Mám syna, o ktorom jeho otec nevie

27. jan 2023

Ahojte
Vopred prosím neodsudzujte ma, chcem sa len vyrozprávať poprípade sa spýtať či niektorá takéto zažila
Pred pár rokmi som sa zoznámila s mužom s ktorým si rozumiem dodnes
Je to môj najlepší priateľ blízka osoba ,niekto s kým si rozumiem vo všetkom
Mala som s ním otvoreny vzťah
Od začiatku som mala pocit že s ním chcem byť a mať deti
Nikdy sme sa o nich nebavili
Pochopitelne sme spávali spolu, raz som mu povedala že beriem lieky antikoncepciu a nemusí si dávať pozor, dôveroval mi samozrejme
Môj zámer bol otehotnieť s ním ,chvíľku to trvalo ale podarilo sa
Keď som zistila že som tehotná stretla som sa s ním a povedala mu že sa sťahujem lebo člen rodiny potrebuje moju pomoc
Našťastie sa viac nepýtal, veľmi ma mrzela ta lož a že ho tak skoro neuvidím ale nemohla som dovoliť aby videl moje brucho, došlo by mu to
Malému som dala meno po ňom, v rodnom liste teda nie je vedený otec
Môj syn bude mať 8 mesiacov
Jediné čoho sa bojím že mi to jedného dňa bude vyčítať prečo nemá otca
Otec dieťaťa sa stále dožaduje stretnutia a ja sa musím stále vyhovárať len aby nezistil pravdu
Neviem ako by zareagoval, každopádne peniaze ani nič od neho nevyzadujem

autor
27. jan 2023

@birika nepozná adresu len mesto

autor
27. jan 2023

@luccija teším sa zo syna každý jeden deň, povahou je celý otec tichucky dobry usmievavý

h2o2
27. jan 2023

Povedz pravdu lepšie neskôr ako nikdy...

autor
27. jan 2023

@h2o2 ale ako sa to da vysvetliť rozumne?

majka_3
27. jan 2023

No ti poviem asi by som nespavala dobre... asi mu na tebe záleží keď sa chce s tebou stretnúť... ale je to pekne chrapunstvo od teba,povedz mu pravdu ,zaslúži si to vedieť...
Proste antikoncepcia zlyhala...máš syna...

birika
27. jan 2023

v dnesnej dobe nie je problem zistit adresu ak pozna meno a priezvisko a obec

srdeenko19
27. jan 2023

Nemusí to byť vôbec vymyslená téma, baby. Ja poznám oveľa, oveľa horšiu storku. Kedy žena manželovi zatajila a nepriznala sa, že dve deti, ktoré sa im narodili nie sú jeho, ale iného. A to boli ľudia s vysokoškolskými titulmi, finančne dosť dobre zabezpečený, skvelé zázemie, práca. Muž začal mať pri druhom dieťati podozrenie a potajomky dal najprv tomu mladšiemu spraviť testy dna zo slín, neskôr aj druhému a ani jedno dieťa nebolo jeho, zrútil sa mu svet. A to som musela byť na súde ako tretia osoba, nezaujatá. Mala som čo robiť, aj so sudkyňou, aby sme sa tam nerozplakali aj s tým chlapom. Môj najhorší zážitok, čo sa tohto týkalo.

autor
27. jan 2023

@majka_3 a keď sa spýta prečo som skutočne odišla? Prečo som mu nepovedala že mám dieťa?
Aj keď to zoberie dobre že ma syna bude sa pýtať prečo som mu to hneď nepovedala

h2o2
27. jan 2023

Nedá... ale každý ma právo urobiť nelogické rozhodnutie. Proste povieš že to bolo pre Teba ťažké obdobie a aby si to zvládla tak si to urobila takto. Vieš že to nebo šťastne riešenie ale ak ta má rád tak to dopadne dobre.

luccija
27. jan 2023

@srdeenko19 aj náš sused, keď sme bývali ešte v meste mal druhé dieťa kukucie a tiež vysokoškolský profesor ..veď to je jedno stane sa musí to byť ťažké byť tak nad vecou...a mal ho veľmi rád viac ako vlastnú dcéru.
Autorka ratas s možnosťou, že s tebou vztah skončí a bude chcieť iba stretka s dieťaťom?

majka_3
27. jan 2023

Zľakla si sa...neviem aký si mala úmyslel do života..nikdy mu to nepovedat? Skovavat sa? Žiť len ty a syn?
Povedať pravdu, lebo sa zamotaš do klamstva... ver že sa ti bude v živote žiť lepšie keď nebudeš mať také tajomstvo čo ťa zožiera...

ibrunova
27. jan 2023

Toto je reálny príspevok?

dskjhfdlkdjhl
27. jan 2023

A co sa bojis, ze Ta poziada o ruku?

srdeenko19
27. jan 2023

@luccija On to nepreniesol cez seba, chudák. To dieťa malo jedno 6 rokov vtedy a druhé 2 roky. Rozviedli sa, deťom chcela zmeniť priezviská na svoje za slobodna. S tým malým sa myslím, že chcel aj stretávať občas, s ním, že mal krásny vzťah a bolo mu to strašne ľúto. Si predstav potom tie deti, čo museli zažívať, čo im tá sprostá mater spôsobila.

autor
27. jan 2023

@majka_3 popravde neviem, skrátka som chcela dieťa
Malému nič nechýba po financnej a materiálnej stránke
Len ten otec a jeho rodina bude problém
Pokusim sa to vyriešiť v čo najkratšom čase
Len neviem či na stretnutie zobrať dieťa alebo nie, či ho vopred telefonicky upozorniť

indiankaindi
27. jan 2023

Aj ty si pozerala ten pekný film "S láskou Rossie"? Asi si ho nevidela celý, dopozeraj a budeš vedieť. A keď už píšeš obsah filmu, nepíš to ako svoj problém ;)

jaond19
27. jan 2023

Ujasni si raz a navzdy co chces, ludia okolo teba vratane tvojho syna nie su jojo na tvojom spagatiku. V kazdom pripade si si na seba uvalila riadne tazky kamen ktory vie dat prec len cela pravda. Tvoj vysnivany scenar si si mohla v klude zit jedine odstahovanim do ineho statu/kontinentu so ziadnym navratom.... nie takto. Kde hrozi ze sa pravda prevalí, casom, ked bude chlapec vacsi ta mozno znenavidi on, aj jeho otec a idylka je prec. Aj sebe daj sancu na normalny zivot, ved dieta uz mas a nikto ti ho nevezme.

fineta
27. jan 2023

A co tak vyjst s pravdou von, priznat sa… horsie pocity zo seba podla mna nemozes mat ako zit do konca zivota v klamstve a takomto tajomstve zaroven. Uvidis, bud vo Vasom zivote ten muz ostane alebo nadobro to useknete.

autor
27. jan 2023

@fineta ak by chcel byt v rodnom liste da sa to zmeniť alebo nie?

sense
27. jan 2023

Ani nebude taký dobrý kamarát a taka dôvera keď mu zatajujes to ze je otcom tvojho dieťaťa. A nechceš sa s ním stretnut

autor
27. jan 2023

@sense somnou sa dožaduje stretnutia nie s dieťaťom, o nom nevie nič

fineta
27. jan 2023

Moze sudnou cestou..

mpg
27. jan 2023

Toto nebolo dobré rozhodnutie, lebo ak on ešte nechcel mať dieťa, tak by sa mu nepozdávalo, že sa to takto stalo a ak by chcel, tak potom by nebol problém mu to hneď povedať. Teraz ktovie či si už nehľadal aj nejakú inú známosť, sa to môže celé iba komplikovať, toto je jednostranné rozhodnutie a ako to on príjme treba zistiť.

fineta
27. jan 2023

Ak sa dohodnete na zapísaní bio otca do RL spoločne, tak sa to dá aj takto, čítaj
https://ficek.sk/ako-zapisat-otca-do-rodneho-li...

keiko33
27. jan 2023

Stalo sa čo sa stalo, už to späť nevrátiš. Ak sa mu bojíš povedať, že si otehotnela vedome, tak mu to nehovor. Povedz, že zlyhala antikoncepcia a keďže ste mali nezáväzný vzťah a on o budúcnosti a deťoch nič nehovoril, tak si sa bála, že sa bude hnevať. Že ho stratíš a preto si to riešila odchodom, lebo ty si to dieťa chcela. No ako malý rastie a vidíš, že malý je celý otec, tak si si uvedomila, že si nespravila dobre. Stretni sa s ním najprv bez dieťaťa uvidíš ako žije porozprávate sa a potom mu ukáž fotku. Povedz mu, že od neho nič nečakáš, no ak bude chcieť, môže byť v živote jeho syna. 🤷

fineta
27. jan 2023

@keiko33 presne takto nejak by som si predstavovala riesenie

katkazuz
27. jan 2023

@keiko33
👍👍👍

autor
27. jan 2023

@keiko33 zavolám mu večer a poprosím ho o stretnutie, to bude najťažšia vec v živote

fineta
27. jan 2023

Drzim Ti paste. Musis sa pozriet pravde do oci, takto nemozes, pre milost, zit. A neboj, toto je šok ale zo skupiny velmi prijemnych v konecnom dosledku.

anaj_janka
27. jan 2023

Pravda je tá čo človeka oslobi.

Tvoje jednanie bolo sebecké, ale zober si to z druhej strany....chcela by si žiť ty v klamstve? ( Ľudia nepovedia že majú rakovinu,zomierajú svojim blízkym...ako by si sa cítila).
Nebuď sebecka,mala si dosť odvahy ho klamať, porodiť a teraz zrazu nemáš odvahu? Prepáč, ale vyjdi z pravdou von,nech si môže on zariadiť život. K čomu je toto dobré?

autor
27. jan 2023

@anaj_janka áno klamala som ale neublížila som až tak
Uvidím či bude mať záujem o dieťa