Mama sa so mnou neustále háda

30. nov 2021

caute ani neviem kde zacat ide o to ze mama sa so mnou stale hada pred rokom ma vyhodili so skoly a ona ma nuti ist na dalsiu a podla jej slov aspon dokoncit maturitu. Ale ja uz studovat nechcem mam 21 rokov chcem robit a tu je dalsi problem neviem si najst robotu a dostanem furt vinadane ze nepomaham neprispievam furt si pytam peniaze ale aj ja musim s niecoho fungovat ked idem von alebo tak nepride mi hlupe ze mi hodi daky cash dnes rano sme sa pohadali lebo sa riesim s takou babou chceli sme ist von a ona ma zrusila ze my ziadne peniaze neda citim sa ako kus hovna a neviem co mam robit. Dufal som ze po roku do mna prestane hucat najskor ziapala len kvoli skole a teraz aj kvoli robote ale neni take lahke si najst pracu a ist do podnajmu dala mi ultimatum ze ak zacnem robit alebo brigadovat mozem bivat ale nechape ze je taske najst si robotu a vzdy zacne tu temu ked som doma a je hadka

marika142
30. nov 2021

@sissy27 suhlasim, akurat som sa nad tym zamyslala.
mas 21 rokov a teda, uff. mozno by nebolo na skodu zamysliet sa co pre teba tvoja mamina aj robi.

evaachesa
30. nov 2021

@narayan na dnes mám vážne dosť...stále dúfam že si niekto robí srandu lebo tomuto sa ťažko verí 😱
@viestta tak ten by potreboval dobre prefackať od maminy a nie že vreckové 😅 mama musí byť z neho riadne sklamaná 😳

anjelicek26
30. nov 2021

Podla mna tu mlademu anonymovi stale nedoslo, ze uz nie je dieta...nie je dieta, ktoremu sa perie, vari a dvaju peniaze, lebo to inak nevie... dospely, samostatny, ruky zdrave. To, ze nemas dokoncenu skolu je velka chyba, ale to sa da aj dodatocne vecerna/vikendova skola, keby velmi chce. Ale robotu si musis najst hned... akukolvek...v zahranici na stavbach hladaju stale, niekde dostanes po dvoch rokoch vyucny list ako elektrikar, instalater, podkladac striech, takze win win situacia pre teba, ked ti skola nevonia. Toto ani jedno nie je zla praca, ma perspektivu, aj ked je narocna, nie je zle platena! Ale uz fakt stacilo vyjedania chladnicky a pytania penazi, ked chces ist von, fakt ti nie je hanba?

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
30. nov 2021

ahoj, mama ma pravdu. skolu si musis dokoncit, bez skoly sa kazdy na teba bude pozerat ako na chudaka, zial je to tak. dohodni sa s mamou, ci mozes ostat zit u nej, ak si urobis skolu. popri skole si najdi brigadu a prispievaj aspon nieco mame. bez skoly si najdes iba podradnu pracu, ktora bude zle platena. aj v zahranici musis nieco ukazat, musis mat bud dobre odporucanie alebo ukazat co vies

elysiacik
30. nov 2021

Chápem ako to vnímaš ty, aj ako mama. Ale má pravdu, chce aby z teba niečo bolo, bolí ju ako vidí, že ti to nejde. Treba začať od seba a potom sa aj toto dá do poriadku!

heidy222
30. nov 2021

Tvoja Mama Ma pravdu!!!!

itka1
30. nov 2021

Od 16som pravodelne brigadovala a chodila popri tom na strednu od 18 bivam sama v tvojom veku som mala dve roboty a externe studovala na VS necudujem sa mame ze sa hneva ked ma doma prvptriedneho povalaca ktori vymysla len ako sa vyhovorit preco to nejde a nespravi nic pre to aby to zmenil poslat zivotopis je malo treba bit aktyvny a nie za mamine peniaze riesit baby staci zbehnut do prveho tesca a mas robotu alebo k prvym vietnamcom za pas ale to ti asi nevonia co lenze bez maturity inu robotu nedostanes tak sa konecne zobud a zacni nieco zo sebou robit

tomikejt
30. nov 2021

Ja som hneď po maturite, myslím tým hneď na druhý deň odišla do prahy s 1000 SK v peňaženke, robila som cez agentúru v obchode, ubytovanie zdarma v totálne otrasnej ubytovni plnej alkoholikov ale vieš co? Aspoň som sa osamostatnila. Po polroku som si našla lepsiu prácu, zobrala do podnájmu garsónku a nakoniec som si ešte aj VŠ spravila. Ty si prizivnik a môžeš byť rád že vôbec máš kde bývať a jesť, nie ešte v 21 rokoch peniaze od mamy pýtať lebo chceš ísť von 🤦‍♀️

nyusika
30. nov 2021

noooo....dlha karantena, nuda, ze ?

autor
30. nov 2021

vreckove??? na to by som mohol zabudnut ma problem mi dat aj na pizzu. Tiez mam nejaki standard. A nechapem preco by mala byt tema vymyslena?? lebo sa sem nieco prisiel spytat chalan? ano chcem vymazat diskusiu lebo tu mam len urazky aky som fracek, chcel by som videt vase deti 🤣🤣🤣 a urcite sa nepojdem strapnovat do obchodu, mam napisany normalny zivotpis mam tam aj cislo keby ma chceli ozvu sa. Mna skola nebavi a poznam ludi co aj bez skoly nemuseli manualne robit neviem co tu vy pisete. Urcite chce aby zo mna nieco bolo a preto sa so mnou furt hada?? furt pocuvam len ako nic nerobim ale ja sa snazim a to uz nevidi

janetinka27
30. nov 2021

a ti ludia, co bez skoly nemuseli manualne robit, sa ako zivia?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nyusika
30. nov 2021

zeny, to sa nejaka truba nudi, vymyslene je to.

whatever1
30. nov 2021

Mama ta moze kludne vyhodit z domu a budes bezdomovec. Nema voci tebe vyzivovaciu povinnost pretoze si davno dospely a nestudujes. Ak sa citis ako kus hovna tak preto lebo sa tak spravas, na tvoju mamu to nezhadzuj.To ze si nevies najst pracu, to je len tvoj problem. Si nevazis co mas. Mas strechu nad hlavou, vodu, jedlo, oblecenie, vsetko zadarmo...a hlavne mas mamu. Mas sancu dokoncit skolu, ak to teraz nespravis za rok dva bude neskoro a pravdepodobne budes odpisany na nizky prijem do konca zivota. Uz teraz vidis ze mas problem najst si pracu bez maturity alebo aspon vyucneho listu. Ty si sa rozhodol nedokoncit skolu, nikoho ineho vina to nie je, nadavaj len sebe ze si odkazany na vreckove.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkazba
30. nov 2021

Ty máš nejaký štandard? Tak si najprv na neho zarob. Tvoja mama nechodí do práce na to, aby jej dospelý lenivý syn mohol chodiť na pizzu. Zarob si a môžeš chodiť aj na argentínsky steak. A že sa nebudeš strápňovať v obchode? Strápňuješ sa tým, že žobreš od vlastných rodičovi. A áno, sú ľudia ktorí aj bez maturity zarobia dobre. Ale tí sa správajú úplne úplne inak. A že sa cítiš ako kus hovna. No hovno sa cíti ako hovno. That's all.

ivkazba
30. nov 2021

@nyusika je to možné, že nejaký troll. Ale kľudne to môže byť ozaj lenivý smrad.

nyusika
30. nov 2021

@ivkazba alebo smradlavy troll 😀

missviolet
30. nov 2021

Akoze ja ked som ostala bez prijmu v takom veku ani mi neapadlo pytat peniaze ze idem von, to je luxus, co si dovolit nemozes. Vyslovene som nechodila nikam, co by nieco stalo, s kamosmi som bola sa akurat tak prechadzat v parku - jednoducho, neminala som, ked som na to nemala. A pokorne makala doma, aby som si aspon to jedlo, byvanie odrobila (pomahanie ma byt samozrejmost aj tak, lebo si clen domacnosti). Ziadne nakupy, sedenia na drink, kino atd. Plus aktivne hladanie prace, rodina videla, ze kazdy den trcim na profesii, videli tu snahu. Kym nemas vlastny prijem, musis mat uplne minimalny rezim/naklady - napr na lieky ti neostane ine nez si vypytat, ale vstup si do svedomia, co je naozaj nevyhnutny vydaj a coho sa treba docasne, kym nemas pracu, vzdat.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trema
30. nov 2021

A ako sa snazis? Zober si priklad z tych ludi, ktorych poznas, co nemaju skolu a nepracuju manualne a skus byt ako oni.. alebo do kedy chces, aby ta mamka zivila?

ella_price
30. nov 2021

Len tolko - neexistuje neviem, ale nechce sa mi.

bimbambim
30. nov 2021

U mňa by si už nebýval

mamina0078
30. nov 2021

ja sa len vyjadrím k tomu, čo si napísal, že "chcel by som vidieť vaše deti" možno to vyznie tvrdo ale keby si bol môj syn nie, žeby si nedostával financie na svoj štandard ale nemal by si pravdepodobne ani strechu nad hlavou. Jedna vec je dať dieťaťu čas na nájdenie práce a druhá vec je ho živiť zatiaľ, čo nevidí, že sa nevie uživiť a práca mu nespadne z neba. Áno, sú úspešní aj bez školy a manuálnej práce ale tak nemôže byť každý úspešný podnikateľ, profesionálny športovec, spevák alebo youtuber alebo influencer. Ty sa uživiť nevieš bez školy tak treba prehodnotiť svoje priority, či naozaj to nestojí zato. Ja síce ani ešte 30 nemám takže nie som až tak o veľa od teba staršia ale si pamätám, že už po strednej mi bolo trápne žiť s rodičmi a po mature som ich otravovala, že sa chcem osamostatniť ale ma prehovorili, nech aspoň niečo si našporím kým pôjdem do "svojho" počas strednej som brigádovala aby oni nemuseli sponzorovať môj "štandard" v tvojom veku počas denného štúdia na VŠ som sa odsťahovala a začala som žiť ako normálny 21 ročný dospelý človek, so všetkým, čo s tým súvisí platenie nájmu, účtov - mobil, internet..., stravu a nie ako nejaké malé decko o ktoré sa treba starať. Áno, po odsťahovaní som mala dni kedy som nemala ani čo do úst a musela som šporiť aj na obyčajný rožok z obchodu ale aspoň som pracovala na sebe a dnes môžem povedať, že všetko som dokázala bez podpory rodičov a nie, že mňa museli živiť niekoľko rokov po škole bez práce.

dskjhfdlkdjhl
30. nov 2021

Zarob si na svoj standard a nebudes musiet vytrcat paprce. Na takychto ludi fakt len maly dvor a dlhy bic. Nechces studovat, ani manulane robit a cakas, ze Ti budu pecene holuby padat? Ty, keby si bol moj syn, tak takou rychlostou letis z domu, ze by si nestihol ani papulovat.

simsalabim
30. nov 2021

Hm, popis to tvoje "snazim sa a ona nic nevidi". Lebo napr. toto robi moj 21 rocny - studuje narocnu VS (denne studium), popri tom pracuje priblizne 4 hodiny denne, nastastie online, takze nemusi cestovat. Na vikend vacsinou prichadza domov - v piatok, a prva vec, co povie je, ze ci uz moze v dome umyt dlazky, ci uz mladsia dcera povysavala. Cez vikend kedykolvek nalozi / vylozi umyvacku, nieco pozehli (ved z intraku prinesie kvantum oblecenia a ineho pradla), casto nam v sobotu urobi veceru (rozne tortilly su jeho specialita). Sadne si s mladsou dcerou k matike, robi zadania do skoly, dokoncuje robotu, co nestihol cez tyzden do prace. V nedelu cestuje naspat. Na inraku si samozrejme sam zabezpecuje jedlo a pod. Co robis ty?

vulka
30. nov 2021

Keď nemáš ani školu, tak jasné, že nikto nereaguje. Čomu sa čuduješ? Asi Ti chýba vzdelanie. A prečo sedíš rok na zadku. Už si mohol obehnúť 100 firiem.

elenka.k
30. nov 2021

kukne kolónku, kde sa má zaškrtnúť / uviesť / - vzdelanie a vieš kam pôjde Tvoj životopis?? Na úplný spodok, to preto sa Ti neozývajú. 😉

luna379
30. nov 2021

A čo čakáš, že bez maturity a bez praxe na teba všade čakajú s otvorenou náručou? Choď si dorobiť maturitu a zatiaľ doma šúchaj nohami a počúvaj mamu. S tvojou mentalitou sa z teba môže stať akurát tak bezdomovec a asociál.