Manžel ma vygumovaný mozog zo svojej rodiny

8. apr 2022

Ahojte, mam taky problem, ja uz sa obavam, ze to nedam takto v manzelstve …. Manzel je proste svojou rodinou strasne ovplyvneny, ale extremne, vzdy kona jednoducho tak, aby bola v prvom rade spokojna jeho mama, sestra, otec, to ze robi vyslovene nieco s cim ja nesuhlasim, nezaujem, vzdy urobi to co chcu oni, horsie je, ze on vzdy to obhaji, ze vlastne on chce tiez to co oni, aj totalne nezmyselnymi argumentami si to obhajuje, ale ja v tom celom vidim vzdy to, ze podvedome kona, aby boli prioritne spokojni oni, aby nahodou neurobil nieco, co im nie je po chuti, co by sa im mohlo nepacit …. Je to naozaj vo vsetkom, vzdy ked nastane nejaky rozpor nazorov, vzdy sa prikloni k tomu ich, a teda hlavne ma hneva ako to obhajuje nezmyslami …. A este mi povie, ze to nie je pravda, ked mu poviem, ze mi to pride jak z nejakej sekty normalne, ze totalne vymyty mozog, len aby sa im vzdy zavdacil …. Ako toto riesit?

diamond007
8. apr 2022

Nijako. Rozvod alebo akceptovať

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tulipanicek
8. apr 2022

No.. ja hlavne neverím, že bol pred manželstvom iný. Vtedy ti to nevadilo?

stanulienkat
8. apr 2022

Ved mysel byt vzdy taky, uz pred manzelstvom.

autor
8. apr 2022

@tulipanicek tak ked sme spolu chodili, nemali sme este deti, nezili spolu, tak mozno to nebolo az tak vidno uplne, tym ze sme spolu neboli 24/7 …. Teraz tym, ze uz zijeme spolu, deti, rozne temy nove s tym prisli vselijake, tak dochadza k nejakym inym nazorom s jeho rodinou castejsie, a tym vidim toto jeho priklananie vždy k nim ….

autor
8. apr 2022

@stanulienkat asi hej, ale neriesili sme asi davnejsie take podstatne temy ako teraz …. Cize som to asi tak nevnimala

stanulienkat
8. apr 2022

Preto je dobre pred manzelstvom spolu zit, lepsie sa spoznate. Nechcem strasit, ale taketo veci sa budu zhorsovat a budu vam kazit vztah. Pevne nervy prajem.

autor
8. apr 2022

@diamond007 to je to, ja im nemienim vyhovieť vo vsetkom ako on, ved mam svoj rozum, svoje nazory, a teda ked vidim ako on vzdy im vyhovie, tak to dost medzi nami v niektorych momentoch robi rozpory ….

autor
8. apr 2022

@stanulienkat ved to je to, ze aj teraz sa napriklad nerozpravame, lebo zasa vyhovel v podstatnej veci svojej mame a sestre a moj nazor nezaujem …. Lebo vsak on suhlasi s ich, nie s mojim, a pritom tym suhlasom s ich ide aj sam proti sebe 🤦‍♀️ Mne sa rozum pozastavuje … uplne ako hlupunky voči nim, ked sa niečo jedna

macik166
8. apr 2022

Daj nejaký príklad, v čom im vyhovie

autor
8. apr 2022

@macik166 napriklad sme sa rozpravali, ze by sme isli kupit dom …. Aj sme obi dvaja boli taki, ze ano, svokra bola u nas, zacala, ze na co, ved mame velky byt, a to nam staci a proste taketo komenty pred nim a odvtedy manzel nazor zmenil, ze vsak na co dom, ked nam staci nas velky byt

barborachors
8. apr 2022

Prestahovat sa, hooooooodne ďaleko.

dahra
8. apr 2022

možno bývate aj blízko, možno dnes je doba, že rodičia "deti" nepustia, takže je ťažké vytvárať niečo nové, o čom aj manželstvo je, ak deti ostanú prichytené o svoju predchádzajúcu rodinu. Myslím, že je to ťažšie pre muža, "vymaniť sa." Velmi ti neporadím, lebo moje "boje" sú iného charakteru a môj muž má vcelku zdravý vzťah s mamou - sme v kontakte, ak niečo potrebujeme pomôže, poradí, ale rozhodnutia a smerovanie jeho života necháva na ňom. Kazdý si do vzťahu donesieme niečo z rodiny, kde sme boli vychovávaní, ale na základe spoločnej dohody robíme kompromisy - raz jeden, raz druhý.

autor
8. apr 2022

@barborachors asi ani s tym by nesuhlasil, lebo vsak maminka by mu dala argumenty, preco ostat a on by ich pouzival za svoje 🤦‍♀️

autor
8. apr 2022

@dahra najhorsie, ze moj manzel si to ani neprizna, on bude tvrdit a buchat do stola, ze to nie je pravda, ze proste ma take nazory, ale to ze su vzdy zhodne s ich je cista nahoda, aj ked meni podla nich, cista nahoda, proste neprizna si, ze je s nimi taky ovplyvneny a zviazaný

caroline_
8. apr 2022

V prvom rade mi je to luto,neznasam takychto mamickarov,nerozumiem preco ked sa muz ozeni uprednostuje rodicov,si jeho manzelka,ma uprednostit teba. Neviem ci je toto velmi riesitelna situacia. Mozno mu pohrozit rozvodom?

melanta
8. apr 2022

Bol taký aj predtým, žiaľ, toto je ten prípad, ktorý potvrdzuje, že ľudia majú spolu žiť predtým než vstúpia do manželstva. Ja som nikdy nechápala, prečo ľudia spolu roky chodia a nežijú. Nie je dôvod, aby dospelí ľudia nezačali po pár mesiacoch chodenia spolu žiť. Koľko vzťahov by sa vyriešilo skôr, než dôjde k spoločným majetkom a deťom.

autor
8. apr 2022

@caroline_ no uz som aj skusala, ze sa rozvedieme teda, ze toto ja nedam cely zivot teraz takto a on ze ok, nech sa rozvediem, ale ze ja budem ta, co to znicila tym padom …. Lebo podla neho, to ze ja neakceptujem jeho nazory a chcem sa rozviest kvoli tomu, tak ja som zla, jednoducho on by este aj v tomto hadzal vinu na mna a nie na to, ze tie jeho nazory su vzdy take, aby bola jeho rodina spokojna

ckocka
8. apr 2022

A prečo ti vadí že by hádzal vinu na teba, mení to nejako okolnosti rozvodu?

danulicek
8. apr 2022

pytas sa, ako to riesit? predpokladam, ze ste o tom nie raz komunikovali, aj ze ste sa asi pohadali, lebo ty si ta, ktorej vsetko vadi, ktora ho izoluje, ktora to nechape, lebo urcite nema take vztahy s rodicmi ako on... (pisem z vlastnej skusenosti).

takze ostava bud akceptovat to a trapit sa alebo ukoncit to, pretoze ak sam nechce, nezmeni sa absolutne nic. a ak donho bude co i len jeden z rodicov stale rypat, spochybnovat ta a podsuvat mu tvoje chyby a svoje rozhodnutia ako tie najspravnejsie, to je cesta do pekla. a neviem, kolko ste manzelia a ako dlho riesite tento problem, ale bude to coraz horsie. nedajboze, ked urobis ty nejaky problem - jeho rodina bude prva, ktora ta hodi cez palubu bez toho, aby ich niekedy zaujimala cela verzia 🙂

viera
8. apr 2022

To uz ked teraz mate rozdielne nazory a neviete spravit "obojstranny kompromis" a on sa stavia k tomu takto ...to nema buducnost a bude to len horsie....Osobne by som z takeho vztahu, kde nie som šťastná vysla von....Uz len formulka od neho, "ze ok tak nech sa rozvedies"...hovori sama o sebe....

rooskoliv
8. apr 2022

Podla mna sa na to pozeras velmi zaujato. Keby sa na situaciu pozrel niekto uplne nezaujaty, kto vas nepozna ani jedneho, nasiel by v tvojom spravani uplene kopirovanie spravania tvojej rodiny. Ty si myslis iba, ze mas svoj rozum a rozhodujes sa sama, ale vobec nevidis, ako +/- 25 rokov tvojho zitia s tvojimi rodicmi ovplyvnilo teba. Myslis si, ze sa rozhodujes sama a pritom mas hlboko v sebe zakorenene vzorce spravania svojej rodiny a myslis si, ze mas pravdu a tvoje spravanie je zle. Kopirovanie vzorcov spravania vidis to na manzelovi, ale na sebe nie, lebo sa nedokazes odosobnit

Vsetky zeny ti tu radia ukoncit to. Z mojho pohladu ale si na tom presne uplne rovnako ako tvoj manzel. Rovnako ako on nerobi kompromisy, nerobis ich ani ty. A o komunikacii medzi sebou tiez neviete ani jeden, ani druhy nic. Ano, vzdat to je ta najlahsia cesta. Makat na vztahu je velmi tazke, narocne a dlho to trva. jediny rozdiel medzi tebou a manzelom je, ze ti si uvedomujes rozdiely a chces s tym nieco urobit.

Odporucam ti, precitaj si tuto knihu

https://www.martinus.sk/?uItem=138854

autor
8. apr 2022

@danulicek ja mam s rodicmi vynikajuce vztahy, ale ked mi povedia nieco, s cim nie som ok, pripadne viem, ze si to moj manzel nezela, tak im nevyhoviem predsa, aby potom na mna manzel pozeral, ci to myslim vazne, ze som im odsuhlasila to, co viem, ze vyslovene on si nezela, ved nasa rodina je pre mna uz priorita ….. sme spolu 7 rokov, ale teda asi posledne dva sa to takto vyrazne zhorsilo s prichodom deti hlavne

autor
8. apr 2022

@rooskoliv nevies nic, ja teda svojim rodicom nepritakam na veci, krore si moj manzel nezela, vyslovene nemam problem svojim rodicom povedat na nieco nie, nezelam si to aj pred mojim manzelom, ale moj mamzel to neurobi nikdy a hovorim, casto sa deje aj ako s tym domom, ze aj ma nazor ako ja, dokedy mu matka nepovie svoj ….

autor
8. apr 2022

@viera ano, je to smutne, ze aj co sa temy rozvodu tyka, tak mi povie ok, len aby zasa zaujal stanovisko, ze si zoberie argumenty jeho rodiny, ze on bol ten super, a to mu bude stacit asi, ze si to takto s nimi zasa ospravedlni

autor
8. apr 2022

@ckocka tak asi by ma to mrzalo, lebo ja teda ked moji rodicia dojdu s niecom, co viem, ze moj manzel nechce, tak jednoducho s tym nesuhlasim, vzdy sa v takychto veciach snazim beat ako prioritu nas a nase spolocne rozhodnutia, cize asi by ma to trapilo, ze on vlastne je ten co sa nevymanil z primarnej rodiny a este by hadzal vinu na mna

rora
8. apr 2022

Ono hlavne si sa asi mala ozvat, ked doslo napr k takej situacii ze svokra zacala synovi dom odhovarat, mala si razne povedat ze o tom rozhodujete vy dvaja a vy to posudite ci vam dom treba alebo nie a mozno skusit aj trochu drzo,ze nazor druhych nepotrebujete. a uz potom by si videla jasnejsie kam sa manzel postaví, aj ked to asi vies, ale podla mna uz nemas co stratit, svokre by som asi od srdca povedala ze za vas rozchod moze aj to ze sa so svojimi nazormi do vsetkeho montovala, lebo isto vsetku vinu skusia otocit na teba...

autor
8. apr 2022

@rora tak ja som aj mala tendencie povedat, ze o tom rozhodujeme my a jej reakcia?! Jasneeee vy o tom rozhodujete, ved ja vam nic nenutim, ja len hovorim, co si o tom ja myslim, ja vam nekazem sa zachovat podla mna, ale tam stacilo, ze ona pred nim ten nazor uz len vypustila a hotovo ….

autor
8. apr 2022

@rora mne to cele proste pride, ze on bol vychovany, ze len och nazory su najlepsie, rodicia maju vzdy pravdu, ich rodina je najchytrejsia, a tym padom, on vzdy sa prikloni k ich nazorom, lebo ako keby ma niekde toto zakodovane v hlave, ze nazor rodicov je najlepsi a proste im treba vyhoviet aby boli spokojni a aby bolo pod ich, lebo to je najlepsie ….

mila23
8. apr 2022

no mila autorka, mozno skus nastavit muzovi zrkadlo. Ked Tvoji rodicia povedia nieco co vies,ze muz je proti - zober si ich nazor za svoj a povedz,ze to chces Ty....a aj to urob....a ked sa mu nepaci, povedz,ze ty to tak cches a hotovo...