Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Manžel odišiel a nechal ma s 2 deťmi. Menšie má 5 týždňov

miska2311
28. mar 2012

Ma niekto takuto skusenost?ako ste si sami poradili?Ja som v to nedufala ze sa mi moze taketo nieco stat,no manzel sa takto bohuzial rozhodol,odist od nas ☹ ,

miska1917
1. apr 2012

@miska2311 Ahoj ako teraz nemam partnera,ale chcela by som aj koli detom ale aj sebe,no je tazke najst.Vela ludi mi hovorilo ze aby som uz ostala sama a nikoho si nehladala,ale mam 27r a neviem ale asi aj ja mam pravo aby ma mal niekto rad,no vsetko to boli ludia zadany ktori takyto problem nepocituju a nevedia ake to je ked clovek tuzi po objati po laske....

sandracs
2. apr 2012

@maruskat Ja ti poviem prečo, lebo keď sa narodia deti, žena vbehne do jedného kolotoča bábo, kojiť, plienky, upratovať, variť, prať žehliť, v noci vstávať k malému a zase dokola. Niektorí chlapi sa snažia spolupodieľať na tom kolotoči -tí myslím väčšinou nezdrhajú, ale niektorí si žijú ako dovtedy -domácnosť sa ich netýka a ak niečo pomôžu, majú dojem akú veľkú láskavosť žene spravili. Žena je časom vyšťavená, uštavaná, neupravená a samozrejme nervózna a milosťpán sa cíti dotknutý, že ako sa po pôrode zmenila a rozhodne sa odísť.

zuzkabeno
2. apr 2012

@miska2311 Ako je to dlho čo od Vás odišiel? No chvíľu by som ho nechala tak napr. 1 týždeň a potom mu zavolala, že deti ho potrebujú, že syn sa na neho pýta, že to sami nezvládame, že ho treba vodiť do škôlky. Nie prosíkať, ale proste rázne mu povedať že sa má vrátiť, že má robiť toto - hento, že treba sa hrať so synom, pomáhať s deťmi, s domácnosťou a tak. Proste ako s deckom ktoré z trucu ušlo z domu. A doma mu povedať každý deň: urob toto, hraj sa s malým, choď povoziť malú, vynes smeti, vypráš koberec, uprac si po sebe. To si muž nedomyslí čo treba urobiť, my ženy áno, ale mužovi to treba stále trúbiť dookola, ja sama som z toho niekedy na nervy čo mu to stále musím opakovať, že si to nedomyslí, no muži. Ja som sa to naučila od babky, ona aj nám deťom to opakovala stále dokola čo treba robiť, stále sa čudujem že ju to bavilo, no inak by sme asi neposlúchali. Možno len teraz po pôrode žiarli, že sa moc venuješ deťom, tak ho do toho zapoj. Podľa toho čo píšeš, tak nič nerobil doma, možno sa cítil zbytočný a žiarlil na deti.

zuzkabeno
2. apr 2012

@miska1917 To nechápem takéto názory okolia, to si nevšímaj, to je taká blbina. Prečo by mala ostať 27 - ročná žena sama keď nechce? Veď nemusíte sa hneď brať aj keby si si našla niekoho. Dôležité je ako to cítiš ty, druhí nie sú v tvojej koži.

miska1917
3. apr 2012

@zuzkabeno Ahoj dakujem,ano tak to je ale ja ich neriesim 🙂

dorekapa
27. dec 2012

@miska2311 Ahoj miska..je to sice uz davno co si tu dala ten prispevok,ale chcem ti nieco aj s odstupom casu k tomu napisat.Ja som presla tym istym co ty.S manzelom som chodila dva roky,potom sme sa zobrali a tri roky sme si uzivali manzelsky zivot v zahranici.Kupili sme si byt,zariadili,kupili sme auto a narodila sa nam vytuzena dcerka.Ked mala tri mes.odisiel od nas so slovami,ze sa zalubil do inej..Ta bolest sa neda opisat..to clovek musi zazit aby vedel pochopit.Je to taka bolest co vnutri rozoziera.U nas to malo vsetko rychly spad.O pol roka nato dal manzel ziadost o rozvod a o dva mes.sme boli rozvedeni a rok nato sme uz mali vysporiadane aj majetko pravne veci.Takze som rozvedena 5 rokov a s dcerkou co ma 6 rokov sme si usporiadali zivot po novom.V lete som sa druhykrat vydala a verim,ze teraz spravne.Mam krasne fungujuce manzelstvo,ale samozrejme ze su aj u nas burky,ale je to inak vsetko v norme.Takze ti drzim velmi palce a havu hore.co ta nezabije to ta posilni.

gebeente77
5. feb 2013

@maruskat ono to tak bolo vzdy, ale tym, ze je moderna doba sa o tom viac vie a jasne, aj moderna doba k tomu prispieva... kedysi sa manzelstvo vazilo, nebolo napr. jednoduche sa len tak rozviest, ako v dnesnej dobe - preto si myslim, ze ludia hladali riesenia ako si to manzelstvo uchovat, ale neboj, aj vtedy muzi opustali rodiny...

maruskat
7. feb 2013

@gebeente77 Ja som to myslela tak, ze aj ja osobne z kazdej strany pocujem, ze tento a tento znamy opustil rodinu, alebo kazdy druhy par sa rozvadzaju 😠 . Je mi z toho smutno, nemalo by to byt tak. Ale ako hovoris, je to aj tou dobou, a ludia-clovek-muzi-ale aj zeny- nevazia si to co maju doma. Jednoduchsie je rozviest sa, nez by by zabojovali o ten vztah. Je to vzdy na obidvoch stranach, ale ked sa chce-tak sa da. Len netreba sa hned vzdat. 😝

gebeente77
7. feb 2013

@maruskat asi tak, drahy ma kamarata, ozenil sa, baba bola tehotna, narodil sa drobec a tatko po roku uz riesil inu "maminku" - to je tazko - ked uz niekohoho ani dieta nedonuti spravat sa zodpovedne ☹

maruskat
7. feb 2013
didi44
7. feb 2013

@gebeente77...vies v chapani tohto muzskeho postoja mi chyba a rezonuje otazka..preco muzi, tak ohovarani..povazovani za neschopnych..zbabelcov..tych co by si mali vazit tie istoty manzelskeho zivota..v ktorom su prave manzelky vychvalene a nepochopene...opustaju taketo vynimocne zeny a hladaju ine?...V com to je?...alebo ze by prave manzelstvo bolo len instituciou, ktora chrani tych lepsich?

maminuska
7. feb 2013

@didi44 muži opuštaju ženy a vždy budú a čo je paradoxom sú opúštané práve tie vstriecna, verné a milé manželky.
Je to pocit istoty u toho muža, pocit že už ulovili a nemusia ďalej a musia loviť inde.
Práve na druhej strane tie správne mrchy, ktoré vedia odhadnuť pokiaľ môžu zájsť si muža k sebe pripútavajú , lebo je stále v strehu , stále sa o tu svoju kosť bojí.
Žiadne žena nikdy nesmie podriadiť svoj život mužovi , to je začiatok konca.

odrik
7. feb 2013

@didi44
To, že opúšťajú svoje ženy ma už vôbec neprekvapuje a neriešim to. To si musia riešiť práve tí dvaja dospelí. Ale majú zodpovednosť za život svojich detí, ktoré si želali a myslím, že im úprimne chcú dopriať život v plnohodnotnej a šťastnej rodine.

didi44
7. feb 2013

@maminuska 😀 ...aha?...tak podla teba maju prim prave tie , co podvadzaju a muzi opustaju tie verne..pravdovravne a milujuce ... 😀 ...to si tomu dala...lebo to ako by si tie stojac po boku manzela nazvala ako uprimne stvorenia tymi , co nosia v nohavickach ..pi... 😢 ..tche...a tie co podvadzaju..tak tych muzi neopustaju lebo maju v nohavickach zlatu banu. 😀 ....Nuz teda ak ty odporucas taketo smerovanie, tak po precitani tvojho prispevku si kazdy chlap rozmysli, ci pri tom co zasunie...radsej ho rychlo vytiahne, aby nahodou zlatokopka neotehotnela...No pre muzov fantasticka perspektiva, ked dnes uz aj 14 rocne roztahuju z lasky... 😀 😀

maminuska
7. feb 2013

@didi44 ako uplne odvedla strieľaš.
Ja predovšetkým odporúčam to aby sa žena nefixovala na muža a viedla si aj svoj život , nezávislo od neho. Mala svoju prácu , svoje záujmy a svojich priateľov, nečakala na muža doma ako taká koza a nevisela mu na nohe.
Prhlbovaním závislosti ženy na mužovi , muž nadobúda neochvejnu istotu - vlastnícky pud , preto potom tu svoju kos´t zahrabáva a odchádzaju , ale príde iný pes , vyhrabe ju a zrazu je problém .

Chlap si musí vždy rozmysliet kde a do koho zasunie, je svojprávny nie ?

simca06022011
7. feb 2013

@miska2311 neboj sa zvladnes to, ved ti aj tak nepomahal.. na co ti je chlap co ti iba nervy bude robit cele dni... a deti to potom citia a su este horsie... ja to mam doma rovnake az na ten rozdiel ze moj chlap nechce odist a ja nemam kam... a nikdy by ma ani nenapadlo ho brat spat a odpustat mu... je dospely a ma byt zodpovedny... ma aj deti... moze mat zly den, byt unaveny, nevyhovuje mu to a hento.. ale ked chcel byt citlivka, mal ostat pri mamicke a nebudovat si rodinu 🙂)) Pevne nervy prajem, drzim palceky...

simca06022011
7. feb 2013

@maruskat no lebo je doma "uzivania si"... preoc by mali byt pri rodie a obmedzovat sa... starat sa o niekoho.. ked je zena samostatnejsia, je zle... ked je na nich naviazana, je zle.. nic nie je dobre 🙂) a nik im nic nemoze, lebo ved "su to chlapi" .)))) su samozrejme aj vinimky 🙂)

didi44
7. feb 2013

@maminuska ...aha?...tak ja strielam a mal by som sa zobudit...lebo zena sa nema na muza fixovat...a tou fixaciou by podla teba malo byt, ze moze roztahovat komu chce len k tomu potrebuje priestor a cas...No o ten priestor sa postara manzel, ktory sa na zenu zafixoval lebo si od neho nechala urobit dieta...resp. nikde nie je, ze jej ho urobil on..lebo je predsa manzelka..nie?... No a ona chuda fixovane na materskej sedi na internete a zoznamuje sa...aby nebola fixovana..zatial co chlap zarobil peniaze...staval dom...a kedze musi popri praci zabezpecit..od strechy az po peniaze..mal by sa venovat manzelke a detom..zatial co nefixovana manzelka namiesto svojej ulohy v rodine zaukoluje chlapa aby upratal, povysaval, umyl riad...a ona samostatna bude s kamaratkami alebo s inym zasuvacom, s ktorym sa zoznamila na internete a ktory vypocuje jej nareky o nepochopeni ...nelubeni....Skratka len kecas..a snazis sa tu hrat len divadielko..lebo ak sa muz zamiluje..tiez je fixovany..venuje sa manzelke..samozrejme ak je v praci, tak sa pri jej boku nemoze zohrievat cely den..ale neposedna..zabezpecena manzelka okrem istoty potrebuje viac..chce byt obletovana a lubena kedykolvek ju napadne..lebo predsa ona je kedykolvek pripravena prijat telo panovo...samozrejme len z cistej lasky.. 😀 😀

maminuska
7. feb 2013

@didi44 počuvaj , ty si celý nejaký porúchaný. 😀 .
Končím s tebou túto diskusiu, zájdi k psychiatrovi alebo do manželskej poradne. 🙂

inkinka
7. feb 2013

@didi44 aspoň sa ti uľavilo? 😉

didi44
11. feb 2013

@maminuska ...poruchany?... 😀 ...a mozno som len prilis fixovany....nastastie len na deti...lebo chlap fixovany na zenu len osprostieva a straca prehlad... 🙂

ejmi25
27. feb 2013

maminuska ma pravdu.presne take stetule si muzi vazia,a nie take co doma sa o vsetko s laskou postaraju...

didi44
28. feb 2013

@miska2311 ..ja sa chcem len spytat, ze ked od teba a deti odchadzal..aky dovod odchodu uviedol?..a stihol sa s detmi rozlucit, ci si ho len vyhodila a inu moznost nemal..
@ejmi25 ..asi ma s tym maminuska zive skusenosti..a vie preco a aki si ju vazia..ked je taka mila.. 😀

miska2311
autor
28. feb 2013

didi44
@didi44 no jeho dochod asi vyzeral takto...ja kojim male naposteli vklude,starsi syn je uz v skolke a on pride k skrini s taskou a vravi:uz mam toho dost...a ja ze coho?potrebujem odist na nejaku dobu a vypnut...ja kukam na neho coto vravi,akoze s nicim nepomaha,male malo 2tyzdne ja ledva spim v noci ,staram sa o deticky a on s tym pride,bez slova si pobalil veci jak na mesiac plu sdoklady co som zistila az den na to co bol prec a 2cele tyzdne sa neozval a nedlao sa mu dovolat.a tak to islo dalej,potom sa ukazal a ze on uz somnou nemoze zit ablbosti.potom chodil navstevovat raz do mesiaca a v lete vobec nebol,pol roka na to sa priznal z ema inu.no povedal mi to niekto iny lebo on nemal odvahu.proste tak a uz je tomu rok a pyta sa naspat,lebo ze je uz sam atd.no ja uz ho naspat Nechcem!nechal ma sa trapit cely rok!tak asi didi 😒

didi44
28. feb 2013

@miska2311 ...nuz ak to bolo naozaj tak ako pises a odisiel kvoli inej a opustil svoje deti..pritom mozno ty si uz stretla ineho, tak s tebou suhlasim a taky muz si nezasluzi, aby si ho zobrala spat...nakoniec aj deti voci nemu ako otcovi ochladli...ved odisiel vtedy ked ho potrebovali najviac a nebol oporou ani tebe..

atinag
28. feb 2013

@didi44 ...tolko pochopenia a citu,hmmm... este mi chybalo od teba na konci toto:" 😀 "

didi44
28. feb 2013

@atinag ...a zivot aj napriek tomu plyne pomaly dalej...a je naozaj dost otazne, ci naozaj chyba ku stastiu len tak malo.... aby si nestradala tak sa zasmejeme spolu..ok?... 😀

atinag
28. feb 2013

@didi44 za stastie povazujem uz len to,ze si mi konecne odpisal...tak podme na to.. 😀

miska2311
autor
28. feb 2013

@didi44 ano tak to bolo naozaj,ja zatial nikoho nemam ,takz edufam ze sa este stastie na mna usmeje a budem stastna a aj deti
tazko to znasa starsi syn ma 6r. a ked ma otec prist nevie s aho dockat

popelka5000
28. feb 2013

Ahoj , je mi to luto,toto urobi len chrapun... nie chlap !
Bud silna kvoli detickam, co urcite budes ! Posielam vela vela pozitivnej energie

Tu začni písať odpoveď...

Odošli