Manželstvo a svokra

kvetinka5494
13. feb 2017

Dobrý deň, neviem ako začať. S manželom sme spolu pol roka. Chodili sme 7. Čiže som vedela s kým chodím a koho si chcem vziať. No zistila som, že svokra ma psychické problémy. Pred svadbou to bolo celkom fajn, no možno preto, že som nevedela o všetkom. No po svadbe sa to podľa mňa zhoršuje. Bývame spolu. Sme malý pár. Ja som študentka a manžel pracuje. Neviem, čo mám robiť. Chcem odísť, no postarať sa bude treba tiež, Nemôžem presvedčiť manžela aby sme skúsili bývať spolu aspoň na skúšku (chce ostať doma). Ak by ste mali nejake rady alebo skúsenosti tak napíšte. Som rada za vaš čas 🙂

moni244
13. feb 2017

toto ste mali mať poriešené pred svadbou

dominika6
13. feb 2017

@kvetinka5494
bože už zasa..
bývam po svadbe u svokrovcov..
ako ja neviem,či to naozaj už mladí neokážu sami žiť ale furt len pri zadku u rodičov? ved povedz jasne chlapovi...sme manželia a máme bývať sami..k rodičom sa chodí na víkendy na kávu..

bratislavcankanm
13. feb 2017

@kvetinka5494 uz si tu podobny problem riesila, pred viac ako rokom... ocividne sa nic nezmenilo, akurat, ze si sa za priatela medzitym vydala (VELKA CHYBA !!!), inak vsetko po starom - ty chces ist do vlastneho, on chce ostat v rodicovskom dome.

Ako ho presvedcit odist - neviem. Poradim ti len jedno - necakaj, ze ho nejaka zivotna situacia prinuti odist do vlastneho...tak, ako nezmenil nazor po svadbe, tak ho nezmeni ani ked otehotnies, ani ked sa dieta narodi. Trvaj na samostatnom byvani, pokial sa neosamostatnite, neplanuj s nim deti. Ak neustupi, chod od neho.

matazirafa
13. feb 2017

@kvetinka5494 dieta na ceste nahodou? Ze by to bolo uz komplet

jeennyv
13. feb 2017

@kvetinka5494 sama si pisala, ze si vedela do coho ides je prirodzene, ak mas clena rodiny, ktory ma problemy, ci je to choroba tela ci duse, tak sa musis resp. Chces postarat..to nie je o tom, ze sedim doma na zadku pri rodicoch.. pises len o svokre cize je sama iba ? Otca muz nema?...aj tak je to mama..zober si to opacne, v jej situacii ako chces, aby sa tvoje dieta zachovalo....resp co je tvoja prakticka predstava ty sa odstahujes a mama co..ustav, opatrovatelka, navstevy...v akon je stave vlastne?

kvetinka5494
autor
13. feb 2017

nie dieťa ešte zatiaľ nečakáme. Ano manžel ma este otca. Chcem sa o nu postarat, no chcem mat vlastny dom a vlastnu rodinu.

marfikchov
13. feb 2017

@kvetinka5494 prečo ste to nedoriešili ešte pred svadbou, ked ťa to už vtedy škrelo? ale nie hrrrr do svadby , svokra je nakoniec psychicky chorá, chlap nechce z domu ani na krok a ty nespokojná ani vtedy ani teraz...

peppermint
13. feb 2017

Ja nechapem, preco chcu ludia dobrovolne byvat s rodicmi v dospelosti. Udivuje ma, kolko parov tu na MK takto zije. Ja mam dobre vztahy s mojimi aj priatelovymi rodicmi, ale za nic na svete by som s nimi nebyvala. Niet nad vlastne byvanie. Ja viem, ze nie kazdy ma moznost kupit si byvanie. Ale ved su aj ine moznosti. Podnajom, mestske/obecne/socialne byty. Som prekvapena, ze za 7 rokov vztahu ste sa nerozpravali o spolocnom samostatnom byvani. O rodicov sa da postarat, aj ked s nimi nebyvate. Ver mi, robi to tak vela ludi.

mima4
13. feb 2017

@kvetinka5494
prepac, ale o com ste komunikovali pocas 7 rokov zivota?
ved bez toho, aby to mal par poriesene, by nemal ani vstupovat do manzelstva.

mima4
13. feb 2017

@peppermint
je to tzv. mama hotel... nemusis nic riesit, mnohi ani neprispievaju na nic... a cakaju, kedy rodicia zcipnu a oni podedia... ale dovtedy sa 90 % takýchto parov rozvedie 😉

katkabublinka
13. feb 2017

Odidte cim skor,hovorim z 13rocnej skusenosti.preeeesne vas pripad,len som nestudovala uz,ale bola som na materskej.a svokra....aj napriek tomu,ze som sa tam vsetkemu priucila,preto som si ju vazila a mala respekt....ale tie psychicke orgie,co boli...bolo ti tazke,aj veeela alkoholi k tomu :( prajem vam vsetko dobre,aby ste si nenehali znicit lasku,nas len tai tak zachranil odchod za hranice,dakujem za ti velmi Bohu <3

pielka
13. feb 2017

@peppermint to sú veci, ktorým ani ja nerozumiem, ale tak kto chce kam pomôžme mu tam. Možno majú pocit, že majú z toho viac výhod, že je o nich postarané. Mne stačí, keď sme u mamky a obskakuje ma jeden deň a nechce s ničím pomôcť, ja idem z toho do vytrženia. Proste keď chcem zdraví, prosperujúci vzťah, tak určite riešim vlastné bývanie 🙂

alaguema
13. feb 2017

@kvetinka5494 vedela si s kým chodíš a koho si chceš vziať. Tvoje slová. Hmm...tak kde je problém teraz po svadbe?

doty1
13. feb 2017

@alaguema problém je veľmi prozaický - predpokladala, že po svadbe to bude "iné" a ups, je to to isté

janinah
13. feb 2017

Vieš o tom,že niektoré psychické choroby sa dedia? Nepíšeš o čo konkrétne ide,ale pozisťuj si to....môj kamarát si zobral ženu a zatajilimu,že jej babka bola psych. chorá a zasamovraždila sa...čo myslíš,že dnes po 60tke ten kamarát robí? stráži ženu,lebo je psych.chorá...

eliska13
13. feb 2017

@janinah toto by som od cloveka pracujuceho v zdravotnictve necakala.Aj uzkosti a depresie a zle znasanie stresu sa dedia ako gen. predispozicie.To teraz ti ludia nemaju pravo na rodinu?
babka o ktorej pises sa asi neliecila AD

eliska13
13. feb 2017

@kvetinka5494
pani ma manzela nie?syn ma zenu a novu rodinu, ak si sa vydala mali ste mat poriesene kde budete byvat bude to tazke muz asi nebude chciet odist.
Muz je jedinacik?samozrejme, ze pomozete, ale nemozete teraz prestat zit svoj zivot
cim skor sa osamostatnite si predstav, ze o par rokov budes chciet dieta ake to bude?

magmolatus
14. feb 2017

@kvetinka5494
Vcelku nechápem načo ste sa brali ked ešte chodíš do školy a dieťa nečakáte.
ono vačšina ludí uznáva nejakú postupnosť, ako najskor doštudovať, mozno spoločné bývanie v podnájme, svadba, vlastné bývanie .... dieťa a podobne.
Zvyčajne to dá dosť priestoru na riešenie takýchto problémov.

Moja rada je asi taká, že najskor doštuduj a nájdi si prácu, ked budeš zamestnaná a budeš mať príjem možeš si otvoriť ústa aj ty, kedže teraz si školopovinná. Neber to spatne, ale teraz ta odargumentuje ako bude tvoj muz chciet.
S dietatom pockaj az ked budes vo svojom.

usla35
14. feb 2017

Toto by som riesila asi pred svadbou. No su rodiny, ktore byvaju spolu no zvacsa z dovodu postarania sa o tych starsich. Mozno to aj tak berie, vies ze sa chce o maminu postarat. Vy ste tuto temu nikdy pred tym neriesili? Je mi to take divne trocha. Vsak spolocne byvanie je jednou z najcastejsich tem vo vztahu vseobecne ak sa nemylim?

fomelka
14. feb 2017

@kvetinka5494 tak určite by som riešila bývanie pred svadbou. My sme spolu bývali už pred svadbou. Asi by som sa skúsila s ním porozprávať, že prečo ešte spolu nebývate, z akého dôvodu

janinah
14. feb 2017

@eliska13 ty o čom píšeš? ja o voze,ty o koze......každý má právo na rodinu a aj právo na Všetky informácie o človeku,s ktorým ide mať dieťa vrátane info o zdrav. stave /a to aj v jeho generáciach/...nekomentujem viac....