Mám prezradiť sestrinu neveru?

kriska
25. apr 2014

Viem o tom ze sestra podviedla svagra ale samozrejme si to nechavam pre seba a tvarim sa ako mrtvy chrobak... Nesuhlasim s tym co spravila ale je to jej zivot, je mlada a blba tazko jej dohovorit ked si sama nieje ista ci chce muza ci pana xy o ktorom ma podla mna len zidealizovanu predstavu. Fyzicky ho s nim podviedla len raz ale v kontakte su uz dlhe mesiace, vravela som jej nech s tym skonci naco sa na neho len viac namotava, bud nech sa rozvedie a netrapi muza alebo nech prerusi vsetok kontakt s tym druhym lebo takto to nikam nevedie... Doteraz som tuto temu brala ako nieco co sa ma netyka ze si to vyriesi sama, ale zacali sa ozyvat hlasy z ich okolia ze to medzi nimi skripe, zacali vyzvedat rodicia ci neviem co sa stalo ci sa mi sestra nezverila ci nieco netusim kde je problem a ja samozrejme hram blbu ze nic neviem 😖 ak by som o tom pipla pridem o sestru, ak to dusim v sebe trapi ma svedomie za svagra lebo to nieje voci nemu fer... on je z toho co sa medzi nimi deje mimo, sestra sa zacala spravat k nemu horsie odkedy ho podviedla co oni samozrejme nevedia ale mne to tak casovo vychadza... co by ste robili?

matozazzo
25. apr 2014

@kriska Je jedno co urobis, budes vzdy ta najhorsia - nepovies, ak sa to dozvedia svagor a rodina, odsudia ta, ze si to nepovedala, ak sa to dozvie sestra, budes aj tak najhorsia. Je to ich zivot, moja rada, nestaraj sa. Ono sa to medzi nimi vyriesi a ak sa ta jedna ci druha strana bude pytat, ci o tom nieco vies, hraj "mrtveho brouka", budes z toho von, nech sa stane cokolvek. Odpoved: nie, neviem, my sa so sestrou (napr.) bavime o hocicom, ale s takymi vecami sa nezdoverujeme. Budu na teba tlacit, ale nechaj to tak, odbi to slovami - je to ich zivot, ja sa do toho nemiesam, asi maju krizu, ako kopa inych vztahov...

ivett1
25. apr 2014

@kriska viem si predstaviť, aké ti je nepríjemné a ako ťa to otravuje, keď sa musíš pretvarovať pred švagrom a rodičmi.... skús ešte dohodvoriť sestre (aj keď si to už urobila) a povedz jej medzi 4 očami, že sa ťa vaši stále vypytujú, čo sa s ňou deje, že zrejme niečo tušia a že je len otázkou času, kedy sa ty preriekneš...nech ti povie, čo teda by ONA robila na tvojom mieste ... aspoň takto by som to urobila ja...
ale od švagra si udržiavaj odstup, aj keď sa ti to zdá voči nemu nefér, nevešaj mu na nos, že ho tvoja sestra podviedla ...to si musia vyriešiť oni dvaja ... (buď mu to povie alebo nie a možno sa rozvedú a možno nie...) to rozhodnutie nechaj na ňu... ak by si mu to povedala ty, mohla by ti sestra vyčítať, že si jej rozbila manželstvo (aj vaši rodičia...)...len ju nechaj, nech si to pekne "vyžerie" sama! 😉

adri266
26. apr 2014

@blue_eyes mas tu fotku, pises, ze vies o bratovej nevere, myslis, ze sa to teraz nemoze nejakym sposobom dostat svagrinej do usi??? Pozor na take veci...

adri266
26. apr 2014

@kriska dala by som sestre ultimatum. Bud si to poriesis do konca tyzdna / mesiaca, bud si vyberies, alebo to poviem nasim / svagrovi, atd.
Je sprosta ta Tvoja sestra...ak nie je stastna v manzelsvte, nech si riesi najprv ten vztah, bud napravou alebo rozvodom. Pises, ze svagor plakal, tak podla mna to nebude len tak, pre hadku, mozno to uz davno tusi alebo sa uz rozvod u nich sklonuje.

Ale to je moj nazor. Takisto by som nebola ticho, keby som vedela, ze brat niekoho znasilnil, ze otec nieco kradne, ze mama je kleptomanka, ze dalsia sestra berie drogy...su veci, ktore sa mne osobne dost hnusia a tiez by som chcela, aby ked by toto vedela o mojom manzelovi moja alebo jeho sestra, aby mi to povedali.

nice202
26. apr 2014

@kriska podla mna mas byt ticho a nerozpravat nikomu nic! Je to tvoja sestra....

katrinka8
26. apr 2014

Ahoj, ja by som asi tiez isla cestou "ultimata". Povedala by som sestre, ze kedze ma nechtiac zatiahla do tejto pre mna neprijemnej situacie, ze som nutena jej dat ultimatum. Bud si to s manzelom vyriesi (prizna sa alebo proste pojdu do poradne alebo skratka nieco bude konat a ih situaciu riesit) alebo budem ja nutena mu povedat to, co viem, pretoze s tym nesuhlasim a nechcem byt sucastou jej klamstva. A dala by som jej daky rozumny termin.

rora
26. apr 2014

pises ze je "mlada a blba", tak nerob nic a cakaj ako sa situacia vyvinie, len ona sama s tym moze nieco spravit, na svojej chybe sa najlepsie ucí... Nesil to do nejakeho riesenia. Ako tu bolo spomenute, este by sa to obratilo proti tebe.Ak rodina do teba dobiedza skrz informacie tak sa tvar ze teba sa take veci netykaju a nevies nic...

blue_eyes
26. apr 2014

@adri266 už sú vyrovnaní , je to jedno...

maca_p
26. apr 2014

@kriska ono sa to vykristalizuje s tebou, ci bez teba, skor, ci neskor.
nestaraj sa.
so segrou mozes hodit rec, ale nevesaj to na nos jej manzovi. 😉
co by si z toho mala?
citis sa mu nejak zaviazana?
mas nutkanie, ktore nemozes vydrzat?

eeffka
26. apr 2014

@kriska kto ti vlasna krv? Sestra alebo svagor? Cus!!!

lenbea
26. apr 2014

@kriska dohovor sestre, raz to aj tak vyjde na povrch a jej budu davať za vinu. a či si ozaj chce pokaziť vzťah s manželom. s tym druhym nemusi riešiť existencialne otazky, tak jej to pripada možno pekne. ale či by ju chcel aj potom, ked sa rozvedie... či ju len nevyuživa, nech ma rozum.

loxa
26. apr 2014

@kriska..a od kial to vies? od sestry? lebo ak ano...v prvom rade by som vynadala jej, ze ta do toho namocila a zaviazala mlcanim..tvoja sestra mozno pochopi ze niesi na jej strane, mozno sa zlakne a skonci vztah s panom xy lebo si nebude na istom ci to v nevhodnej chvili nepraasknes, aj ked si urcite lojalna..a samozrejme vypusti to z hlavy ..nesmies sa "nicit" takymito uvahami , lebo nieje spravna ani jedna cesta ak sa to da tak povedat..ak povies, budes nakoniec najhorsia..mozno ta aj svagor bude napadat, ze na co si mu to hovorila, zilo by sa mu lespsie aj bez tejto info, rodicia ta mozno budu nakoniec obvinovat ze ty si im znicila manzelstvo kvoli jednemu uletu..a co bude robit sestra nemusim ani spominat...ver mi poznam prezili som s kamoskami presne tuto istu situaciu..🙂 proste zvolit cestu najmensieho odporu🙂 vela stastia

selema
26. apr 2014

@kriska ja ti radím, aby si sa do toho nemiešala, lebo z toho nakoniec ty výndeš ako tá najhoršia.
Aj v našej rodine bolo niečo podobné.
Švagor (manželov brat) mal milenku, všetci to vedeli, aj svokra (tá mu to dokonca tolerovala, a "chválila" ho zato) každý sa tváril, že to nevidí a na švagrinej sa poza chrbát smiali, aká je hlúpa a slepá.
Manžel nemal odvahu povedať švagrinej pravdu. Ja som sa už na to nemohla dívať, povedala som jej pravdu, dala aj dôkazy a vieš ako to dopadlo?
Švagrovci sa tvária akoby sa nič nestalo, chodia spolu ako najzamilovanejší pár a ja som z toho vyšla ako tá najväčšia krava 😠 švagrovci s nami prerušili všetky kontakty, dokonca keď sa stretneme, tak sa nám ani len nepozdravia 😒
Je to ich život, ich vec, nech si svoje problémy riešia sami, ty sa do toho nestaraj 😉

tatianka79
26. apr 2014

Neries 🙂 je to urcite mensie zlo 🙂

adri266
27. apr 2014

@blue_eyes no toto 😕 Vyrovnali sa potom, co sa o tom dozvedeli, ci su vyrovnani bez toho, aby o tom vedeli?
Tak v takom pripade si nasli, co si obaja zasluzili 😔

adri266
27. apr 2014

@loxa presne tak. Sestra je riadny kvietok. Ona si ocistila svedomie tym, ze to niekomu povedala, t.j. svojej sestre, a tym padom ju uz netazi svedomie. A najhorsie je na tom teraz autorka, ktora ma z toho dilemu, co teraz. *Zboznujem* takych ludi.
Aj ked, mozno sa to autorka dozvedela inak.

blue_eyes
27. apr 2014

@adri266 ee nevedia jeden o druhom , stava sa co uz 😀 len ja viem

adri266
27. apr 2014

@blue_eyes tak potom fakt neries, lebo su si kvit 😝

brady1
27. apr 2014

@kriska to si hovoriš sestra, skor s nou sa porozpravaj a porad co dalej, svagor nie je v podstate tvoja rodina. rodina nadovšetko.

jahodka8
28. apr 2014

@kriska ako si tým môžeš byť taká istá, že ho podviedla? Ty si bola pri tom? Ten milenec sa len mohol chváliť, že mali sex a nemusí to tak byť. Ja som také zažila, že jeden také rozprával o mojej kamarátke na druhý deň a presne v tom čas kedy sa to malo stať bola so mnou. Takže mužské reči treba deliť.

lucinka2811
28. apr 2014

@kriska necitala som vyssie ale podla mna sa do toho nemiesaj ... viem to zo skusenosti z podobnej situacie ze nakoniec som ostala najhorsia ja ... viem.ze ta to trapi aale nech ju zacne kusat svedomie co spravila

kriska
autor
28. apr 2014

@jahodka8 pisala som predtym a eraz ptozeram ze mi to tu nepridalo... viem to od nej, povedala mi to sama viem aj kde, kedy atd... ale uz sa do toho nebudem montovat, asi by som fakt obstala ako husa ona by ma odpisala a ostatna rodina by mi vycitala preco som to nepovedala skor 😖

alexis617
28. apr 2014

@kriska poriadne by som jej vyčistila žalúdok 😠 ,ked sa už vydala nech sa chová ako žena nie ako rozmaznané decko manželstvo nieje holubník ,ked ju jeden,,holub ,,prestane baviť skočí po druhom manželstvo je beh na dlhé trate kde sa dvaja snažia prispôsobovať jeden druhému

monikahan77
28. apr 2014

@kriska v žiadnom prípade nepodraz sestru a aj tak chlapi sú oveľa horší, zásadne ich neľutuj a tebe je to len švagor, nie vlastná krv. Tým je povedané všetko. Kašli na neho, stoj pri sestre.