Máte stále upratané, keď muž príde domov z práce??

17. feb 2021

Zaujíma ma ako to máte vy. Muz mi pomáha so všetkým, vie mozno ešte lepšie upratať ako ja. Obaja mame radi poriadok a čistotu. Problem je ten, ze ja som na materskej a mnohé to poznáte. Za deň aj 5x poskladam kocky , rozhádzané knihy, farbičky (mala.ma rok, takže upratať po sebe ešte nevie aj keď už sa ucime) ked ju nakrmim, je uz taka unavená ze utekám.ju dat spat, alebo von do kocika. Prídeme z vonku, rýchlo poskladať oblečenie z von...skratka chcem povedať, ze si nesadne na rit a nonstop nieco za nou upratujem. Vysavam okrusiny po desiate ci olovrant, alebo sa s niu hrám. Ked spi, hodinu sa chystám ja- vlasy, makeup , upratať kúpeľňu (ktorá je po spánku zas rozhádzané...) navarím, samozrejme upratujem, ale nie vzdy to stihnem. Snažím sa aspon zhruba veci dat na poriadok. Muz ma neustále za to drbe. Nie priamo, ale.chodi nasraný a komentuje aku je tu zas bordel. Niekedy ma aj poucuje, buzeruje za to. Úprimne, cítim sa ako by som žila u rodičoch a on je moja mama co mi stále stojí za chrbtom a čakám,,co zas" 🙄

Mam sto chuti ist.preto bývať s malou sama a vydýchnuť si. Ide mi to uz na nervy. On vôbec netusi , aký je to kolotoč počas dna. Mam to ja zle zorganizované, alebo on je nechapavy a nema predstavu ako to s malým dieťaťom chodi?!
Dakujem za odpovede
(On si predstavuje vyutieranu linku, vycisteny drez, čistý vypraseny obrus,... takto si to panko predstavuje. )

leuchtturm
17. feb 2021

@katkati zeny samotne sa este zvyknu nahanat v tom, co vsetko doma zvladaju. Pre muzov je to velmi prijemne, ved kto by nechcel mat doma sluhu? Ja uz dobrovolne nerobim nic, co si nemozem zapisat do zivotopisu.

mima1
17. feb 2021

Tak ho kopni do prdele ked nebude vidiet rozdiel. Mna toto vie tak nastvat ked zena si necha taketo spravanie..

panelacikova
17. feb 2021

autorka: ak odídeš preč aj s dieťaťom, iba ho utvrdíš v tom, že si "neschopná", pretože tam nebude mať kto urobiť neporiadok... čiže ako radia baby vyššie. nechať ho celý deň samého s deckom. napísať mu, čo má dieťaťu urobiť na obed a povedať mu, že sa zastavíš každých pár hodín nakojiť. a večer ho dobre zdrb, že prečo nie je poriadne upratané.. ale chcelo by to takto celý víkend, lebo jeden deň aj keď sa pretrhne, ale bude robiť ako šialený, len aby ti dokázal, aký je mačo.... a čo sa týka tvojej otázky, ja som stíhala dosť, ale ja som zas mala takého, ktorému to bolo úplne ukradnuté aj keby tam bomba spadla. to ja som bola maniak na čistotu 🙂 ale bolo to na nervy, bola som veľmi veľmi vyčerpaná, lebo mne dieťa v tom období ani nespávalo cez deň :(

katkati
17. feb 2021

A čo, alebo kto mu bráni, aby ten prach poutieral on? Povedz mu, že aktívny oddych mu prospeje a môže sa venovať prachu, keď mu je dokonalý poriadok prednejší ako vy.

panelacikova
17. feb 2021

2x za týždeň utieraš prach? a čo si sa s koňom zrazila? 😨 keby 2x za mesiac, aj to je veľa 😀

cimage
17. feb 2021

Podla mna by si sa mala ukludnit a nesnazit sa kazdu omrvinku spratat. Takto sa len stresujes. Ja si porovim veci ked mala spi, ale neidem sa roztrhat. Teraz ma 2roky a uz viem aj s nou navarit,ale upratat velmi nie. Este vysavanie zvladame,ale umyvanie dlazky nie. To sa chce hrat s vodou a hned mi to posliape, smykne sa na mokrom. Tak to robim ked som sama. Ked ste spolu doma cez vikend tak nevidi co to da prace okolo malej?

autor
17. feb 2021

Nemozem vam dat like , ale za kazdy koment dakujem👍

@panelacikova beriem na vedomie, 😀zmením to

@cimage on ma väčšinou neuveritelne dôležitú prácu v garazi alebo vonku... vzdy si niečo manuálne vymysli.

Teraz som prišla dole a opýtala sa ho ,,kde tu vidos taky neporiadok"??? Tak vraj rano ked odchadzal vylestil linku a teraz keď išiel vykladať nákup tak bola tak utreta, ze boli smuhy. A jedna kvapka (viem ktorá, ryža mi spadla ked som nakladala obed)
Tak som sa ho opýtala ci je normálny, ze on nie je schopný žiť v domácnosti s niekym. Tak ze ano, vytočil ho to ze aspon linku neviem umyť poriadne... a to bola upratané, len nevylestena

mima1
17. feb 2021

@panelacikova nechcela som to pisat ja ale teda 2x utierat orach no kdezeeeee som rada ako ho vobec utriem dva krat za mesiac 😂😂😂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aurorastone
17. feb 2021

no a ešte by som sa mu vykaslala ak tie vlasy a make up robíš len kvôli nemu, za tie blbé reči.... raz som tu čítala príspevok ako jedna mamina odišla na 2 dni k rodičom a chlap si konečne uvedomil co všetko musí robiť a už ani pol slova necekol na nejaký neporiadok....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kulumulu123
17. feb 2021

Tiež mám ročne dieťa a ešte 6r prvacku na domácom vzdelávaní.... Muž ráno odíde do prace, keď všetci vstaneme urobím raňajky, kým ma dcéra školu ja popracem kuchyňu, prebehnem stôl ručným vysávačom, oblečiem malého ideme von cca 10-15min kým nezaspí potom ho odparkujem v kočíku na terase ja si v kľude dám variť do hrnca (napr polievka pri ktorej nemusím stát) kým sa varí povysávam, umyjem zem, kupelku, prach.... Krpec spi cca 2-3h... Dcére medzitým skončí škola, krpec sa zobudí mame obed, po obede spracem kuchyňu, malý ma veľkú ohradku kde sa nejaký čas zabaví na hračky ma plastový box = za pár sekúnd odpratane.... Takže áno keď príde okolo 18 muž je navarene a tiež poriadok doma. Tým ze vysávam a kupelku plus prach riešim každý deň tak mi to netrvá x hodín ale za 1-1 1/2hod mam hotovy celý dom....

autor
17. feb 2021

@beata_k sak to chapes??? 10rokov som mala svoju domacnost a absolútna pohoda a on tu teraz zo mňa robi debilnu. Neviem ako sa ta porucha prejavuje. Idem niečo o tom prečítať. Mne niekedy pride aj ako autista nejaký... asperger... kopu veci robi divnych. Napríklad, je neskoro večer, sme hladní a on povie- kým ju uspis, ja urobím večeru. Uspavam hodinu. Prídem dole a NIC!!! lebo nezačne kým nie je poriadok.
Cooo???? Ved ho teraz znovu urobíš...!!!
Vsetko odklada, šnúrky z darcekov... drobnosti- ved sa zídu. Zo všetkého zlepuje nalepky. Kupi nejaký prostriedok a mas si potom domyslieť co je co... zo všetkého! Ešte aj zo spodu nočníka musel strhnúť....

@aurorastone makeup som si nejak zvykla , ale jasnw nie je to nutnost

@elizabet173 ano chodi na obed domov, a večeru robi.e na striedačku. Jeden stráži, druhy chystá.

autor
17. feb 2021

@beata_k jemu vadi ešte aj to ako naložím riad do mycky- on to po mne opravuje

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima1
17. feb 2021

@kulumulu123 vies len nie kazdemu moze spat to dieta rano 2-3hodinky
Ja som rada ked spi cez den dva krat 30minut a vyskakujem dva metre kolko toho stiham 😂😂😂

autor
17. feb 2021

@kulumulu123 super, viem ze sa to da
My ohradku nemame

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
17. feb 2021

Keď bol môj syn bábätko a ja na materskej, mal aj môj muž chvíľu také obdobie, že proste po príchode z práce mal stále zlú náladu a na všetko frflal. Obľúbená veta, ktorou ma pravidelne dostával do vývrtky, bola: "Čo ste tu robili celý deň, že je tu zase taký bordel?!" Jedného dňa som mu hneď po príchode, skôr než stihol čokoľvek povedať, povedala: "Ahoj, som rada, že si už doma. Keď dofrfleš, daj mi, prosím Ťa, nejaké znamenie, nech viem, že už sa môžeme normálne baviť a vyberiem si štuple z uší." On bol chvíľu zarazený, potom sa zasmial, spýtal sa, či je to s ním fakt také zlé. Ja som povedala áno. Odvtedy bol pokoj. 😉

autor
17. feb 2021

@beata_k dakujem. Toto skor na mňa sedi 😅😅ale nie zas až tak to nepreháňam

@h2 aj toto slusim, dakujem
No idem aspon tu predsieň upratať a prádlo poskladať dievcata 😆
Dakujem, veľmi ste mi pomohli. Každá jedna z vas. Ste super naozaj.

kolinia
17. feb 2021

Povedz mu nech si to s tebou na vikend vymeni, nechaj ho s malou a chod prec, az potom sa mozno uvedomi. 🤯🙈 len by mi skusil povedat, to u nas ja nadavam jemu a dcere, mohla som ju ucit upratovat, no ma geny po muzovi, sporit blbosti a robit bordel 🙈

mareka49
17. feb 2021

Prepana kráľa, tak to máš môj obdiv že s takýmto dirigentom čistoty vieš žiť.
Všade je niečo ale toto mi príde také zbytočne. Ukrajovanie si z radosti zivota🙄

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danim
17. feb 2021

Nenechaj sa vyviesť z miery.. z toho čo čítam si veľmi rozumná zena a domácnosť máš top. Smutno mi je skôr z toho, že 2 sa milujú vezmú sa.. a potom jeden druhému robí peklo zo života... och.. prečo? Čokoľvek budeš robiť on si dôvod najde. Spomínaš tu ex ... bol rozvedený? Vies dôvod?

kolinia
17. feb 2021

@kulumulu123 vyhoda ze ti dieta 2-3 hod spi, moje tolko nespi bez pohybu, doma tak 30 min, max. 40, ked vstava o 6.... cize vsetko musim robit s malou, kedze starsia sa uci vedla...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
taga
17. feb 2021

Ja tvojmu muzovi:
'Ak ta takto dobiela dokaze vytocit jedna kvapka z vody, nechcem si predstavit, ze by sme my ako rodina museli riesit skutocne problemy. Daj sa do poriadku a uvedom si, co je skutocne v zivote dolezite. Tvoj pristup ma zacina velmi nasierat a nebudem ti taketo spravanie dlhsie tolerovat'

Riadne by som *ebla dvermi, otocka na pate a sla by som si dat velku cokoladu a pohar vina.

danim
17. feb 2021

@taga 😂😂😂

radkaradix
17. feb 2021

@beata_k tiez si myslim, ze trpi obsedantno kompulzivnou poruchou.

Mam skusenost s podobnym pripadom. Poradim ti, co zabralo, opakovat mu, ze trpi tou poruchou a ze je jediny, komu to v domacnosti vadi a preto nech to ako jediny riesi - nech si upratuje podla seba kolko chce. Ale chapem, tieto reci lezu strasne na nervy. Neber si to osobne, vzdy si povedz, ze je chory a ze nie je chyba na tvojej strane. Snaz sa to otocit na srandu. Coooo?? Fliacik na linke? Horoooor!!! Co teraz? Koniec sveta! Ked to podas takto zvelicene, zvycajne si sam uvedomi aky je trapny.
Drz sa a pevne nervy.. takeho chlapa nikdy neprevychovas, ale da sa to otocit v tvoj prospech, aby upratoval doma vacsinu veci on. 😉👌 v nasom pripade to tak dopadlo.. 😅