Manželka sa chce rozviesť, ale ja ju stále milujem

ergonimum
14. jún 2016

Mozno nie je zvykom ked sem pise muz. Moja polovicka sa 1.2. rozhodla rozvadzat po takmer 11rokoch a to mame dve deti 10 a 8 rocne dcerky.
Dovod rozvodu ze ma prestala lubit a ze jej nie som oporou.

Zazivam od vtedy peklo v zivote. Prosil som, zobral som, po kolenach chodil, skusal to po dobrom po zlom, slubmi vyhrazkami....

Nic je to uz mesiac co sa dokonca odstahovala zo spolocneh domacnosti do prenajmu kym jej postavia dom.

Dostala sa na vyssiu poziciu , do mesta sa pristahovala jej mama a tak je vsetko pre nu jednoduchsiem. Dokonca si stihla uz najst aj priatela.

Ja som ostal v dome sam. Neviem sa sustredit uz 5ty mesiac na pracu, zacal som fajcit a nie malo minimalne 60cigariet a bolo aj 120 denne.

Nerobim jej obstrukcie a dal som jej tisic dovodov preco to skusit znova. Bolo to pekelne obdobie a este je. Dva mesiace som nevedel ci zit ci uz nezit.
Priatelia ma presvedcili ze tu musim byt pre deti.

Teraz som mimo na dovolenke kde som sa isiel zrelaxovat. Ale cely cas len myslim na deti a manzelku. Ked pridu deti ku mne tak som stastnejsi ale zaroven ma vsetko boli pretoze mi chyba manzelka.

Sam neviem ako dalej. Skusal som zurovat s kamaratmi, skusal som randit, skusal zabudnut chlastom, dovolenkou.....

Nic z toho absolutne nepomaha. Ked bolo rande a uz islo do vaznejsieho cukol som nedokazem to. Jedine pozitivum ze mi to zvysilo sebavedomie. Zacinam si uvedomovat ze uz nikoho tak milovat nebudem a radsej sa obetujem ja a budem sam zit v trapeni len aby moje 3 baby boli stastne. Ale napr. deti mi hovoria ze sa im to takto nepaci a necitia sa stastne. Manzelka tvrdi ze to nie je pravda a su stastne.

Neviem ako dalej fungovat. Pracovne sa mi to cele ruca. Fyzicky chradnem na zdravi. Budim sa sam, spat idem sam. Nezijem ale prezivam.

A vsetci mi len hovoria ze to chce cas a baby sa mi vratia.

Na sud nejdem , rozvadzat sa nechcem ale nemienim sa natahovat. Vsetko je tak ako si manzelka zela a ja len si mozem zanadavat, vyhrazat sa ze s tym nebudem suhlasit ale nakoniec aj tak robim vsetko co chce a co si praje. Obetujem radsej seba a svoj rozum len nech su stastne.

Poradtw mi prosim ako dalej zit a nie len prezivat.

salamistka
14. jún 2016

tvoja manželka ani nevie, o koho prišla...aj keď si myslím, že ona na to má úplne iný názor a určite má dôvod, že odišla...ale poznám mužov, od ktorých žena odišla a absolútne im to nevadilo...ja vidieť, že ju máš rád...len sa mi to nezdá, čo si jej spravil, že to takto skončilo?

ergonimum
autor
14. jún 2016

@dominika6 ano je to kolega

ergonimum
autor
14. jún 2016

@salamistka zjavne som nebol apson podla nej idealny manzel a otec.

Povedal som jej ze dvere ma otvorene a kedykolvek sa moze vratit bez ospravedlnenia bez vycitiek staci prist a chytit ma za ruku ze pome do toho znova. Uprednostnil by som ich 3 pred akoukolvek dalsou znamostou.
Milujem ako moji rodicia - raz a navzdy

vorkola
14. jún 2016

@ergonimum Ber to uz tak ,ako to je,predovsetkym si teraz na prvom mieste vaz zdravie,ved ty si koledujes o carcinom pri 6O cig.,prestan na nu mysliet .citaj chod do fitnes chod aj do kostola ,tam jeklud,ak si veriaci, sa ti tam ulavi,ja teda, neuverim hoci comu, neverim na magiu horoskopy ale v kostole dostanem uzasnu silu, mam to uz odskusaneto ale az ked absolvujem aj omsu. ,a zacni citat poprípade aj katolicku bibliu ,lebo aj tie su vselijake

maciatkolulu
14. jún 2016

@ergonimum a si si isty, ze vsetko bolo ok, ze sa "zrazu" zobrala a zacala si stavat dom? Inak vas skor, ci neskor rozvedu, aj pocass tvojej nepritomnosti. Asi vies, ze sa budes musiet ospravedlnit na sude pre nepritomnost, aj na to su sudcovia citlivy.

dominika6
14. jún 2016

@ergonimum
také aké chceš dôvody vedieť,ked ich vieš...
nevera ako vyšitá a žiadnu náruč jej neotváraj..jedine deťom..
videla som x takýchto prípadov a neboj otrasieš sa z toho a nájdeš si človeka,ktroý ťa bude ľúbiť nezištne a ocení tvoju oporu...nie sa objaví len v zlom a vyciciavať ťa psychicky...

maciatkolulu
14. jún 2016

@ergonimum kolko rokov ma zena?

anjelicek26
14. jún 2016

@ergonimum ona sa uz dozadu nepozera, len ty v tom este plavas. Ma novu lasku, novy zivot, ona to uzavrela. Musis aj ty a dvere definitivne zavriet. Prestan fajcit, prestan sa umarat, prestan dufat. Zacni zasa zit. Prilis kratky je ten nas zivot na to, aby sme ho premarnili, aby sme sa utapali, aby si ty bol nestastny. Lebo to, co bolo sa uz nikdy nevrati. Chod poctivo na sud, vyrovnajte sa s vyzivnym, dohodnite si rozumne stretavanie teba s detmi. Nehrn sa s takto plnou hlavou spomienok do noveho vztahu, ale sport, zdrava strava, cista mysel, konicky, stari kamarati... chod tym smerom. Ano je to cudny pocit dojst domov do prazdneho domu, ktory bol este nedavno plny zivota. Ked bude najhorsie - kup psa 😉 Ja vidim mojho otca, co po rozvode ostal sam, ano aj pre neho to bolo - jedna zena na cely zivot - nikdy sa znovu neozenil a uz asi ani neozeni, on je proste uz 15 rokov sam... ano ma dcery, ma kopu vnucat, ale staroba klope pomaly na dvere a je to take smutne. Nenechaj to zajst tak daleko.

ergonimum
autor
14. jún 2016

@maciatkolulu nechcem ignorovat sud aby ma nerozviedli. Nemam dovod ist na sud. Viem ze ked jeden chce tak aj tak ich rozvedu. Uz sa odstahovala, priatela ma, tak je rozhodnuta. V tom pripade ignorujem cele rozvodove konanie, ako aj alimenty a vsetko s tym co ide ruka s rukou. Starostlivost navrhla kazdy druhy vikend a dva krat po 3hod. cez tyzden pracovny.
Teraz lezim v egypte na plazi. Neviem ani oddchovat ani nemysliet.

marcelatje
14. jún 2016

@dominika6 zena moze idist od muza aj bez toho aby niekoho mala. Podla tvojho opisu by vsetky boli len obycajne filcky...... Nevies sko to u nich v skutocnosti je.....

ergonimum
autor
14. jún 2016

@maciatkolulu zena ma 31 a ja 35

maciatkolulu
14. jún 2016

@ergonimum nerozumiem ako myslis, e budes ignorovat sud? Podala vobec navrh na rozvod?

dominika6
14. jún 2016

@marcelatje
nie žena sa muža drží do poslednej chvíle,pokiaľ sa naozaj nestane veľký zlom v jej živote...žena ide len cez city a ak muža neľúbi a ľúbi iného,odíde...
neodchádza len tak bezdôvodu,že sa jej niečo znepáčilo...

ergonimum
autor
14. jún 2016

@maciatkolulu tvrdi ze podala ziadost 18.3. ,patrime pod malacky. Do piatku poobedia nic nedoslo zo sudu.

tomikejt
14. jún 2016

@dominika6 nezovseobecnuj. suhlasim s @marcelatje , zena môže odísť od muža aj keď nikoho iného nemá, poznám viac takých žien.

marcelatje
14. jún 2016

@dominika6 ako vies ze nemala dovod? Zena sa drzi muza do poslednej chvile? Aj ak jej nevyhovuje?

veronicka88
14. jún 2016

@ergonimum a noco to chces naťahovať?s detmi budes a chceš byť s niekym kto ťa nemiluje?pocity ktoré máš teraz prejdú z večera do rána...mňa po kríze prešli po večernej cigarete dala som hlboký nádych výdych a začala žiť,len tak a pol roka som plakala do vankúša a rucal sa mi svet...všetko tonprejde teraz nemas čistú hlavu...udrz si hrdosť azda sa jej nebudes prosiť keď ona uz ocividne na zaujem

maciatkolulu
14. jún 2016

@ergonimum takze sud ignorovat nemozes, to ti je asi jasne, rovnako ako nemozes ignorovat vyzivne a veci s tym spojene. A prezivas to, co preziva vacsina tych "ohrdnutych", ci uz muzov, ci zien, prezivas to, co prezivaju ti co ostavaju sami. Ale vedz, je chybu si rovnako urobil aj ty, nie je to tak, ze ona je bestia a opustila ta bez dovodu, kazdy ma dovod, predpokladam, ze sa nevrati, takze by som si uzivala v pokoji svoj zivot, este mas dobrych par mesiacov(rokov)kym sa uplne spamatas, ale ide to. Ja by som sa zmierila s danou situaciou, inak stale nerozumiem tomu domu, lebo ak nie ste rozvedeni, tak bsm funguje...a pochybujem, ze by isla zena do takeho rizika...

marcelatje
14. jún 2016

@dominika6 mozno taka co sa nevie o seba postarat skace z postele do postele aby mala co do ust. Normalna sa postavi na nohy, uzavrie minulost a potom nieco riesi.

jankafa
14. jún 2016

To najhorsieco mozes urobit je ignorovat sud a neprist na rozvodove konanie. Nebudes mat sancu sa obhajit ani povedat svoj nazor - tym padom sa potvrdi, ze si tutko a nie chlap, ktory sa postavi zoci voci kazdej vyzve. Tak odisla. Nie ste prvy aniposledny par ktoremu sa to stalo. Ale najhorsie je, ze ak neprides na sud a dozvedia sa to deti, vies co si pomyslia: Ze na nich kasles. Ich detska dusicka sa zlomi a potom sa budes moct aj pototo a nikdy ti to nezabudnu.

rawmamka
14. jún 2016

@ergonimum Je mi ľúto, že sa rozvádzate - najmä kvôli deťom. Ale ak ťa už neľúbi, tak potom už ti zostáva byť aspoň výborným otcom, keď nie manželom. A to nie je zrovna málo 🙂. Prečítala som si tvoje príspevky a dve veci ma iritovali najviac - staviaš sa do úlohy obetného baránka ("obetujem sa pre ne"....), čo je pre mňa vrcholne odpudzujúce (kto veľa rozpráva o tom ako sa obetuje o skutočnej láske vie zvyčajne trt...) a za druhé si patetický - "milujem len raz a navždy, ako moji rodičia", "......keby mne niečo takéto rozprával doma môj chlap, tak už sme od seba - príde mi to totiž ako totálne hra na city, také divadielko pre efekt. Neviem, jednoducho tvoje vyjadrovanie mi je proti "srsti" a to sa ani nepoznáme 😒 .
Každopádne ti prajem, nech to pre vás všetkých dopadne čo najlepšie a ty sa prestaň ľutovať a ponižovať, lásku si jednoducho nevynútiš. Pracuj na svojom zdraví (duševnom aj fyzickom), dcérky nepotrebujú mať za otca trosku, ale fajn chlapa, ktorý ich bude mať rád aj keď bude žiť sám.

maciatkolulu
14. jún 2016

@dominika6 jasne, ze zena a aj muz odide kvoli nejakemu dovodu, ale aj zena sa moze rozhodnut, ze chce zit sama, ze ma niecoho plne zuby a ked ma na to prostriedky a moznosti, tak nevidim jeden dovod, preco zostavat vo vztahu, ktory nema vyznam a zjavne ked odisla, tak pre nu vyznam nemal, jednoznacne boli spolu min.10rokov, malokto len tak bez dovodu, alebo kvoli inemu chlapovi uzavre jednu etapu zivota a hrnie sa s dvoma detmi do naruce ineho chlapa, tam bolo urcite dovodov viac a to, ze si nasla noveho, tak tazko sa vyjadrit, ked nevieme ako to je, ale rozhodla sa, stavia si nehnutelnost, tak sa vracat podla mna nebude a este k tomu k chlapovi, ktoremu sa nahlodala muzska jesitost...

ergonimum
autor
14. jún 2016

@maciatkolulu podpisal som jej vyluku z bsmka

mandala77
14. jún 2016

@ergonimum Tvoje mužské ego je veľmi urazené keď dokážeš napísať toto: "Uz sa odstahovala, priatela ma, tak je rozhodnuta. V tom pripade ignorujem cele rozvodove konanie, ako aj alimenty a vsetko s tym co ide ruka s rukou. " Preto, že si niekoho našla ideš ignorovať alimenty a rozvodové konanie? Mne pripadáš ako malé ohrdnuté decko. Ona si len potvrdí, že urobila správne, že od Teba odišla, nahrávaš jej úplne do karát týmto svojim postojom.
Neviem, čo tu chceš počuť.
Žena neopustí muža ak má deti len tak. Zvyčajne ženy zostávajú vo vzťahu omnoho dlhšie a dlhšie zvažujú a rozhodujú čo urobiť, tiež často nemajú financie aby odišli. Žena ak sa zamiluje, pôjde za svojim srdcom.
Aj s tým domom by si mal niečo urobiť kde ste spolu bývali. Buď ho predať, alebo urobiť zmeny, lebo Ti to bude tam stále pripomínať. Ale mne príde, že sa tu chceš len posťažovať a nie nájsť cestu ako z toho s čistým štítom von.

maciatkolulu
14. jún 2016

@ergonimum tak tomuto celkom nerozumiem, lebo viem, ze to nie je len tak, ale v konecnom dosledku sa spamataj a uz nehovor o mojich troch babach, ale o dvoch, zi normalny zivot. Normalne sa rozved, ver tomu, ze to bude na prve pojednavanie ked budete dohodnuti, stanovte si vsetko pred rozvodom, stretavanie, peniaze a budete mat pohodvy, rodicovsky vztah, tvoja zena sa rozhodla, tak to akceptuj a necakaj na nu. Toto je to najlepsie, co mozes urobit pre vas vztah a najma pre deti, pretoze ked to mienis natahovat a ignoravat sud, tak urobis problemy sebe a tym padom aj detom, nie su uz kojenci a vedia svoje. A tym, ze robis zo seba ufnukanu babu, tym si nepritiahnes zarucene naspat ani svoju zenu a ani ziadnu normalnu novu potencialnu priatelku...

laura1804
14. jún 2016

Podla toho, ako sa tu lutujes, si jej asi fakt nebol super oporou...mal si sa skor spamätat...skoda, ze vam muzom vsetko dochadza az vtedy, ked je uz neskoro...

maminuska
14. jún 2016

@ergonimum ja ti poviem že žiadna NORMÁLNA žena s deťmi neodíde od muža len tak , zvyčajne je muž dlhšie obdobie nepočúva , problémy nerieši, žije si svoj život s spamätáva sa v momente keď má na stole návrh na rozvod, a len tak matne si spomína že žena vyjadrovala svoju nespokojnosť ale nebrali to vážne. Druhá možnosť je vzplanutie a jednoducho lepší samec, vtedy žena rúca mosty a nehľadí ani doprava ani doľava.

guinevre
14. jún 2016

@maminuska Ani ziadny normalny muz neodide preto, ze nejaka ina sa mu viac paci, vzdy je to o tom, ze ta co je doma uz davno nie je partnerka a priatelka ktora si ho vazi a vie ho aj pocut, porozpravat sa, pochopit. Rovnako je to aj so zenami. Bohuzial, ked su tam aj deti, ludia sa tazsie rozhoduju na rozchod/rozvod, a tahaju to, lebo nechcu nikoho zranit, no bohuzial, neda sa zit s niekym koho uz nelubis, hlavne ked zijeme v 21. storoci, nie v 14.

maminuska
14. jún 2016

@guinevre muži fungujú inak . Muž nemá pamäťovú stopu na ženine zásluhy , odide bez problémov k inej samici, nemá problém opustiť a zanedbat svojich potomkov a starať sa o potomkov aj cudzích ak sú to potomkovia ženy ku ktorej prejavuje náklonnosť.
Stačí obyčajná poslušná a dobrá manželka a je problém na svete.

maminuska
14. jún 2016

Muž často odchádza za prestížou a novým vetrom do plachiet , žena za lepším zabezpečením alebo kľudnejším životom , žena často odchádza aj sama , muž sa zásadne presúva .