Manžel ma klamal. Ako sa mám s tým vyrovnať?

sasaga
6. aug 2015

Ahojte vsetci,
potrebujem sa vyzalovat, porozpravat a mozno poradit. Moj manzel (vzali sme sa nedavno) ma pravdepodobne podvadzal. Zaprel to vsak, ale ide o to, ze ja som sa rozhodla mu odpustit. Vsetko sa to udialo pocas toho ako sme sa snazili o babatko a ja som bola najstastnejsia zena na svete, ze mam uzastneho muza po svojom boku a velmi som sa tesila na naseho spolocneho potomka (ja uz jedno dieta mam), pretoze som ho s nim chcela mat hadam uz po roku, co sme spolu chodili. Ale tak prv sme si zariadili byvanie, svadba....a tak prislo na rad dieta. Po styroch rokoch vztahu.
Lenze teraz, potom vsetkom, nemam uz chut mat deti. Bojim sa, ze ak otehotniem, bude hladat sex inde. Ale myslim, ze ja uz vobec po detoch netuzim, ze ma to uz preslo. Mam pocit, ze ho uz ani nemilujem tak ako predtym. Dokonca mam pocit, ze ho zacinam nenavidiet, preto, ze dokazal vsetko znicit. Mam pocit, ze mi znicil zivot. Vsetko na co som sa tesila po svadbe. Ani nenosim obrucku, mam pocit, ze nasa svadba bol len zly sen, ze to cele bolo klamstvo.
Povedala som mu, ze to nezvladam. Ze to asi nebude pre mna take jednoduche mu odpustit ako som si myslela. Pytala som sa, ci by sme nesli do poradne. On ma len objal a povedal, ze to spolu zvladneme sami.
Obcas si pripadam ako zrela na psychiatra 🙂 neviem, co mam robit, ci je moje spravanie normalne, ci to prehanam. Prezila ste niektora nieco podobne? Ako ste sa s tym vyrovnali?
My si inak vo vsetkom rozumieme aj v posteli nam to klape. Stalo sa to cca pred dvoma mesiacmi, co som na to prisla. Pisala som aj tu o tom....

ruthike
6. aug 2015

@oldman50plus To vazne? Detektiv ako s filmu?🙂 si zivo viem predstavit kolko naozajstnych profikov takto beha po Slovensku. Len peniaze zbytocne minie. Detektiv uz cloveku s podozrenim dnes vo virtualnej dobe uz velmi nepomoze... Treba dobreho ITckara, co sa nabura na pokec a facebook do profilu, na mail a niekoho kto preveri mobil a applikacie.
Naozaj si myslis, ze "doveryhodny" muz sa lepsie pozrie na fakty, nez akakolvek objektivna zena?To je trocha precenovanie pohlavia, muzi aj zeny vedia zlahcovat, alebo prehanat partnerske situacie.Ak ten "doveryhodny" muzsky poradca zahybal kedysi partnerke moze byt dost benevolenty v radach.
A podozrenie sa malokedy rodi len tak, nepoznami nikoho - muza, ci zenu, co by mali podozrenie na neveru a vsetko sa ukazalo vyplodom ich fantazie. To uz by naozaj musel byt psychicky naruseny jedinec - taky ten paranoidny ziarlivec

edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oldman50plus
6. aug 2015

@sasaga Skúsenosti ukazujú že ak podviedol raz, podvedie aj nabudúce ak bude príležitosť alebo problém vo vzťahu s tebou. Len málo je takých čo raz a dosť ak neboli prichytení in flagranti s príslušným škandálom. Teda v výnimkou " náhodnej nevery" pod vplyvom alkoholu a podobne. Mám kamaráta ktorý mi prisahá že bol taký opitý na školení že vie že sa vyspal s kolegyňou ale nevie s ktorou, podozrieva dve a spýtať sa hanbí 😀.
Strašne by som ti chcel poradiť ale neviem. Máš pravdu, v živote sú herci a herečky že by dostali Oskara ak by to vedeli urobiť vo filme. A viem ako ťa to zožiera a bude zožierať a neprestane to tak rýchlo, obvykle to trvá viac rokov. Ale pozri na to takto: Chceš zostať s človekom ktorému neveríš? Takže buď ver (ale občas skontroluj) alebo sa rozíď, zostať a neveriť je síce najčastejšia ale nelogická možnosť.
@ruthike dnes už väčšina detektívov je itčkárom alebo pre nich pracujú a niektorí vedia zabezpečiť aj nelegálne odposluchy. Sú to obvykle bývalí vyšetrovatelia s konexiami.

oldman50plus
6. aug 2015

@ruthike Muž lepšie pochopí motívy muža čiže vie lepšie rozhodnúť čo je možné a čo už nad rámec pravdepodobnosti. Tak isto by si mohla povedať že žena ktorú muž podvádzal už automaticky to bude predpokladať. A muži sú v priemere objektívnejší, menej dajú na pocity. V tomto prípade správnym mužom je brat, kamarát z detstva alebo najlepšie nezaujatý profesionál.

mawka
6. aug 2015

@oldman50plus suhlasim, mam skusenost, vyuzila som sluzby sukr. detektiva, zo zdanlivo neriesitelnej situacie som mala do 24 hodin identitu dotycnej osoby, ktora sa vydavala za inu a obtazovala ma elektronicky, via email z gmailu. takze, dnes, no problem.

oldman50plus
6. aug 2015

@mawka Mne tiež zistili takú vec že by som myslel že sa to nedá. Teda nie že by to bolo lacné .... Bojím sa aj pomyslieť čo môžu štátne inšitúcie.

alaguema
6. aug 2015

@sasaga sex nie je za odmenu! Nechápem ženy, ktoré takto rozmýľajú. Radila by som čím skôr tento prístup nechať za sebou.
Ty teraz nevieš, ako sa chovať, to sa dá pochopiť...či byť milá a pozorná, alebo ho trestať a byť odmeraná a chladná...Pozri, dospelého chlapa už nevychováš, takže metódy na báze trestov a odmien narobia viac škody ako osohu. Dopraj si byť sama sebou, nesnaž sa byť "výchovná", alebo chovať sa podľa nejakej šablóny urazenej sklamanej ženy. Chovaj sa tak, ako sa ti chce, ako to cítiš. Tipnem si, že ak aj máš chuť spontánne sa s ním zasmiať, alebo ho objať, niekde vo vnútri si dáš stopku, lebo to sa "nepatrí"...on predsa pochybil a "nezaslúži si to". Na to zabudni, ak ešte chceš vám dvom dať šancu. Inak sa budete len vzájomne trápiť.
A praktická stránka? Dôkaz o jeho vernosti, alebo nevere by som prestala hľadať, stopla by som dočasne akciu bábo a dala tomu všetkému čas, ak by mi za to stál. Ak nie, tak postup poznáš.

mawka
6. aug 2015

stale nechapem ako moze niekto tvrdit, ze moj muz nie a nikdy a nechodi na pokec a bla bla bla. ehm... predpokladam, ze zeny 24 hodin nie su zavesene muzovi na krk. a prilezitosti je vzdy. a mozem povedat, ze na pokec chodi velmi vela muzov, ktori maju inak stastne rodiny, manzelstva. a moja byvala suseda co mala privat, ani nevravim, aki muzi si platia za sex. raz za mesiac si odbehnu na hodinku k nej a inak ich vidavat s kocikom a s manzelkou ako krasnu a pohodovu rodinku.
zeny, vy viete prd makovy, co vas chlap robi, pokial s nim nejste skutocne kazdych 24 hodin. ze si doma nezapne book este neznamena, ze to nerobi. a telefon mu nemusi zvonit a cinkat, ak neda telefonne cislo inym zenam. a teda zenati chlapi, ktori maju bokovky uz vysperkovali svoj system stretavania sa so svojimi bokovkami.... tolko by som vedela o tom rozpravat..

mawka
6. aug 2015

@oldman50plus ja som posobila asi dost nasrato alebo zufalo, lebo mi to zistil gratis 😀 nic nechcel. bola som sokovana a prijemne prekvapena. ale v podstate sa mi len potvrdilo to, co som spravne tusila 🙂

mawka
6. aug 2015

@oldman50plus ... ze aj zeny vedia byt dobre zakerne... ze vedia narobit tolko zla len preto, ze su presiaknute ziarlivostou. potom robia kraviny ako brno. a chovaju sa ako kravy.

sasaga
autor
6. aug 2015

@alaguema tak doteraz som to robila tak ako som to citila...cize ako pises..mam chut ho objat-objimem, chut pobozkat-pobozkam a pod.
Len som rozmyslala, ci robim dobre, ci je to spravne pre napravu vztahu. Lebo som zacala byt nejaka zufala, ze neprichadza ten pocit stastia...ako som si myslela, ze pride rychlo. Stale len tie myslienky v hlave, co ked, co ak, s kym, preco, kolkokrat, kedy....a milion milion veci

sasaga
autor
6. aug 2015

@mawka neviem, co ti mam na to napisat. Ak to tak je, tak je to hrozne....alebo ak to tak je, tak nas to zle ucili. O com vlastne manzelstvo a laska je...

oldman50plus
6. aug 2015

@mawka Máš pravdu v tom že niektorí kurevníci (dúfam že timea ma za ostré slovo nenapadne) to doviedli do dokonalosti, robia také bezpečnostné opatrenia že aj FBI by im závidela. V podstate to majú ako koníček a k tomu patrí dokonalé zabezpečenie. Mnohým sa to darí celý život.
Okrem toho sú trpáci (ktorých nejaká ulovila "však si nejaký chlap") ktorí začínajú zametať stopy s krížkom po funuse a zúfalci, ktorým je to jedno (ak ma tá krava prichytí aspoň budem donútený odísť). No a ešte ťuťmáci ktorých to ani na um nezíde.

sasaga
autor
6. aug 2015

@oldman50plus tak uz len navod ako zistit co mam doma 🙂

oldman50plus
6. aug 2015

@sasaga teraz ti poviem ako niekto kto má za partnerku psychiatričku. Tieto pocity najčastejšie trvajú 3-4 roky. Na zošalenie... ale len ak sa im poddáš. Musíš byť silná, urobiť rozhodnutie a držať sa ho.

mawka
6. aug 2015

@oldman50plus prepac, teraz pouzijem tvrde slova - z mojho pohladu a praxe.. ze ale este stale su chlapi taki sprosti, ze sa nechaju lahko odhalit 😉 a nemusi to byt ani ich zena. a mozu si zabezpecovat sukromie pri svojom hobby ako len chcu..

sasaga
autor
6. aug 2015

@oldman50plus tak to je dost dlha doba...musim nieco vymysliet ako to "prezit"

alaguema
6. aug 2015

@mawka hm...tak ja som to tu aj niekde tvrdila, že na pokec nechodí...Netvrdím to na 100%, ale na 98 😉 A nie preto, že by som ho mala za svätého, ale preto, že tento virtuálny spôsob zábavy nie je preňho, proste mu to pripadá absurdné, on sa rád baví s ľudmi v reáli. Ide s kamarátmi na pivo, alebo aj mierne vybočí zo zabehnutých koľají, bol napr. s kolegami v streaptízovom bare, alebo sa sem tam stretne s nejakou kamarátkou, alebo bývalou priateľkou,, málokedy mi o tom povie spôsobom, že by mi to oznamoval, ale väčšinou to len vyplynie z nejakého rozhovoru, alebo to predpokladám, ak sa pohybuje v miestach, kde niekto taký býva. No, neriešim to. Načo by mi to bolo? Dôverujem mu, verím, že vie, čo robí.
Ale nikdy by som, samozrejme, netvrdila, že viem, čo robí 24hod. denne. To nevie ani on o mne, ani ty o tom svojom...proste nikto. Ani nechcem.
Každopádne, muži, ktorí chodia do bordelov a na zoznamky sú u mňa zúfalci. Niečo im doma desne chýba, alebo sú chronickí záletníci, alebo rôzne kombinácie a permutácie viacerých faktorov. Odmietam to pokladať za normálne a úplne bežné.

oldman50plus
6. aug 2015

@mawka Nuž tí ktorých odhalia asi nebolí tí dobrí...
Ale súhlasím s tebou že obvykle ženy utajujú pomer oveľa úspešnejšie a dlhodobejšie.
Možno je to tým že priemerný chlap žene dôveruje a priemerná žena chlapovi nedôveruje 😀

alaguema
6. aug 2015

@sasaga vôbec to nemusí trvať tak dlho. Záleží na tebe. Naozaj sa dá veľa z toho, čím sa vo vnútri zaoberáme, zmeniť rozhodnutím a vôľou. Momentálne si v tom až po uši. Nemusíš. Pomôže to? Nie. Tak načo?

oldman50plus
6. aug 2015

@sasaga Ja som sa o to snažil ale mi to moc nešlo, strašne som sa trápil. Až som zistil že v tom pokračuje tak to bola svojím spôsobom úľava. Potom som zvolil typicky mužské riešenie a nabalil si tú psychiatričku čiže teraz už mám sex aj s psychoanalýzou -

mawka
6. aug 2015

@alaguema tak podla popisu a inych prispevkov, mas doma normalneho, dospeleho chlapa, ktory nema problem sam so sebou a mate vela veci vydiskutovanych, co som uz kdesi spominala, ze v prvom rade treba riesit veci vnutri jeden s druhym. a potom si jedna z mala, alebo teda ste jeden z mala vztahov, ktore su pevne a kde ani jeden z vas nema potrebu si hladkat ego inde alebo hladat nieco inde. ste si proste rovni. lenze potom je tu vela vztahov a obavam sa, ze dnes uz vacsina, kde to skore neni proste vyrovnane, kde si tak nejak kazdy zije svoj zivot a pritom s niekym, no neviem. takeho chlapa ako mas ty potrebujem najst ja 😀 pamatas, sme mali raz taku debatu, preco som sama a tak. presne pre toto. lebo ak pojde moj chlap do striptizoveho baru s kamosmi, tak pre zabavu a nie preto, ze tam ide tajne a potom si vybrnka prirodzenie niekde v kute alebo ze by mi to tajil lebo by som robila cirkus, vies. chlap, ktory so mnou bude komunikovat otvorene o vsetkom. a bude sam sebou a vyrovnany. normalny. NORMALNY dospely chlap. kym toto nenajdem, budem sama. kde su vlastne normalni chlapi? 🙂 🙂

sasaga
autor
6. aug 2015

@oldman50plus no uprimne, tiez cakam, ze cosi najdem, aby sa mi "ulavilo" ale na druhej strane to zase najst nechcem...
No nevyjdem zo seba ani ja sama
A si to poriesil uzastne :P

sasaga
autor
6. aug 2015

@mawka
@alaguema
Tak takeho chlapa chcem aj ja...ide o tu komunikaciu..ved predsa ak o nic nejde naco to tajit, pravda?
Mna strasne hneva to, ze mi klamal....neznasam to...a od blizkeho cloveka uplne. Ja proste ludom, ktorych si vazim, neklamem.

mawka
6. aug 2015

@sasaga komunikacia musi byt na oboch stranach. marne ja mozem komunikovat, ked druha strana nema zaujem. a opacne. moze chlap chciet komunikovat, ked ho zena nepocuva.

sasaga
autor
6. aug 2015

Teraz neviem, ci mam venovat energiu este na zistovanie istych veci, ci to mam nechat tak...chceli by ste vediet pravdu?

alaguema
6. aug 2015

@mawka otázka je, z čoho vyplýva tá potreba hladkať si ego. Či z nedostatku sebavedomia, alebo z nedostatku pozornosti partnera/ky. Alebo z kombinácie oboch. Inak, verím tomu, že aj ten najpohodovejší človek sa v nefunkčnom, alebo nepodarenom vzťahu začne postupne strácať a je tu permanentná nespokojnosť. Partnerský vzťah je fakt sakramentsky dôležitá vec v živote, má obrovský vplyv na jeho kvalitu, veď to si nemusíme ani písať, spomínam to len na margo toho, že ľudia sa potom zúfalo snažia niekde si tie svoje nenaplnené potreby kompenzovať.
Ja ako vidím ako najväčší problém to, že ľudia hľadajú uspokojenie stále kdesi mimo seba. A pritom len dvaja vyrovnaní ľudia môžu mať vyrovnaný vzťah. Ani jeden, ani jeden a pol 😉 Len dvaja. A vždy sú tendencie prerábať toho druhého, on nie je dosť dobrý, ja som ok 🙂 Väčšinou nie je ok ani jeden 😀

tt247
6. aug 2015

@marietuska zaujímavé aká si ty múdra v každej diskusii, ako doslova ostatné ženy urážaš, ako sa im posmievaš...ALE hlavná vec, že ty sama máš vlastnú diskusiu na 13 strán a ani nevieš, či ten tvoj je alebo nie je gay a či ta podvádza alebo nie.

alaguema
6. aug 2015

@sasaga netrvám na tom, aby som vedela o jeho každej návšteve takého zariadenia a myslím, že on to ani neberie ako svoju povinnosť mi to oznamovať. Vlastne ani neviem, či to bolo len raz, alebo viackrát. Ja viem o tom jednom raze. Nepovažovala by som za klamstvo, keby som sa dozvedela, že bol a ja som o tom nevedela. Klamstvo by bolo, keby som sa opýtala a on by povedal nie, nebol som tam.
Nemusím vedieť všetko a na tvou otázku ohľadom pátrania - nie, nepátrala by som. Rozhodla by som sa, či s ním chcem ešte byť a ak áno, dala by som mu šancu bez podmienok. Buď sa poučil, alebo nie. To riziko, že ti niekto ublíži je tu stále a nemusí to byť on, môže to byť aj niekto iný. Istoty v tomto smere nie sú žiadne.

mawka
6. aug 2015

@alaguema presne. on sa vyfarbi casom. ci to bola jednorazovka alebo v tom pokracuje nejak inak. takze uz je len na nej, ci ide dalej sama alebo ci da sancu.

zase otazka je, ze preco hladal nieco niekde inde. aj na to si treba odpovedat. a uprimne. lebo ako si pisala, moze to byt nasledok nespokojnosti. mozno nebol vypocuty - v tom hlbsom zmysle. mozno hovoril a hovoril, ale nikto ho nepocuval doma. zase len sme u tej komunikacie. suhlasim s tebou o pevnych vztahoch. uz si sakra rozmyslim, ked do nejakeho pojdem. alebo teda, budem robit veci, co som nerobila a dam si pozor zase na dalsi veci, na ktore som pozor nedavala. alebo ich brala ako samozrejmost.