Manžel sa hanbí za to, že si ma vzal

20. jún 2021

Máme pekný vzťah,som šťastná a v podstate mi nič nechýba.Ale,trápi ma vec,že manžel ani rok po svadbe o tom nepovedal svojej rodine.Vraj by si mysleli,že idem po jeho majetku,celkovo oni nemajú extra vrelý vzťah.Ja som druhá manželka,mám aj nevlastného syna,s ktorým veľmi dobre vychádzam.Chlapcova mama sa bude teraz vydávať a on sa otca spýtal,kedy aj mi dvaja budeme mať svadbu.A muž zahlásil,že načo,prečo by si ma mal brať.Začula som ich rozhovor náhodou.Veľmi mato zamrzeli

stary_ujco
21. jún 2021

@petronelka47 nuž, tajna svadba so zazobanym mužom, ktorý je vlastne super až na to, ze sa hanbí za svoju ženu... Ale hlavne ze sú manželia. Furt mi len tie peniaze po rozume behaju

berenika39
21. jún 2021

.Ale,trápi ma vec,že manžel ani rok po svadbe o tom nepovedal svojej rodine.Vraj by si mysleli,že idem po jeho majetku....

a nebo

A muž zahlásil,že načo,prečo by si ma mal brať.Začula som ich rozhovor náhodou.Veľmi mato zamrzeli...

evabb35
21. jún 2021

A to ešte uzavretie 2. manželstva je ten lepší prípad. Lebo mnohí, ktorí zažili všetky tie hádky okolo rozvodu a rozdelenia majetku vôbec nechcú už uzavrieť manželstvo.

mpg
21. jún 2021

@evabb35 Aj ja som to tak počula od rozvedených mužov, že povedali, že nebudú už uzatvárať druhé a ďalšie manželstva, že budú žiť len tak bez papierov a keď to nepôjde dobre, tak sa ľahšie rozídu. Toto je ešte lepší prípad, že uzavrel manželstvo, ale rodine to nechce hovoriť.

liljana
21. jún 2021

Zober to z druhej strany. Cim menej sa stykas so snobskou manzelovou rodinou a cim menej o vas vedia, tym viac moznych konfliktov si usetris.

katkamatka7
21. jún 2021

Tajné svadby nie sú divadlom pre iných. Ak by sa za ňu hanbil, nevzal by si ju. Ak ju miluje a pozná svojich, chráni ju pred ich drápami a chráni si rozbitie manželstva, možno vychádza zo skúseností z toho prvého. Nerobí žiadne haló.

banderaska29
21. jún 2021

brali ste sa asi kvôli vízam že ? 😀

autor
21. jún 2021

@andreatytler netrvala praveze,ani vydavat som sa nejak extra nechcela,nebolo to pre nas dolezite.Prisiel s tym on asi pred dvomi rokmi,ze kedy uz sa konecne vezmeme.Tak sme sa na dalsi rok vzali len o dvoch svedkoch v civile.Mne nejde o ten akt svadba alebo titul vydata ci nevydata.Iba potom nechapem fakt preco si ma bral.Uz som raz nacala ze tak naco to tak velmi chcel,ked to nemoze nikto vediet.

autor
21. jún 2021

@majka35 sme manzelia,ale jeho rodina to nevie a zo strachu z ich reakcie asi preto odpovedal synovi,ze naco by si ma bral.Bal sa aj po sobasi,ze syn ho odsudi,ale tak asi to nebude celkom tak,myslim si,ze chlapec by bol aj rad.

autor
21. jún 2021

@ivkazba jansom tiez chcela iba obrad.Rodicom sme to povedali hned po obrade v ten den,boli radi.On svojim rodicom to nepovedal a ja som to respektovala.Nemaju dobre vztahy.A ja sa nechcem.medzi nich akoby este viac to kazit.Chcela som to nechat nanho,ze o mesiac,dva naberie odvahu,ale nestalo sa

autor
21. jún 2021

@stary_ujco obrucku nosim iba ja prilezitostne.Znamy,kamarati,u nich v praci to vedia,aj ma pred nimi oslovuje,ze moja zena.Ale pred rodinou nie.Svadbu chcel on od zaciatku vztahu.Uz nie sme najmladsi.Dieta uz nemozme mat.

deti95060810
21. jún 2021

podľa teba prečo ťa nikdy nepredstavil svojej rodine? je za tým tvoja práca, vzdelanie, výzor? Neplánujete ani dieťa? Bývate ďaleko od jeho rodičov?
Niečo podobné sme mali v našej rodine, jeden z partnerov o tom nepovedal rodičom že sa žení, manželk. rodičia na svadbe boli, ale nejavili až tak veĺký záujem.... ako dôvod bolo vierovyznanie - neboli rovnakého vierovyznania. žili spolu celý život až do smrti, aj deti mali.....Potom sa to nejak urovnalo a ženích už len domov prišiel s nevestou - rodičia boli nútení akceptovať ako si to syn zariadil...
časom sa to môže vyriešiť aj u vás... držím palce.

autor
21. jún 2021

@evabb35 byvalej exmanzelke musel vyplatit polovicu majetku.Boli to strašné peniaze a rodicia mu to nevedia odpustit.Mali aj fazu ked sa dva roky nebavili a manzel odisiel do zahranicia.Medzitym si vyriesil byvanie,nieco nasetril.Potom sme sa az spoznali my dvaja.Jeho rodina si mysli,ze to mozno skonci rovnako a oberiem ho o hmotne statky zasa ja.Lenze preto sa ludia nesobasia.My sme sa vzali,lebo sme sa naozaj lubili.Mne neslo o.majetok,aj ked oni si to stale myslia.Kazdy sme boli pred manzelstvom samostatni.Su mesiace,ked zarobim viac ako manzel,napr auto som kupovala ja,cokolvek do domu riesim vacsinou financne ja,tak ich nazor na mna ma niekedy aj boli.

miadi
21. jún 2021

Tak to co povedal synovi Nebolo to co uprimne citi to bolo len aby ho na tu temu umlcal. .Urcite sa za teba nehanbi. Len nema dobry vztah s rodicmi a chrani sa. Vyhyba sa konfrontacii snimi. Ste spolu roky a tvoji rodicia sa s jeho este nestretli, asi nerobite rodinne party kde by boli obe strany. (Toto mi pride najcudnejsie. Ale tak ked sa moc nestyka s rodicmi., ktori este neprekusli jeho rozvod. ) ale Keby im to povedal aj jemu by sa ulavilo.

evabb35
21. jún 2021

Veď práve to, že muži sa nechvália finančnými ťažkosťami, stále sa budú tváriť, že oni sú tí gazdovia, čo všetko financujú. Mnohým svokrovcom ani po rokoch nedôjde, že často manželka ťahá toho manžela z finančnej šlamastiky a živí rodinu a financuje všetko možné...aj keď sa svokrovci budú voziť na Tvojom aute, tak budú o aute hovoriť ako o jeho majetku...im to vôbec nedôjde a pritom nechápem, z kade takí svokrovci nabrali ten dojem, že tak odrazu zbohatol...ale je to vždy lepšie ako by Ťa ako čerstvú novomanželku mali podrobiť výsluchu o Tvojom majetku a o Tvojich príjmoch a výdavkoch...to sú tak nepríjemné a ponižujúce veci, že radšej by som sa tvárila, že manželka nie som a vyhla sa tomu za každú cenu.

evabb35
21. jún 2021

To je taká tá naša slovenská realita, o ktorej sa nikde nehovorí a nikde nepíše. Pekné od neho, že Ťa chce od toho nepríjemného ušetriť. Ver mi, o nič si neprišla. Jeho rodičia by Ti slávobránu určite nestavali a dostala by si sa do tak nepríjemnej situácie, že naozaj nemáš čo ľutovať.

evabb35
21. jún 2021

Veď koľko na Slovensku je rozvodov, kvôli dlhom. To sú tak smutné osudy a tí bývalí svokrovci stále naivne považujú exnevesty dokonca za zlatokopky, ktoré si rozvodom vylepšili finančnú situáciu a pritom boli roky živiteľky rodiny.

vroni
21. jún 2021

Si tu pripadám ako v červenej knižnici. Aj muža do pivnice zatvárali, keď bol malý? Alebo sa s rodinou stykam a potom môj život (vrátane partnerky) akceptujú alebo môj život a partnera neakceptuju a potom sa s nimi nestykam. Ze zatajovat manželku, aby ju ochránil od rodiny... Shakespeare omdllieva závisťou a prepisuje Romea a Júliu. Chlap je, predpokladám, dospelý, svojpravny, tak je snáď v stave aj sa ako chlap správať. Zatajovat manželku je vhodné tak do zlej komédie, nie do života. Mne pripadá prastene už utajované chodenie spolu, ale utajované manželstvo je skutočne mimo dospelých a normalnych ľudí. Môže mi byť úprimne a srdečne ukradnuté, čo si myslí muzova rodina. A pokiaľ si ma zobral, jemu by to malo byt tiež.

katkamatka7
21. jún 2021

@vroni Kto nezažil, nepochopí

vroni
21. jún 2021

@katkamatka7, niektorí ľudia preferujú problémy riešiť a nie utajovat a odsúvat. 🤷‍♀️

katkamatka7
21. jún 2021

@vroni Áno, riešením je aj zakrytie rany a nepiplanie sa v nej.

vroni
21. jún 2021

@katkamatka7, určite. Ale použiť špinavú handru (klamstvo) na ranu nebýva dobrý nápad... Ja mam životnú skúsenosť takú, že čo má vyhniť, vyhnije a čím dlhšie to nechávas, tým horšie to bude.

katkamatka7
21. jún 2021

@vroni Muž neklamal. Prečo by si ju mal vziať( keď si ju už vzal). Dohníva predchádzajúce manželstvo a aby nechytilo od neho hnilobu aj to druhé, je práve prejav mužovej lásky a toho, že mu na druhom manzelstve záleží.

vroni
21. jún 2021

@katkamatka7, vidím to inak. Aj milosrdna lož je klamstvo. Táto bola navyše aj úplne zbytočná. Stačilo sa opýtať, či by sa to dieťaťu páčilo. Muž by mal odpoveď a dieťa odvedenú pozornosť. Jeho matka (dieťaťa) sa znovu vydáva, tak zase taka príšerna tragédia to nebude. Tu skôr ide o to, že je pán v tom lepšom prípade Dramaqueen, v horšom zbabelec a klamár. Nechcela by som mať doma ani jedno.

katkamatka7
21. jún 2021

@vroni Otec syna pozná odpoveď, prečo reagoval tak.
Z popisu a štýlu písania úvodu diskusie je autorka s jej mužom šťastná, až na komunikačnú odchýlku, ktorá ju ranila. V tomto prípade je to pravda, nie klamstvo, stačí pochopiť mužov zmysel pre humor a otcovskú túžbu vychovať si syna. Keď má byť manželstvo kvetom, dozreje v správny čas. Prečo vystavovať jeho puk intrigám v rodine, keď obaja túžia, aby zakvitlo a prinieslo plody.

andreatytler
21. jún 2021

Tu nieco nesedi...
Muz musel vyplatit exmanzelke obrovske peniaze a rodicia mu to nevedia odpustit, ale exmanzelka sa nadalej stretava s jeho rodicmi. To znamena ze s nou namaju zle vztahy. Exmanzelku nepovazuju za zlatokopku... preco by potom mali za zlatokopku povazovat novu manzelku?
To ako si ju opisala skor hovori o tom ze ona bola lepsi "material" ako ty a preto si myslis, ze sa muz za teba hanbi.
Este by to davalo zmysel ak by si ty bola pricinou rozpadu prveho manzelstva ale pises ze ste sa spoznali az po rovode... Jeho rodina by skutocne nemala mat nic proti tebe. Alebo dufali ze sa oni dvaja este daju dokopy? Preto udrzuju s exmanzelkou vztahy?

Uz som videla aj pripad, kedy rodina podrzala stranu exmanzelovi a vsetok hnev za rozpadnute manzelstvo davali svojej vlastnej dcere... ta teda nemala odvahu priviest do rodiny noveho priatela. Neni toto pripad tvojho manzela?

Myslim ze ta to extra zabolelo, lebo sa snazis a pracujes na dobrom vztahu s jeho synom a pritom on ta tako pred nim akoby zhodil. Ale on to nemohol povedat synovi, lebo deti nevedia udrzat tajomnstvo a vedela by to hned jeho rodina. Kazdopadne sa o tom s nim porozpravaj a trvaj na tom ze to rodine povie, lebo inac tato situaci prinesie dalsie a dalsie problemy do vasho dobreho vztahu. Ak nechce, nemusite sa stretavat so svokrovcami (co moze byt bonus pre teba🙂) ale musia o tom vediet. Uz presla dost dlha doba na to aby si to vyriesil vo svojom vnutri.

autor
21. jún 2021

@vroni vieš,ťažko mi je vytvoriť si o situácii názor..keď synovi toto povedal a práve preto,že sme spolu dlho a máme naozaj dobrý a pevný vzťah možno preto ma to zabolelo,bolo to nečakané pre mňa a on si myslel,že som ďaleko od nich a nepočujem.Inak za tie roky sme bez jediného konfliktu,sme najlepší priatelia, správa sa ku mne rovnako ako na začiatku a pre mňa to je fantastické keď tu niekedy citam tie príspevky o otrasných mužoch iných žien

vroni
21. jún 2021

@katkamatka7, vidíš, ja ročne zatajovanie svadby nedokážem považovať za komunikačnú odchýlku 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ Ako je to naozaj, musí posúdiť autorka.

andreatytler
21. jún 2021

@katkamatka7 Suhlaism s @vroni.
Dobry vztah sa neda postavit na klamstve a falosi... aj ked je to klamstvo voci inym clenom rodiny, dotyka sa to autorky.
A to nie je zatajovanie jeden rok, ale uz niekolko rokov, lebo ju zatajoval aj pred tym ako sa zobrali.
Si predstav, ze si v pozicii jeho rodicov... nenahnevalo by ta to ze tvoj syn ti klamal cele roky? Tam bude hnev nielen koli tomu ze sa znovu ozenil ale aj koli tomu ze im roky klamal.

katkamatka7
21. jún 2021

@vroni Áno, určite, je to (aj) na nej. ❤️
Nie vo všetkých rodinách je nachystaný na uvítanie červený koberec. Poznať, kedy hovoriť, o čom a komu je prínosnejšie, ako len hovoriť svoje bez ohľadu na iných.