Manželka sa chce rozviesť, ale ja ju stále milujem

ergonimum
14. jún 2016

Mozno nie je zvykom ked sem pise muz. Moja polovicka sa 1.2. rozhodla rozvadzat po takmer 11rokoch a to mame dve deti 10 a 8 rocne dcerky.
Dovod rozvodu ze ma prestala lubit a ze jej nie som oporou.

Zazivam od vtedy peklo v zivote. Prosil som, zobral som, po kolenach chodil, skusal to po dobrom po zlom, slubmi vyhrazkami....

Nic je to uz mesiac co sa dokonca odstahovala zo spolocneh domacnosti do prenajmu kym jej postavia dom.

Dostala sa na vyssiu poziciu , do mesta sa pristahovala jej mama a tak je vsetko pre nu jednoduchsiem. Dokonca si stihla uz najst aj priatela.

Ja som ostal v dome sam. Neviem sa sustredit uz 5ty mesiac na pracu, zacal som fajcit a nie malo minimalne 60cigariet a bolo aj 120 denne.

Nerobim jej obstrukcie a dal som jej tisic dovodov preco to skusit znova. Bolo to pekelne obdobie a este je. Dva mesiace som nevedel ci zit ci uz nezit.
Priatelia ma presvedcili ze tu musim byt pre deti.

Teraz som mimo na dovolenke kde som sa isiel zrelaxovat. Ale cely cas len myslim na deti a manzelku. Ked pridu deti ku mne tak som stastnejsi ale zaroven ma vsetko boli pretoze mi chyba manzelka.

Sam neviem ako dalej. Skusal som zurovat s kamaratmi, skusal som randit, skusal zabudnut chlastom, dovolenkou.....

Nic z toho absolutne nepomaha. Ked bolo rande a uz islo do vaznejsieho cukol som nedokazem to. Jedine pozitivum ze mi to zvysilo sebavedomie. Zacinam si uvedomovat ze uz nikoho tak milovat nebudem a radsej sa obetujem ja a budem sam zit v trapeni len aby moje 3 baby boli stastne. Ale napr. deti mi hovoria ze sa im to takto nepaci a necitia sa stastne. Manzelka tvrdi ze to nie je pravda a su stastne.

Neviem ako dalej fungovat. Pracovne sa mi to cele ruca. Fyzicky chradnem na zdravi. Budim sa sam, spat idem sam. Nezijem ale prezivam.

A vsetci mi len hovoria ze to chce cas a baby sa mi vratia.

Na sud nejdem , rozvadzat sa nechcem ale nemienim sa natahovat. Vsetko je tak ako si manzelka zela a ja len si mozem zanadavat, vyhrazat sa ze s tym nebudem suhlasit ale nakoniec aj tak robim vsetko co chce a co si praje. Obetujem radsej seba a svoj rozum len nech su stastne.

Poradtw mi prosim ako dalej zit a nie len prezivat.

jana_eyre
14. jún 2016

@maminuska tak ale taki muzi podla mna nespadaju pod pojem "normalni" v tom zmysle slova ako sa bavite.. /ako aj zeny/ sorry za vstup do debaty 😉

maminuska
14. jún 2016

@jana_eyre to je tiež diskutabilné ... muž ktorý urobí manželke tretie dieťa a doma má dve malinké a počas tehotenstva ju opustí ..tak ten bez diskusie normálny nie je ... to je mentálny chudák, ale muž ktorí odíde od svoje manželky , ktorú najde vždy doma , vždy je všetko na svojom mieste , o deti postarané, žena je spoľahlivá ... nudá !!! nech sa to zdá akokoľvek kruto tak ten normálny je , vychádza to z jeho biologickej podstaty je lovcom .
Žena ktorá odchádza za lepším samcom so svojimi deťmi , koná v podstate normálne a aj v ich záujme ..nech to znie akokoĺvek debilne a neromanticky .

guinevre
14. jún 2016

@maminuska Ty hovoris ako wanna-be psycholog, antropolog, ale verim, ze to nie si. Ja mam aj v rodine aj v okoli aj take pripady, ze prave toho chlapa lutovali kym neodisiel. nie zenu. Treba v tom mat objektivnejsi uhol pohladu, ono staci ked mas syna, brata a stane sa mu take nieco, potom by si si mozno nemyslela, ze muz je vzdy na vine a muz je vzdy ten zly, ktory len leti za suknou, je vela takych, ale zase, nie vsetci su taki.

maminuska
14. jún 2016

@guinevre a to kde tvrdím že muž je na vine a je vždy zlý ? Muž jednocuho koná ako muž a žena ako žena, poprieť tieto biologické atributy nemožno .

maciatkolulu
14. jún 2016

@maminuska ono aj s tymi detmi a dalsimi tehotenstvami je to diskutabilne, pretoze zena, kt.vie, ze manzelstvo v riti a napriek tomu vedome otehotnie, je tiez v mojich ociach nenormalna, pretoze sa snazi zachranit manzelstvo dietatom a muz je v tomto ten samec, ktory nerozmysla, ale zena vacsinou rozmysla....

maminuska
14. jún 2016

@maciatkolulu ano , tá žena je v tomto prípade nenormálna.
Ale je množstvo prípadov kedy si muž želá ďalšie dieťa a keď mu žena oznámi že je tehotná zrazu ho nechce, posiela na potrat... a len tak náhodou vypláva na povrch že niekoho má , dokonca tu boli prípady umelého oplodnenia a zrazu bum , milenka na obzore a odchod z domácnosti .

maminuska
14. jún 2016

@maciatkolulu zas ja by sm z chlapa nerobila totálne zvieratko ... že nerozmýšľa, môj muž keby nechcel ďalšie dieťa tak mu môžem aj na krk stúpiť, jednoducho by nebolo .
Samozrejme keď žena zavedie muža , tak to je trestuhodné .

maciatkolulu
14. jún 2016

@maminuska to je fakt 😉

oslo1
14. jún 2016

Juj ved ty ani nie si chlap, ale jedna ufnukana baba.
Zena neodide zo vztahu zo dna na den, hlavne ked su tam deti. Mozno ste mali problemy, ty si o tom uba vykacaval (napisal si, ze ty si skor ten komunikativny typ), ona chcela riesenia. Ty si sa staval do pozicie uplakanej baby, ona potrebovala chlapa cinu.
Tak teraz zdvyhla kotvy a odisla z tvojho zivota. Z teba je nadalej ufnukana baba, zverejnil si tu jej nick, rozvod budes pretahovat, lebo na sud nepojdes.
Co takto byt chlapom, dobrym otcom a partakom. Spravat sa cestne a zodpovedne. Zenu si uz stratil, chces stratit aj svoje dcery?

mery.maja
14. jún 2016

@oslo1 palec hore... vidim to rovnako

charity
14. jún 2016

@ergonimum Ak budes ignorovat alimenty, zavru Ta.

marcelatje
14. jún 2016

@ergonimum a preco chces ignorovat alimenty? Aby si ju vytrestal? Ved to nie je pre nu. No zda sa ze nie si az taky dobracisko i ked chapem ze niekde si tu zlost vybit musis. Opisujes sa ako skvely chlap no podla reakcii vidis ze az take atraktivne to nie je. Za dalsie chlap sa navonok moze javit uzasne ale co je doma vedia len manzelia. Mnoho uzasnych chlapov su obycajni.....netvrdim ze je to tvoj pripad.......pre inu by si mohol byt pupkom sveta, clovek nesadne kazdemu a popravde akokolvek uzasneho chlapa by som mala doma co by pomahal, staral sa, zarabal ci nosil mi modre z neba ak ho nemilujem raz pride ten moment kedy si poviem dost, nema to vyznam......to sa deje bez toho aby sme to vedeli ovplyvnit. Jednoducho ani kvoli vsetkym pozitivam sveta sa zena nedonuti niekoho milovat.

bluka2
14. jún 2016

Ja len jednu vec k tomuto, aj pre ostatnych chlapov, ak si to nejaki citaju: Zenino telo je jej a kazdy (muz, zena) si s vlastnym telom moze robit, co uzna za vhodne. Hovorit, ze s tym ty nesuhlasis, je obrovsky zasah do slobody a pre mna nemyslitelne. Mozes tak maximalne povedat svoj nazor k tomu, ale nie suhlasit, ci nesuhlasit. Mne by pri tebe blikal velky vykricnik (a aj kvoli inym veciam v tvojom texte, napr. stavanie sa do roli chudacika, .... ale hlavne toto)

bluka2
14. jún 2016

To by ziadna z vas nemala problem s tym, ze vam manzel povie, ze nesuhlasi s plastikou prs, napriklad, ak vam po odkojeni dvoch deti ostali nerovnake, alebo vas tazia tak, ze vas boli chrbat? Ja sama na plastiky nie som, aspon som o ziadnej nikdy neuvazovala a mam rada vsetko "bio", aj telo, ale ten princip

majka99999
14. jún 2016

@bluka2 povedat, ze nesuhlasi, moze. Vadilo by mi to skor v medicinskom (velke prsia, bolesti chrbta), nie estetickom pripade (padnute vykojene prsia). Keby si chcel dat dotycny zvacsit penis, tiez by som rada o tom podiskutovala, nielen "cauko, zajta nastupujem do nemocnice".

bluka2
14. jún 2016

@majka99999 Ine je podiskutovat si o tom a ine je suhlasit/nesuhlasit. A tom, ze to bolo cauko, zajtra nastupujem do nemocnice nebola nikde rec a predpokladam, ze prave tak to nebolo, lebo pise, ze sa o tom stale hadali.
Podla mna je situacia cauko, zajtra nastupujem do nemocnice a dam si zvacsit penis dost nerealisticka, ale mozno sa ozve niekto, komu to manzel povedal 🙂

lubkavargova1
14. jún 2016

podla mna aj dobre spravila ze odisla..tiez by som si zbalila caky paky a takeho chlapa poslala dovi-dopo-dopi... a len tak btw. alymenty mozes ignorovat: za to je vyfasnutie basa ako vysita :D Tusim aj v Leopoldove sa uvolnil teraz jeden flek 😀

ergonimum
autor
14. jún 2016

Mozno som to zle napisal. Ja neignorujem alimenty. Co mi sud napari to zaplatim. Ignoraciou som myslel ze sa nemienim hadat o vysku alimentov. Nech si navrhne alimenty a cas deti pre mna ako ona chce a ja vaetko budem akceptovat. Ignoraciou som myslel ze niemenim sa natahovat a hadat. Suhlasim s akymkolvek jej navrhom.

romanovic
14. jún 2016

@ergonimum ignorovat a suhlasit su dve diametralne odlisne veci...

lubkavargova1
14. jún 2016

no nechcem zaparat ale sam si napisal " V tom pripade ignorujem cele rozvodove konanie, ako aj alimenty a vsetko s tym co ide ruka s rukou" .. teda nasralo ta to, ze ma uz priatela a na teba kasle. Chce sa rozviest a zit iny zivot a teba to sere a tak si napisal co s napisal...teraz odrazu uz suhlasis...no rozhodni sa chlapc, ci slnko barz palilo v tom Egypte ci kde si? A ked si myslis, ze cez deti sa opat k nej dostanes, alebo ze sa podozvedas nejake novinky z ich noveho zivota alebo nebodaj budes do toho zaparat (hold stava sa aj take) tak na to rovno zabudni...ty ju chces spat, ale ona uz spravila dalsi krok v zivote..myslis, ze taka zena sa vrati a budme opat velka "happy" rodinka? no zobud sa...to sa stava len vo filmoch. A ked ze sa stavia aj novy dom, tak to si pis, ze sa nevrati. Mozno to bude zniet kruto co pisem, ale kazdy ma nejake ambicie v zivote...to ze si spravila prsia, je len ceresnicka na torte...ano, mozno jej stuplo sebavedomie. A teraz preco by to malo byt zle? 99% zien to nerobi kvoly chlapom, ale kvoly sebe...to ze Plackova a spol je v tom ina to je ina kapitola...sama o sebe...

lena888
15. jún 2016

Mozem ti poradit len tolko, aby si sa s nou snazil dobre vychadzat v zaujme deti. Je to tazke, to je jasne, ale to je jedine, na com teraz zalezi.
Necakala by som, ze sa zena vrati, urcite si to dobre rozmyslela. Bola som v podobnej, aj ked nie rovnakej, situacii. Nevratila by som sa, lebo by som neverila, ze to dlho vydrzi, bolo by to iba z vypocitavosti, city sa neobnovili a co potom deti, ked by to zase skoncilo. Uz raz sa s tym vyrovnali, dalsie navraty a odchody by zvladali tazko.

janickacrazy
15. jún 2016

@maminuska veru máš pravdu s tými chlapmi, naša suseda mala takého exota, furt ju prehováral na tretie bábo, ona nechcela ani za svet, mali dve deti trošku už odrastené, už chcela mať klud, nakoniec ju akosi prehovoril, bolo tretie, dokonca chlapec, ktorého chcel a čo ten exot? Opustil ju, ked mal malý asi 2 roky a vraj mal milenku už v čase jej tehu! Už sú rozvedení a on s milenkou čaká dalšie dieťa! No je toto už normálne? 😕 😠

marcelatje
15. jún 2016

Inak tá "dokonalosť" je hrozne subjektívna. Mne mama našla muža 😀 😀 😀 😀 😀 stále mi hovorila: "Prečo toho Miša nechceš? On je taký pracovitý, šikovný, nepije, nefajčí, kukni jak ťa lúbi......." Tak ma oblbla že som sa s ním dala dokopy....asi na 5 hodín....... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nyusika
15. jún 2016

@oslo1 presne tak.
a ked sa jeho zena dozvie, ze vyfnukava aj na tomto fore, to bude konecna 🙂

nie je nic horsie, ako chlap, ktory sa lutuje.

moonlight1210
15. jún 2016

@lubkavargova1 tak tuto hlasku som uz pocula viackrát od toho uteku. myslim, ze na to miesto je uz cely poradovnik 🙂 🙂 🙂

bodka13
15. jún 2016

@ergonimum napísať to sem,či prepierať to verejne je chyba.... Čo sa doma navari,má sa doma aj zjesť 😉
Napíšem za seba,ak by som odišla od muža s ktorým už pre nejaký dôvod nedokážem žiť ako partnerka,tak stále by som si ho vážila ako otca našich detí no takýmto konanim ( písať o našom živote na fóre kde som zaregistrovaná aj ja) by ten dotyčný u mňa veľmi klesol a stratil aj ten zbytok dôvery a úcty ako partner = bývalý partner
Takže sa pozbieraj,nádych -výdych, hlava hore,svoju pozornosť a lásku dávaj deťom, postupne sa naučíš znova žiť a nie prežívať

mysga
15. jún 2016

Nečítala som diskusiu ale každopádne - Normálna žena neodíde od chlapa len tak, lebo má chuť na inú klobásu, zvyčajne sú tam oveľa dôležitejšie dôvody.

Takže A.) buď si ignoroval nejaké znamenia a jednoducho ste si nechali váš vzťah zhniť a ona sa zariadila - je koniec.
B.) Ak náhodu odišla len kôli tej inej safaládke, tak zas maj nejakú hrdosť, jednoducho je koniec tak či tak.

Zmieriť sa s tým ti nepomôžeme my, to musíš spraviť sám. 🙂

lusinda1989
15. jún 2016

Väčšina útočíte ale ak by to napísal ako žena so ženským nickom všetky by ste ho ľutovali a dávali za pravdu jemu. Môže sa to stať ze žena jednoducho muža prestane ľúbiť a to nemusí byt ani alkoholik ani tyran, dokonca v tom nemusí byt ani nikto iný. Ľudia si časom prestanú niekedy rozumieť niekedy ich rozdelí nejaká životná situácia, niekedy je to dlhodobé nepochopenie a nenaplnenie tržieb partnera. Ale myslim si jedno. Maj svoju hrdosť, urob tak aby si nikdy neľutoval čím si prešiel. Ak chces deti častejšie zabojuj na sude za striedavú starostlivosť. Zmier sa s tým kam sa to dostalo, prestaň sa utápať a začni žiť. Pre seba a svoje deti. Prestaň sa ponižovať pokial si pre ňu nebol dosť dobrý chod dalej. V 35ke sa život nekončí.

bodka13
15. jún 2016

@lusinda1989 to čo som napisala jemu,by som napisala aj žene

snufy
15. jún 2016

Človeče tu fnukas,ale hlavná vec že si na dovolenke. Darmo plačeš nad rozliatym mliekom, mal si si vážiť manželku a nebrať ju ako samozrejmosť. Vieš človeče nestačí prísť domov z práce a povedať žene tu ma máš. Buď rada že som tu.A pokiaľ chceš ignorovať súd tak OK,ale ak chceš ignorovať alimenty tak asi teda nemáš gule a nedá sa ta považovať za normálneho chlapa....