ja som mala syna v posteli od narodenia . uz v porodnici ... a vyspala som sa normalne

zuzanockamt
17. aug 2014

@katarinamarkova este ku krmeniu - syn by mi nevydrzal 5 hodin bez mlieka, bol krmeny aj kazde 2 hodiny, krmila som na poziadanie, nedivala som sa na hodiny, ale na dieta a to bol od 5-teho tyzdna uplne na UM

zuzanockamt
17. aug 2014

@katarinamarkova skus mi vysvetlit ako skusena matka, preco mi parhodinovy syn kludne zaspal na hrudi a v postielke rozhadzoval rukami, nepravidelne dychal a stale sa budil? ... ked som ho to stihla naucit? ... hned ako som ho polozila na hrud, tak dychal krasne a bol kludny 🙂

katarinamarkova
17. aug 2014

@sorciera24 ano od cca 4 mesiaca som zacala zavadzat aj prikrmy ale to na nocnom ci dennom spanku do tych 4 mesiacov nic nemeni a to ze spia spokojne aj po tych 4 mesiacoch ked okrem dojcenia dostanu aj nieco ine....mne to tak vyhovovalo aj deti boli spokojne....stojim si za tym 🙂
neboli v noci umrncane ani upistane - boli umrncanejsie a upistanejsie ako bezne....
umele mlieko som davala ked sme niekam sli, nesedela som ani ako maminka na zadku doma s detmi a kojit aj popri umelom mliecku nie je problem dat umele mlieko raz ci dvakrat do tyzdna a potom bezne dalej kojit.najmensia ma rok a materske mlieko pozna dodnes.
ano som pohodlna - na pohodlie a spokojnost a zdravy spanok ucim aj svoje deti.

kofoluska
17. aug 2014

@katarinamarkova Kazdy detsky psycholog Ti povie, ze dieta do cca jedneho roka (niektore dlhsie) NEVIE zaspat samo, nevie sa upokojit, "vypnut" bez pomoci matky (otca, starej matky, proste niekoho blizkeho, komu doveruje). Dieta, ktore nedokaze samo zaspat nie je ani chore ani mu matka nenarusila spankovy rezim nespravnymi navykmi (cest vynimkam, kedy mamka pri kazdom nocnom zamrncani automaticky vytiahne prsnik, vyrusi dieta z pokojneho prechodu z jedneho spankoveho cyklu do druheho a nauci ho tym na to, ze z cyklu do cyklu sa prechadza len na prsniku). Ale tu je evidentne zbytocne nieco pisat o vyvinovej psychologii a prirodzenosti primatov (teda aj nas) cloveku, ktory sa poucil z chyb, ktore urobil pri prvom dietati a pri dalsich uz ich nezopakoval - v nadvaznosti na prispevok, ktory sem teraz hodila @sorciera24 . Radsej uz mamickam o spankovom rezime deti nedavaj nijake rady, narobis viac skody ako uzitku.

sorciera24
17. aug 2014

moja starka by sa inak smiala...ma 2 deti...prve....(moja mama).....spala od narodenia cele noci....uzasne dieta...od 6tej-6tej....(ale neskor problem s jedenim...to je mozno mimo), druhe dieta (syn)....jedol nonstop....od narodenia min. 4 flase UM za noc.....myslite, ze ich starka vychovavala kazdeho inak?
moj od narodenia papka kazde 2 hod. (ci to bolo mater. mlieko), ci teraz ako 5 rocny zrut, zje vsetko.....ale nevydrzal viac ako 2 hodky..... (a sestricky v nemocke ma presviedcali, ze musi...ma vydrzat aspon 3 hodiny bez mlieka...bol pod lampou kvoli zltacke)...no asi im uz isiel plakanim na nervy, tak ma azcali volat tie kazde 2 hodiny na kojenie.....(kedze inak by mu narvali UM)...nakojil sa bolo ok..... neviem ake bdue druhe dieta, mozno take iste, mozno prspi celu noc....ale nie vsetky su rovnake.....
a je fakt, priznavam, pohodlnych ludi a ich pohodlnost na ukor inych, ci zdravia moc nemusim.....

zuzanockamt
17. aug 2014

@sorciera24 aj mna presviedcali, ze 3 hodiny musi vydrzat, aj detska lekarka, ze ked je na Um, tak skor mu nemam dat ... jasne 😀 ... a nocne pitie mlieka? ... ked pocula, ze ako rocny sa budil na mlieko 2-3-krat, tak kazala nedavat a ked uz, tak len vodu, lebo ze sa neoduci ... jasne 😀 ... oducil sa v roku a pol, sam 🙂 ... vydz som si urobila po svojom a dobre som spravila, nebudem trapit dieta, ono vie, co potrebuje

katarinamarkova
17. aug 2014

@kofoluska 🙂 ved ja som nikde netvrdila ze dieta sa pred spankom nema upokojit, ze sa ma len tak hodit samo do postele.
pisala som ze dieta vie spat samo - a zaspat samo - to znamena - po kojeni a objati a pusinke ho ulozit do postielky spokojne s umsevom zaspi samo.
predchadzajuce kojenie v matkinej naruci je predsa sposob vypnutia, upokojenia - jednoduchy najprirodzenejsi sposob pre nas primatov, ako pises... 🙂

anareei
17. aug 2014

@jankababkova no ako si si naucila tak mas....ale nehovorim odietati ale o chlapovi.NESKUTOCNE.Deti,rodina a povinnosti doma maju byt zalezitostou oboch partnerov,nie len splodit a chvalit sa nimi ale aj STARAT SA.Je to smutne ak muza obtazuje pomoc partnerke,zvlast ked ma zdr.problemy.Taky clovek nevie co je laska,ucta a zrejme mal taku vychovu a vzor v rodicoch.Ale preboha sme v 21.storoci,zeny uz nie su nevolnicky,nechodime tri kroky za muzom a nedelime pracu na muzsku a zensku.Aspon tak by to malo byt.U nas doma to funguje,pomahame si navzajom...ja som tahala omietky ci stavala plot s mojim muzom a ked som bola tehotna tak on aj zehlil a starostlivost o malu....ziadny problem.Ale pravidla su nastavene od zaciatku.Musis si snim pohovorit a ak sa nic nezmeni,je na tebe ci s takym egoistom dokazes zit.Ja by som to nemohla...drzim palce🙂

sissmiss
17. aug 2014

@sorciera24 mam tri kamosky ktore sa priznali. Prve dve kamosky, prve dieta anjel, spalo same, smiali sa s muzom na neschopnosti ostatnych matiek, davali rady a nechapali co tie ostatne neschopne matky s tymi detmi robia. Druhe dieta ich naucilo pokore 😉 nazvime to tak. Nespanok do dvoch rokov, skusali mozne nemozne a nepomahalo. Obe sa viacerym sa svoju hlupost ospravedlnili. Tretia kamoska prve dieta kriklunik, nespavec, tazka povaha. Ako tak prezili. Druhe dieta fantasticke, tak sa to uz akoze rodicia "naucili" a blahosklonne sa usmievali na cudzie kriciace deti. Tretie dieta kriklunik, nespavec, tazka povaha. Rodicia vycerpani, teoria o nauceni sa ako byt rodicom zlyhala. Mudri ti ktori ku vsetkemu pristupuju s pokorou.

Cudujem sa ze ti ktori sa inde prezentuju ako spravodlivost sama a casto tasia mec za moralku ostatnych (hlavne ostatnych, iba ostatnych), nemaju doma zrkadlo, ani malicke odrazko na kolese bicykla a bez pokory sa pustaju do odsudzovania. Neviem ako je na tom so mnou moj Boh, ci ma este znasa, ale prajem si pokoru a prosim aby som nikdy nemala v srdci pychu.

0silvia0
17. aug 2014

@katarinamarkova každé dieťa sa raz naučí zaspávať samo, každé dieťa sa raz odučí od prsníka, každé dieťa sa raz odučí od plienok, každé dieťa sa raz naučí spať vo svojej posteli. Deti nie sú stroje a nie sú na kľúčik, každé je iné a ku každému treba pristupovať individuálne a napĺňať jeho biologické a psychologické potreby. Pre mňa je tvoj postup nesprávny a neakceptovateľný - príkrmy od 4. mesiaca, miešať materské mlieko s umelým mliekom, atď. Sranda ako vehementne prezentuješ svoju starostlivosť o deti ako tú správnu a dokonalú a pritom tam máš riadne trhliny...