Manžel sa hanbí za to, že si ma vzal

20. jún 2021

Máme pekný vzťah,som šťastná a v podstate mi nič nechýba.Ale,trápi ma vec,že manžel ani rok po svadbe o tom nepovedal svojej rodine.Vraj by si mysleli,že idem po jeho majetku,celkovo oni nemajú extra vrelý vzťah.Ja som druhá manželka,mám aj nevlastného syna,s ktorým veľmi dobre vychádzam.Chlapcova mama sa bude teraz vydávať a on sa otca spýtal,kedy aj mi dvaja budeme mať svadbu.A muž zahlásil,že načo,prečo by si ma mal brať.Začula som ich rozhovor náhodou.Veľmi mato zamrzeli

kittykat22
21. jún 2021

tak situacia je teraz trosku ina ako v byvalom manzelstve. Situacia sa ma tak, ze majetok nadobnuty pred manzelstvom sa nedeli = takze co mal mu zostane. To je vec prva. A ano pri rozvode musi davat manzelke polovicu majetku ktore nahrabal pocas manzelstva. Pretoze to tak nefunguje, ze ked je rozvod tak zena odide s holou ritou. A je uplne jedno ako to medzi nimi bolo. Ked nema dost rozumu tvoj muz ani jeho rodina tak je na case aby si sa o to postarala ty. Povedz pekne muzovi ze ste sa vzali a uz ta nebavi tato schovavacka. Ked bude mat svokra pindy tak jej povedz, ze ty niesi jeho byvala zena, ze ta peniaze netrapia = a ani to nie je na programe dna, kedze majetky sa delia az po nahrabani v manzelstve. Niekedy sa blbo dostanes do situacie, ale to predsa neznamena, ze to tak musi ostat. Porozpravaj sa s muzom, ze ta to trapi a ako sa situacia ma. A teda je aj blbe voci tej svokre ze jej takto klamete. Ako nahnevana bude uz tak ci tak - takze je to jedno. Povedz jej, ze jej syna mas uprimne rada, a ze ta spatne aj mrzi ako ste sa vzali - ze ak by mala zaujem tak by ste mohli spravit nejaku rodinnu oslavu, ze ti zalezi aby ste mali dobre vztahy. A hlavu hore. Mas muza, dieta a rodinu. Bolo by fakt dobre dat toto dohromady.

vroni
21. jún 2021

Nuž, on to mohol myslieť ako žart, mohol chcieť nesklamat syna, že nebol na svadbe, mohol to i ono. Ale najjednoduchšie je prebrat to s nim, mne sa celá situácia javí surreálna a neakceptovatelna. Skutočnosť však môže byť iná, to si musíte vyjasniť vy dvaja.

katkamatka7
21. jún 2021

@andreatytler Chápem. Rozumiem však aj tomu, že nie vždy a za každú cenu sa oplatí oznamovať manželstvo.
V otázke: prečo by som si ju mal vziať? Nie je klamstvo. Je to otázka, zaujíma sa o názor jeho syna. Môj syn ma právo na tajomstvá a je len na ňom, či mi to povie a ako. Aj jeho rozhodnutie vstúpiť do manželstva je jeho rozhodnutie. Pokiaľ by mu niečo bránilo oznámiť mi to, hľadala by som vínu v sebe, nie v ňom. Ale to vôbec nemusí byť prípad, ktorý je predmetom tejto diskusie.

zuzudrnda
21. jún 2021

Myslim, ze ma problem postavit sa sam za seba, nedobrymi vztahmi este stale podlieha nazoru rodicov a boji sa ho. Tak mi to znie a s citmi k autorke to nemusi mat vlastne nic spolocne. Je to alibizmus pred rodicmi,kt.by sa to od vnuka asi dozvedeli a jeho neporieseny problem. Ak by tam bol iny vztahovy problem, autorka ho vyciti a urcite vztah nepoklada za inak perfektny. Asi by som to naznacila a v pohode zistila realny motiv. Mozno psycholog by muzovi padol fajn, aby sa nebal postavit celom rodine za predosly ani sucasny vztah a prevzal za svoje kroky zodpovednost ako dospely muz. Drzim palec

vroni
21. jún 2021

@katkamatka7, som si predstavila, ako na prvom stretnutí hovorím od srdca (imagimarnej) hnusnej svokre: "Tak to ste vy, ta striga, co gezuje celú rodinu a je najväčšia intriganka v dedine..." 🤣🤣🤣 Určite by som vyhrala bobrika sympatií a mali by sme skvelý vzťah. 🤣🤣🤣 Samozrejme, že si nemusíš nosiť srdce na dlani a každému všetko vyzvonit. Ale tvrdiť všetkým, že sa volám Janka hoci som Danka, ale nikomu v rodine sa meno Danka nepáči, tak to budem tajiť, je fakt blbá a zbytočná komplikácia života. A tak je to aj s tou utajenou svadbou.

autor
21. jún 2021

@andreatytler presne si to vystihla,oni sa brali veľmi mladý,rodičia im veľa prispeli financne do života.Ona bola tá prvá,mala byť jediná.A berú to tak,že jeho vinou sa to skončilo a akože zničil jej a synovi život.On zas zastáva názor,že nie je dobré zostávať spolu za každú cenu iba kvôli dieťaťu.Paradoxne,ona ešte pred rozvodom už byvala s iným partnerom.On nežil roky s nikým až teraz so mnou.Jeho rodičia ju majú v obľube,syna im dá kedykoľvek aj na 2 týždne, nám v podstate tiež.Kazde leto je u nás.Mozno sa boja,že ak sa prestanú v dobrom stýkať prestane im vnuka dávať.Mne to aj príde nadštandardné takýto vzťah exsvokrovci-exnevesta,nevidela som to nikde ešte.Ale to nie je moja vec a manželovi to tiež príde zvláštne,lebo teraz vidno,že skôr ona je na peniaze ako ja.Zije s veľmi úspešným mužom.Manzelova matka jej to veľmi praje,predpokladám,že na svadbu budú pozvaní.Manzelovi a jej rodičia sa aj po rokoch stále stretávajú,posielajú si fotky a videá chlapca.Ja to aj chapem.Aj nechápem.Lenze to ide mimo nás dvoch,manžel to neovplyvni a nestara sa do toho.Mna svokrovci poznaju nie akoby to vyznelo,že ma roky taji a nikto o mne nevie.Sme k sebe slusni,sme v jednom meste,tak sa vidime viackrat v tyzdni.Ale žiadne navstevy obedy kávičky,manžel si to nepraje a mne to tiež netreba.Ak sme aj dlhšie spolu počúvam iba o chlapcovi,to mi jasné nevadí,horšie reči o nej ako robila to a tamto,ako pochodili po výletoch,stále spomínajú a ľutujú čo bolo keď boli ešte manželia.Svokra mi viackrát povedala že mužovi nikdy neodpusti,že sa rozviedli.No rozvod chcela ona.Odstahovala sa k partnerovi on vycestoval a už nebolo o čom.Chlapcek bol vtedy malinký.Svokra ju akože chape,že čo mala chudatko sama s dieťaťom robiť.Ja to nekomentujem.Vypocujem si a nerozmyslam nad tým.A manžel vie sám najlepšie prečo sa nechce chváliť svadbou so mnou.Ale pravda že ma to mrzí.Ale zas riskuje že prerušia potom úplne kontakt a vlastne by som bola na príčine a to naozaj nechcem

katkamatka7
21. jún 2021

@vroni 😀 Ak je na to svokra hrdá, ešte to vezme ako kompliment. S tým menom je bežné, že sa môže predstaviť prezývkou, ktorá s menom nemá nič spoločné.

andreatytler
21. jún 2021

Aha... tak to je uz jasne, preco muz nechce povedat rodicom o svadbe. Oni stale placu za viziou perfekneho prveho manzelstva a ak by im oznamil ze sa ozenil druhy krat, bol by to ako povestny posledny klinec do truhly...
No neviem... lebo toto co robi muz mu sice zabezpecuje akotake vztahy s rodicmi ale zaroven zranuje teba. To je trochu na hlavu postavene... on sa snazi ulahodit ludom, ktori sa k nemu spravaju zle a popri tom zranuje teba, ktora ho lubis.
Kaslat na sprostych rodicov... ty si tu pre neho, ty mu davas lasku a radost a stastie a koooopec pochopenia. On by mal v prvom rade dbat o tvoje blaho. Viem roky si to tolerovala ale ludia sa menia, menia svoje nazory, menia sa zivotne situacie a teraz to uz asi tolerovat nechces, lebo teraz nastal moment kedy ta to ranilo. Urcite mu to povedz a ak ta naozaj miluje, nedovoli, aby ti nadalej sposoboval bolest.
Myslim ze cim viac muz oddaluje to ze rodicom povie o vasej svadbe, tak tym tazsie to bude pre neho im to oznamit. Je to ako strhnut naplast... treba rychlo so zatatymi zubami... zaboli, ale potom uz bude pokoj.
Inac tie nadstandartne vztahy exsvokrovcov a exnevesty mame tak trochu aj v nasej rodine... hned tri exnevesty chodia na rodinne oslavy. Dokonca jeden syn bol rozvedeny 2x a svokrovci udrziavaju dobre vztahy s oboma exnevestami, asi lebo obe nevesty im dali vnukov. Ale to ze tvoji svokrovci udrziavaju priatelstvo aj s rodicmi exmanzelky... tak to je sila.

autor
21. jún 2021

@andreatytler kvôli vnúčatám tomu rozumiem,keby som bola babkou tiež by som vnuka chcela vídať a po rozvode sa to často celé pokazí.S jej rodičmi to už chápem menej.Aj to,keď mi o nich často rozprávajú,ja o to nestojím,nezaujíma ma to,sú to pre mňa cudzí ľudia.Ja ani neviem či vôbec stoja o to spoznať moju rodinu,ale keby chceli už to dávno nadhodia.Pamatam si ako manžel dávnejšie povedal,že musíme ich už zoznámiť aby sa JEHO rodičia neurazili,dovtedy nebola príležitosť ani veľmi chuť z mojej strany,bála som sa ako by vzali moju obyčajnú rodinu a veľký vekový rozdiel.Potom lockdown a rýchli sobáš a zrazu o zoznámení rodín prestal.Moji rodicia sú stara skola,nerozumeju tomu a velmi často otvaraju túto temu.Len pri zoznamovacke padne slovo svadba alebo manzelka a druhá strana bude v šoku.Mozno by si aj môj muž zaslúžil preplesk takou formou.Najradsej by som ale aby k tomu dospel sám a urobil konečne nejaký krok,možno len keby skúsil akože čo vy na to keby som sa znova oženil.A podľa reakcie buď povie alebo ak bude búrlivá reakcia asi aj sama budem súhlasiť aby ani nevedeli pre kľud v rodine

andreatytler
21. jún 2021

Co by mna najviac hnevalo, je ako tato loz ovplyvni vzah teba a jeho syna... ako som uz vravela, kaslat na blbych svokrovcov, ale syn to moze chapat ako podraz ze mu bolo takto klamane a nastrbi to vas vztah. Ale ak to povie synovi...musi aj celej rodine.

lvula
21. jún 2021

Nečítala som všetko, ale zaujali ma tvoje kontrasty, ktoré si dosť odporujú.. Máte krásny vzťah, si šťastná a zároveň sa tvoj manžel za teba hanbi? Neviem, ci taký názov temy si dala ty alebo ju MK proaktivne prepisal... Ale nemôžeš byt šťastná a mat pekný vzťah s niekym, kto sa z akéhokoľvek dôvodu k tebe odmieta priznať, resp odmieta priznať manželstvo s tebou... Neexistuje žiadny akceptovateľny dôvod... A ak si s nim šťastná napriek tomuto, tak si velmi naivna az hlúpa a klameš samu seba... Prečo ste sa vôbec brali?

bluka2
21. jún 2021

Mne sa to zdá ok, že jeho rodičia a rodičia ex komunikujú. Však sú to dospelí ľudia, niečo ich spája (vnuk), možno okrem iného aj sympatie, zážitky či hobby, proste sa kedysi spriatelili, tak čo tam po dospelých deťoch a ich vztahoch. Načo si kaziť vzťah s niekým, lebo sa deti rozviedli?

bluka2
21. jún 2021

A muz nech si naleje cisteho vina, keď je úspešný muž, nech za svojimi rozhodnutiami stojí aj v osobnom živote, hovorí sa tomu integrita

bluka2
21. jún 2021

Vy inak teda spolu nežijete, hej?

evabb35
21. jún 2021

Jeho rodičia si žijú vo svojej bubline, im to takto vyhovuje. Keby ste ich pozvali na svadbu a zoznámili s rodičmi, tak sa nezmenia, len by ešte viac trvali na v tej ich bubline. To je niečo nepochopiteľné a kto to nezažil, ani nepochopí.

andreatytler
21. jún 2021

@lvula Ak precitas vsetky prispevky, celkom dobre je to vysvetlene... muz sa ani tak nehanbi, ale skor sa rodicov boji... pride mi to ze privelmi tuzi po ich uznani a oni ho maju za handru (zda sa ze cely zivot) a tak sa boji ich reakcie a hra radsej mrtveho chrobaka v nadeji ze si udrzi ich priazen.

bluka2
21. jún 2021

Ja nechápem trochu tomu uvažovaniu, čo môže táto informácia o sobasi akože spôsobiť😂 je z nejakej kráľovskej rodiny a zmení to históriu sveta a celú geopolitiku alebo...?

lvula
21. jún 2021

@andreatytler stale si stojim za tym, ze neexistuje pre mna dovod, aby ma muz zapieral. S takym slabochom by som potom nemohla byt.

evabb35
21. jún 2021

Samozrejme, že jedného dňa sa rodičia spoznajú, ale Tvoji rodičia budú pravdepodobne dosť sklamaní, z tej ich bubliny, najmä keď zistia, resp. im dajú najavo, že nových členov do bubliny neprijímajú. lebo oni nemajú záujem sa ďalej rozvetvovať do synovej strany, oni sa zafixovali na stranu exnevesty a akoby žili tým jej životom stále ďalej.

andreatytler
21. jún 2021

@lvula Pre mna by to bolo tiez neakceptovatelne, ale ludia su rozni a netreba autorku preto oznacit za hlupu, ak ma ine hodnoty a pririty.

chrumka120
21. jún 2021

By som si dala hneď na Facebook že som vydatá a verejne :D

lvula
21. jún 2021

@andreatytler pozri, evidentne taka spokojna nie je, ked zalozila tuto temu. Ja jej nehovorím, ze je hlúpa v zmysle nizke IQ, ale hlúpa v zmysle naivna (napisala som to preto aby sa spamätala a prestala si idealizovat vztah, ktorý evidentne az tak ideálny nie je). Nie vždy pomoze tu prítomným nešťastným damam hladkanie po pleci. A uviedla aj dôvod, prečo sa vlastne zobrali? Nechce sa mi to čítať, prepáč 😃😇

andreatytler
21. jún 2021

@lvula hmmm. chapem, ches jej dobre.
Zobrali sa preto , lebo on chcel. Ona svadbu nepotrebovala ale on chcel. Pred kolegami a priatelmi o nej hovori ako o svojej zene, takze sa podla mna za nu nehanbi... svadbu taji len pred rodicmi a synom.
Ja som mala koleginu, ktorej po rozvode rodicia zobrali stranu exmanzela. Vsetku vinnu za rozvod hodili na dceru. Citila sa z toho priserne. KEd si nasla priatela, neodvazila ho predstavit rodicom... ale tam bola dlha historia zlych vztahov medzi nou a rodicmi... Ona bola az chorobne posadnuta snahou ziskat si rodicovsku lasku.

marca12
21. jún 2021

Celkom nerozumiem. Byvala ho obrala o majetok a napriektomu maju dobre vztahy so svojrovcami,navstevuju sa. Ale o tebe nemozu vediet,lebo by ta neznasali,ze ides po jeho peniazoch? Cele je to divne

autor
21. jún 2021

@marca12 neobrala, v rámci bms sa predsa delia na polovicu. Prisiel tym padom o dost penazi. Vybudoval si znova všetko od nuly a jeho rodicia sa obavaju, ze aj dalsia zena by od neho pozadovala nejaku kompenzaciu pri rozvode. A ked si myslia, ze rozvod bol jeho vinou samozrejme, ze maju blizsie k nej ako k nemu. Privitali by ak by sa znova dali dokopy a ziju podla mna dost v minulosti, lebo to bolo pred 10-15r. Ona ma davno ineho partnera,on tiez. Ani jeden nechce nic vratit.Iba rodicia.Tak to vidim ja.Dalsia vec je,ze manzel je taka cierna ovca,je velmi nekonvenčny a pre rodicov trochu exot,porovnam vztah s jeho surodencami,rodicia ich preferuju a navstevuju sa vzajomne skoro každý deň.Moj manzel je najstarsi.A dovolim si povedat,ze za ten cas co sme spolu som nepocula rodicov ho za nieco pochvalif alebo nieco take.Vykresluju ho skor negativne a pritom by mohli byt velmi hrdí na to co vlastmymi silami vybudoval

evabb35
22. jún 2021

Niekedy "vydarení" svokrovci aj dopomôžu k rozvodu. Začnú nevestu riešiť, kritizovať, len na nedostatky poukazovať... začnú partnerky porovnávať, ktorá bola lepšia, ktorá bola šikovnejšia, ktorá krajšia, ktorá vzdelanejšia...tí rodičia stále žijú v tej minulosti, nevedia to odseknúť, že ten vzťah je už dávna minulosť... a pokiaľ sú partneri dosť rodičmi ovplyvniteľní, závislí na názore rodičov, príbuzenstva, tak začnú sa aj na partnera pozerať inými očami a poznačí to dosť vzťah...a niekedy to vzťah aj zruinuje...doslova sa ten partner po svadbe zmení...

evabb35
22. jún 2021

A pokiaľ je nevesta mladučká, neskúsená, nemá ešte dostatok sebavedomia, tak ju takýto kritickí svokrovci doslova utrápia a synáčika presvedčia o tom, že sa oženil s neschopným, nešikovným, nevzdelaným dievčaťom...a mladý muž si manželstvo prestane vážiť, začne ho považovať za svoj životný omyl...

kassandra25
24. jún 2021

No vidis. Pocula si odpoved.... naco s a tu pytas. Si jak hus, ktora sa vydala a vobec nikto o nicom nevie.

autor
24. jún 2021

@kassandra25 velmi "slušná" odpoveď.. od kačice?

cacianka
24. jún 2021

Uz nabehla hviezda😉